Jump to content

Πρόβλημα με δύο λογαριασμούς Αdministrator


NickTheGreek99
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όπως λέει ο τίτλος ξαφνικά βρέθηκαν 2 λογαριασμοί Administrator και κάθε φορά που ανοίγω τον υπολογιστή μου γράφει "Το όνομα χρήστη ή ο κωδικός πρόσβασης είναι λάθος" Στο λογαριασμοί χρηστών φαίνεται ένας Αdministrator.Επίσης σε όποιον από τους δύο μπω είναι τα πάντα ίδια(επιφάνεια εργασίας , αρχεία).Τι να κάνω???

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Θα αφαιρέσεις τον δίσκο και θα τον βάλεις 2ο σε ένα άλλο μηχάνημα. Με κάποιο πρόγραμμα Διαχείρισης Αρχείων π.χ. total commander, αφού του πεις να σου δείχνει κρυφά αρχεία κτλπ θα πας στα 7 στον φάκελο C:\Users. εκεί σορτάρωντας κατά ημερομηνία θα δεις ποιος είναι ο λογαριασμός σου που ανοίγεις. Τον άλλο μπορείς να τον διαγράψεις

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

Θα αφαιρέσεις τον δίσκο και θα τον βάλεις 2ο σε ένα άλλο μηχάνημα. Με κάποιο πρόγραμμα Διαχείρισης Αρχείων π.χ. total commander, αφού του πεις να σου δείχνει κρυφά αρχεία κτλπ θα πας στα 7 στον φάκελο C:\Users. εκεί σορτάρωντας κατά ημερομηνία θα δεις ποιος είναι ο λογαριασμός σου που ανοίγεις. Τον άλλο μπορείς να τον διαγράψεις

 

Φαίνεται ένας Administrator,ένα Default κρυφό και ένας Κοινόχρηστος. Ποιον να σβήσω ???

 

Σημείωση:Εγώ από την αρχή δούλευα στο Administrator,δεν είχα κάνει κάποιον άλλον λογαριασμό.

Edited by NickTheGreek99

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

κανείς ρε παιδιά??? :(

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

κανείς ρε παιδιά??? :(

Εννοείτε ότι το έχεις βάλει να φαίνονται τα κρυφά και του συστήματος έτσι?

Τότε δοκίμασε να μπεις με Ασφαλή λειτουργία και κατέβασε το Combofix να κάνει δουλειά

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

Εννοείτε ότι το έχεις βάλει να φαίνονται τα κρυφά και του συστήματος έτσι?

Τότε δοκίμασε να μπεις με Ασφαλή λειτουργία και κατέβασε το Combofix να κάνει δουλειά

 

Βέβαια είχα ενεργοποιημένη την εμφάνιση κρυφών φακέλων.

 

Θα κατεβάσω το combofix και θα πω αποτελέσματα.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

OK. Δοκίμασε το

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

το δοκίμασα το combofix αλλά δυστυχώς δεν δούλεψε.Υπάρχει κάποια άλλη λύση???

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει ο τίτλος ξαφνικά βρέθηκαν 2 λογαριασμοί Administrator και κάθε φορά που ανοίγω τον υπολογιστή μου γράφει "Το όνομα χρήστη ή ο κωδικός πρόσβασης είναι λάθος" Στο λογαριασμοί χρηστών φαίνεται ένας Αdministrator.Επίσης σε όποιον από τους δύο μπω είναι τα πάντα ίδια(επιφάνεια εργασίας , αρχεία).Τι να κάνω???

Καποιος πειραξε τον υπολογιστη σου. Αν καταλαβα καλα, δεν μπορεις να μπεις στα windows?

Πως βλεπεις την επιφανεια εργασιας;

Link to comment
Share on other sites

μπες σε ασφαλή λειτουργία και κανε αλλαγές στους χρήστες

και σε ασφαλή και σε κανονική λειτουργία μου δείχνει αυτό

 

 

Καποιος πειραξε τον υπολογιστη σου. Αν καταλαβα καλα, δεν μπορεις να μπεις στα windows?

Πως βλεπεις την επιφανεια εργασιας;

μια χαρά δουλεύω στον υπολογιστή απλώς είναι σπαστικό να βλέπω το μύνημα "Το όνομα χρήστη η ο κωδικός πρόσβασης είναι λάθος" και πατάω οκ και βάζω κανονικά κωδικό και μπαίνω(όχι δεν βάζω λάθος κωδικό ή πατιέται κάποιο κουμπι μόνο του)

Edited by NickTheGreek99

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

μια χαρά δουλεύω στον υπολογιστή απλώς είναι σπαστικό να βλέπω το μύνημα "Το όνομα χρήστη η ο κωδικός πρόσβασης είναι λάθος" και πατάω οκ και βάζω κανονικά κωδικό και μπαίνω

 

τοτε θα σου προτεινα να μπεις στους λογαριασμους χρηστων και να διαγραψεις αυτους που δεν χρησιμοποιουνται και ν αφησεις μονο τον δικο σου.

 

ΥΓ.

Οταν αναφερομαστε σ ενα προβλημα καλο θα ειναι να ειμαστε ακριβεις...πχ. Τι λειτουργικο χρησιμοποιουμε, τι ενεργειες εχουμε κανει, τι αποτελεσματα ειχαμε, πως και ποτε παρουσιαστηκε το προβλημα κλπ. ωστε οι απαντησεις να ειναι συγκεκριμενες. Για την καλυτερη δυνατη βοηθεια παντα.

Link to comment
Share on other sites

τοτε θα σου προτεινα να μπεις στους λογαριασμους χρηστων και να διαγραψεις αυτους που δεν χρησιμοποιουνται και ν αφησεις μονο τον δικο σου.

 

ΥΓ.

Οταν αναφερομαστε σ ενα προβλημα καλο θα ειναι να ειμαστε ακριβεις...πχ. Τι λειτουργικο χρησιμοποιουμε, τι ενεργειες εχουμε κανει, τι αποτελεσματα ειχαμε, πως και ποτε παρουσιαστηκε το προβλημα κλπ. ωστε οι απαντησεις να ειναι συγκεκριμενες. Για την καλυτερη δυνατη βοηθεια παντα.

 

δες την τροποποίηση από πάνω σου.(οι γραμμές στην οθόνη είναι άλλο θέμα)Η δεύτερη εικόνα είναι μετά από επανεκκίνηση

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

δες την τροποποίηση από πάνω σου.(οι γραμμες στην οθόνη είναι άλλο θέμα)

 

Ωραια. Τελευταια προσπαθεια.

Διεγραψε τα passwords κανε επανεκκινηση και ξαναβαλε τα.

Ειναι κατι απλο, απλως δεν παει το μυαλο μου τωρα.

Αν δεν παρτο αποφαση....:)

Link to comment
Share on other sites

Ωραια. Τελευταια προσπαθεια.

Διεγραψε τα passwords κανε επανεκκινηση και ξαναβαλε τα.

Ειναι κατι απλο, απλως δεν παει το μυαλο μου τωρα.

Αν δεν παρτο αποφαση....:)

 

θα το προσπαθήσω αμέσως και θα σου πω

 

Χωρίς κωδικό μπαίνει κατευθείαν με κωδικό όμως βγάζει πάλι το ίδιο . Τελικά θα βγάλω τον κωδικό για να μην το βλέπω

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς κωδικό μπαίνει κατευθείαν με κωδικό όμως βγάζει πάλι το ίδιο . Τελικά θα βγάλω τον κωδικό για να μην το βλέπω

 

Καλυτερα χωρις κωδικο στο σπιτι.

Αν δεν εμπιστευεσαι το σπιτι σου.....αν ειναι φορητο, κλεινε με hybernate κι επιστροφη με κωδικο, οταν εισαι εκτος σπιτιου, η βαλε κωδικο στο bios.

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι αυτό δεν προήλθε όταν έκανες δίκτυο με κάποιο μηχάνημα με 7 έτσι. Όταν λες το combofix δεν έτρεξε τι εννοείς? Στην εικόνα δεν βλέπω δυο Administrator πως τον έσβησες ή τον μετονόμασες?

Οπως και να έχει πάντως χαίρομαι που έλυσες το πρόβλημά σου :)

Edited by George_Kont

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι αυτό δεν προήλθε όταν έκανες δίκτυο με κάποιο μηχάνημα με 7 έτσι. Όταν λες το combofix δεν έτρεξε τι εννοείς? Στην εικόνα δεν βλέπω δυο Administrator πως τον έσβησες ή τον μετονόμασες?

Οπως και να έχει πάντως χαίρομαι που έλυσες το πρόβλημά σου :)

 

 

Όχι δεν δεν έκανα δίκτυο με άλλον υπολογιστή.Για το combofix που λες έτρεξε , έσβησε κάποια αρχεία αλλά δεν διόρθωσε το πρόβλημά μου.Ευχαριστώ όσους ενδιαφέρθηκαν και βοήθησαν!!!:) :) :)

Edited by NickTheGreek99

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...