Jump to content

Άπαντα "Ολυμπιακοί αγώνες, Αθήνα 2004".


SakisPlayer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 861
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Aν θυμαμαι καλα απ'αυτα που ακουσα στο δελτιο της ΝΕΤ ο Ηλιαδης ηρθε στην Ελλαδα πριν δυο χρονια απο την Γεωργια.
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

ημουν στο Καραϊσκακη για τον αγωνα αργεντινη-αυστραλια :whistle:

το γήπεδο ΤΕΛΕΙΟ

το κλίμα "ζεστό"

βέβαια περισσότερο ακούστηκαν συνθηματα του Ολυμπιακού :whistle: και για την ΕΛΛΑΔΑ :cool:

οι Αυστραλοί όσο και αν προσπαθούσαν , στο τέλος των συνθημάτων όταν έκανα "ολε" ακουγόταν μετά ένα "ουυυυυ" :D :lol: :p

για το θέμα της ασφάλειας ...δεν περνούσε ούτε καρφίτσα ακόμα και τα μπουκαλάκια με το νερό χωρίς καπάκι τα έδιναν :confused: :blink: ( λες και το μπουκαλάκι αμα ήθελες δεν το πέταγες :whistle: αλλά το καπάκι αν πεταχτεί μπορεί να μην το δει κανεις και να τραυματιστει...εχει λογική :happy: )

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Trobocop® (18 Αύγ. 2004 , 00:43)

 

To link από πάνω δεν σου λέει τίποτα, ε? :p

 

:rolleyes: το κοιταξα,απλα ηθελα να δωσω αυτην την πληροφορια εδω,επειδη συζητηθηκε για τα ελληνικα

sorry :o

Εχουμε μηπως συγκεντρωτικα αποτελεσματα απο το ποιες χωρες πηραν μεχρι τωρα μεταλλια?

 

Ελλάδα

2χρυσα

1χαλκινο :p

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jane_butterfly (18 Αύγ. 2004 , 00:48)

 

ημουν στο Καραϊσκακη για τον αγωνα αργεντινη-αυστραλια :whistle:

το γήπεδο ΤΕΛΕΙΟ

το κλίμα "ζεστό"

βέβαια περισσότερο ακούστηκαν συνθηματα του Ολυμπιακού :whistle: και για την ΕΛΛΑΔΑ :cool:

οι Αυστραλοί όσο και αν προσπαθούσαν , στο τέλος των συνθημάτων όταν έκανα "ολε" ακουγόταν μετά ένα "ουυυυυ" :D :lol: :p

για το θέμα της ασφάλειας ...δεν περνούσε ούτε καρφίτσα ακόμα και τα μπουκαλάκια με το νερό χωρίς καπάκι τα έδιναν :confused: :blink: ( λες και το μπουκαλάκι αμα ήθελες δεν το πέταγες :whistle: αλλά το καπάκι αν πεταχτεί μπορεί να μην το δει κανεις και να τραυματιστει...εχει λογική :happy: )

 

Kαλα μιλαμε οτι το γηπεδο εχει φοβερη ακουστικη,2-3 χιλιαδες κοσμο ειχε οταν πηγα και ακουγονταν λες και ηταν 10000
http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω πάραπάνω μετάλια από την Ελλάδα ,από την Αυστραλία (έχουμε τους ίδιους άθλητες) και 1 ή πάραπανω μετάλια από την Κύπρο αφού σημετέχουν μόνο 18 αθλητές (σκοπόβολη που μου αρέσει και ίσως στίβο)

α , ναι και να δέρουμε τους Αμέρικανους μετά τους Αυστράλους στο μπάσκετ . Δεν δέχομαι με λίγη δίαφορα , τουλάχιστον 10 βαθμούς δίαφορα (υπέρ μας) .

 

 

Χάθηκε το μπάσκετ λόγο και διαιτητή , άντε τουλαχιτον ένα κυπρίακο μετάλιο αλλά όλοι ενάντιων μας είναι . Τούλαχιστον κανένας από τους Κύπραιους δεν είναι ντοπάρισμενος , αλλά μετάλια από όποιο ¨Ελληνα και αν έρθουν θέλω όμως πάρα πολύ ΕΝΑ κυπριακό στην σκοποβολή.

Link to comment
Share on other sites

XΡΥΣΑ ΑΣΗΜΕΝΙΑ ΧΑΛΚΙΝΑ ΣΥΝΟΛΟ

1 KINA 10 6 2 18

2 ΗΠΑ 6 7 6 19

3 ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ 6 3 5 14

4 ΙΑΠΩΝΙΑ 6 2 1 9

5 ΟΥΚΡΑΝΙΑ 3 1 1 5

6 ΡΩΣΙΑ 2 5 5 12

7 ΙΤΑΛΙΑ 2 3 2 7

8 ΓΑΛΛΙΑ 2 2 4 8

 

9 ΕΛΛΑΔΑ 2 0 1 3

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mr s (18 Αύγ. 2004 , 01:10)

 

Εγώ θέλω πάραπάνω μετάλια από την Ελλάδα ,από την Αυστραλία (έχουμε τους ίδιους άθλητες) και 1 ή πάραπανω μετάλια από την Κύπρο αφού σημετέχουν μόνο 18 αθλητές (σκοπόβολη που μου αρέσει και ίσως στίβο)

α , ναι και να δέρουμε τους Αμέρικανους μετά τους Αυστράλους στο μπάσκετ . Δεν δέχομαι με λίγη δίαφορα , τουλάχιστον 10 βαθμούς δίαφορα (υπέρ μας) .

 

 

Χάθηκε το μπάσκετ λόγο και διαιτητή , άντε τουλαχιτον ένα κυπρίακο μετάλιο αλλά όλοι ενάντιων μας είναι . Τούλαχιστον κανένας από τους Κύπραιους δεν είναι ντοπάρισμενος , αλλά μετάλια από όποιο ¨Ελληνα και αν έρθουν θέλω όμως πάρα πολύ ΕΝΑ κυπριακό στην σκοποβολή.

 

Edaksi oxi kai logo diaititi..mia xara paiksan oi anthropoi.lathos sfirigmata pantou ginontai.

Pantos egw eida tous amerikanous na kanoun xavale kai tous ellines na paizoun..toulaxiston poli kala me korifeo fotsi kai papalouka.

Tin pathane apo to puerto rico kai tin plirosame emeis!

Eprepe proto game na paiksoume mazi .Den peirazei omws...

Lithuania is next ?

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το ότι έχουμε τον ίδιο αριθμό αθλητών με πχ την Αυστραλία, δεν σημαίνει ότι θα πρέπει να έχουμε και αντίστοιχα πολλά μετάλια. Πάει με τον πληθυσμό της χώρας. Τι πιο λογικό από μια χώρα 1,5 δις να έχει και τα περισσότερα μετάλια; Όσο πιο μεγάλος είναι ο πληθυσμός μιας χώρας, ανάλογα μεγάλες είναι και οι πιθανότητες να βγουν αθλητές - ταλέντα. Το ότι μια χώρα 10 εκατομυρίων παίρνει πάντα μετάλια σε αθλητικά γεγονότα το θεωρώ πολύ σημαντικό. Θα πάρουμε και άλλα μετάλια μέχρι το τέλος των Ολυμπιακών πάντως.
Link to comment
Share on other sites

Μαζί σου Alexel. Εξάλλου η Ελλάδα ήταν στους τελευτείους ολυμπιακούς στις πρώτες θέσεις παγκοσμίως (μαζί με την Κούβα) στα μετάλλεια/πληθυσμό.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Συγχαρητήρια στους Ελληνες αθλητές και αθλήτριες για την χθεσινή ημέρα. Η Λένα ήταν συγκλωνιστική. Η ομάδα του μπάσκετ δεν φοβήθηκε τους "ντόπερμαν" USA μπασκετμπολίστες, είχαμε φυσικά και το χρυσό απο τον ΟΜΟΓΕΝΗ και ΟΧΙ ΞΕΝΟ Ηλία, και σήμερα μια ιστορική στιγμή. Αυτή την ώρα στην κυτίδα του Ολυμπισμού, ακριβώς στην καρδιά της ιστορίας και των γεγονότων, στην Ολυμπία, οι πρώτες γυναίκες στην αθλητική ιστορία, αγωνίζωνται στην σφαιροβολία.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν τα πήγαν καλά.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&postid=515251#post515251

 

Πρέπει όμως να ήταν μοναδική εμπειρεία να αγωνίζεσαι στην αρχαία Ολυμπία!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Bayern7 (17 Αύγ. 2004 , 21:34)

 

8Η τελικά η ομάδα σκυταλοδρομίας 4x200 ανδρών, που προκρίθηκε για πρώτη φορά στο τελικό του αθλήματος.

 

 

Πολλά μπράβο τους που μπήκαν και μάλιστα με νέο πανελλήνιο ρεκόρ. :up:

Πολλά μπράβο στην ελληνική κολύμβηση που έχει μέχρι τώρα 4 εισόδους σε τελικούς αγωνισμάτων, αναλογικά με τι κάνανε παλιότερα είναι σαν να πάρει η άρση βαρών 8 μετάλλια (που τέτοια τύχη; )

Μπράβο σε όλους τους!

Στο Πεκίνο δε θα εκπλαγώ αν μας φέρουν και μετάλλια, αυτή είναι η φυσική συνέχεια.

:)

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με νίκη ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στην κατηγορία των -90 κιλών του τζούντο ο Διονύσης Ηλιάδης. Ο Έλληνας τζουντόκα -ξάδελφος του χρυσού Ολύμπιονίκη Ηλία Ηλιάδη- νίκησε με ίπον τον Ουζμπέκο Περετέκο και συνεχίζει στον επόμενο γύρο.

 

Πηγή

Link to comment
Share on other sites

Την ήττα γνώρισε ο Διονύσης Ηλιάδης στην κατηγορία των -90 κιλών του τζούντο. Ο Έλληνας τζουντόκα νίκησε με ίπον τον Ουζμπέκο Περετέικο, αλλά έχασε από τον Ιάπωνα Ιζούμι με ίπον. Ήττα και για την Κουρτελέση στα -70 κιλά. Και οι δύο ελπίζουν στο ρεπεσάζ.

 

Ο 21χρονος αθλητής του Φίλιππου Αμυνταίου επικράτησε του Βιάτσεσλαβ Περετέικο από το Ουζμπεκιστάν με ίπον, 3.05 πριν την ολοκλήρωση του πενταλέπτου.

 

Στον επόμενο γύρο, ο νεαρός τζουντόκα αντιμετώπισε τον Ιάπωνα Χιρόσι Ιζούμι. Ο Έλληνας αθλητής ξεκίνησε καλά τον αγώνα, ωστόσο, η σαφώς καλύτερη τεχνική του αντιπάλου του έφερε το ίπον.

 

Στην κατηγορία των -70 κιλών η Κουρτελέση ηττήθηκε από την Αργεντινή Κόπες.

 

Πάντως και οι δύο Έλληνες αθλητές ελπίζουν στα ρεπεσάζ.

 

Πηγή

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος CarpeNoctum (18 Αύγ. 2004 , 11:33)

 

Με νίκη ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στην κατηγορία των -90 κιλών του τζούντο ο Διονύσης Ηλιάδης. Ο Έλληνας τζουντόκα -ξάδελφος του χρυσού Ολύμπιονίκη Ηλία Ηλιάδη- νίκησε με ίπον τον Ουζμπέκο Περετέκο και συνεχίζει στον επόμενο γύρο.

 

Πηγή

 

 

A κατάλαβα. Πήραμε όλη την οικογένεια και τους ρίξαμε στη μάχη... :o

Link to comment
Share on other sites

Στην τοξοβολία η Ελένη Τάμπαση αποκλειστήκε από ένα από τα μεγαλύτερα ονόματα του αγωνίσματος. Παρόλα αυτά ελπίζει σε ρεπεσάζ.

Επίσης και ο Αλέξανδρος Παπαγεωργίου έφτασε μέχρι τους 32 αλλά αποκλείστηκε από τους 16 από το Νο1 της παγκόσμιας κατάταξης.

 

Αντίθετα η Ευαγγελία Ψάρα μετράει ήδη 2 νίκες και έχει φτάσει στις 8 (ήδη θεωρείται ολυμπιονίκης :)) και συνεχίζει. Μπράβο της! :up:

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πρίν λίγο έβλεπα αγώνες μπόξ και θαύμασα εναν Κινέζο που "κατασπάραξε" εναν αμερικανό. Ηταν σπουδαίος αγώνας και πολύ εντυπωσιακός. Δυστηχώς, έσβησε η ελπίδα για τους Κεντέρη Θάνου και έτσι θα δούμε απο την Παρασκευή τους "καθαρούς" υπόλοιπους αθλητές, να αγωνίζωνται!!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος supernet (11 Αύγ. 2004 , 09:28)

 

Έχω μια απορία.

 

Τα εισιτήρια και οι τιμές που πωλούνται σήμερα, είναι ακριβώς στις ίδιες τιμές που ξεκινήσαν να πωλούνται πριν 1 - 1μιση χρόνο από την Alpha Bank???

 

Ή μήπως χτυπήσαν κανένα limit down, προκειμένου να προσελκύσουν κόσμο? :rolleyes:

 

 

Οι τιμες των εισητηριων των Ολυμπιακων Αγωνων είναι ακριβως αυτες με τις οποίες πωλούνταν 2 χρονια πριν.

 

Το λεω με τοση σιγουρια γιατι κοντεψα να τσακωθω με διαφορους "φιλους" που επεμεναν πως οι τιμες έχουν πέσει ("μα δεν βλέπεις με 10€ δυο αγώνες μπάσκετ!")

Ε, όταν τους πηγα το φυλλαδιο προπαραγκελιας εισητηρίων, που είχα κρατήσει γι’ αυτο το λόγο, βαλανε μυαλο στο κεφαλι τους...

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να διαψευστώ αλλά νομίζω ότι ο συνδιασμός του τραυματισμού της Δανιηλίδου σε συνδιασμό με την αντίπαλό της (Μίσκινα, Νο 3 στον κόσμο) δεν θα μας βγεί σε καλό σήμερα... :( Αν γίνει το 2ο θαύμα θα κάνω τούμπες, αφού έχω και εισητήριο για τους ημιτελικούς... ;)

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Bayern7 (18 Αύγ. 2004 , 17:26)

 

Kαι τραυματισμό να μην είχε δύσκολα θα την νικούσε. Δεν είναι τυχαία η Μισκίνα. Νο 2 τη παγκόσμια κατάταξη νομίζω..

 

Ναί, βέβαια. Αλλά τώρα τα πράγματα με τον τραυματισμό γίνονται από δύσκολα, ακατόρθωτα... :( Αλλά πάλι, με την ψυχή που έχει, ποτέ δεν ξέρεις. Ξέρουμε τι ώρα παίζει αλήθεια;

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Πάλεψε αλλά δεν κατάφερε να κάνει την ιστορική υπέρβαση και να προκριθεί στα ημιτελικά του Ατομικού Αγωνίσματος της τοξοβολίας η Ευαγγελία Ψάρα. Η Ελληνίδα πρωταθλήτρια, που εντυπωσίασε με τις μέχρι τώρα εμφανίσεις της και «υποχρέωσε» το ελληνικό φίλαθλο κοινό να αγκαλιάσει την προσπάθεια της με την μαζική παρουσία του στο Παναθηναϊκό Στάδιο, αποκλείστηκε στην φάση των προημιτελικών από την κάτοχο του παγκοσμίου ρεκόρ και νούμερο 1 της κατάταξης , την Κορεάτισα Σουνγκ Χιούν Παρκ, με σκορ 111-101, αποχαιρετώντας έτσι -με ψηλά το κεφάλι- το Ολυμπιακό τουρνουά. «Είμαι ευχαριστημένη από την προσπάθειά μου και φεύγω με τις καλύτερες εντυπώσεις. Ηταν σημαντική η βοήθεια που μου έδωσε ο κόσμος. Πιστεύω ότι υπάρχουν και άλλοι Ελληνες αθλητές που μπορούν να φέρουν διακρίσεις στο άθλημα της τοξοβολίας», ήταν οι πρώτες δηλώσεις της Ευαγγελίας Ψάρα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...