Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επαναλαμβάνω τη διαδικασία ελέγχου ενημέρωσης:

Τσεκάρετε εδώ: http://www.sammobile.com/firmwares/ γράφοντας στο κενό απέναντι από το firmware το "i9195".

Θα φέρει τις τελευταίες ενημερώσεις για κάθε χώρα. Αν δεν έχει έρθει εκεί, δεν θα έρθει στο τηλέφωνό σας.

Μόλις την δείτε εκεί, μπορείτε να κάνετε ένα χειροκίνητο έλεγχο στο τηλέφωνο σας (ΟΤΑ) και λογικά θα σας έρθει.

 

Φίλοι μου, χρειάζομαι άμεσα την βοήθειά σας, στο s4 mini που ήρθε δώρο άπο dubai δεν έχει την Ελληνική γλώσσα, και από Αγγλικά.... άστα να πάνε.. θα ήθελα λοιπόν να μου πει κάποιος κάποιο εύκολο (σχετικά) τρόπο που να μην εμπεριέχει κυνδυνους για την συσκευή.. αν πρέπει να βάλω κάποια άλλη ρομ, θα ήθελα να μου πει κάποιος... (θα του ήμουνα ίδιαίτερα ευγνόμων) ποιά και από που να κατεβάσω και πως θα γίνει η όλη διαδικασία... (ίσως να υπάρχει κάπου ένας οδηγός που δεν το γνωρίζω προσωπικά εδώ στο φόρουμ!)

Εδώ είσαι φίλε μου...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπέρα σε όλους. θέλω τη βοήθειά σας στο ακόλουθο (συγγνώμη αν έχει απαντηθεί πάλι). βγάζοντας φωτογραφίες τη νύχτα, όπου πίσω υπάρχει έστω και μια λάμπα λαμπιρίζει με χρωματιστές γραμμές και η φωτογραφία είναι γεμάτη από αυτές. υπάρχει κάποια ρύθμιση ώστε να μη φαίνεται έτσι;

ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση κρισεως...εχει το κινητο η κοπελα μου (και δεν ειναι και αθηνα να το δω μονος μου) και καθε μηνα της τελειωνουν αμεσως τα δεδομενα και αυτο λεει γιατι της τα τραβανε οι ενημερωσεις του τηλεφωνου....πως γινεται να μην γινονται αυτοματα αυτες οι ενημερωσεις αλλα να διαλεγει μονη της το ποτε???!!!

 

 

ΑΚΥΡΟ,το βρηκα παιδια σε παλιοτερα post!!! :)

Edited by t0lias

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

μαγγες συγνωμη (ξερω εχει απαντηθει) αλλα δεν το βρισκω,

πως βρίσκουμε την χωρα προέλευσης του κινητου ?

 

και πολλά άλλα https://play.google.com/store/apps/details?id=org.vndnguyen.phoneinfo&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Παίδες με το παραπάνω πρόγραμμα βρήκα ότι το κινητό μου είναι "ανακατασκευασμένο" με διαφορά ένα μήνα (ίσως και λιγότερο). Το πήρα από σκρουτζομάγαζο και είναι Πορτογαλίας. Την 4.4 δεν την πήρα ακόμα. Τι είδους προβλήματα μπορεί να σημαίνει το "ανακατασκευασμένο"? Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες με το παραπάνω πρόγραμμα βρήκα ότι το κινητό μου είναι "ανακατασκευασμένο" με διαφορά ένα μήνα (ίσως και λιγότερο). Το πήρα από σκρουτζομάγαζο και είναι Πορτογαλίας. Την 4.4 δεν την πήρα ακόμα. Τι είδους προβλήματα μπορεί να σημαίνει το "ανακατασκευασμένο"? Ευχαριστώ.

 

Thn 4.4 δεν την έχουν πάρει όλοι ακόμα.Εγώ πχ δεν την έχω πάρει και είναι Ολλανδιας το κινητό.

 

Το ανακατασκευασμένο δεν ξέρω............:worry:

Μήπως να ρωταγες και την σαμσουνγκ με το ιμει;

Link to comment
Share on other sites

Thn 4.4 δεν την έχουν πάρει όλοι ακόμα.Εγώ πχ δεν την έχω πάρει και είναι Ολλανδιας το κινητό.

 

Το ανακατασκευασμένο δεν ξέρω............:worry:

Μήπως να ρωταγες και την σαμσουνγκ με το ιμει;

Που και πως μπορώ να ρωτήσω την Samsung?

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος οταν βρισκεσαι σε μια εφαρμογη (πχ μηνυματα) και πατησεις το home button να τερματιζεται η εφαρμογη και να μην τρεχει στο παρασκηνιο;
Link to comment
Share on other sites

Παίδες με το παραπάνω πρόγραμμα βρήκα ότι το κινητό μου είναι "ανακατασκευασμένο" με διαφορά ένα μήνα (ίσως και λιγότερο). Το πήρα από σκρουτζομάγαζο και είναι Πορτογαλίας. Την 4.4 δεν την πήρα ακόμα. Τι είδους προβλήματα μπορεί να σημαίνει το "ανακατασκευασμένο"? Ευχαριστώ.

 

Οταν λες ανακατασκευασμενο,πως το καταλαβες?Τι λεει δηλαδη το phoneinfo?

My Phones: Ericsson T20s, Siemens C35i, Nokia 3330, Siemens CX65, Nokia 6230, HP Ipaq RW6815, Sony Ericsson W302, LG Viewty KU990i, Alcatel OT-990,Samsung S4 Mini LTE

 

Minix X8-H, PS3, XBOX360

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες ανακατασκευασμενο,πως το καταλαβες?Τι λεει δηλαδη το phoneinfo?

Με το αριστερό πλήκτρο πατώντας το θα σου βγάλει στο μενού (μέσα στο Phoneinfo) το Refurbishment Check.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα λέει ότι είναι ανακατασκευασμένο αλλά δεν το πιστεύω.. :confused:

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Όπως θα είδες Nick99 λέει ότι "manufacturing date does not match with the serial number " και το δικό μου για manufacturing date έχει 06/02/2014 ενώ από S/N Decoder λέει για Manufacturing date: january 2014 γ' αυτό και η διαφορά. (Ίσως δεν πρόλαβε να βγεί καν από το εργοστάσιο - ιανουάριος με φεβρουάριο - και το προλάβανε στο check out - φρούδες ελπίδες!!!). Το δικό σου Nick τι λέει?
Link to comment
Share on other sites

CSC country ή το country of origin μας λεει απο που ειναι το κινητο ? και κατεπεκταση ποια update θα βαλουμε ???

 

To csc country .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

μια βοήθεια από οποιον γνωρίζει παρακαλώ , γιατί όταν βγάζω φωτογραφία με flash ασπρίζει η οθόνη ;
Link to comment
Share on other sites

γεια σας. εχω το ι9195 κ το εκανα root κ περασα cm11. ολα καλα αλλα εχω ενα προβλημα. ενω εχω ελαχιστες εφαρμογες μου εχει σχεδον γεματη την μνημη του κντ δλδ απο τα 5mb εχει τα 4,5 σε χρηση. μπορει να μου πει καποιος τι εκανα λαθος? ευχαριστω πολυ.
Link to comment
Share on other sites

έχω δοκιμασει απο τοτε που ξεκινησε η αναβαθμιση την ρομ της vodafon ελληνικη, την αυστριακη, την ισπανική και την βελγική, η βελγικη κατα την γνωμη μου είναι η μοναδική χωρις πολλα και ειναι η black edition οχι οτι εχει τρομερες αλλαγες αλλα με τον nova launcher πραγματικα το κινητο αλλαζει 100% και γινεται αρκετα γρηγορο αλλα και η μπαταρια θεωρω οτι παει καλυτερα.

κακως κατα την γνωμη μου οσοι γνωριζετε περιμενετε (οποιος θελει να αλλαξει ειναι πανευκολο) εγω να φανταστειτε ηταν cosmote λογω αναβαθμισης αλλα αλλαξα αμεσως ρομ σε EUR γιατι οι βλακειες της cosmote αλλα και της vodafon δεν υποφερονται.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

γεια σας. εχω το ι9195 κ το εκανα root κ περασα cm11. ολα καλα αλλα εχω ενα προβλημα. ενω εχω ελαχιστες εφαρμογες μου εχει σχεδον γεματη την μνημη του κντ δλδ απο τα 5mb εχει τα 4,5 σε χρηση. μπορει να μου πει καποιος τι εκανα λαθος? ευχαριστω πολυ.

φιλε μου το κινητο εχει 8 gb και οχι 5 αν ειναι οπως τα λες κατι εχεις κανει με τον χωρο της μνημης.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις κανει factory reset ή format system και format data

Προς giannis_na

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

φιλε μου το κινητο εχει 8 gb και οχι 5 αν ειναι οπως τα λες κατι εχεις κανει με τον χωρο της μνημης.

 

λεω 5 γιατι εχει 5 απο τα 8 διαθεσιμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν εχεις κανει factory reset ή format system και format data

Προς giannis_na

 

φιλε εκανα απο την αρχη ολα τα wipe και τα format κ παλι τπτ. χωρις να περασω ουτε ενα app εχω μονο 0,9gb ελευθερο χωρο.

Link to comment
Share on other sites

μια βοήθεια από οποιον γνωρίζει παρακαλώ , γιατί όταν βγάζω φωτογραφία με flash ασπρίζει η οθόνη ;

 

βρέθηκε το πρόβλημα , όλα ok :)

Link to comment
Share on other sites

βρέθηκε το πρόβλημα , όλα ok :)

 

Δηλαδή τι έκανες?

(Δε πιστεύω να λύθηκε διώχνοντας τον FLASH?):lol::lol::lol:

GT-i9195 Επιτέλους! :) και... KitKat inside!
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τι έκανες?

(Δε πιστεύω να λύθηκε διώχνοντας τον FLASH?):lol::lol::lol:

 

το ...flash:mad: έκανε αντανάκλαση στην θήκη του κινητού και έπεφτε πάνω στο φακό τις κάμερας

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...