Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.ibtimes.com/android-442-kitkat-xxubnb3-official-update-samsung-galaxy-s4-mini-lte-gt-i9195-how-install-it

 

αν και εχω την 4.2.2 ΟΤΑ δεν μου κανει update .. με το παραπανω λινκ κανω δουλεια χωρις να γραψει ο knox?

 

ευχαριστω

tool
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω κάτι...με την 4.4.2 είχατε προβλήματα ποτέ με τα gps προγράμματα πλοηγησης; Εγώ είχα και μου έβγαζε την sd card κλειδωμένη!

Χθες έκανε μια αναβάθμιση μόνο του 45mb ΟΤΑ που ίσως λύνει το πρόβλημα αλλά πλέον έχω αφαιρέσει το sygic που είχα...όσοι εχετε kitkat ποιο πρόγραμμα navigator χρησιμοποιείτε;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι...με την 4.4.2 είχατε προβλήματα ποτέ με τα gps προγράμματα πλοηγησης; Εγώ είχα και μου έβγαζε την sd card κλειδωμένη!

Χθες έκανε μια αναβάθμιση μόνο του 45mb ΟΤΑ που ίσως λύνει το πρόβλημα αλλά πλέον έχω αφαιρέσει το sygic που είχα...όσοι εχετε kitkat ποιο πρόγραμμα navigator χρησιμοποιείτε;

 

Έβαλα here beta και ησύχασα. Δωρεάν είναι, απλά δεν έχει ακόμα Ελληνικά (μπαίνουν με απλή διαδικασία)

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Επεσε ,ράγισε η οθόνη και ψάχνω για επισκευή.Η οθόνη είναι μαυρη και δεν αντιδρά,οθόνη και touch screen είναι μαζί καΙ αλλαζονται ως ένα.Ρώτησα σε κάποια sites που βρήκα στο google και η επισκευή ξεκινάει απο 130€ έως 150€.Exει χρειαστεί να αλλάξει και κάποιος άλλος;Βρήκε καλύτερη τιμή;
Link to comment
Share on other sites

Επεσε ,ράγισε η οθόνη και ψάχνω για επισκευή.Η οθόνη είναι μαυρη και δεν αντιδρά,οθόνη και touch screen είναι μαζί καΙ αλλαζονται ως ένα.Ρώτησα σε κάποια sites που βρήκα στο google και η επισκευή ξεκινάει απο 130€ έως 150€.Exει χρειαστεί να αλλάξει και κάποιος άλλος;Βρήκε καλύτερη τιμή;

 

με 180 παιρνεις καινουριο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

με 180 παιρνεις καινουριο

 

Aυτό κοίταγα τώρα.Πολλά τα λεφτά για επισκευη όταν έχει πέσει τόσο χαμηλά το καινούργιο.

Μάλλον θα πάω για άλλο.:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Aυτό κοίταγα τώρα.Πολλά τα λεφτά για επισκευη όταν έχει πέσει τόσο χαμηλά το καινούργιο.

Μάλλον θα πάω για άλλο.:ninja:

 

η τιμη της επισκευης ειναι προκλητικη. παρε ενα καινουριο να εισαι μια χαρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η τιμη της επισκευης ειναι προκλητικη. παρε ενα καινουριο να εισαι μια χαρα.

 

Θα αγόραζες το ίδιο;Εγώ σκέφτομαι να κινηθώ προς άλλο κινητό/εταιρία.:ninja:

Link to comment
Share on other sites

130€ το Πασχα που μας περασε αλλαξε φιλος οθονη και touch,αφου πανε πακετο,στην αντιπροσωπεια της samsung στη θεσσαλονικη.

Καλο το s4 mini,γρηγορο,ελαφρυ και αρκετα ομορφο,η μπαταρια/αυτονομια του ειναι λιγο οτι να ναι,αλλα αν επερνα σημερα κινητο θα επερνα το motoG 2014 που εχει πλεον και 8αρα καμερα,και καρτα SD(βασικος λογος που πηγα στο s4 mini) και εχει αποδεδειγμενα καλυτερη υποστηριξη λειτουργικου

My Phones: Ericsson T20s, Siemens C35i, Nokia 3330, Siemens CX65, Nokia 6230, HP Ipaq RW6815, Sony Ericsson W302, LG Viewty KU990i, Alcatel OT-990,Samsung S4 Mini LTE

 

Minix X8-H, PS3, XBOX360

Link to comment
Share on other sites

Καλο το s4 mini,γρηγορο,ελαφρυ και αρκετα ομορφο,η μπαταρια/αυτονομια του ειναι λιγο οτι να ναι,αλλα αν επερνα σημερα κινητο θα επερνα το motoG 2014 που εχει πλεον και 8αρα καμερα,και καρτα SD(βασικος λογος που πηγα στο s4 mini) και εχει αποδεδειγμενα καλυτερη υποστηριξη λειτουργικου

 

Aυτό σκέφτομαι και εγώ αλλά δεν έχει 4G .

Link to comment
Share on other sites

130€ το Πασχα που μας περασε αλλαξε φιλος οθονη και touch,αφου πανε πακετο,στην αντιπροσωπεια της samsung στη θεσσαλονικη.

Καλο το s4 mini,γρηγορο,ελαφρυ και αρκετα ομορφο,η μπαταρια/αυτονομια του ειναι λιγο οτι να ναι,αλλα αν επερνα σημερα κινητο θα επερνα το motoG 2014 που εχει πλεον και 8αρα καμερα,και καρτα SD(βασικος λογος που πηγα στο s4 mini) και εχει αποδεδειγμενα καλυτερη υποστηριξη λειτουργικου

 

Είχα moto g (4,5") αλλα δεν μπόρεσα να συμβιβαστώ με το μέγεθος-βάρος-κάρτα SD και ξαναγύρισα σε S4 mini.Καλή και η υποστήριξη αλλά στο xda υπάρχει πάντα η λύση.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω και εγώ το ίδιο πρόβλημα με το battery drain και με φαίνεται ότι κατι δεν πάει καλά, όταν πάει στο 30-20% και το χρησιμοποιώ πέφτει σε 5 λεπτά και κλείνει, αλλιώς κρατάει κάμποση ώρα, κατέβασα ένα πρόγραμμα για να δω τι πάει λάθος και με εμφανιζει αυτό https://www.dropbox.com/s/m3zwyeeu346yqc4/2014-12-13%2000.58.25.png?dl=0 επίσης η μπαταρία αν με κρατήσει μια μέρα θα είναι θαύμα χωρίς παράλογη χρήση, παλιά με κρατούσε με την ίδια χρήση και 1.5-2 μέρες!!

Να πω πως πέρασα από πάνω την 4.4 χωρίς επαναφορά ρυθμίσεων

Βρήκε κανένας καμιά λύση με π.χ επαναφορά ρυθμίσεων?

Link to comment
Share on other sites

http://www.ibtimes.com/android-442-kitkat-xxubnb3-official-update-samsung-galaxy-s4-mini-lte-gt-i9195-how-install-it

 

αν και εχω την 4.2.2 ΟΤΑ δεν μου κανει update .. με το παραπανω λινκ κανω δουλεια χωρις να γραψει ο knox?

 

ευχαριστω

 

μπορει καποιος να βοηθησει ?

tool
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να βοηθησει ?

κλειστε μονιμα ολες τις αχρειαστες εφαρμογες και ειδικα τις samsung login ,samsung account , maps,google games και ΜΗΝ βαλετε το NOLED

Link to comment
Share on other sites

κλειστε μονιμα ολες τις αχρειαστες εφαρμογες και ειδικα τις samsung login ,samsung account , maps,google games και ΜΗΝ βαλετε το NOLED

 

η απορία μου έχει να κάνει με τν αναβάθμιση του adroid

tool
Link to comment
Share on other sites

notis, και εγώ 4.4 έχω από το καλοκαίρι χωρίς επαναφορά και μία φορά μπορεί να πάει 1,5 μέρα την άλλη σε ένα απόγευμα να μείνει, αν δεν το χρησιμοποιείς καλά είναι..

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

η απορία μου έχει να κάνει με τν αναβάθμιση του adroid

 

μετά την τελευταία αναβαθμιση των 45mb και σε μένα η μπαταρία πέφτει γρηγορότερα παρόλο που κάνω όσα αναφέρθηκαν για να το αποφύγω...

Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω και εγώ το ίδιο πρόβλημα με το battery drain και με φαίνεται ότι κατι δεν πάει καλά, όταν πάει στο 30-20% και το χρησιμοποιώ πέφτει σε 5 λεπτά και κλείνει, αλλιώς κρατάει κάμποση ώρα, κατέβασα ένα πρόγραμμα για να δω τι πάει λάθος και με εμφανιζει αυτό https://www.dropbox.com/s/m3zwyeeu346yqc4/2014-12-13%2000.58.25.png?dl=0 επίσης η μπαταρία αν με κρατήσει μια μέρα θα είναι θαύμα χωρίς παράλογη χρήση, παλιά με κρατούσε με την ίδια χρήση και 1.5-2 μέρες!!

Να πω πως πέρασα από πάνω την 4.4 χωρίς επαναφορά ρυθμίσεων

Βρήκε κανένας καμιά λύση με π.χ επαναφορά ρυθμίσεων?

Ακριβώς αυτό συνέβη και σε μένα. Έτσι έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και για λίγες ημέρες δεν είχα κάποιο θέμα. Όμως από την στιγμή που έβαλα τα oovoo, Viber και whatsapp, πάλι προς το τέλος η μπαταρία πέφτει λίγο πιο γρήγορα από το φυσιολογικό. Τις θέλω όμως και τις 3 εφαρμογές, οπότε δεν κάθισα να δω ποια φταίει συγκεκριμένα. Έχεις κάποια από αυτές; Πάντως, η συνολική διάρκεια της μπαταρίας έχει βελτιωθεί αισθητά μετά την επαναφορά και βάζοντας μόνο τα άκρως απαραίτητα προγράμματα... Επίσης μόλις τώρα κατέβηκε μια αναβάθμιση για το Viber. Αν φταίει αυτό τελικά, λογικά θα φανεί στο επόμενο άδειασμα της μπαταρίας.

Edited by fishfemale

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό συνέβη και σε μένα. Έτσι έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και για λίγες ημέρες δεν είχα κάποιο θέμα. Όμως από την στιγμή που έβαλα τα oovoo, Viber και whatsapp, πάλι προς το τέλος η μπαταρία πέφτει λίγο πιο γρήγορα από το φυσιολογικό. Τις θέλω όμως και τις 3 εφαρμογές, οπότε δεν κάθισα να δω ποια φταίει συγκεκριμένα. Έχεις κάποια από αυτές; Πάντως, η συνολική διάρκεια της μπαταρίας έχει βελτιωθεί αισθητά μετά την επαναφορά και βάζοντας μόνο τα άκρως απαραίτητα προγράμματα... Επίσης μόλις τώρα κατέβηκε μια αναβάθμιση για το Viber. Αν φταίει αυτό τελικά, λογικά θα φανεί στο επόμενο άδειασμα της μπαταρίας.

 

Εκανα και εγω επαναφορα εχθες τελικα και δεν ξερω ποσο θα με κρατησει, αν και βλεπω μια μικρη διαφορα, αλλα θα δειξει και εβαλα σχεδον ολες τις εφαρμογες που ειχα και πριν. Ναι εχω το whatsapp και τωρα και πριν. Αν γινεται ξανα σχεδον το ιδιο πραγμα με την μπαταρια σκεφτομαι να αγορασω μια καινουρια μηπως και ειναι αυτη το προβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Εκανα και εγω επαναφορα εχθες τελικα και δεν ξερω ποσο θα με κρατησει, αν και βλεπω μια μικρη διαφορα, αλλα θα δειξει και εβαλα σχεδον ολες τις εφαρμογες που ειχα και πριν. Ναι εχω το whatsapp και τωρα και πριν. Αν γινεται ξανα σχεδον το ιδιο πραγμα με την μπαταρια σκεφτομαι να αγορασω μια καινουρια μηπως και ειναι αυτη το προβλημα..

Κι εγώ σκεφτόμουν το ενδεχόμενο αγοράς νέας μπαταρίας αλλά από την στιγμή που δεν έχω την σιγουριά ότι φταίει αυτή, αποφάσισα να παραμείνω με την υπάρχουσα. Ενδεικτικά, αυτή τη στιγμή που μιλάμε, με μέση χρήση συν τα προγράμματα που προανέφερα (κι άλλα φυσικά), τα στατιστικά μου είναι τα εξής:

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ σκεφτόμουν το ενδεχόμενο αγοράς νέας μπαταρίας αλλά από την στιγμή που δεν έχω την σιγουριά ότι φταίει αυτή, αποφάσισα να παραμείνω με την υπάρχουσα.Ενδεικτικά , αυτή τη στιγμή που μιλάμε, με μέση χρήση συν τα προγράμματα που προανέφερα (κι άλλα φυσικά), τα στατιστικά μου είναι τα εξής:

 

Μια διαφορα την παρατηρησα στην μπαταρια μετα την επαναφορα υπαρχει βελτιωση μικρη βεβαια αλλα κατι ειναι και αυτο.

 

Ενδεικτικά και εμενα

https://www.dropbox.com/s/5y1puk3ejp7fsr3/2014-12-16%2010.13.40.png?dl=0

https://www.dropbox.com/s/vp57snba7qeo8cx/2014-12-16%2010.13.35.png?dl=0

 

Το θεμα αλλαγης μπαταριας το σκεφτομαι γιατι μετα απο ιδια χρηση που οταν το αγορασα κρατουσε ανετα 1,5 μερα..

Link to comment
Share on other sites

Μια διαφορα την παρατηρησα στην μπαταρια μετα την επαναφορα υπαρχει βελτιωση μικρη βεβαια αλλα κατι ειναι και αυτο.

 

Ενδεικτικά και εμενα

https://www.dropbox.com/s/5y1puk3ejp7fsr3/2014-12-16%2010.13.40.png?dl=0

https://www.dropbox.com/s/vp57snba7qeo8cx/2014-12-16%2010.13.35.png?dl=0

 

Το θεμα αλλαγης μπαταριας το σκεφτομαι γιατι μετα απο ιδια χρηση που οταν το αγορασα κρατουσε ανετα 1,5 μερα..

Δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις τότε με νέα μπαταρία... Αν τελικά το κάνεις, περιμένουμε εντυπώσεις.

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε κιτκατ το πληκτρολόγιο της Samsung μάλλον "αναβαθμίστηκε" κι αυτό και πλέον δε μπορώ να ορίσω στο κουμπάκι αριστερά του spacebar κάποιο σημείο στίξης, όπως για παράδειγμα το ελληνικό ερωτηματικό που είχα και με βόλευε πολύ. Όσο κι αν έψαξα δε βρήκα λύση στο πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια πολλά!

Ψάχνω για κάρτα μνήμης και έπεσα πάνω σε αυτή.

 

Είναι συμβατή με τη συσκευή; Την έχει δοκιμάσει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...