Jump to content

Βασίλης Τερλέγκας


jonakis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Vassilis Terlegkas...O Theos ...

Poia I gnomi sas...?

To agapimeno mou tragoudi:

 

''Thelo na fygo''

Link to comment
Share on other sites

Φιλε εχω μεγαλη συλλογη απο τραγουδια του Βασιλαρα..Απαιχτος..

Αγαπημενο τραγουδι:''Ο Αγγελος''

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bomber21 ( 4 Αύγ. 2004 , 13:20)

 

Φιλε εχω μεγαλη συλλογη απο τραγουδια του Βασιλαρα..Απαιχτος..

Αγαπημενο τραγουδι:''Ο αγγελος''

 

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Ena apo ta agapimena mou einai auto pou leei ti na mas peis kai esi apo ti zoi sou!Kommatara

Σαν θα πεθάνω βάλτε μου,το κινητό στ'αυτάκι,για να μιλάω στα βαθιά με κανα πιπινάκι!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου αρεσουν αυτο που ειπες John75... ;)

Αλλα το αγαπημενο μου ειναι εκεινο που λεει "κι οπως θα παιρνω τις στροφες,εσυ αν θελεις κοιταζε με...τα ματια σου 2 μαχαιριες και εκει επανω στο χορο,αποτελειωσε με...." :cool:

Τρομερη φωνη ο τυπος! :!:

Link to comment
Share on other sites

Φοβερός είναι εμένα μου αρεέσει αυτό που λέει: και όπος θα πέρνω τις στροφές........

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2586coollogo_com_2530885.gif

 

MyPhOnE--->ThE--->UnWiReD--->ReVoLuTiOn--->

Subaru Impreza WRX STi

http://www.myspace.com/hacksti_edessa

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραιος ο τερλεγκας αγαπημενο μου τραγουδι ο αγγελος και ενα αλλο το ευχαριστω αν θυμαμαι καλα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

γουστα και γνωμες ειναι αυτα και πιστευω να μην απευθυνεσαι και στα ατομα που ακουν σκυλαδικα οπως λες

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

γουστα και γνωμες ειναι αυτα και πιστευω να μην απευθυνεσαι και στα ατομα που ακουν σκυλαδικα οπως λες

 

Δεν απευθύνομαι σε αυτούς που ακούνε σκυλαδικά καθώς αυτοί μπορεί να'ναι μια χαρά... Αυτοί που τραγουδάνε τα σκυλάδικα μου τη σπάνε :p Βασικά και αυτοί μια χαρά μπορεί να'ναι και να το κάνουν για τα φράγκα οπότε... Τα τραγούδια σιχαίνομαι, όχι αυτούς :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!

 

Απορώ πως μπορείτε να ακούτε τόσο σκυλολαικά τραγούδια και τραγουδιστές.

 

Ωραία μια χαρά η Έλλη και η Πέγκη αλλά όχι και Τερλέγκα είναι Ο Σκυλάς.

 

Ειδικά εδώ στην Κρήτη όλοι οι σταθμοί ή θα βάζουν κρητικά ή σκυλάδικα Καρά και Τερλέγκα και γαμό το ρεπερτόριο....

 

Συγνώμη που σας τα λέω έτσι χύμα αλλά αυτή είναι η άποψή μου...

 

Ευχαριστώ! :) :O :w00t:

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

λοιπον να πω τη γνωμη μου σκυλες δεν ειμαι και ουτε και θα γινω ποτε απλα που και που παλιοτερα στα μπαρ οταν ημουν πιωμενος και πετουσε ο dj καμια ζειμπεκια στυλ ενας αγγελος χορευει,γουσταρα,αλλα προσοχη μονο οταν ημουν πιωμενος.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

wpa, twra to eida to thread....

TI EIPATE GIA TON TERLEGKA REEEEEEEEEEEEE???????????? :P

o an8rwpos einai 8EOS!!! (den kanw plaka)

 

Gardenia...

Oi strofes...

enos leptou sigh...

ti na mas peis ki esy ap' th zwh sou...

fwnes aggelwn...

 

...kai apeira alla 8eika kapsourotragouda!!

 

se osous den aresei, as arkestoun sth bandh...

HTC One X+ || Android Revolution HD 8.0 || Sense 5.0 || TWRP Recovery
Link to comment
Share on other sites

@Μανος:To oτι καποιος ακουει κανα τετοιο "λαικο" τραγουδι , δεν σημαινει οτι ειναι "σκυλας".Αυτο στο γραφω για να διευκρινησω πως δεν ειναι αναγκη να ακουει κανεις τετοια τραγουδια απο το πρωι μεχρι το βραδυ (πολλοι το κανουν και καλα κανουν) για να γραψει αν του αρεσει ο Τερλεγκας ή αν εχει καλη φωνη ο Τερλεγκας.

Προσωπικα αυτη την στιγμη που σου γραφω ακουω στο winamp Μ.Φραγκουλη και τα πομενα τραγουδια ειναι απο ζικ-ζακ μεχρι Μ.Manson.... :X :what:

Π.χ. Τερλεγκα η καθε Τερλεγκα ακουω μονο αν ειμαι σε "τσακιρ" κεφι και τυχει το μπουζουξιδικο που παω εχει κανεναν που λεει τραγουδια του.(Οχι οτι το κυνηγαω παντως. :X )

Οπως και να το κανουμε ομως εχει ΤΑ καψουροτργουδα!(Και πολυ δυνατη φωνη)

Φιλικα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην,δεν μπορειτε να κατηγορειτε εμας που ακουμε σκυλαδικα.Κανουμε κακο σε κανεναν?Υποδηλωνει κατι για το επιπεδο μας?Ειναι τυχαιο οτι εσεις που εκφραζεστε ετσι για τον Βασιλαρα ειστε απο 13-16 χρονων?

Για αυτο ενα σας λεω,να το μαθετε τωρα που ειστε μικροι.

ΣΕΒΑΣΜΟΣ!!

Και πριν κρινετε,ακουστε αρκετα τραγουδια...

Link to comment
Share on other sites

Ο Τερλέγκας και οι υπόλοιποι του συναφιού του,υπάρχουν(δυστυχώς υπάρχουν αλλά τι να κάνουμε)για κάποιες συγκεκριμένες ανάγκες,όπως:

Να μεθύσουμε το "πρόσωπο" με αλκοόλ και...γλέντι για να φτιάξουμε κατάσταση.

 

Να μοστράρουμε στο πάρκιν του καταστήματος το καινούργιο μας 4x4.

 

Nα δείξουμε ότι τα έχουμε και τα σκορπάμε.

 

Να εντυπωσιάσουμε την Λίτσα την κομμώτρια της γειτονιά μας,λέγοντας τα

κατορθωματά μας το Σαββατόβραδο("ήπια μία μπουκάλα μόνος μου" "χόρευα όλη νύχτα δεν καταλάβαινα χριστό" κλπ)

 

Ανεξάρτητα από αυτά όμως, ο Τερλέγκας έχει μια εκνεριστική φωνή,βλακώδη τραγούδια,και αφελείς χιλιοειπωμένους στίχους.

Link to comment
Share on other sites

Ο Τερλέγκας και οι υπόλοιποι του συναφιού του,υπάρχουν(δυστυχώς υπάρχουν αλλά τι να κάνουμε)για κάποιες συγκεκριμένες ανάγκες,όπως:

Να μεθύσουμε το "πρόσωπο" με αλκοόλ και...γλέντι για να φτιάξουμε κατάσταση.

 

Να μοστράρουμε στο πάρκιν του καταστήματος το καινούργιο μας 4x4.

 

Nα δείξουμε ότι τα έχουμε και τα σκορπάμε.

 

Να εντυπωσιάσουμε την Λίτσα την κομμώτρια της γειτονιά μας,λέγοντας τα

κατορθωματά μας το Σαββατόβραδο("ήπια μία μπουκάλα μόνος μου" "χόρευα όλη νύχτα δεν καταλάβαινα χριστό" κλπ)

 

Ανεξάρτητα από αυτά όμως, ο Τερλέγκας έχει μια εκνεριστική φωνή,βλακώδη τραγούδια,και αφελείς χιλιοειπωμένους στίχους.

 

ayta pou les pou ta akouses??? 3ereis oti ginetai panta etsi?

mhpws ta kaneis kai esy?

giati egw akouw terlegka sto spiti mou me tous kollhtous mou (me aformh gkomenes, sigoura :p ) alla an einai dynaton na paw kai na kanw mostra me ton terlegka...

kai ti na kanoume, den exoume oloi thn pneymatikh kalliergeia na akousoume bandes kai bisses kai ninous kai na 3eshkw8oume me to apaygasma ths parrhsias (ou ou ou ou ou ou ou / "come along now")...

egw goustarw na akouw ton typo me thn ekneyristikh fwnh, ta blakwdh tragoudia kai tous afeleis xilioeipwmenous stixous...

gousta einai ayta, opws p.x. esena den 8a se kathgorhsei kaneis an goustareis nino h kalomoira, etsi kalo 8a einai na apofeygontai oi xarakthrismoi (oxi tipota allo, alla mporoume na kanoume kai emeis ;) )

 

filika panta....

HTC One X+ || Android Revolution HD 8.0 || Sense 5.0 || TWRP Recovery
Link to comment
Share on other sites

@Bomber21-Eαν καποιος κατηγορει\ειρωνευεται\χλευαζει τον αλλο για το τι μουσικη ακουει , τοτε φιλε μου ας τον στην μοιρα του...

Προσωπικα πιστευω πως ΟΛΑ μα ΟΛΑ τα ειδη μουσικης εχουν κατι να "πουν" και να "δωσουν".

Basstarlet επετρεψε μου να πω πως τα "φαινομενα" που γραφεις:

Μοστρα με το αμαξι κανουν τυπαδες κυριως σε clubakia τυπου "λα μαμουνια"(που το θυμηθηκα) και γενικα η μοστρα του αμαξιου γινεται παντου και απο τους παντες(υπερβαλοντας παντα).

Πολλοι εχουν προσπαθησει να εντυπωσιασουν "καποιον-καποια" και αυτο με το μπουκαλι το ακουω χρονια τωρα απο πολλους.

Για τα εκαστωτε κατορθωματα του Σαββατοβραδου ας το αφησουμε...Αυτο και αν εχει γινει καραμελα.

Αυτο που λες για την φωνη του και τα τραγουδια ειναι σεβαστο.

Θελω να καταληξω πως αυτα που εγραψες τα κανουν πολλοι και οχι μονο αυτοι που ακουν "λαικα" τραγουδια...]

Φιλικα

Link to comment
Share on other sites

ayta pou les pou ta akouses??? 3ereis oti ginetai panta etsi?

mhpws ta kaneis kai esy?

giati egw akouw terlegka sto spiti mou me tous kollhtous mou (me aformh gkomenes, sigoura :p ) alla an einai dynaton na paw kai na kanw mostra me ton terlegka...

kai ti na kanoume, den exoume oloi thn pneymatikh kalliergeia na akousoume bandes kai bisses kai ninous kai na 3eshkw8oume me to apaygasma ths parrhsias (ou ou ou ou ou ou ou / "come along now")...

egw goustarw na akouw ton typo me thn ekneyristikh fwnh, ta blakwdh tragoudia kai tous afeleis xilioeipwmenous stixous...

gousta einai ayta, opws p.x. esena den 8a se kathgorhsei kaneis an goustareis nino h kalomoira, etsi kalo 8a einai na apofeygontai oi xarakthrismoi (oxi tipota allo, alla mporoume na kanoume kai emeis ;) )

 

filika panta....

 

 

Και ο Τερλέγκας και η Βανδή και ο Νίνο και η Καλομοίρα όλοι άθλιοι... :shifty:

 

METAL IS THE LAW! \m/ :cool:

Link to comment
Share on other sites

Jonh_Vla,μην εισαι απολυτος.Προσπαθησε να ακουσεις και αλλα ειδη μουσικης και θα καταλαβεις...

Ακου μερικους στιχους του Τερλεγκα -ξερω οτι αρκετοι θα γελασετε και αλλοι τοσοι θα χλευασετε- και ελα πες μας για επιπεδο και ιστοριες λοιπες...

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσουν διάφορα τραγούδια που έχει πει ο Τερλέγκας, αλλά ένα από τα αγαπημένα μου είναι "Η φωτογραφία". :)
Link to comment
Share on other sites

Jonh_Vla,μην εισαι απολυτος.Προσπαθησε να ακουσεις και αλλα ειδη μουσικης και θα καταλαβεις...

Ακου μερικους στιχους του Τερλεγκα -ξερω οτι αρκετοι θα γελασετε και αλλοι τοσοι θα χλευασετε- και ελα πες μας για επιπεδο και ιστοριες λοιπες...

 

Έχω ακούσει πολλά είδη μουσικής και εννοείται πως η Metal δεν είναι το μόνο καλό είδος... Υπάρχουν και άλλα καλά είδη όπως Rock, Classical, Jazz, παλιά λαϊκά, έντεχνα και πολλά άλλα... Απλά τα σκυλάδικα είναι άθλια... Όσο για στίχους του Τερλέγκα είναι τελείως άθλιοι :shifty: Τα σκυλάδικα δεν είναι σοβαρή μουσική, είναι τρόπος για να διασκεδάσουν οι καψούρηδες και να μεθύσουν... :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Με τη δικια σου ανωριμη λογικη ,και εγω μπορω να πω οτι το metal το ακουν οι σατανιστες και κατα τη διαρκεια ακροασης κανουν τελετες και οργια..

Δεν ειναι ομως ετσι!!Ας μην τα ισοπεδωνουμε ολα!!

Σκεψου ωριμοτερα!

Link to comment
Share on other sites

Με τη δικια σου ανωριμη λογικη ,και εγω μπορω να πω οτι το metal το ακουν οι σατανιστες και κατα τη διαρκεια ακροασης κανουν τελετες και οργια..

Δεν ειναι ομως ετσι!!Ας μην τα ισοπεδωνουμε ολα!!

Σκεψου ωριμοτερα!

 

Ώριμα σκέφτομαι... Είμαι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ώριμος για 14 χρονών και αυτή είναι η γνώμη μου... Τώρα κι εσύ έχεις τη δικιά σου... Everyone's entitled to his opinion και δεν είμαι close-minded σαν άλλους, μπορεί και η γνώμη μου να είναι λάθος αλλά αυτή είναι (προς το παρόν, άμα δω κάτι και αλλάξω γνώμη θα πω ότι άλλαξα γνώμη και θα παραδεχτώ ότι έκανα λάθος...)

 

Όσο για το Metal είμαι απίστευτα πορωμένος και επίσης είμαι και Χριστιανός Ορθόδοξος και πιστεύω στο Θεό, προσεύχομαι συχνά και δεν είμαι ο μόνος, πάρα πολλοί Μεταλλάδες είναι το ίδιο με μένα... Όσο για τους Μεταλλάδες σατανιστές υπάρχουν αλλά είναι ελάχιστοι...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...