Jump to content

Sony Xperia M and M dual


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια κανενας καποια αποψη για να με βοηθησετε στην αγορα του κυριου M?

 

Γίνεσαι εύκολα root με το Farmaroot που πιστεύω ότι χρειάζεται

θα το πάρεις με jelly 4.1.2 λογικά στην τελευταία έκδοση, αν όχι με μια σύνδεση στο ιντερνετ γίνετε και αυτό.

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο NANIGON που του έχω περάσει δεν χρειάστηκε τίποτα τέτοιο από την αρχή το έβαλα στην εξωτερική κάρτα το έτρεξα από εκεί και όλα καλά.

 

σευχαριστω πολυ για την πληροφορια καθω θελω να περασω και το συγκεκριμενο προγραμμα gps!

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γίνεσαι εύκολα root με το Farmaroot που πιστεύω ότι χρειάζεται

θα το πάρεις με jelly 4.1.2 λογικά στην τελευταία έκδοση, αν όχι με μια σύνδεση στο ιντερνετ γίνετε και αυτό.

 

Ωραια οκ ευχαριστω! Γιατι πιστευεις οτι χρειαζεται ροοτ? Ξερω οτι το ροοτ ειναι αναγκαιο γενικα αλλα το κινητο δεν ειναι μια χαρα χωρις ροοτ? Σαν perfomance εννοω

Link to comment
Share on other sites

Ωραια οκ ευχαριστω! Γιατι πιστευεις οτι χρειαζεται ροοτ? Ξερω οτι το ροοτ ειναι αναγκαιο γενικα αλλα το κινητο δεν ειναι μια χαρα χωρις ροοτ? Σαν perfomance εννοω

 

Το τηλέφωνο είναι μια χαρά και χωρίς root αν εσύ συμβιβάζεσαι με αυτό, αλλά......όταν κάνω root το τηλέφωνο γίνομαι αυτομάτως διαχειριστής του και παύω να είμαι ένας απλός χρήστης του (προσωπική πεποίθηση), από εκεί και πέρα μπορείς να εγκαταστήσεις εφαρμογές που χρειάζονται root όπως πχ το titanium που σου δίνει την δυνατότητα εκτός των άλλων, της αναβαθμίσεις από τα προγράμματα που θα έχει μέσα και που θα τις κάνει με την πρώτη σύνδεση στο νετ, να της περάσεις στην rom του συστήματος (με μέτρο πάντα) αφήνοντας έτσι χώρο στην εσωτερική μνήμη για τις εφαρμογές που θες εσύ.....κλπ.

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο είναι μια χαρά και χωρίς root αν εσύ συμβιβάζεσαι με αυτό, αλλά......όταν κάνω root το τηλέφωνο γίνομαι αυτομάτως διαχειριστής του και παύω να είμαι ένας απλός χρήστης του (προσωπική πεποίθηση), από εκεί και πέρα μπορείς να εγκαταστήσεις εφαρμογές που χρειάζονται root όπως πχ το titanium που σου δίνει την δυνατότητα εκτός των άλλων, της αναβαθμίσεις από τα προγράμματα που θα έχει μέσα και που θα τις κάνει με την πρώτη σύνδεση στο νετ, να της περάσεις στην rom του συστήματος (με μέτρο πάντα) αφήνοντας έτσι χώρο στην εσωτερική μνήμη για τις εφαρμογές που θες εσύ.....κλπ.

 

Ωραια οκ ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

βρηκα αυτο εδω >>> http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2311898

αν εχεις την διαθεση και τον χρονο να το δοκιμασεις,θα με βοηθουσες και εμενα πραγματικα με την επιλογη μου γιαυτο το τηλ... :O

τουλαχιστον να δουμε αν μεταφερονται οι χαρτες στην εξωτερικη καρτα μνημης... :cool:

 

κοιτα εγω εχω την εφαρμογη στην καρτα μνημης και την ετρεξα και αποθηκευτικαν στην καρτα μνημης οι χαρτες, αν ομως κατεβασεις

απο το google play την εφαρμογη νομιζω οτι θα πανε στον εσωτερικο χωρο του τηλεφ δηλ στα 2gb μπορει να κανω και λαθος δεν ξερω αλλα απο τα λιγα που εχω ψαξει ετσι νομιζω γινεται

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

τις επαφες μου πως μπορω να τις περασω?τις μετεφερα με bluetooth επιλεγω εισαγωγη επαφων -εσωτερικη μνημη τα τσεκαρω ενα-ενα ,παταω ο.κ και μετα δεν μου τις εμφανιζουν...!!τι κανω λαθος?:wacko:
Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα ξανα-παρηγγειλα τοκινητο μεταχειρησμενο απο ενα μελος του φορουμ,ευχομαι αυτη την φορα να ειμαι πιο τυχερος και πιο ψαχραιμος :O
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα ξανα-παρηγγειλα τοκινητο μεταχειρησμενο απο ενα μελος του φορουμ,ευχομαι αυτη την φορα να ειμαι πιο τυχερος και πιο ψαχραιμος :O

 

τι επαθες φιλε μου ? το βρηκες μεταχειρισμενο απο δω?

Link to comment
Share on other sites

Κυρίως ψύχραιμος φίλε μου γιατί δεν αξίζει να χαλιόμαστε για τέτοια πράγματα. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

τι επαθες φιλε μου ? το βρηκες μεταχειρισμενο απο δω?

απο μια αγγελια ενος φιλου εδω μεσα σημερα.2 βδομαδων κινητο.

 

 

Κυρίως ψύχραιμος φίλε μου γιατί δεν αξίζει να χαλιόμαστε για τέτοια πράγματα. :)

 

ναι το μετανιωσα και πισμωσα και το ψαξα για αλλο.ευχομαι να πανε καλα με αυτο και να ξανβρω το χαμογελο προς την εταιρια.

Edited by RAVER
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατί έτσι???Εννοείς καμία αναβάθμιση δεν θα πάρει ή θα πάει σε 4.3??

 

για 4.3 δεν γνωρίζω αλλά και πάλι δεν είμαι αισιόδοξος . όσο για την 4.2 αν ήταν να την πάρει θα την είχε πάρει πριν καιρό . γενικά εδώ το ξεπούλησε στα 150 ευρώ το κινητό ετοιμάζοντε να πασάρουν κανένα άλλο μοντέλο παρά να ασχολουθούν με αυτό

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ποιος το ξεπούλησε ? Η ίδια η Sony ? Ότι θα αντικατασταθεί σε κάποιους μήνες είναι δεδομένο (M1 ενδεχομένως), αλλά μην λέμε πως το ξεπούλησε. Για αναβάθμιση, αν πάρει κάποια, ίσως θα είναι η 4.4 μέχρι το καλοκαίρι. Δική μου εκτίμηση πάντα...
Link to comment
Share on other sites

παίδες έχω το κινητό για 3 βδομάδες περίπου..το κινητό δούλευε μία χαρα μέχρι προχθές που το συνέδεσα με τον υπολογιστήμεσω pc companion οπου δεν το αναγνωριζε..εκεί έφαγε ενα σκάλωμα αναγκάστηκα να βγάλω την μπαταρία και να το ξανα ανοίξω για να λειτουργήσει..απο τότε κολλάει συνεχώς όποια εφαρμογή πάω να ανοίξω και η μπαταρία τελειώνει μέσα σε διάστημα μισής-μίας μέρας με ελάχιστη χρήση..έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι παρόμοιο?? ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

παίδες έχω το κινητό για 3 βδομάδες περίπου..το κινητό δούλευε μία χαρα μέχρι προχθές που το συνέδεσα με τον υπολογιστήμεσω pc companion οπου δεν το αναγνωριζε..εκεί έφαγε ενα σκάλωμα αναγκάστηκα να βγάλω την μπαταρία και να το ξανα ανοίξω για να λειτουργήσει..απο τότε κολλάει συνεχώς όποια εφαρμογή πάω να ανοίξω και η μπαταρία τελειώνει μέσα σε διάστημα μισής-μίας μέρας με ελάχιστη χρήση..έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι παρόμοιο?? ευχαριστώ

 

Αστοχία του λειτουργικού μου μυρίζει. Δοκίμασε να ξανακάνεις εγκατάσταση μέσω SEUS

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αστοχία του λειτουργικού μου μυρίζει. Δοκίμασε να ξανακάνεις εγκατάσταση μέσω

 

ευχαριστω για την αμεση απαντηση φιλε!! θα δοκιμασω..

Link to comment
Share on other sites

για 4.3 δεν γνωρίζω αλλά και πάλι δεν είμαι αισιόδοξος . όσο για την 4.2 αν ήταν να την πάρει θα την είχε πάρει πριν καιρό . γενικά εδώ το ξεπούλησε στα 150 ευρώ το κινητό ετοιμάζοντε να πασάρουν κανένα άλλο μοντέλο παρά να ασχολουθούν με αυτό

 

to M dual εχει την 4.2.2 το σκετο Μ εχει πιο κατω 4.1? νομιζω

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

-----------------------------

Με δικιά σας ευθύνη

--------------------------------

Ο παρακάτω οδηγός θα σας βοηθήσει να ξεπεράσετε το πρόβλημα που υπάρχει με την εγκατάσταση των εφαρμογών σε adroid

στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου..

 

 

Την διαδικασία την έκανα σε Xperia M c1905 Android 4.1.2 αλλά είμαι σχεδόν σίγουρος οτι δεν θα αντιμετωπίσετε πρόβλημα αν το κάνετε σε

κάποια άλλη συσκευή.

 

 

Η ολη διαδικασία δεν θα σας πάρει πάνω απο 5 λεπτά, δεν απαιτεί εξειδικευμένες γνώσεις και δεν θα χρειαστεί να κάνετε κάτι

στην συσκευή του τηλεφώνου οπου εχει σχέση με φλασαρίσματα , custom roms κτλ.

 

Θα χρειαστούμε :

 

α) Πρέπει να έχετε { ROOT }

β) Μια κάρτα { micro SD }

γ) Το πρόγραμμα {MiniTool Partition Wizard Home Edition} οπου θα τρέξει στον υπολογιστή

δ) Το APPS { Link2SD } Όπου θα τρέχει στο κινητό μας.

 

 

*Micro SD :

εγώ προσωπικά έχω 16g και την χώρισα 12.67g για μουσική ταινίες φώτο και τα 1.95g για εφαρμογές

 

Αφού Βάλουμε την κάρτα micro SD στον υπολογιστή μας είτε μέσο card reader, είτε συνδέουμε το κινητό μας και μέσα έχουμε βάλει την sd

Διαβάστε τον οδηγό από κάτω

======================================================================================

http://www.xperiablog.net/2011/12/12/link2sd-guide-never-worry-about-internal-memory-limits-again/

Edited by sefis33
Xiaomi Mi9T
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να σταματησω ( και να εξαφανισω επανω στην μπαρα ειδηποιησεων) την ενημερωση λογισμικου?

μου βγαζει αυτην την ενημερωση 15.1.C.2.8

αξιζει?διορθωνει τιποτα?

γιατι αποσα εχω διαβασει σε αλλα forum,εχουν προβληματα μπαταριας καμερας και μειωμενης εντασης ηχου..

ισχυει?

Edited by neo24gr
http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να σταματησω ( και να εξαφανισω επανω στην μπαρα ειδηποιησεων) την ενημερωση λογισμικου?

μου βγαζει αυτην την ενημερωση 15.1.C.2.8

αξιζει?διορθωνει τιποτα?

γιατι αποσα εχω διαβασει σε αλλα forum,εχουν προβληματα μπαταριας καμερας και μειωμενης εντασης ηχου..

ισχυει?

εγω την εκανα και ειδα οτι το κινητο διορθωθηκε στους τομεις που αναφερεις.μαλιστα σημερα ξανα-αγορασα το κινητο και την ξαναπερασα.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη να το περασω τωρα με την μια?

παρατηρησα πως ζεσταινεται η καμερα πολυ..

διορθωνεται και αυτο με το update?

η δεν χρειαζεται να του δωσω και τοσο σημασια..?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ζεσταίνεται η κάμερα;; Μάλλον εννοείς κάτω από την κάμερα που είναι ο επεξεργαστής όταν το χρησιμοποιείς πολύ ώρα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia M and M dual

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...