Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το δικό μου απο χθες το βράδυ δεν κλειδώνει μόνο του και δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει !!
iPhone XS MAX 256gb
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΗΡΑ ΤΟ S4 ΜΙΝΙ ΠΡΙΝ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΜΟΥ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΟ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΜΙΑ ΗΜΕΡΑ...ΕΧΩ ΤΕΛΑΥΤΑΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ...ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΣΕ SAFE MODE ΚΑΤΑΝΑΛΩΝΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΟ 30% ΤΗΣ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ...ΚΑΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ????

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

 

Edited by m7ixalis
Link to comment
Share on other sites

γιατι στο skroutz εχει 2 μοντελα ενα φτηνο και ενα ακριβο? τι παιζει? ποια η διαφορα?

 

Το ένα είναι ευρωπαικής και το άλλο ελληνικής αντιπροσωπίας. Η μόνη διαφορά είναι ότι στα φθηνότερα (ευρωπαικής) δεν έχει ελληνικό βιβλιαράκι οδηγιών.

Link to comment
Share on other sites

1 πατάς επανεκκίνηση

2 βουρτσιζεις δόντια

3 βάζεις pin

4 πας ήρεμος για υπνο

 

Μάλλον κάποιος πρέπει να κάνει μια εφαρμογούλα να το κάνει αυτό αυτόματα κάθε βράδυ ;)

Να σου βουρτσίζει και τα δόντια :lol:

Με τα smartphones μπορούμε και να τηλεφωνούμε ... μην ξεχνιόμαστε :p
Link to comment
Share on other sites

Παίδες πως κάνουμε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στο κινητό μας?

 

ρυθμισεις-λογαριασμοι-δημιουργια αντιγραφων ασφαλειας-επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.

Link to comment
Share on other sites

Το ένα είναι ευρωπαικής και το άλλο ελληνικής αντιπροσωπίας. Η μόνη διαφορά είναι ότι στα φθηνότερα (ευρωπαικής) δεν έχει ελληνικό βιβλιαράκι οδηγιών.

ευχαριστω! τιποτα δηλαδη δεν αξιζει με καμια η διαφορα για να παρεις το ακριβοτερο...

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Επαναλαμβάνω τη διαδικασία ελέγχου ενημέρωσης:

Τσεκάρετε εδώ: http://www.sammobile.com/firmwares/ γράφοντας στο κενό απέναντι από το firmware το "i9195".

Θα φέρει τις τελευταίες ενημερώσεις για κάθε χώρα. Αν δεν έχει έρθει εκεί, δεν θα έρθει στο τηλέφωνό σας.

Μόλις την δείτε εκεί, μπορείτε να κάνετε ένα χειροκίνητο έλεγχο στο τηλέφωνο σας (ΟΤΑ) και λογικά θα σας έρθει.

GT-i9195 Επιτέλους! :) και... KitKat inside!
Link to comment
Share on other sites

Επαναλαμβάνω τη διαδικασία ελέγχου ενημέρωσης:

Τσεκάρετε εδώ: http://www.sammobile.com/firmwares/ γράφοντας στο κενό απέναντι από το firmware το "i9195".

Θα φέρει τις τελευταίες ενημερώσεις για κάθε χώρα. Αν δεν έχει έρθει εκεί, δεν θα έρθει στο τηλέφωνό σας.

Μόλις την δείτε εκεί, μπορείτε να κάνετε ένα χειροκίνητο έλεγχο στο τηλέφωνο σας (ΟΤΑ) και λογικά θα σας έρθει.

 

OK Δεν το γνώριζα thanks!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

ειχα και εγω προβλημα με την καρτα sd που ειχαν και αλλοι

εκανα μονος μου αναβαθμιση με odin σε 4.4.2 με την ελπιδα να λυθει

αλλα τιποτα και διαπιστωσα οτι οταν συνδεα το κινητο με τον

υπολογηστη δεν μπορουσα ουτε να διαγραψω αρχεια απο την sd

και μου εγραφε οτι ειχε προστασια εγγραφης που δεν καταλαβενω

πως μπηκε!

τελικα εκανα buckup τα αρχεια που ειχα και την εκανα διαμορφωση

και πλεον λυθηκε το θεμα και στην καμερα που δεν σε αφηνε να

επιλεξεις αν θα αποθηκευεις εκει οπως και η μετακινηση των

εφαρμογων:)

:yahoo:

τσικι-τσικι τσικι-τσικι....ουαααα

Link to comment
Share on other sites

Επαναλαμβάνω τη διαδικασία ελέγχου ενημέρωσης:

Τσεκάρετε εδώ: http://www.sammobile.com/firmwares/ γράφοντας στο κενό απέναντι από το firmware το "i9195".

Θα φέρει τις τελευταίες ενημερώσεις για κάθε χώρα. Αν δεν έχει έρθει εκεί, δεν θα έρθει στο τηλέφωνό σας.

Μόλις την δείτε εκεί, μπορείτε να κάνετε ένα χειροκίνητο έλεγχο στο τηλέφωνο σας (ΟΤΑ) και λογικά θα σας έρθει.

 

Λοιπόν, στο κινητό γράφω *#1234# και μου βγάζει AP και CP το ίδιο: I9195XXUBML4 και CSC: I9195BOGBNA1

πάω στο http://www.sammobile.com/firmwares/, ψάχνω τα firmwares για "i9195" και κατεβάζει μια λίστα. Δεν υπάρχει ο συνδυασμός για PDA I9195XXUBML4 και CSC I9195BOGBNA1.

 

Αυτό τι σημαίνει; πως δεν έχει βγει ακόμα το firmware και πρέπει με τον ίδιο τρόπο να ψάχνω κάθε μέρα; ή υπάρχει περίπτωση να μη βγει ποτέ η 4.4.2 για το συγκεκριμένο κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, στο κινητό γράφω *#1234# και μου βγάζει AP και CP το ίδιο: I9195XXUBML4 και CSC: I9195BOGBNA1

πάω στο http://www.sammobile.com/firmwares/, ψάχνω τα firmwares για "i9195" και κατεβάζει μια λίστα. Δεν υπάρχει ο συνδυασμός για PDA I9195XXUBML4 και CSC I9195BOGBNA1.

 

Αυτό τι σημαίνει; πως δεν έχει βγει ακόμα το firmware και πρέπει με τον ίδιο τρόπο να ψάχνω κάθε μέρα; ή υπάρχει περίπτωση να μη βγει ποτέ η 4.4.2 για το συγκεκριμένο κινητό;

 

Δε χρειάζεται να το ψάχνεις έτσι. Απλά βρες για πια χώρα και πιο provider είναι το κινητό σου και το ψάχνεις μετά στο λινκ του sammobile ανάλογα το τι έχεις. (Για να βρεις τη χώρα καθώς και άλλες πληροφορίες όπως αυτήν που βγάζει το *#1234#, υπάρχει μια εφαρμογή που εγκαθιστάς από το playstore. Αναφέρεται σε προηγούμενα posts. Ψάξε και θα τη βρεις γιατί δε θυμάμαι πως τη λένε)

 

Επίσης ένας άλλος τρόπος να βρεις τη χώρα είναι αν θυμάσαι πια γλώσσα είχε το κινητό σου όταν το άνοιξες πρώτη φορά και πριν ακόμα επιλέξεις τα ελληνικά. τον provider εγώ πχ τον βρήκα με τις εφαρμογές της vodafone που είχε προεγκαταστημένες το κινητό μου όταν το πρωτοάνοιξα.

 

Επίσης μπορείς να μπείς σε αυτο το λινκ:

http://www.sammobile.com/firmwares/1/?model=GT-I9195&pcode=0#firmware

που χωρίς να γράψεις στο κενό απέναντι από το firmware το "i9195", αλλά κάτω από τη πρόταση

"If you have any questions or issues, please don’t hesitate to contact us through our support forums."

υπάρχει επιλογή του τηλεφώνου σου:

επιλέγουμε με τη σειρά: Smartphone->Android->GT-I9195 - GALAXY S4 Mini LTE->Τη χώρα προέλευσης και τον provider

οπότε έτσι βρίσκεις και το PDA και αν έχει βγεί αναβάθμιση για το δικό σου.

 

Με λιγο ψάξιμο βρήκα τη χώρα σου (Γαλλία) και τον provider σου (Bouygues):

http://www.sammobile.com/firmwares/3/?download=25245

Αυτή τη στιγμή το τελευταίο update σου είναι το 4.2.2

Edited by swordman80
Σε βρήκα...
GT-i9195 Επιτέλους! :) και... KitKat inside!
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή; :worry:

 

Το κάνεις μέσα από την συσκευή, όχι μέσω υπολογιστή.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...