Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα σας,

εχω το Samsung s4 mini (GT-I9195, 4.4.2 android, version I9195XXUCNK1).Κατεβασα το kies για να βαλω νεα version (αν υπαρχει), αλλά δεν μου αναγνωριζει την συσκευη ενώ αντιθετα με το Smart Switch συνδεεται μια χαρα!Τί δεν κανω σωστα ή πως μπορω να περασω μια άλλη version?Με την συγκεκριμενη εχω πολλα προβληματα…Επισης πού πρεπει να κοιταξω για να δω τα 3 γραμματα που λενε από ποια χωρα είναι η συσκευη?

Το τηλ δεν είναι root.

Ευχαριστω πολύ για την βοηθεια σας

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα σας,

εχω το Samsung s4 mini (GT-I9195, 4.4.2 android, version I9195XXUCNK1).Κατεβασα το kies για να βαλω νεα version (αν υπαρχει), αλλά δεν μου αναγνωριζει την συσκευη ενώ αντιθετα με το Smart Switch συνδεεται μια χαρα!Τί δεν κανω σωστα ή πως μπορω να περασω μια άλλη version?Με την συγκεκριμενη εχω πολλα προβληματα…Επισης πού πρεπει να κοιταξω για να δω τα 3 γραμματα που λενε από ποια χωρα είναι η συσκευη?

Το τηλ δεν είναι root.

Ευχαριστω πολύ για την βοηθεια σας

 

Kατέβασες την σωστη εκδοση KIES ;KIES3 ?

http://www.samsung.com/gr/support/usefulsoftware/KIES/

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα το kies και οχι το kies3.Λαθος εκανα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Kατέβασες την σωστη εκδοση KIES ;KIES3 ?

http://www.samsung.com/gr/support/usefulsoftware/KIES/

 

Κατεβασα το kies και οχι το kies3.Λαθος εκανα?

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα το kies και οχι το kies3.Λαθος εκανα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Κατεβασα το kies και οχι το kies3.Λαθος εκανα?

 

Kies3

Υποστηριζόμενο μοντέλο : Smart Phone/Tablet από Galaxy Note III (Android OS 4.3 ή μεταγενέστερη)

αφου έχεις 442 το ΚΙΕΣ3 πρεπει να κατεβασεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας,

εχω το Samsung s4 mini (GT-I9195, 4.4.2 android, version I9195XXUCNK1).Κατεβασα το kies για να βαλω νεα version (αν υπαρχει), αλλά δεν μου αναγνωριζει την συσκευη ενώ αντιθετα με το Smart Switch συνδεεται μια χαρα!Τί δεν κανω σωστα ή πως μπορω να περασω μια άλλη version?Με την συγκεκριμενη εχω πολλα προβληματα…Επισης πού πρεπει να κοιταξω για να δω τα 3 γραμματα που λενε από ποια χωρα είναι η συσκευη?

Το τηλ δεν είναι root.

Ευχαριστω πολύ για την βοηθεια σας

Δεν υπαρχει αλλη εκδοση το 4.4.2 ειναι το τελευταιο λογισμικο και κατα 99% δε θα παρει αλλο

Link to comment
Share on other sites

Kies3

Υποστηριζόμενο μοντέλο : Smart Phone/Tablet από Galaxy Note III (Android OS 4.3 ή μεταγενέστερη)

αφου έχεις 442 το ΚΙΕΣ3 πρεπει να κατεβασεις.

 

Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια!Θα δοκιμασω το kies3...

Τα 3 γραμματα που δηλωνουν την χωρα προελευσης που τα βρισκω?

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν υπαρχει αλλη εκδοση το 4.4.2 ειναι το τελευταιο λογισμικο και κατα 99% δε θα παρει αλλο

 

Πως γινεται να αλλαξω την εκδοση που εχω τωρα?Αυτη που εχω μου δημιουργει προβληματα με την μπαταρια και με το bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια!Θα δοκιμασω το kies3...

Τα 3 γραμματα που δηλωνουν την χωρα προελευσης που τα βρισκω?

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πως γινεται να αλλαξω την εκδοση που εχω τωρα?Αυτη που εχω μου δημιουργει προβληματα με την μπαταρια και με το bluetooth.

Μαλλων εχει καποιο προβλημα το τηλ σου την ιδια εκδοση φοραω και δεν εχω θεμα με το bluetooth και ουτε ιδιαιτερο θεμα με τη μπαταρια ο μονο τροπος να την αλλαξεις ειναι να βαλεις μια custom rom αλλα τελος η εγγυηση συν οτι δεν ειναι και 100% σιγουρο οτι η custom δε θα εχει bugs επισης τα γραμματα θα τα δεις στο kies σε παρενθεση διπλα στην εκδοση λογισμικου πχ το δικο μου που ειναι πολωνικο εχει XEO αλλος τροπος ειναι να παρεις στη samsung να δωσεις το imei και θα σου πουν αυτοι για ποια χωρα προοριζοταν το τηλ σου

Edited by Razoras
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια!Θα δοκιμασω το kies3...

Τα 3 γραμματα που δηλωνουν την χωρα προελευσης που τα βρισκω?

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πως γινεται να αλλαξω την εκδοση που εχω τωρα?Αυτη που εχω μου δημιουργει προβληματα με την μπαταρια και με το bluetooth.

 

Η να κατεβάσεις το Phone info.............. Τα λέει όλα.

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Η να κατεβάσεις το Phone info.............. Τα λέει όλα.

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μαλλων εχει καποιο προβλημα το τηλ σου την ιδια εκδοση φοραω και δεν εχω θεμα με το bluetooth και ουτε ιδιαιτερο θεμα με τη μπαταρια ο μονο τροπος να την αλλαξεις ειναι να βαλεις μια custom rom αλλα τελος η εγγυηση συν οτι δεν ειναι και 100% σιγουρο οτι η custom δε θα εχει bugs επισης τα γραμματα θα τα δεις στο kies σε παρενθεση διπλα στην εκδοση λογισμικου πχ το δικο μου που ειναι πολωνικο εχει XEO αλλος τροπος ειναι να παρεις στη samsung να δωσεις το imei και θα σου πουν αυτοι για ποια χωρα προοριζοταν το τηλ σου

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Εντελώς ξαφνικά το κινητό σταμάτησε να συνδέεται στο Wi-Fi. Δεν μπορεί να συνδεθεί σε κανένα δίκτυο. Μήπως ξέρετε τι μπορεί να φταίει ή τι μπορώ να κάνω για να διορθωθεί; Με data συνδέεται κανονικά.

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Εντελώς ξαφνικά το κινητό σταμάτησε να συνδέεται στο Wi-Fi. Δεν μπορεί να συνδεθεί σε κανένα δίκτυο. Μήπως ξέρετε τι μπορεί να φταίει ή τι μπορώ να κάνω για να διορθωθεί; Με data συνδέεται κανονικά.

 

Σου δείχνει δίκτυα και δεν μπορεί να συνδεθεί ή δεν βλέπει καν διαθέσιμα Wi-Fi δίκτυα;

Για αρχή κάνε μια επανεκκίνηση, έπειτα δοκιμάζεις να διαγράψεις το δίκτυο σου και να το υποχρεώσεις να σου ζητήσει ξανά κωδικό. Αν και πάλι δεν πιάσει παίρνεις backup ό,τι χρειάζεσαι (επαφές, μηνύματα κλπ.) και προχωράς σε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Εάν και πάλι δεν δουλέψει και είσαι εντός εγγύησης το πηγαίνεις σε κάποιο αναγνωρισμένο service, αν όχι πρέπει να δοκιμάσεις να περάσεις νέο λογισμικό.

Αν αποτύχει και αυτό μάλλον χρειάζεται αλλαγή το chip του Wi-Fi.

Link to comment
Share on other sites

Τα έδειχνε τα δίκτυα αλλά δεν μπορούσε να συνδεθεί σε κάποιο. Έστρωσε με επανεκκίνηση... Μάλλον έφαγε κάποιο σκάλωμα.

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σας κάνει κάποιο πρόβλημα,όποιο πρόβλημα,και δεν κάνετε το πιο απλό που είναι η επανεκκίνηση;

Οπως τα ειπες πρωτα επανεκκινηση μετα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και αν αποτυχουν αυτα service

Link to comment
Share on other sites

Eμένα στην COSMOTE μου συστησαν καθημερινη επανεκκίνηση για να εχω το κεφαλι μου ήσυχο. !!!:D

 

Καλά αυτοί το έφτασαν στο άλλο άκρο.

Το πολύ πολύ να το κλείνεις το βραδυ που κοιμάσαι και φορτιζει,δεν δουλευει όμως το ξυπνητήρι έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Eμένα στην COSMOTE μου συστησαν καθημερινη επανεκκίνηση για να εχω το κεφαλι μου ήσυχο. !!!:D

 

καλα αυτοι της cosmote ειναι πολυ μπροστα μιλαμε

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι λένε ρε παιδιά θα να τρελάνουν!

Το είχε η γυναίκα μου και έγραφε για πλάκα 20 μέρες και βάλε uptime χωρίς κανένα θέμα. Τώρα το έχουμε στο συρτάρι γιατί θα το δώσω μάλλον αλλά καμία φορά το βγάζω και το δουλεύω γιατί είναι μικρό ελαφρύ και όμορφο και είναι άψογο!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Τι λένε ρε παιδιά θα να τρελάνουν!

Το είχε η γυναίκα μου και έγραφε για πλάκα 20 μέρες και βάλε uptime χωρίς κανένα θέμα. Τώρα το έχουμε στο συρτάρι γιατί θα το δώσω μάλλον αλλά καμία φορά το βγάζω και το δουλεύω γιατί είναι μικρό ελαφρύ και όμορφο και είναι άψογο!

 

Κοιτα ειναι λιγο περιεργη η κατασταση.Αν δεν εχεις ή δεν ανοιγεις πολλες εφαρμογες δεν υπαρχει προβλημα.Ομως εχω παρατηρησει οτι ανοιγοντας καποιες εφαρμογες,ειδικα η εφαρμογη του Paypal και δυο ελληνικων τραπεζων,μετα σερνεται και καταναλωνει μπαταρια.Επειδη κιολας τα ανοιγω σχεδον παντα μαζι αυτα,για να κανω επαληθευση συναλλαγων,μαλλον κατι γινεται μαλλον με την κρυπτογραφηση ή κατι αναλογο.Ακομα και αν τις κλεισεις η κατασταση μονο με επανεκκινηση διορθωνεται εντελως.

Οποτε αναλογα με τη χρηση μια επανεκκινηση ανα καποια 24ωρα κανει καλο.Ας μην ξεχναμε οτι πλεον οι συσκευες μας δεν ειναι απλα ενα κινητο τηλεφωνο,αλλα ενας μινι προσωπικος υπολογιστης,με οτι αυτο συνεπαγεται!

My Phones: Ericsson T20s, Siemens C35i, Nokia 3330, Siemens CX65, Nokia 6230, HP Ipaq RW6815, Sony Ericsson W302, LG Viewty KU990i, Alcatel OT-990,Samsung S4 Mini LTE

 

Minix X8-H, PS3, XBOX360

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι μια ερώτηση.

Έχω ένα s4 Mini αγορασμένο μέσω ίντερνετ από Γερμανία. Δουλεύει κανονικά αλλά έχει μέσα περασμένο μενού της Vodafone. Υπάρχει τρόπος να το αλλάξω στο βασικό μενού της Samsung; Το είχα κάνει παλιότερα σε Galaxy S.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι μια ερώτηση.

Έχω ένα s4 Mini αγορασμένο μέσω ίντερνετ από Γερμανία. Δουλεύει κανονικά αλλά έχει μέσα περασμένο μενού της Vodafone. Υπάρχει τρόπος να το αλλάξω στο βασικό μενού της Samsung; Το είχα κάνει παλιότερα σε Galaxy S.

Φυσικά και μπορείς, κατεβάζεις μια unbranded rom και την περνάς.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι μια ερώτηση.

Έχω ένα s4 Mini αγορασμένο μέσω ίντερνετ από Γερμανία. Δουλεύει κανονικά αλλά έχει μέσα περασμένο μενού της Vodafone. Υπάρχει τρόπος να το αλλάξω στο βασικό μενού της Samsung; Το είχα κάνει παλιότερα σε Galaxy S.

Γινετε αλλα θα χασεις την εγγυηση

Link to comment
Share on other sites

Γινετε αλλα θα χασεις την εγγυηση

 

Δεν χάνεται η εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ένα s4mini ενός φίλου εκεί που σέρφαρε άρχισε να βγάζει μηνύματα ότι σταμάτησε η τάδε και η τάδε εφαρμογή μέχρι που ο φίλος μου δοκίμασε επανέκκιση και από τότε κόλλησε στο λογότυπο και δεν ανοίγει.

Προσπαθώ να μπω σε recovery αλλά αντι να με πάει στο recovery menu, βγάζει το ανθρωπάκι του android & από κάτω γράφει καμία εντολή,εν συνεχεία κάνει μόνο του επαναλμβανόμενες επανεκκινήσεις κολλώντας στο λογότυπο.

Το ίδιο ακριβώς κάνει και αφού φλασάρω official rom μέσω odin, δηλαδή μόλις τελειώσει η διαδικασία προσπαθεί να bootarei, βγάζει το ανθρωπάκι του android & από κάτω γράφει καμία εντολή,εν συνεχεία κάνει μόνο του επαναλμβανόμενες επανεκκινήσεις κολλώντας στο λογότυπο.

Γνωρίζετε τι παίζει & τι μπορώ να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...