Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατι αυτο το samsung galaxy s4 mini εχει 199ευρω και εχει και 3g, 4g κτλπ....ενω το αλλο samsung galaxy s4 mini που ειναι 3g εχει 398ευρω?? το ερωτημα ειναι Samsung Galaxy S4 mini i9190 3G (8GB) VS Samsung Galaxy S4 mini i9190 3G (8GB) οποιος ειναι γνωστης του θεματος και της ειδικοτητας ας μου απαντησει σας ευχαριστω πολυυυ!!!! αυτες οι τιμες στο skroutz!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το default player με το που ξεκινήσει η διαδικασία αναπαραγωγής μουσικής αύτοματα κάνει flag τιμή και ενεργοποιεί το widget κλειδώματος. Αν αναφέρεσαι σε άλλα players i.e. PowerAmp, PlayerPro e.t.c. πρέπει να τα ενεργοποιήσεις εσύ. Επίσης κάτι τελευταίο, εάν χρησημοποιέις άλλο Launcher τσέκαρε τα widgets κλειδώματος. Αν απλά ενοείς το widget στην κύρια οθόνη απλά απο app Menu > Tab >> Widgets και βρισκεις της μουσικής/προγραμμάτος που χρησημοποιείς.

 

μιλαω για τον player του κινητου .. με απενεργοποιημενα τα widgets .. δεν ενεργοποιητε αυτοματα το widget κλειδωματος του player :cry:

tool
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

εχει βρει καποιος το δερματινο καπακι του black edition, εψαξα ebay αλλα τιποτα!

:yahoo:

τσικι-τσικι τσικι-τσικι....ουαααα

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο θέμα μπαταρία...

χθες το φόρτισα στο 100% και το άφησα όπως ήταν. Σήμερα Έλεγε 65%... αφού το έψαξα λίγο σκέφτηκα να κάνω μια επανεκκίνηση και να το αφήσω...εδώ και μία ώρα δεν έχει μειωθεί καθόλου η μπαταρία.

Θεωρώ λοιπόν ότι ένας ωραίος τρόπος εξοικονόμησης του drain της μπαταρίας είναι η επανεκκίνηση αμέσως μετά τη φόρτιση.

Για να δείτε ότι έχω δίκιο κάντε το πείραμα με την επανεκκίνηση μετά την φόρτιση και φορτίστε δίχως επανεκκίνηση για να δείτε την διαφορά. Το γιατί συμβαίνει αυτό δεν μπορώ να το εξηγήσω...ίσως με την φόρτιση ενεργοποιείται κάποια εφαρμογή που καταναλώνει την μπαταρία κάτι που δεν γίνεται με την επανεκκίνηση!:confused:

Link to comment
Share on other sites

μιλαω για τον player του κινητου .. με απενεργοποιημενα τα widgets .. δεν ενεργοποιητε αυτοματα το widget κλειδωματος του player :cry:

 

Να έχεις υπόψη σου οτι για να εμφανιστει το widget του player στο lock screen πρεπει να είναι σε play/pause status ή τουλάχιστον

ένα trigger αναπαραγωγης μουσικής. Μόνο το τότε το loop στο widget μπορει να διαβασει τιμές και να τσεκάρει για flags. Δοκίμασε

ενώ κάνει αναπαραγωγης μουσικής να κλειδωσεις την οθόνη και αν δεν στο εμφανισει, θελω να μου γραψεις την εκδοση player

που εχεις για να κοιταξω για αλλαγές στο manifest.

Link to comment
Share on other sites

Να έχεις υπόψη σου οτι για να εμφανιστει το widget του player στο lock screen πρεπει να είναι σε play/pause status ή τουλάχιστον

ένα trigger αναπαραγωγης μουσικής. Μόνο το τότε το loop στο widget μπορει να διαβασει τιμές και να τσεκάρει για flags. Δοκίμασε

ενώ κάνει αναπαραγωγης μουσικής να κλειδωσεις την οθόνη και αν δεν στο εμφανισει, θελω να μου γραψεις την εκδοση player

που εχεις για να κοιταξω για αλλαγές στο manifest.

 

ναι φυσικα σε κατασταση play το δοκιμαζω και δεν (ενω εμφανιζοταν παλιοτερα τωρα οχι)

αν ειναι ευκολο θα ηθελα λιγη βοηθεια για το πως βρισκω την εκδοση του player(μιλαμε παντα για το music player του κινητου)

tool
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλο Πάσχα Έχω ένα s4 mini το οποίο είναι όλα ενεργοποιημένη για 4g και στο πάροχο και στην συσκευή ! Το θέμα είναι ότι δν πιάνει ποτέ σε σημεία που αλλά κινητά με τον ίδιο πάροχο πιάνουν
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

βρήκα τελικα γιατι δεν μου εμφανιζε το widget αναπ. μουσικης ..

αν εχεις επιλεγμενο widget αναπαραγωγης μουσικης στα lock screen widgets και ας ειναι απενεργοποιημένα , δν εμφανίζετε η αναπαραγωγη μουσικης

tool
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλο Πάσχα Έχω ένα s4 mini το οποίο είναι όλα ενεργοποιημένη για 4g και στο πάροχο και στην συσκευή ! Το θέμα είναι ότι δν πιάνει ποτέ σε σημεία που αλλά κινητά με τον ίδιο πάροχο πιάνουν

 

Με την δικιά σου κάρτα σιμ τα άλλα πιάνουν;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλο Πάσχα Έχω ένα s4 mini το οποίο είναι όλα ενεργοποιημένη για 4g και στο πάροχο και στην συσκευή ! Το θέμα είναι ότι δν πιάνει ποτέ σε σημεία που αλλά κινητά με τον ίδιο πάροχο πιάνουν

 

Και εγω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με εσένα είχα. Τελικά έφταιγε η Sim που ήταν παλιά. Μόλις την άλλαξα όλα δούλεψαν ρολόι.

OnePlus 6T
Link to comment
Share on other sites

Καλή Ανάσταση,

εδώ και λίγο καιρό, έχω το εξής πρόβλημα στο Navigon:

δεν ακούγονται οι φωνητικές του οδηγίες από το ηχείο του S4 mini, ενώ ακούγονται κανονικά μέσω των ακουστικών ή του blutooth ηχοσυστήματος του αυτοκινήτου.

Κάποια λύση? (υποψιάζομαι ότι συνέβη όταν προσπάθησα ανεπιτυχώς να βάλω και την sygic).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα και Καλή Ανάσταση σε όλους!!!Θα ήθελα μια μικρή βοήθεια για το s4 mini που πήρα στην κοπέλα μου πριν 3 μέρες...είναι το i9195 black 8gb και από την ημέρα που της το πήρα του δίνει πιο πολύ σημασία από εμένα......χε χε χε....το θέμα είναι ότι σήμερα το πήρε η ανηψιά μου στα χέρια της και της έφυγε και έπεσε στο τσιμέντο με αποτέλεσμα να κάνει μια γρατζουνιά βαθιά στην μέση της οθόνης,γύρω στο 1.5 εκ μήκος και έχει ραγίσει στην γωνία κάτω δεξια δίπλα από το κουμπί που πατάς για να βγείς από τις εφαρμογές....μήπως μπορείτε να μου πείτε που θα βρώ όλο το μπροστινό μέρος να το αλλάξω?????
Link to comment
Share on other sites

Καπου εχω διαβασει οτι θελει γυρω 160ευρω για αντικατασταση οθονης οποτε μαλλον συμφερει καινουριο μιας και εχει πεσει καπο στα 190
Link to comment
Share on other sites

δεν κατάλαβες πριν 4 μέρες το πήρα το κινητό 198 €.....δεν θέλω να αλλάξω την οθόνη....μόνο την πρόσοψη.....η οθόνη και η αφή δουλεύουν άψογα...
Link to comment
Share on other sites

Φιλε απ ο,τι καταλαβαινω θες κατι τετοιο ..http://www.ebay.com/itm/Samsung-Galaxy-S4-Mini-I9195-Front-Glas-Display-Glass-Screen-Tool-Black-/191048036665?pt=UK_Replacement_Parts_Tools&hash=item2c7b59b139
Link to comment
Share on other sites

Σωστά αλλά πές ότι το αγοράζω,ποιος θα μου το βάλει μετά?μόνος μου δεν νομίζω ότι τολμώ να το επιχειρήσω...

 

Εχει κατι βιντεακια στο youtube που δειχνουν πως το αλλαζεις αλλα ειναι λιγο δυσκολο.

Link to comment
Share on other sites

Μην αγοράσεις από ebay κάτι τέτοιο.Έτυχε και πήρα το πλαστικό της οθόνης για αλλαγή σε ένα παλαιότερο τηλέφωνο (Nokia 5800) και δεν δούλευε όπως πριν.Έπρεπε να πιέσω αρκετά δυνατά για να δεχτεί εντολή.

Αφού η οθόνη σου δουλεύει δες στη samsung πόσο χρεώνει για να αλλάξει το μπροστινό κάλυμμα.

Edited by arisk
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε για πιο λόγο έχει εξαφανιστεί η έκδοση black edition από το skroutz; (εννοώ τις φτηνές εκδόσεις)
GT-i9195 Επιτέλους! :) και... KitKat inside!
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς έκαναν μια εισαγωγή που μοιράστηκε σε όλους(το δικό μου black edition έγινε από Ολλανδία) εξαντλήθηκε και λόγω του Πάσχα δεν παρέλαβαν ακόμα την νέα!

Υπομονή λίγες μέρες και φαντάζομαι ότι θα ξαναφέρουν ενδεχομένως και ακόμα φθηνότερα διότι πλησιάζει και αυτό:

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s5_mini-6252.php

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα και εγω το s4 mini,συγκεκριμενα πηρα 2,ενα για εμενα και ενα για συγγενικο προσωπο.Ελπιζω να με βγαλει ασπροπροσωπο,γιατι ημουν αρκετο καιρο αναμεσα σε αυτο και το MotoG,και κατεληξα σε αυτο καθως μου φαινεται πιο "ολοκληρωμενο" σαν συσκευη.Και το δευτερο κινητο επιλεχθηκε ιδιο γιατι εμπειστευθηκαν την κριση μου.Αντε να δουμε!

Δυο ερωτησιες για αξεσουαρ καθως δεν βρηκα κατι...αξιζουν τα σχετικα ακριβα tampered glass που ειναι για προστασια οθονης;Η διαφορα τιμης σε σχεση με τις απλες μεμβρανες ειναι τεραστια,βεβαια καμια σχεση,αλλα το θεμα ειναι αξιζει;Επεισης καθετε καλα στη συσκευη ή του κανει "σκαλοπατακι";

My Phones: Ericsson T20s, Siemens C35i, Nokia 3330, Siemens CX65, Nokia 6230, HP Ipaq RW6815, Sony Ericsson W302, LG Viewty KU990i, Alcatel OT-990,Samsung S4 Mini LTE

 

Minix X8-H, PS3, XBOX360

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παρήγγειλα όλη την οθόνη (τζαμάκι-μηχανισμός touch) γιατί όπου και αν ρώτησα μου είπαν ότι αν αλλάξω μόνο τζαμάκι μπορεί και να μην δουλεύει σωστά πέρα απ'το ότι ξεκολλώντας το μπορεί να σπάσεις και την οθόνη...οπότε θα σκάσω άλλα 110€ για το ανταλλακτικό + ότι πάρει αυτός που θα μου το αλλάξει,εκτός αν το κάνω εγώ που απ'ότι είδα σε βιντεάκια στο youtube δεν είναι και τόσο ακατόρθωτο αν πιάνουν τα χέρια σου....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, λεω να πάρω για μια φίλη μου το S4 mini. Είμαι ανάμεσα σε S2 plus/S3/S4 mini. Το 1,5 giga ram κάνει την διαφορά απ τα υπόλοιπα;;;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...