Jump to content

Real Racing 3: Ο απόλυτος οδηγός επιβίωσης


vlachaquito
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τραγικα παραπονα απο ολο τον κοσμο.

Το οτι εγινε ευκολοτερο δεν ειναι πλεονεκτημα για μενα οπως και για πολλους αλλους. Τι να το κανω αν ειναι να τερματιζω πρωτος σε καθε αγωνα; Χανει το ενδιαφερον του.

Το μεγαλυτερο ομως μειονεκτημα της αναβαθμισης ειναι οτι επεσαν κατω απο το μισο τα χρηματα που κερδιζες απο την τελικη καταταξη καθε αγωνα και αναλογα το ποσους φιλους κερδιζες. Απο εκει που κερδιζες 55000 αν εβγαινες πρωτος στις καλες πιστες τωρα δεν παιρνεις πανω απο 25000. Απλα τραγικο.

Αλλο μειονεκτημα ειναι οτι αυξηθηκε παρα πολυ, σχεδον διπλασιαστηκε, το κοστος αναβαθμισεων των αυτοκινητων.

 

Συμπερασμα; Οσοι δεν αναβαθμισατε καλα κανατε. Μαζεψτε οσο πιο πολλα χρηματα μπορειτε και μετα σκεφτειτε ενδεχομενη αναβαθμιση.

 

καποια πραγματα ειναι σωστα καποια παλι οχι. Οντως το ΠΑΡΑΕΚΑΝΑΝ ευκολο, αλλα αυτο εχει ενα αλλο θετικο, οτι δεν χρειαζεται να κανεις ολες τις αναβαθμισεις, μια και με "χειροτερο" αυτοκινητο μπορεις παλι να τερματισεις πρωτος.

 

Αυτο με τους φιλους να πω την αληθεια δεν το ξερω, μια και δεν εχω κανενα φιλο για να κερδισω. Ετσι μου φαινετε το ιδιο εμενα το κοστος. Δεν εχω προσπαθησει να αναβαθμισω αυτοκινητο να σου πω τις τιμες.

 

Ομως το time trial ειναι ωραιο. Επισης κερδιζεις πιο ευκολα χρυσο τωρα με το extra bonus σε καθε κατηγορια, με αποτελεσμα να μπορεις να αγορασεις και αλλα αυτοκινητα. Και οι επισκευες ειναι καλυτερα. Κοστιζουν πολυ λιγοτερο (κανεις δεν το ειπε αυτο;;) και ετσι μαζευεις παραπανω λεφτα. Απο οτι εχω δει δεν στοιχιζουν πανω απο 2500 (ως τωρα) ενω αλλες φορες μπορει και να πληρωνες τοσα μονο σε εναν αγωνα. και περισσοτερα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 811
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οντως το εκαναν πολυ ευκολο...1,5 λεπτο στον 2ο σε αγωνα 4 γυρων...Στο service πλεον σου λεει μονο τον χρονο που απαιτειται κ οχι για ποιο σημειο π.χ. φρενα,αναρτησεις με αποτελεσμα να μην ξερεις τι κανεις,με χαλαει λιγο....Τα γραφικα μου φαινονται λιγο καλυτερα,τα μενου θελουν λιγο συνηθεια...Γενικα μου αφηνει αναμικτα συναισθηματα το update...

 

Τα γραφικα ειναι οντως βελτιωμενα. Το αναφερει και η firemonkeys στο επισημο change log.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όντως θέλει συνήθεια το νέο μενού. Σε γενικές γραμμές μπορώ να πω πως μου άρεσε. Με χάλασε που δεν μπορώ να αγοράσω όποιο αμάξι θέλω, όταν θέλω και να συμμετάσχω στο event.
Link to comment
Share on other sites

• New manufacturers – Bentley and Mercedes-Benz join an exciting line-up of over 55 licenced cars

• New event type – Time Trial! Race against yourself, your friends and the world for the top leaderboard position

• Bonus R$ – Get an R$ boost for the first race of each day, earn bigger bonuses for consecutive days of play

• Clean Race Bonus – Drive cleanly and fairly to receive R$ bonuses

• New progression system – Unlock cars and events as you progress through the new career

• Improved graphics – Per-pixel shadowing on high-end devices!

• 180+ new events!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν και εχει ειπωθει πολλες φορες,δεν μπορω να μην σταθω στο οτι το εκανα παρα πολυ ευκολο!Και δεν ξερω ποια ειναι τα οφελη αυτης της κινησης...Τι να το κανω οταν ξεκιναω 22ος και στα μισα του 1ου γυρου ειμαι ανετα πρωτος?Και στους υπολοιπους γυρους τρεχω χαλαρα χωρις καμια πιεση?Εχω ξενερωσει απιστευτα...Ακομα και το πιο αδυναμο αυτοκινητο καθε αγωνα να παρεις,λιγο τουμπανο να το κανεις,ριχνεις γυρω ανετα σε αμαξια οπου στα χαρτια ειναι υπερ-αμαξια!Τελοσπα.εννοειται οτι θα συνεχισω να το παιζω,αλλα με λιγοτερη ευχαριστηση απ οτι πριν...
Link to comment
Share on other sites

Αν και εχει ειπωθει πολλες φορες,δεν μπορω να μην σταθω στο οτι το εκανα παρα πολυ ευκολο!Και δεν ξερω ποια ειναι τα οφελη αυτης της κινησης...Τι να το κανω οταν ξεκιναω 22ος και στα μισα του 1ου γυρου ειμαι ανετα πρωτος?Και στους υπολοιπους γυρους τρεχω χαλαρα χωρις καμια πιεση?Εχω ξενερωσει απιστευτα...Ακομα και το πιο αδυναμο αυτοκινητο καθε αγωνα να παρεις,λιγο τουμπανο να το κανεις,ριχνεις γυρω ανετα σε αμαξια οπου στα χαρτια ειναι υπερ-αμαξια!Τελοσπα.εννοειται οτι θα συνεχισω να το παιζω,αλλα με λιγοτερη ευχαριστηση απ οτι πριν...

Πολυς κοσμος εχει κανει πολλα παραπονα για το συγκεκριμενο θεμα. Γενικα η τελευταια εφαρμογη εχει αρκετα προβληματα τα οποια αναμενεται να διορθωθουν συντομα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια ερωτηση.Αρχισα να παιζω real racing και εγω.Το εχω στο lg 4x και στο note 10.1 στο tablet.Πως μπορω να το κανω να συγχρονιζει αυτοματα και στα 2?Πχ οταν παιζω απο το tablet και επειτα παω να παιξω απο το κινητο να συνεχισω απο εκει που το αφησα στο tablet.Ενας λογαριασμος origin αρκει? η θελει και κατι αλλο
Link to comment
Share on other sites

Ακόμη δεν έκανα αναβάθμιση και πάιζω με το αρχικό. Είναι αλήθεια οτι θα ξενερώσω αν αναβαθμίσω; Τώρα πχ σε κάποιες πίστες είμαι δευτερος, σε καποιες τριτος και γενικά το παλεύω. Αν αναβαθμιστώ θα γίνει τόσο ευκολο που θα βαρεθώ;

 

Ας κάνει καποιος και έναν οδηγό με το ποιες ειναι οι καλύτερες επιλογές σε αυτοκίνητο ανα κατηγορία.

Link to comment
Share on other sites

με 300χιλ τι να αγορασω;

 

καμμια καλη ιδεα ;

σκεφτομουν 911 gt3...

 

Δεν τρελλαθηκα με την 911 gt3...Αν κ δεν μου ερχεται καποιο αμαξι συγκεκριμενο στο μυαλο να σου προτεινω,θυμαμαι οτι δεν ειχα και τις καλυτερες εντυπωσεις...McLaren Mp4 πηρες?μαμει!!

Link to comment
Share on other sites

αν βαλεις τον λογαριασμο του fb δεν εχεις κανενα προβλημα, σωζεται στο cloud.

 

Αν δουλευει και με fcbk ολα καλα σε ευχαριστω.Παω να λιωσω.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη δεν έκανα αναβάθμιση και πάιζω με το αρχικό. Είναι αλήθεια οτι θα ξενερώσω αν αναβαθμίσω; Τώρα πχ σε κάποιες πίστες είμαι δευτερος, σε καποιες τριτος και γενικά το παλεύω. Αν αναβαθμιστώ θα γίνει τόσο ευκολο που θα βαρεθώ;

 

Ας κάνει καποιος και έναν οδηγό με το ποιες ειναι οι καλύτερες επιλογές σε αυτοκίνητο ανα κατηγορία.

 

Εγω δεν παρατηρησα και την τρελη διαφορα. Επισης μ'αρεσει που οι πιστες και τα αμαξια ειναι κλειδωμενα οποτε πρεπει να παιξεις το παιχνιδι με τη ροη του

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν παρατηρησα και την τρελη διαφορα. Επισης μ'αρεσει που οι πιστες και τα αμαξια ειναι κλειδωμενα οποτε πρεπει να παιξεις το παιχνιδι με τη ροη του

 

 

Τι εννοείς οτι τα αμάξια και οι πίστες είναι κλειδωμένα;

Τωρα πχ εγω κερδίζω σε κάποιες πίστες και ξεκλειδώνει μια τριάδα μέ νέες πίστες. Στα αυτοκίνητα αν έχω λεφτά ή χρυσό αγοράζω, αλλιώς δεν μπορώ. Τι άλλαξε στο καινούριο;

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς οτι τα αμάξια και οι πίστες είναι κλειδωμένα;

Τωρα πχ εγω κερδίζω σε κάποιες πίστες και ξεκλειδώνει μια τριάδα μέ νέες πίστες. Στα αυτοκίνητα αν έχω λεφτά ή χρυσό αγοράζω, αλλιώς δεν μπορώ. Τι άλλαξε στο καινούριο;

 

Μπορεί να έχεις τα χρήματα να αγοράσεις κάποιο αμάξι αλλά θα είναι κλειδωμένο μέχρι να φτάσεις σε κάποιο σημείο. Για μένα το χειρότερο είναι που δεν μπορείς να παίξεις σε όλα τα events αν πρώτα δεν αναβαθμίσεις το αυτοκίνητο. Ότι κερδίζω σε χρήματα πηγαίνει σε αναβαθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχεις τα χρήματα να αγοράσεις κάποιο αμάξι αλλά θα είναι κλειδωμένο μέχρι να φτάσεις σε κάποιο σημείο. Για μένα το χειρότερο είναι που δεν μπορείς να παίξεις σε όλα τα events αν πρώτα δεν αναβαθμίσεις το αυτοκίνητο. Ότι κερδίζω σε χρήματα πηγαίνει σε αναβαθμίσεις.

 

 

:wacko:

δεν αναβαθμίζω τότε!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχεις τα χρήματα να αγοράσεις κάποιο αμάξι αλλά θα είναι κλειδωμένο μέχρι να φτάσεις σε κάποιο σημείο. Για μένα το χειρότερο είναι που δεν μπορείς να παίξεις σε όλα τα events αν πρώτα δεν αναβαθμίσεις το αυτοκίνητο. Ότι κερδίζω σε χρήματα πηγαίνει σε αναβαθμίσεις.

 

Αυτό μου αρέσει όμως. Δεν μπορείς να αγοράσεις από την αρχή τα πάντα και σε κάθε σημείο του παιχνιδιού έχεις και το PR να σε ταλαιπωρεί.

Link to comment
Share on other sites

Παντως εν τελει εμενα αυτο που με πειραζει περισσοτερο ειναι το PR. αναβαθμισεις μονο και μονο για να κανεις, μια και κερδιζεις και χωρις αυτες, ενω η υπερτατη βλακεια ειναι οτι δεν μπορεις πλεον να παρεις οποιο αυτοκινητο γουσταρεις, αλλα σχεδον αναγκαστικα αυτο με το υψηλοτερο PR γιατι διαφορετικα θα σου στοιχισει το διπλασιο για να τερματισεις το καθε event.
Link to comment
Share on other sites

Παντως εν τελει εμενα αυτο που με πειραζει περισσοτερο ειναι το PR. αναβαθμισεις μονο και μονο για να κανεις, μια και κερδιζεις και χωρις αυτες, ενω η υπερτατη βλακεια ειναι οτι δεν μπορεις πλεον να παρεις οποιο αυτοκινητο γουσταρεις, αλλα σχεδον αναγκαστικα αυτο με το υψηλοτερο PR γιατι διαφορετικα θα σου στοιχισει το διπλασιο για να τερματισεις το καθε event.

 

Οντως, πολυ σπαστικο.

Τελικα, ετσι οπως το κανανε, πιστευω πως το καλυτερο και πιο συμφερον ειναι να αγοραζεις ολα τα αμαξια με την πρωτη φορα που θα ξεκλειδωσουν που εχουν και one time offer 20%. Και φυγαμε για 100%!

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οντως, πολυ σπαστικο.

Τελικα, ετσι οπως το κανανε, πιστευω πως το καλυτερο και πιο συμφερον ειναι να αγοραζεις ολα τα αμαξια με την πρωτη φορα που θα ξεκλειδωσουν που εχουν και one time offer 20%. Και φυγαμε για 100%!

 

Με την απαραιτητη προυποθεση να εχεις λεφτα..γιατι πολλες φορες δεν γινεται,τα ξοδευεις αναγκαστικα σε αναβαθμισεις

Link to comment
Share on other sites

Με την απαραιτητη προυποθεση να εχεις λεφτα..γιατι πολλες φορες δεν γινεται,τα ξοδευεις αναγκαστικα σε αναβαθμισεις

 

Οποτε βλεπεις ποσο κανει το επομενο αμαξι που θα ξεκλειδωθει στον αμεσος επομενο αγωνα, υπολογιζεις με -20% και αν σου φτανουν τα λεφτα τοτε τον κερδιζεις τον αγωνα. Αν δε σου φτανουν τα λεφτα προσεχεις να μην κερδισεις καινουργιο αγωνα και σου ξεκλειδωθει το αμαξι και δεν μπορεις να το αγορασεις. Αρα ξανατρεχεις παλιους αγωνες μεχρι να μαζεψεις τα χρηματα. Προσωπικα με αυτο το στυλ εχω τερματισει το Pure Stock Challenge και το Road Car International εχοντας ολα τα αμαξια και τελικα χωρις να χρειαστει να ξανατρεξω παλιους αγωνες. Φανταζομαι αργοτερα που τα αμαξια ακριβαινουν πολυ θα πρεπει να τρεχουμε πολλες φορες παλιους αγωνες για να μαζεψουμε το χρημα. Υπομονη!

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οποτε βλεπεις ποσο κανει το επομενο αμαξι που θα ξεκλειδωθει στον αμεσος επομενο αγωνα, υπολογιζεις με -20% και αν σου φτανουν τα λεφτα τοτε τον κερδιζεις τον αγωνα. Αν δε σου φτανουν τα λεφτα προσεχεις να μην κερδισεις καινουργιο αγωνα και σου ξεκλειδωθει το αμαξι και δεν μπορεις να το αγορασεις. Αρα ξανατρεχεις παλιους αγωνες μεχρι να μαζεψεις τα χρηματα. Προσωπικα με αυτο το στυλ εχω τερματισει το Pure Stock Challenge και το Road Car International εχοντας ολα τα αμαξια και τελικα χωρις να χρειαστει να ξανατρεξω παλιους αγωνες. Φανταζομαι αργοτερα που τα αμαξια ακριβαινουν πολυ θα πρεπει να τρεχουμε πολλες φορες παλιους αγωνες για να μαζεψουμε το χρημα. Υπομονη!

 

Οπως το ειπες,υπομονη...ειδικα με το σερβις του καθε αμαξιου...2-3 ωρες χαλαρα!

Link to comment
Share on other sites

Οπως το ειπες,υπομονη...ειδικα με το σερβις του καθε αμαξιου...2-3 ωρες χαλαρα!

 

Δε χρειαζεται υπομονη στο σερβις. Πας το ρολοι 3 ωρες μπροστα.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν τρελλαθηκα με την 911 gt3...Αν κ δεν μου ερχεται καποιο αμαξι συγκεκριμενο στο μυαλο να σου προτεινω,θυμαμαι οτι δεν ειχα και τις καλυτερες εντυπωσεις...McLaren Mp4 πηρες?μαμει!!

 

εχω παρει αλλα δυστυχως θελει αναβαθμιση γιατι λογω PR δεν μπορει να λαβει μερος σε αγωνες....

 

γμτ!

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

...

Φανταζομαι αργοτερα που τα αμαξια ακριβαινουν πολυ θα πρεπει να τρεχουμε πολλες φορες παλιους αγωνες για να μαζεψουμε το χρημα. Υπομονη!

 

Ιδίως με τα κέρδη από τους αγώνες να έχουν υποδιπλασιαστεί (και παρακάτω) μετά την αναβάθμιση, η συγκέντρωση χρημάτων είναι ακόμα πιο δύσκολη.

 

Προφανώς, είναι ένας τρόπος της εταιρίας να μας ωθεί στο να αγοράζουμε R$ και χρυσό.

 

Προσωπικά, με αποθαρρύνει από το να παίζω για να αυξάνω τα R$ ή να σχεδιάζω αγορές.

Καλή η πολύωρη διασκέδαση, αλλά πόσες μέρες ή εβδομάδες μπορείς να το συνεχίσεις αυτό όταν πολλαπλασιάζεται ο χρόνος που απαιτείται;

Το βλέπω να μειώνω τον χρόνο που επενδύω και να παίζω μια στο τόσο, αν και έχω προλάβει να εκατοσταρίσω δεκατέσσερις σειρές και τελειώνω τη δέκατη-πέμπτη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...