Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαι εμένα ακριβώς το ίδιο είναι με τον spirtos, εν αναμονή πλέον, αν και δεν καίγομαι ιδιαίτερα.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

η ρομ του βελγιου που εβαλες εχει τα wallpaper του black edition ? , και τον διαφορετικο ηχο στην εκκινηση ? και γω την ιδια εχω βαλει και δεν τα εχει! εχει πλεον ενα απλο s4 mini

 

Μετα το flash με το Odin μέσα απο το τηλέφωνο (μετα την πρωτη επανεκκίνηση), πήγαινε στις ρυθμίσεις και κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων .κάνε πρωτα ενα back up γιατί θα διαγράψει και οτι εχεις στην εσωτερική μνήμη.τώρα θα εμφανιστούν και τα wallpapers και ο ήχος εκκίνησης της black edition .

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, βρήκα με το προγραμματάκι που προτείνετε απο πάνω ότι το δικό μου είναι απο Κορέα.... έλεος δηλαδή.

Μπορώ να το πάω στην επίσημη Samsung Ελλάδας να κοιτάξω ένα πρόβλημα που έχω με την οθόνη αφής ή θα πρέπει να το πάω στο μαγαζί που μου το πούλησε;

 

Γιατί έλεος;Η σαμσουνγκ Κορεάτικη είναι.Το δικο μου ειναι φτιαγμένο στο Βιετναμ για Ολλανδία.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εχω το s4mini I9195 και βγαζει μια μπλε κουκιδα οταν ανοιγω την κάμερα. Έχει καπιος το ιδιο θεμα η γνωριζεται κατι. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εχω το s4mini I9195 και βγαζει μια μπλε κουκιδα οταν ανοιγω την κάμερα. Έχει καπιος το ιδιο θεμα η γνωριζεται κατι. Ευχαριστώ.

 

Φαίνεται και στις φωτογραφίες ;

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Ναι φενεται

 

Στην οθόνη φένεται ή μόνο στην κάμερα ;

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα εδώ και τρεις μέρες. Οι μπλε κουκκίδες φαίνονται και στο viewfinder και στην φωτογραφία. Πάω για σέρβις;

Ορίστε και μια φωτό.

Edited by serjio
αλλαγή μεγέθους εικόνας
Link to comment
Share on other sites

Λογικά και οι δύο πάτε για επισκευή.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το καλώδιο φόρτισης έχει κιτρινίσει στις άκρες που βρίσκονται τα usb. Έχει συμβεί σε κανέναν;
Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα είναι από σκόνη/βρωμιά.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασα και εγώ παιδιά το phone info και παρατήρησα το εξής .στο δικό μου s4 mini λέει ότι είναι Κορέα στης αδερφής μου λέει Βιετνάμ και τα δύο είναι γαλλικά λογικά αυτά τα s4 mini που έχουν καθαρότερο άσπρο και πιο φωτεινό στην οθόνη είναι αυτά που κατασκευάστηκαν στην Κορέα γιατί το δικό μου έχει αυτήν την διαφορά με τις αδερφής μου

 

και κάτι ακόμα στο sammobile εκεί που λέει για το πιες χώρες έχουν πάρει kitkat δεν αναφέρετε πουθενά η Γαλλία

Edited by thomasfiatgt
Link to comment
Share on other sites

βαρέθηκα να περιμένω την 4.4.2 KITKAT...έλεος πια με την καθυστέρηση τόσους μήνες

:mad:

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα είναι από σκόνη/βρωμιά.

 

Από samsung μου είπαν να το πάω Γερμανό για να το ελέγξουν γιατί 1-2 φορές είχε ζεσταθεί πολύ και το κουτάκι.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έλεος;Η σαμσουνγκ Κορεάτικη είναι.Το δικο μου ειναι φτιαγμένο στο Βιετναμ για Ολλανδία.

αλήθεια, αυτό το "Ολλανδία" πως το ξέρεις; στο εμφανίζει; κι εμένα φτιαγμένο στο Βιετνάμ είναι, αλλά δεν λέει για ποιά χώρα (Γερμανία, Ολλανδία θέλω να πιστεύω).

 

Εγώ πήρα το κινητό απο ένα μαγαζί στην Ομόνοια (τύπου Kaizershop) και τώρα έχω κάποια προβλήματα (η οθόνη αφής κάνει κάτι παλαβά απο μόνη της κάθε 10-15 μέρες). Πήρα την official Samsung και μου είπαν να το πάω σε κάποιον αντιπρόσωπό τους για σέρβις με την εγγύηση. Ο μαγαζάτορας όμως μου πε ότι δεν γίνεται να το δώσω στην official Samsung γιατί, όπως λέει, τα κινητά τους τα φέρνουν απέξω (δεν άκουσα για την ακρίβεια τι μουρμούρησε, ούτε τον ξαναρώτησα). Μου είπε ότι θα επισκευαστεί με μια αναβάθμιση, αλλά μου φάνηκε μουρλό, καθώς δεν είναι τέτοιου τύπου πρόβλημα. Κουβαλάει την 4.2.2. Του είπα ότι θα το σκεφτώ.

Εσείς τι πιστεύετε ότι πρέπει να κάνω;

Edited by ipnotistis
Link to comment
Share on other sites

αλήθεια, αυτό το "Ολανδία" πως το ξέρεις; στο εμφανίζει; κι εμένα φτιαγμένο στο Βιετνάμ είναι, αλλά δεν λέει για ποιά χώρα (Γερμανία, Ολλανδία θέλω να πιστεύω).

 

Εγώ πήρα το κινητό απο ένα μαγαζί στην Ομόνοια (τύπου Kaizershop) και τώρα έχω κάποια προβλήματα (η οθόνη αφής κάνει κάτι παλαβά απο μόνη της κάθε 10-15 μέρες). Πήρα την official Samsung και μου είπαν να το πάω σε κάποιον αντιπρόσωπό τους για σέρβις με την εγγύηση. Ο μαγαζάτορας όμως μου πε ότι δεν γίνεται να το δώσω στην official Samsung γιατί, όπως λέει, τα κινητά τους τα φέρνουν απέξω (δεν άκουσα για την ακρίβεια τι μουρμούρησε, ούτε τον ξαναρώτησα). Μου είπε ότι θα επισκευαστεί με μια αναβάθμιση, αλλά μου φάνηκε μουρλό, καθώς δεν είναι τέτοιου τύπου πρόβλημα. Κουβαλάει την 4.2.2. Του είπα ότι θα το σκεφτώ.

Εσείς τι πιστεύετε ότι πρέπει να κάνω;

εμένα λέει XEF που σημαίνει Γαλλία μέσα στο phone info

Link to comment
Share on other sites

αλήθεια, αυτό το "Ολλανδία" πως το ξέρεις; στο εμφανίζει; κι εμένα φτιαγμένο στο Βιετνάμ είναι, αλλά δεν λέει για ποιά χώρα (Γερμανία, Ολλανδία θέλω να πιστεύω).

 

 

csc info και κοιτας το csc country ,τοσο δυσκολο είναι;:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Πουλιεται μονο το καπακι του black edition ξεχωριστα που να ταιριαζει στο κινητο (black mist)?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξαφνικα εχω και εγω το προβλημα με τα μπλε σημαδια στην καμερα!!

 

Απο το πουθενα εμφανιστικε!!

 

Τι μπορω να κανω;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξαφνικα εχω και εγω το προβλημα με τα μπλε σημαδια στην καμερα!!

 

Απο το πουθενα εμφανιστικε!!

 

Τι μπορω να κανω;

 

Μπορείς να βάλεις ένα screenshot να δούμε τι ακριβώς σου εμφανίζει; Στην μπροστινή κάμερα σου κάνει το ίδιο;

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις ένα screenshot να δούμε τι ακριβώς σου εμφανίζει; Στην μπροστινή κάμερα σου κάνει το ίδιο;

Στην μπροστινη οχι κανενα προβλημα

 

Οταν κανω ζουμ παλι χανεται!

 

Εδω μια φωτο!

 

[ATTACH]48027[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Στην μπροστινη οχι κανενα προβλημα

 

Οταν κανω ζουμ παλι χανεται!

 

Εδω μια φωτο!

 

[ATTACH]48027[/ATTACH]

Για camera sensor σε βλέπω.. Αν έχεις εγγύηση πάρε ένα τηλέφωνο στη smartec και κάνε τους μια ερώτηση..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για camera sensor σε βλέπω.. Αν έχεις εγγύηση πάρε ένα τηλέφωνο στη smartec και κάνε τους μια ερώτηση..

Απο κυπρο ειμαι!!

 

Ναι εχω ακομα εγγυηση!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...