Jump to content

Άπαντα "Ολυμπιακοί αγώνες, Αθήνα 2004".


SakisPlayer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Bayern7 (25 Αύγ. 2004 , 20:16)

 

Άκουσες καθόλου δηλώσεις του; Τι γλώσσα μιλούσε; :o

 

 

Τουλάχιστον αυτός δεν άλλαξε το όνομά του σε ελληνικό, λέει ξεκάθαρα ότι έχει καταγωγή από άλλη χώρα. :!:

Όποιος θέλει τον δέχεται.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 861
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

σπάστηκα, ξενέρωσα, αηδίασα πιά με αυτή την ομάδα βόλλεϋ, την γεννημένη looser των μεγάλων διοργανώσεων, σαν την ισπανία στο ποδόσφαιρο, από την οποία το μόνο που έχω να θυμάμαι είναι το "Αχ!!", "γαμώτο", "κρίμα", "γιατί?", "παραλίγο"...

 

ΔΕΝ γίνεται να εισαι 2-1 και να νικάς 20-12, να είσαι 2-2 και να νικάς 12-9, 14-13 και να ΜΗΝ κερδίζεις... ΔΕΝ γίνεται....

πάντα μα ΠΑΝΤΑ, θα δίνει μιά κλωτσιά στο τέλος και θα σπάει τη κανάτα, δεν ξέρω πως το καταφέρνει με τόση συνέπεια πιά.. έιναι ικανή αυτή η ομάδα με τους ΠΟΛΥ μεγάλους παίκτες να νίκαγε χθες, να νίκαγε και τη Βραζιλία στα ημιτελικά π.χ. και να έχανε στο τελικό από τον ΑΟ Ταταύλα...

 

το αυτοκτονία είναι πολύ λίγο, πλεόν μιλάμε για νοοτροπία και έλλειψη σωστής ψυχολογίας... και δεν ξέρω τι άλλο..

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος aimilios (25 Αύγ. 2004 , 18:15)

 

Τι είναι αυτά με τη Δεβετζή; Που πήγε η διεθνής συνωμοσία στέρησης μεταλίων από την Ελλάδα; :lol: :whistle:

 

φυσικά και υπάρχει η συνωμοσία μιας και όταν είδαν ότι θα παίρναμε εμείς το χρυσό, την έκαναν γαργάρα την ιστορία.. :p

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Απόλυτα επιτυχημένη κρίνουν τη διοργάνωση των Αγώνων οι ανταποκριτές του NBC, στην εκπομπή του Larry King.

 

...

 

Η εκπομπή του Κινγκ -«Larry King Live»- ήταν αφιερωμένη στους Ολυμπιακούς Αγώνες της Αθήνας. Ο διάσημος δημοσιογράφος φιλοξένησε τους τρεις παρουσιαστές (Κέιτι Κούρικ, Ματ Λάουερ, Αλ Ρόκερ) της δημοφιλούς πρωινής εκπομπής του NBC «Today» από την Αθήνα , οι οποίοι αναφέρθηκαν με εξαιρετικά θετικά σχόλια στην πορεία των Αγώνων.

 

...

 

Ερωτηθείσα πως αποτιμά μέχρι στιγμής τη διοργάνωση των Ολυμπιακών από μια μικρή χώρα, η Κούρικ τόνισε μεταξύ άλλων τα εξής: «Οι Έλληνες κάνουν υπέροχη δουλειά μέχρι στιγμής, χωρίς ίχνος προβλήματος, και εμείς περνάμε υπέροχα. Υπήρξε αρνητική δημοσιότητα μέχρι την έναρξη των Αγώνων, αλλά κατά εντυπωσιακό τρόπο οι Έλληνες ως διά μαγείας κατάφεραν να ολοκληρώσουν και να συνταιριάσουν όλες τις Ολυμπιακές εγκαταστάσεις».

 

Για τους Έλληνες οικοδεσπότες ο Μάτ Λάουερ είπε ότι είναι «καταδεκτικοί και εκπληκτικοί» και ότι ο ίδιος έχει μείνει «έκθαμβος από τον υπέροχο τρόπο που του συμπεριφέρονται οι Αθηναίοι, τώρα που γεμίζουν την πόλη και τα στάδια, καθώς επιστρέφουν από τις καθιερωμένες τους καλοκαιρινές διακοπές».

 

Για την απουσία στεγάστρου στο Ολυμπιακό Κολυμβητήριο οι τρεις ανταποκριτές από την Αθήνα σημείωσαν ότι ο ήλιος και η ζέστη δεν ενόχλησαν τους κολυμβητές, ενώ η Κούρικ υπενθύμισε ότι υπαίθρια κολυμβητήρια υπήρξαν και στους Ολυμπιακούς της Βαρκελώνης και του Λος Αντζελες.

 

Η ίδια υπογράμμισε ότι «το ωραίο Ολυμπιακό Κολυμβητήριο προσέφερε μια όμορφη και απολαυστική εμπειρία σε κολυμβητές και θεατές, ιδίως υπό την ρομαντική ατμόσφαιρα του δειλινού, που ήταν τελείως διαφορετική από το κλειστό κολυμβητήριο του Σίδνεϊ, όπου κυριαρχούσε η αντήχηση των κραυγών των θεατών».

 

...

 

Διαπίστωσε, ωστόσο, την καθολική υποστήριξη των θεατών υπέρ της Ελβετίας σε αγώνα μπιτς βόλεϊ με αντίπαλο τις ΗΠΑ, την οποία πάντως απέδωσε στην αναμενόμενη φιλοευρωπαϊκή προτίμηση των Ελλήνων.

 

http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=562271&lngDtrID=244

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Wappy (26 Αύγ. 2004 , 13:25)

 

Μας σάπισε ο Αιγύπτιος, εκτός και ο Μουρούτσος, χάλκινο και αν (χλωμό)... :(

 

 

Αυτοί οι Αιγύπτιοι στο ξύλο μας έχουν καταστρέψει. :!:

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Φίλιππος (26 Αύγ. 2004 , 13:29)

 

Διαπίστωσε, ωστόσο, την καθολική υποστήριξη των θεατών υπέρ της Ελβετίας σε αγώνα μπιτς βόλεϊ με αντίπαλο τις ΗΠΑ, την οποία πάντως απέδωσε στην αναμενόμενη φιλοευρωπαϊκή προτίμηση των Ελλήνων.

 

 

Λάθος εκτίμηση... :whistle: :D :lol:

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Wappy (26 Αύγ. 2004 , 13:25)

 

Μας σάπισε ο Αιγύπτιος, εκτός και ο Μουρούτσος, χάλκινο και αν (χλωμό)... :(

 

Εμ, δεν καθόταν και λίγο ακίνητος να φάει καμία :p

Στην αρχή έδιξε ο Μουρούτσος οτι μπορούσε, αλλά δεν... :(

Πάντως πρέπει ψιλοαδικιθήκαμε και λίγο, μιας και δε μας έδωσαν 2-3 points.... Αν και δεν είμαι σίγουρος, γιατί είναι γρήγορο το άθλημα και δεν προλάβαινα να δω καλά τις φάσεις...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Wappy (26 Αύγ. 2004 , 10:30)

 

σπάστηκα, ξενέρωσα, αηδίασα πιά με αυτή την ομάδα βόλλεϋ, την γεννημένη looser των μεγάλων διοργανώσεων, σαν την ισπανία στο ποδόσφαιρο, από την οποία το μόνο που έχω να θυμάμαι είναι το "Αχ!!", "γαμώτο", "κρίμα", "γιατί?", "παραλίγο"...

 

ΔΕΝ γίνεται να εισαι 2-1 και να νικάς 20-12, να είσαι 2-2 και να νικάς 12-9, 14-13 και να ΜΗΝ κερδίζεις... ΔΕΝ γίνεται....

πάντα μα ΠΑΝΤΑ, θα δίνει μιά κλωτσιά στο τέλος και θα σπάει τη κανάτα, δεν ξέρω πως το καταφέρνει με τόση συνέπεια πιά.. έιναι ικανή αυτή η ομάδα με τους ΠΟΛΥ μεγάλους παίκτες να νίκαγε χθες, να νίκαγε και τη Βραζιλία στα ημιτελικά π.χ. και να έχανε στο τελικό από τον ΑΟ Ταταύλα...

 

το αυτοκτονία είναι πολύ λίγο, πλεόν μιλάμε για νοοτροπία και έλλειψη σωστής ψυχολογίας... και δεν ξέρω τι άλλο..

 

μα για να νικήσεις στο βόλευ χρειάζεται μυαλό εσύ πως το είδες έπαιζαν με το μυαλό τους?Ένα μοτίβο από τα ίδια και τα ίδια όλη την ώρα τους είχαν μάθει απ έξω oi αμερικανοι!!!αυτό που τους λείπει είναι η φαντασία και χωρίς αυτήν θα είναι πάντα μια μετριότητα μέτρησα στον αγώνα 2-3 ενέργειες μονο με (φαντασία) που έπιαναν στον ύπνο τον αντίπαλο.Χωρίς νιονιό δεν κερδίζονται η οι αγώνες στο βόλευ εκτος και είσαι τυχερός.,μια χαρά τους άξιζε η ήττα πάντως έτσι που παίζουν αυτό τους αξίζει. :!:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Όντως. Όταν κερδίζεις 20-12 και θες 5 πόντους για να κερδίσεις ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ δεν σου φταίει κανείς παρά μόνο ο εαυτός σου. Λυπάμαι που το λέω και εγώ αλλά αφού άφησαν αυτή τη νίκη να τους φύγει κυριολεκτικά μέσα από τα χέρια, τους άξιζε.
Link to comment
Share on other sites

οσον αφορά τη δεβετζή και το χρυσό εγω ήμουν εκεί στον τελικό σχεδόν πάνω από το σκάμμα και έχω να δηλώσω το εξής :

Η ελληνίδα άξιζε το χρυσό... έκανε τα πιο σταθερά άλματα από όλες τις αθλήτριες κ μόνο γι'αυτό στην καρδιά μου είναι χρυσή...

Οσο για την χρυσή τη Μπαγκό στην αρχή έκανε άκυρα άλματα και μέσα σε 6 προσπάθειες είχε δύο άλματα με 15.30 (ούτε να το είχε προγραμματίσει τέτοιο άλμα....)

 

δεν πειράζει όμως προχωράμε μπροστά και πάμε σήμερα για το ΧΡΥΣΟ από τις Γοργόνες του Κούλη Ιωσηφίδη...Καλή επιτυχία στα κορίτσια!!!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mariel19 (26 Αύγ. 2004 , 16:22)

 

οσον αφορά τη δεβετζή και το χρυσό εγω ήμουν εκεί στον τελικό σχεδόν πάνω από το σκάμμα και έχω να δηλώσω το εξής :

Η ελληνίδα άξιζε το χρυσό... έκανε τα πιο σταθερά άλματα από όλες τις αθλήτριες κ μόνο γι'αυτό στην καρδιά μου είναι χρυσή...

Οσο για την χρυσή τη Μπαγκό στην αρχή έκανε άκυρα άλματα και μέσα σε 6 προσπάθειες είχε δύο άλματα με 15.30 (ούτε να το είχε προγραμματίσει τέτοιο άλμα....)

 

δεν πειράζει όμως προχωράμε μπροστά και πάμε σήμερα για το ΧΡΥΣΟ από τις Γοργόνες του Κούλη Ιωσηφίδη...Καλή επιτυχία στα κορίτσια!!!

 

 

Ε μην γινόμαστε υπερβολικοί...μια χαρά το άξιζε η Καμερουνέζα!

Μην τα ισοπεδώνουμε κι όλα.. :!:

 

Και αν δεις εδώ θα δεις ότι έκανε 5 στα 6 άλματα πάνω από 15μ.

Ενα ήταν το άκυρο... :whistle:

 

edit: Yπάρχει φίλτρο στο link...

 

Eδώ τότε..

1403 MBANGO ETONE Franc. Cameroon

1. x

2.15.30

3.15.02

4.15.17

5.15.21

6.15.30

 

Τι λες..? :whistle:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος porcupine (25 Αύγ. 2004 , 21:12)

 

Δεν εχω να ζητησω συγνωμη απο κανεναν ο οποιος προσβαλλει εμενα και την χωρα μου με την συμπεριφορα του μεσα σε αγωνιστικους χωρους και οχι μονο με την τουλαχιστην αισχρη και ελεεινη του συμπεριφορα .-

Αρκετα πια!

Στον λεκτικο ορο Ελληνες, ναι.Εχεις δικιο δεν φταιει σε τπτ η ιθαγενεια μας.

Σιχαινομαι ομως τους γ@μ@ω ''Ελληνες'' που νομιζουν οτι θα κανουν οτι θελουν λες και τους ανηκουν τα παντα.

 

Διαμαρτύρωμαι δημόσια αλλα και με report (κάτι που το κάνω για πρώτη φορά ως Σακης και 2 φορές παλαιώτερα με άλλο νίκ.) για την απαράδεκτη κατ'εξακολούθηση συμπεριφορά σου. Το χειρώτερο ειναι πως εισαι αμετανόητος. Χώρια του γεγονότος οτι δεν γνωρίζεις καν πως στην πυγμαχία οταν υπάρχει αδικία, οι θεατές αντιδρούν εντώνως και εδώ αλλα και σε διεθνές επίπεδο.

Και μια που δεν εχω πάρει θέση επι του θέματος, η γνώμη μου ειναι πως πολύ καλά κάνανε οι θεατές και εγώ το ίδιο θα έκανα.

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα για την ομάδα του βόλευ. Να φανταστήτε οτι στο 3ο σέτ έκλεισα την τηλεόραση όταν θέλαμε πια λίγους πόντους για την μεγαλειώδες νίκη. Και μετά έκπληκτος πήρα την κρυάδα. Κρίμα. Συγχαρητήρια στην εκπληκτική Φανή και τα λόγια της στην μικτή ζώνη αμέσως μετά την επιτυχία της, ας γίνουν παράδειγμα πατριωτισμού και υπερηφάνειας για την καταγωγή μας. Συγχαρητήρια λοιπόν και για τις δηλώσεις της. Άξια απόγονη, αξίων προγόνων. Καλή επιτυχία σήμερα στα κορίτσια του Πόλο και επίσης στην ομάδα μπάσκετ στην προσπάθεια για είσοδο στους 4.
Link to comment
Share on other sites

Τωρα να γραψω οτι παμε καλα στο πολο ή θα το γκαντεμιασω οπως χτες στο βολλευ;;; :o

 

ΑΝΤΕ ΠΑΜΕΕΕΕΕ ΓΕΡΑ!!!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Αυτός ο μ-α-λ-ά-κ-α-ς στην ΕΤ3 μπορεί να μην τα ρίχνει όλα στη διαιτησία; :mad: Από τότε που περιγράφει πόλο, το ίδιο τροπάριο, μου ζάλησε τα αυτιά... :angry:

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

γιατί άδικο έχει ? αφού κάνουν τα στραβά ματια σε πολλές περιπτώσεις!!!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

πρεπει να καταλαβει οτι σχολιαζει αγωνα ΟΛΥΜΠΙΑΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ και ΟΧΙ αγωνα συλλογου
Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

9-7!!!!!!!!
Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...