Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω γιατι δεν βρισκω touchpalx για ελληνικα?

Νομιζω ειναι το πρωτο που βγαινει στη λιστα και δεν γραφει τιποτα..αυτο ειναι για ελληνικα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για δώσε κανένα screenshot να δούμε τι εννοει ο ποιητής.

 

Tι κωδικός είναι αυτός;

Κωδικος ξεκλειδωματος δικτύου sim

 

Αυτό γράφει παιδιά.

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη αίσθηση είναι ότι βελτίωσε την ταχύτητα εστίασης στις φωτογραφίες και καλύτερη απόδοση χρωμάτων. Την δοκίμασα και σε σκοτεινό χώρο και μάλλον έχει σταματήσει να κάνει θάμπωμα της φωτογραφίας απο κακό συγχρονισμό φλας και κλείστρου.

 

Γενικά η camera στο πρώτο update είχε πολλά προβλήματα και μάλλον διόρθωσαν αυτά.

 

Οποίος άλλος βρει τίποτα άλλο ας μας το αναφέρει. Στο google δεν κατάφερα να βρω κάτι ιδιαίτερο γιατί είναι έκδοση φρέσκια. 30/08/2014.

 

Απο μια ματια που εριξα εχεις μαλλον την γερμανικη και εδω http://www.android-hilfe.de/original-firmwares-fuer-samsung-galaxy-s4-mini/609454-i9195-stock-rom-11-09-14-i9195xxucnh5-kitkat-4-4-2-a.html

δεν λενε και τα καλυτερα......:) για την τελευταια αναβαθμιση.

Edited by zorbas100
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, πηρα το κινητο απο cosmote και απο ό,τι έψαξα το ιντερνετ δνε εχει βγάλει ακόμα το κιτκατ. update παντως ota δεν κανει
Link to comment
Share on other sites

Όσοι κάνατε αναβάθμιση σε kitkat μπορείτε πλέον να γράψετε στην sd κάρτα σας ή να την χειριστείτε με άλλους file manager όπως astro file manager?
Link to comment
Share on other sites

Όσοι κάνατε αναβάθμιση σε kitkat μπορείτε πλέον να γράψετε στην sd κάρτα σας ή να την χειριστείτε με άλλους file manager όπως astro file manager?

Μετά από απόφαση της Google καμιά εφαρμογή εκτός των προεπιλεγμένων της συσκευής δεν έχει δικαιώματα επεξεργασίας της εξωτερικής κάρτας, με ότι αυτό συνεπάγεται.

Αυτό ισχύει για όλες τις συσκευές με kit Kat και διορθώνεται μόνο με root κλπ.

 

Ακούγεται πως θα αλλάξει στην επόμενη έκδοση Android.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από απόφαση της Google καμιά εφαρμογή εκτός των προεπιλεγμένων της συσκευής δεν έχει δικαιώματα επεξεργασίας της εξωτερικής κάρτας, με ότι αυτό συνεπάγεται.

Αυτό ισχύει για όλες τις συσκευές με kit Kat και διορθώνεται μόνο με root κλπ.

 

Ακούγεται πως θα αλλάξει στην επόμενη έκδοση Android.

Thank's. Θα "αφήσω" την 4.2.2 ;) (Όταν λες "προεπιλεγμένων της συσκευής " τι εννοείς?)

Link to comment
Share on other sites

Thank's. Θα "αφήσω" την 4.2.2 ;) (Όταν λες "προεπιλεγμένων της συσκευής " τι εννοείς?)

Εννοώ τις εφαρμογές που είχε η συσκευή όταν την αγόρασες, αν δοκιμάσεις δηλαδή να κάνεις μεταφορά ή επεξεργασία αρχείων στην εξωτερική κάρτα μέσω της εφαρμογής Τα Αρχεία μου που έχει η Samsung θα μπορέσεις να κάνεις τη δουλειά σου.

Link to comment
Share on other sites

Χθες ήρθε OTA Update και στο S4 mini της γυναίκας μου, είναι γερμανικό και τη πέρασα το βράδυ. Δε πρόλαβα να δω πολλά αλλά το είδα λίγο πιο Smooth και αυτό μου το επιβεβαίωσε και η γυναίκα μου μιας και μου είπε σήμερα...τι του έκανες και πάει πιο καλά :)

Θα το δω με πρώτη ευκαιρία και θα πω περισσότερα.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Για τα Γαλλικά, έχουμε καμια πληροφορία???

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

τοσο χαλια ΔΕΝ ειναι η μπαταρια του....εχουμε 3 στην παρεα,και αν και το τηλεφωνο δεν εχει τοσο καλη μπαταρια,ενα 24ωρο γεματο χαλαρα το βγαζει.Και στα 3 wifi μονιμα ανοιχτο τη μερα...Υποψιν οτι τα 2 ειναι 6μηνου και το 3ο κοντευει να χρονιασει....καποιο προβλημα ειτε στη συσκευη/μπαταρια ειτε καποια εφαρμογη στο δημιουργει

 

Φιλε το κινητο δε φημιζεται για τη μπαταρια του αλλα εμενα με τη χρηση που γραφεις μου κραταει πανω απο 2 ημερες. Σιγουρα κατι αλλο τρεχει

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Πάντως, έχει βελτιωθεί κάπως η κατάσταση και το κινητό φτάνει το βράδυ με μπαταρία στο 30%. Ισως χρειάΖεται λίγο στρώσιμο ακόμα η μπαταρία του. Θα ενημερώσω σε μερικές μέρες...

 

Έβαλα και το GSam monitor αλλά δε βλέπω κάτι το περίεργο, πέρα από κατανάλωση περίπου 30% στο phone radio. Δεν γίνονται όμως τόσο πολλές κλήσεις...

Link to comment
Share on other sites

προς το παρόν, καμία! υπομονή! :wacko:

 

έχει εντοπίσει κανείς διαφορές ουσιαστικές ή την περιμένουμε την αναβάθμιση για την ψυχή της μάνας μας??

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο...

Ξέρει κανείς πώς ενεργοποιώ το find my mobile από τις ρυθμίσεις ασφαλείας, σε περίπτωση που χάσουμε τη συσκευή για να τη ξαναβρούμε;

Έχω δημιουργήσει samsung account αλλά δεν μου δίνει την επιλογή "Προσθήκη samsung account" να τον δηλώσω στη συσκευή...

Ξέρει κανείς τι γίνεται με αυτό;

GT-i9195 Επιτέλους! :) και... KitKat inside!
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει την φάση με τις χώρες. Έχω αγοράσει από Φινλανδία και μένω εκεί. Το κινητό δεν έχει αναβαθμιστεί ακόμα και δεν μπορώ να καταλάβω που βλέπετε τη χώρα.

 

Επισυνάπτω screenshot από τις πληροφορίες συστήματος.

 

Η αναβάθμιση θα μου έρθει στη Φινλανδία ή μπορεί και από Ελλάδα όταν κατεβω; cosmote έχω.

http://skopia.digitalrice.com/ads/myphone-skopia.jpg

Ελληνικός στρατός και στρατιωτική θητεία - http://www.ellinikos-stratos.com/

 

 

Collecting coins - http://www.fleur-de-coin.com/

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν αναβαθμιστείτε δεν θα μπορείτε μέσω άλλων προγραμμάτων από το app store να γράψετε στην sd κάρτα εκτός από τον File manager του κινητού όπως γράψαμε και ποιο πάνω
Link to comment
Share on other sites

μολις τωρα απο το sammobile

 

GT-I9195 Netherlands (T-Mobile) 2014 September 4.4.2

GT-I9195 Poland (T-mobile) 2014 September 4.4.2

GT-I9195 Germany 2014 September 4.4.2

 

το δικο μου μου που ειναι απο POLAND δεν μουβγαζει αναβαθμιση..:(

Link to comment
Share on other sites

εβαλα την τελευταια ενημερωση της Γερμανιας στο γαλλικο S4 mini..

προστεθηκε το mirror link στις ρυθμισεις,εγινε λιγο πιο γρηγορη η εφαρμογη για τις κλησεις,αλλα η σημαντικοτερη διαφορα ειναι η διαρκεια της μπαταριας...

Link to comment
Share on other sites

εβαλα την τελευταια ενημερωση της Γερμανιας στο γαλλικο S4 mini..

προστεθηκε το mirror link στις ρυθμισεις,εγινε λιγο πιο γρηγορη η εφαρμογη για τις κλησεις,αλλα η σημαντικοτερη διαφορα ειναι η διαρκεια της μπαταριας...

 

Για την μπαταρια...προς το καλύτερο ή προς το χειροτερο?

Αν και με ενα μονο κυκλο φορτισης ισως ειναι λιγο βιαστικο το συμπερασμα σου...

My Phones: Ericsson T20s, Siemens C35i, Nokia 3330, Siemens CX65, Nokia 6230, HP Ipaq RW6815, Sony Ericsson W302, LG Viewty KU990i, Alcatel OT-990,Samsung S4 Mini LTE

 

Minix X8-H, PS3, XBOX360

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, οποτε με παιρνουν τηλεφωνο ή παιρνω εγω, και με το ακουμπαω το κινητο στο αυτι μου, ενεργοποιουνται wifi,bluetooth,μπαινει στις ρυθμισεις και γενικα κανει σα να πατιουνται κουμπια με το αυτι μου! Το τσεκαρω ωστε να μην το κουναω ασυναισθητα , αλλα και παλι δε μου φαινεται φυσιολογικη αυτη η συμπεριφορα . Στο galaxy s1 που ειχα, δεν ειχα ποτε τετοιο προβλημα στις κλησεις.
Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρια...προς το καλύτερο ή προς το χειροτερο?

Αν και με ενα μονο κυκλο φορτισης ισως ειναι λιγο βιαστικο το συμπερασμα σου...

 

προς το καλυτερο..εχω ανοιχτο το caxdrift για κανα τεταρτο και το 4G ανοιχτο με 1 γραμμη και εχει πεσει μονο 5%..πριν θα χε φαει ανετα 15%

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...