Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έβαλα την 4.4.2 έκανα και ρουτ όλα μια χαρά αλλά νομίζω φορτίζει πολύ αργά το κινητό.. Ξέρετε κάτι;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με ποιον τροπο τις απενεργοποιησες;

 

Μεσα απο ρυθμίσεις ..εφαρμογές..κλπ κλπ.

Ψάξε λίγο το κινητο.. Σκάλισε το αφού πρώτα κάνεις ενα back up!

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την 4.4.2 έκανα και ρουτ όλα μια χαρά αλλά νομίζω φορτίζει πολύ αργά το κινητό.. Ξέρετε κάτι;

Είχα 48% κλείνω το κινητό βγαζω μπαταρία το ανοίγω πάλι και γράφει 62%. Κάποια βοήθεια;

Link to comment
Share on other sites

Μην την βαλεις φιλε μου θα χασεις την εγγυηση σου και ειναι κριμα.

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Είχα 48% κλείνω το κινητό βγαζω μπαταρία το ανοίγω πάλι και γράφει 62%. Κάποια βοήθεια;

 

Γιατί δεν δοκιμάζεις να κανεις factory reset και να δεις αν έφτιαξε ; Εννοείται κανε πρώτα back up .

Link to comment
Share on other sites

Downgrade δεν παιζει να γινεται ε;

Οχι δεν μπορείς να κάνεις downgrade .

Απο το recovery menu το κανω;

Και απο recovery μπορείς αλλά και από τις ρυθμίσεις .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Εκανα wipe data και αρχισε να κανει εγκατασταση ολες τις παλιες εφαρμογες μονο του. Πως το σταματαω;
Link to comment
Share on other sites

Ξετικαρεις την δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας απο τις ρυθμίσεις > λογαριασμοι > δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας>

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Για αδιευκρίνιστους λόγους η μπαταρία μου είναι γτπ! Πέφτει πολύ γρήγορα και το φορτίζω 1-2 φορές την ημέρα. Θέλω να πάρω άλλη αλλά για το S4 mini βρίσκω δύο μπαταρίες στα 1900 mAh όταν ψάχνω στο ίντερνετ. Η μία είναι η EB-B500BE (όπως και η εργοστασιακή) και η άλλη είναι η EB-B500ΑE. Ξέρετε τι διαφορά έχουν; Και αν υπάρχει διαφορά, ποια είναι καλύτερη;;;
Link to comment
Share on other sites

Και γω ηθελα να βαλω την 4.2.2 αλλα δεν γινεται και ειναι κριμα που η Samsung δεν το δινει γιατι πολλοι δεν ειναι ευχαριστημενοι με την Kitkat :(

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Για αδιευκρίνιστους λόγους η μπαταρία μου είναι γτπ! Πέφτει πολύ γρήγορα και το φορτίζω 1-2 φορές την ημέρα. Θέλω να πάρω άλλη αλλά για το S4 mini βρίσκω δύο μπαταρίες στα 1900 mAh όταν ψάχνω στο ίντερνετ. Η μία είναι η EB-B500BE (όπως και η εργοστασιακή) και η άλλη είναι η EB-B500ΑE. Ξέρετε τι διαφορά έχουν; Και αν υπάρχει διαφορά, ποια είναι καλύτερη;;;

 

Και εμένα είναι ψιλοχάλια η μπαταρία. Τέλος πάντων στο θέμα μας τώρα. Η μπαταρίες είναι σχεδόν ίδιες εκτός από το γεγονός ότι η μία έχει (EB-B500BE) NFC , ενώ η άλλη (EB-B500ΑE) δεν έχει. Οπότε εάν έχεις το S4 mini LTE GT-I9195 παίρνεις την πρώτη. Εάν έχεις το S4 mini 3G GT-9190 παίρνεις τη δεύτερη.

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

Ακουω αποψεις για knox trip. Το σκεφτομαι σοβαρα με αυτη τη μπαταρια..

 

Το knox trip το μόνο που κάνει είναι ότι αλλάζει το counter από 0 σε 1 με αποτέλεσμα μάλλον να ακυρώσει την εγγύηση. Τα υπόλοιπα εξαρτώνται από σένα. Πχ τι χρήση του κάνεις. Eάν το προσέχεις τότε δεν θα χρειαστείς την εγγύηση, γιατί η πιθανότητα να καεί κάτι ή να χαλάσει κάποιο τσιπάκι ή η οθόνη τείνει στο 0, εάν κάνεις καλή χρήση. Εάν σπάσει η οθόνη (που αυτό "παθαίνουν" τα κινητά), τότε έτσι και αλλιώς δεν το καλύπτει η εγγύηση οπότε τι να κάνεις το knox. Γνώμη μου βέβαια. Εγώ είμαι με CM11 και το προτιμώ πολύ περισσότερο από την kitkat της Samsung...

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

Το knox trip το μόνο που κάνει είναι ότι αλλάζει το counter από 0 σε 1 με αποτέλεσμα μάλλον να ακυρώσει την εγγύηση. Τα υπόλοιπα εξαρτώνται από σένα. Πχ τι χρήση του κάνεις. Eάν το προσέχεις τότε δεν θα χρειαστείς την εγγύηση, γιατί η πιθανότητα να καεί κάτι ή να χαλάσει κάποιο τσιπάκι ή η οθόνη τείνει στο 0, εάν κάνεις καλή χρήση. Εάν σπάσει η οθόνη (που αυτό παθαίνουν τα κινητά), τότε έτσι και αλλιώς δεν το καλύπτει η εγγύηση οπότε τι να κάνεις το knox. Γνώμη μου βέβαια. Εγώ είμαι με CM11 και το προτιμώ πολύ περισσότερο από την kitkat της Samsung...

Πολλά +++++

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

παιδιά αγόρασα σήμερα το tablet samsung galaxytab 3 8 και θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να φορτίζω

με τον ίδιο φορτιστή και της δυο συσκευές tablet & galaxy mini thanks

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κανένας κίνδυνος να φορτίζεις μια συσκευή με φορτιστή που δίνει περισσότερα Ampere απο τον εργοστασιακό. Τα volt ειναι σημαντικότατο να είναι ίδια, τα ampere απλά δηλώνουν μέχρι πόσο ρεύμα μπορεί να δώσει ο φορτιστής στη συσκευή, δε σημαίνει ότι θα δώσει κιόλας τα αναγραφόμενα ampere. Το πόσα ampere καταναλώνει η συσκευή καθώς φορτίζει εξαρτάται αποκλειστικά και μόνο από τη μπαταρία που έχει και το πώς τη φορτίζει το κινητό.

 

Επίσης δεν υπάρχει κανένας κίνδυνος να φορτίζεις μια συσκευή με φορτιστή που δίνει λιγότερα Ampere απο τον εργοστασιακό, πέρα από το ότι θα φορτίζει πιο αργά με ό,τι αυτό συνεπάγεται για σένα..

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κανένας κίνδυνος να φορτίζεις μια συσκευή με φορτιστή που δίνει περισσότερα Ampere απο τον εργοστασιακό. Τα volt ειναι σημαντικότατο να είναι ίδια, τα ampere απλά δηλώνουν μέχρι πόσο ρεύμα μπορεί να δώσει ο φορτιστής στη συσκευή, δε σημαίνει ότι θα δώσει κιόλας τα αναγραφόμενα ampere. Το πόσα ampere καταναλώνει η συσκευή καθώς φορτίζει εξαρτάται αποκλειστικά και μόνο από τη μπαταρία που έχει και το πώς τη φορτίζει το κινητό.

 

Επίσης δεν υπάρχει κανένας κίνδυνος να φορτίζεις μια συσκευή με φορτιστή που δίνει λιγότερα Ampere απο τον εργοστασιακό, πέρα από το ότι θα φορτίζει πιο αργά με ό,τι αυτό συνεπάγεται για σένα..

 

πολύ ωραία κατάλαβα ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

παιδια τα πραγματα ειναι απλα και με την 4.2 και την 4.4 κλεινετε ολες τις εφαρμογες απο το μενου διαχειρiση εφαρμογων που δεν χρειαζεστε ειδικα

samsung acount οτι εχει σχεση με google (maps,books,games etc....)αν γινετε και τους χαρτες , yahoo, dropbox,travel ,chaton,chrome,drive,flipboard,hangout,svoice,streetview,tripadvisor και προς θεου μην βαλετε το noled μετα απο αυτα η μπαταρια κραταει με κανονικη χρηση 2 μερες χωρις wifi 3-4

Link to comment
Share on other sites

παιδια τα πραγματα ειναι απλα και με την 4.2 και την 4.4 κλεινετε ολες τις εφαρμογες απο το μενου διαχειρiση εφαρμογων που δεν χρειαζεστε ειδικα

samsung acount οτι εχει σχεση με google (maps,books,games etc....)αν γινετε και τους χαρτες , yahoo, dropbox,travel ,chaton,chrome,drive,flipboard,hangout,svoice,streetview,tripadvisor και προς θεου μην βαλετε το noled μετα απο αυτα η μπαταρια κραταει με κανονικη χρηση 2 μερες χωρις wifi 3-4

 

Τι επιλεγουμε; "Επιβολη διακοπης";

Link to comment
Share on other sites

το επιβολη διακοπης ειναι προσωρινο και ξανα ανοιγει μολις ξανααναψουμε το κινητο οποτε παταμε ΑΝΕΝΕΡΓΟ.

αν εχεις κανει update τις εφαρμογες θα σου ζητησει καταργηση της εφαρμογης και επιστροφη στην αρχικη κατασταση .

μην μασατε καντε απεγκατασταση δεν χανετε η εφαρμογη απλως γυριζει στην εργοστασιακη αρχικη εγκατασταση.

Edited by giorgosgoun
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...