Jump to content

NO.1 S6


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 196
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά. Γνωρίζει κανείς το SAR; Να ανησυχώ ή να προχωρήσω στην αγορά επειδή με ενδιαφέρει πολύ το κινητό;

 

να ανησυχεις περισσοτερο για το κακο σημα wifi,το χειροτερο gps και την αισχρη μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Τα πρώτα 2 διορθώνονται αν κάνεις τις σωστές ρυθμίσεις και το πειράξεις. Το τελευταίο δε πανεύκολο. Αγοράζεις νέα μπαταρία που να αντέχει περισσότερο.
Link to comment
Share on other sites

να ανησυχεις περισσοτερο για το κακο σημα wifi,το χειροτερο gps και την αισχρη μπαταρια.

Η μπαταρία είναι πολύ καλή. ίσως έπεσες σε ελλατωματική

Τα πρώτα 2 διορθώνονται αν κάνεις τις σωστές ρυθμίσεις και το πειράξεις. Το τελευταίο δε πανεύκολο. Αγοράζεις νέα μπαταρία που να αντέχει περισσότερο.
Το Wifi και το GPS δε διορθώνονται. Το κινητό δίνει μικρή ισχύ στις κεραίες αυτές. ΔΕΝ υπάρχει λύση. Αν δεν έχεις κάποιο τρελό κολλημα να εχεις κινητό σαν το S4 μικρό κ με αισθητήρες κινησης για εφέ, παρε ένα καλύτερο σ αυτά τα χρήματα, πχ Lenovo S650
Link to comment
Share on other sites

Τότε θα πεσε σε ελαττωματική συσκευή. Το κινητό δεν το θέλω για μένα αλλά για την κοπέλα μου η οποία έχει τρελαθεί με τις θήκες για το s4 και δώσε σημαία της αγγλίας και δώσε keep calm ε και καταλαβαίνετε. Αφού υπάρχουν κάποιοι οι οποίοι είναι ευχαριστημένοι από τη συσκευή τότε υπάρχουν και καλές και κακές φουρνιές απλά το μόνο για το οποίο ανησυχώ είναι το SAR. Λέτε να είναι πάνω από 1; Μπορεί κάποιος να μάθει;
Link to comment
Share on other sites

Τότε θα πεσε σε ελαττωματική συσκευή. Το κινητό δεν το θέλω για μένα αλλά για την κοπέλα μου η οποία έχει τρελαθεί με τις θήκες για το s4 και δώσε σημαία της αγγλίας και δώσε keep calm ε και καταλαβαίνετε. Αφού υπάρχουν κάποιοι οι οποίοι είναι ευχαριστημένοι από τη συσκευή τότε υπάρχουν και καλές και κακές φουρνιές απλά το μόνο για το οποίο ανησυχώ είναι το SAR. Λέτε να είναι πάνω από 1; Μπορεί κάποιος να μάθει;

Δεν πρόκειται να μάθεις κάτι συγκεκριμένο. Το Sar σε σωστά κατασκευασμένες συσκευές mediatek, χωρίς μεταλλικά μέρη, κυμαίνεται στο 0.7W/Kg σε 2G. Το No.1 S6, έχει κακή κεραία wifi, κακή κεραία GPS. Αν και στο σήμα κινητής τηλεφωνίας δεν έχει κανένα πρόβλημα ευτυχώς, δε μπορώ να σου εγγυηθώ οτι δεν αναγκάζεται να εκπέμπει λίγο παραπάνω και να ξεπερνάει το 1W/kg. Σε κάθε περίπτωση δεν είναι κάτι που πρέπει να σε ανησυχεί, κυκλοφορούν επώνυμες συσκευές με πάνω από 1.2W/Kg sar

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά φίλε μου να σε ευχαριστήσω για το ενδιαφέρον σου. Κατα δεύτερον ολα τα s6 είναι προχειροφτιαγμένα; Εγώ διαβάζω και reviews που λενε ότι αρκετά καλό κινητό αν περάσεις τις κατάλληλες rom. Στο xda developers αναφέρουν ενα σάιτ που είναι φόρουμ μόνο για κινεζικά κινητα και το s6 είναι στις βασικές κατηγορίες. Εκεί υπάρχουν κάποιοι που είναι πολύ ευχαριστημένοι και άλλοι που έχουν προβλήματα μέσω των συμβουλών των πιο έμπειρων τα λύνουν. Οπότε τι θέμα τίθεται; Θέμα τύχης η θέμα γενικά του συγκεκριμένου μοντέλου;

 

Το κινητό το θέλω για την κοπέλα μου η οποία έχει ξετρελαθει με τις θήκες για το s4 και θελει αυτό σώνει και καλά και πιστεύω ότι το s6 είναι ο λιγότερο κακός απο τα αλλα κινητα που αντιγράφουν σχεδιαστικά το s4. Αν υπάρχει κάτι καλύτερο, ας με διαψεύσει κάποιος.

 

Ευχαριστώ και πάλι.

 

 

ΥΓ: http://www.orientdeal.com/orientphone-s4-advanced-best-galaxy-s4-alternative-mtk6589t-quad-core-5.0-inch-1080p-fhd-ips-screen-android-4.2-18.0mp-camera-2gb-ram-32gb-rom.html αυτό εδώ είναι καλύτερο η κάνω λάθος;;

Edited by Maurokokkinos
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που προτεινεις δεν ειναι 1:1 καμμια σχεση, απλα μοιαζει με το S4

 

Ριξε μια ματια σε αυτο το topic καλυτερα φιλε.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=361636

Link to comment
Share on other sites

Πήρα επίσημη απάντηση απο την εταιρεία και με είπαν ότι το SAR είναι 1.35W/KG . Άααα τι λέτε να κάνω τώρα ρε παιδιά; Με προβληματίζει το 1,35
Link to comment
Share on other sites

Πήρα επίσημη απάντηση απο την εταιρεία και με είπαν ότι το SAR είναι 1.35W/KG . Άααα τι λέτε να κάνω τώρα ρε παιδιά; Με προβληματίζει το 1,35

Σε προβληματίζει το sar και δε σε προβληματίζει το wifi; Κι από πού σου δωσαν αυτή την πληροφορία;

Link to comment
Share on other sites

Τους ρώτησα στο επίσημο σαιτ τους και μου στείλαν email σήμερα το πρωί

ποιο site;

Link to comment
Share on other sites

 

Φιλε καλησπερα. Μην σκας για το sar και 1.35 να ειναι δεν χαλασε ο κοσμος.Σε καμια περιπτωση μην παρεις αυτο http://www.orientdeal.com/...-32gb-rom.html που ελεγες... Αν θες να παρεις το No.1 s6 οκ αλλα δεν εχει λογοτυπα της samsung να ξερεις οποτε μιας και το θες για δωρο για την κοπελα σου παρτης το HDC LEGEND (015) που εχει τα λογοτυπα και γενικα ειναι καλυτερο δες π.χ εδω λοιπον http://www.aliexpress.com/store/product/015-S4-phone-5-inch-i9500-mtk6589-quad-core-1-6-ghz-android-4-2-1280/626711_1264862413.html αυτο ειναι και με 2 σιμ αυτο εχω και εγω και ειναι αψογο υπαρχει και το ιδιο με 1 καρτα σιμ !!! Η Τελικη αποφαση φιλε ειναι δικια σου !!! ;);)

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

ένα κατάστημα ειναι αυτό, καμία σχέση με τον κατασκευαστή

Φιλε καλησπερα. Μην σκας για το sar και 1.35 να ειναι δεν χαλασε ο κοσμος.Σε καμια περι[υωση μην παρεις αυτο http://www.orientdeal.com/...-32gb-rom.html που ελεγες... Αν θες να παρεις το No.1 s6 οκ καντω αλλα δεν εχει λογοτυπα της samsung να ξερεις οποτε μιας και το θες για δωρο για την κιοπελα σου παρτης το HDC LEGEND (015) που εχει τα λογοτυπα και γενικα ειναι καλυτερο δες π.χ εδω λοιπον http://www.aliexpress.com/store/product/015-S4-phone-5-inch-i9500-mtk6589-quad-core-1-6-ghz-android-4-2-1280/626711_1264862413.html αυτο ειναι και με 2 σιμ αυτο εχω και εγω και ειναι αψογο υπαρχει και το ιδιο με 1 καρτα σιμ !!! Η Τελικη αποφαση φιλε ειναι δικια σου !!! ;);)

Το HDC που προτείνεις από πού κι ως πού είναι καλύτερο; Ειναι ακριβώς η ίδια συσκευή, απλά χωρίς brand name, και της βαζουν το λογοτυπο της samsung, και πειραγμένη ρομ που δείχνει τις λειτουργίες και τα χαρακτηριστικά του S4 κοροιδεύοντας τον κόσμο. Ειναι του ίδιου κατασκευαστή, η no.1 δεν έχει δικο της εργοστασιο απλά brandάρει oem κινητά

Link to comment
Share on other sites

Το HDC που προτείνεις από πού κι ως πού είναι καλύτερο; Ειναι ακριβώς η ίδια συσκευή, απλά χωρίς brand name, και της βαζουν το λογοτυπο της samsung, και πειραγμένη ρομ που δείχνει τις λειτουργίες και τα χαρακτηριστικά του S4 κοροιδεύοντας τον κόσμο. Ειναι του ίδιου κατασκευαστή, η no.1 δεν έχει δικο της εργοστασιο απλά brandάρει oem κινητά

 

Επειδη εχωπιασει και τα 2 μονο και μονο που μπρος πισωεχει τα λογοτυπα για μενα αυτο ειναι μεγαλη διαφορα πολυ καλυτερο στην εμφανιση απο το no.1 s6 . Γιαυτο ειπα και στον φιλοποιο πανω να παρει αυτο!!! Οσο για τα αλλα ναι δεν εχουν διαφορες τουλαχιστον που να της καταλαβαινεις με το ματι...Αν ειχαμε το manual τον υλικον και τον αλλων εσωτερικον χαρακτιριστικον τον κινεζων τοτε θα ξεραμε .... :lol: :lol:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχωπιασει και τα 2 μονο και μονο που μπρος πισωεχει τα λογοτυπα για μενα αυτο ειναι μεγαλη διαφορα πολυ καλυτερο στην εμφανιση απο το no.1 s6 . Γιαυτο ειπα και στον φιλοποιο πανω να παρει αυτο!!! Οσο για τα αλλα ναι δεν εχουν διαφορες τουλαχιστον που να της καταλαβαινεις με το ματι...Αν ειχαμε το manual τον υλικον και τον αλλων εσωτερικον χαρακτιριστικον τον κινεζων τοτε θα ξεραμε .... :lol: :lol:

Αυτή είναι η μόνη διαφορά. Πουλάνε το ίδιο κινητό με άλλο καπάκι, τυπωμένα τα λογότυπα και πειραγμένη ρομ

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η μόνη διαφορά. Πουλάνε το ίδιο κινητό με άλλο καπάκι, τυπωμένα τα λογότυπα και πειραγμένη ρομ

 

Σε αυτό το βίντεο φαίνεται πως διαφέρουν και στο εσωτερικό .Στο 03.36 συγκεκριμένα :

 

http://www.youtube.com/watch?v=BdjI2-VjHZQ

 

???

Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό το βίντεο φαίνεται πως διαφέρουν και στο εσωτερικό .Στο 03.36 συγκεκριμένα :

 

http://www.youtube.com/watch?v=BdjI2-VjHZQ

 

???

Το hdc που χει αυτός ειναι με μια σιμ. βγαίνει και με 2 σιμ, κι ειναι όπως το no.1 s6. Όλα τα έχει το fastcardtech, single sim και dual sim

Link to comment
Share on other sites

Το hdc που χει αυτός ειναι με μια σιμ. βγαίνει και με 2 σιμ, κι ειναι όπως το no.1 s6. Όλα τα έχει το fastcardtech, single sim και dual sim

 

Ωχ ναι ,δίκιο έχεις .Η αριστερή είσοδος είναι για sd!

Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

gerstavros2 μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις εναλλακτικά κάποια κινητά με απροβλημάτιστο wifi σχετικά καλή κάμερα και αυτονομία;
Link to comment
Share on other sites

gerstavros2 μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις εναλλακτικά κάποια κινητά με απροβλημάτιστο wifi σχετικά καλή κάμερα και αυτονομία;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5148064#post5148064

Link to comment
Share on other sites

 

απευθύνθηκα και εκεί αλλά δεν έλαβα απάντηση για αυτό και κοιτάω σφαιρικά.εκτός και αν εννοείς το thlw8

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

υπαρχει καποια νεα ρομ παιδια να περασω για να λυθει το θεμα του wifi μαζι και κατι κολληματα τρελα που τρωει ωρες ωρες η συσκευη???π.χ ανοιγει κλεινει μονο του..δεν μπορω να κανω κλησεις... κ για να το επαναφερω βγαζω βαζω την μπαταρια.... ειναι πλεον πολυ σπαστικο...

 

καθε βοηθεια δεκτη...

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια νεα ρομ παιδια να περασω για να λυθει το θεμα του wifi μαζι και κατι κολληματα τρελα που τρωει ωρες ωρες η συσκευη???π.χ ανοιγει κλεινει μονο του..δεν μπορω να κανω κλησεις... κ για να το επαναφερω βγαζω βαζω την μπαταρια.... ειναι πλεον πολυ σπαστικο...

 

καθε βοηθεια δεκτη...

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων δοκίμασες πρώτα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...