Jump to content

Sony Xperia M and M dual


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια ενδαιφερομαι να αγορασω το xperia m ασπρο χρωμα.

δεν καταλαβαινω ομως την διαφορα οταν καποιοι αναγραφουν Sony Xperia M (T-Mob) white.

ποια ειναι η διαφορα δηλαδη του Sony Xperia M (T-Mob) white με το Sony Xperia M white ?

εχει διαφορα στο λειτουργικο?αην εμφανιση?κανα λογοτυπο?

ποια η διαφορα???

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια ενδαιφερομαι να αγορασω το xperia m ασπρο χρωμα.

δεν καταλαβαινω ομως την διαφορα οταν καποιοι αναγραφουν Sony Xperia M (T-Mob) white.

ποια ειναι η διαφορα δηλαδη του Sony Xperia M (T-Mob) white με το Sony Xperia M white ?

εχει διαφορα στο λειτουργικο?αην εμφανιση?κανα λογοτυπο?

ποια η διαφορα???

καμια απολυτως.απλα καποιο μπορει να ειναι παρα-εισαγωγης.:) εκτος και αν το αγορασεις απο ξενο μαγαζι και ισως ειναι "κλειδωμενο" σε καποιο παροχο(οπως συμβαινει συχνα σε κινητα cosmote branded)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καμια απολυτως.απλα καποιο μπορει να ειναι παρα-εισαγωγης.:) εκτος και αν το αγορασεις απο ξενο μαγαζι και ισως ειναι "κλειδωμενο" σε καποιο παροχο(οπως συμβαινει συχνα σε κινητα cosmote branded)

 

κλειδωμένο όμως με την έννοια ότι ενδεχομένως να υπάρχουν τα λογότυπα της εταιρείας κινητής στην έναρξη της συσκευής και στο κλείσιμο και ίσως να υπάρχουν και κάποιες εφαρμογές μέσα, αλλά κλειδωμένο με την έννοια ότι δεν θα λειτουργήσει με τις ελληνικές κάρτες, δεν ισχύει, οπότε προχώρησε άφοβα στην αγορά του!

Link to comment
Share on other sites

κλειδωμένο όμως με την έννοια ότι ενδεχομένως να υπάρχουν τα λογότυπα της εταιρείας κινητής στην έναρξη της συσκευής και στο κλείσιμο και ίσως να υπάρχουν και κάποιες εφαρμογές μέσα, αλλά κλειδωμένο με την έννοια ότι δεν θα λειτουργήσει με τις ελληνικές κάρτες, δεν ισχύει, οπότε προχώρησε άφοβα στην αγορά του!

και εγω σκεφτηκα να σου πω την αληθεια.να εχει μεσα καμια εφαρμογη και κανα λογοτυπο στο ανοιγμα κλεισιμο της συσκευης.

εχω διαβασει οτι δεν μπορεις να μεταφερεις εφαρμογες στην κατα sd.ισχυει?

γιατι θελω να του περασω κυριως προγραμμα πλοηγησης που τρωνε χωρο...

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

καμια απολυτως.απλα καποιο μπορει να ειναι παρα-εισαγωγης.:) εκτος και αν το αγορασεις απο ξενο μαγαζι και ισως ειναι "κλειδωμενο" σε καποιο παροχο(οπως συμβαινει συχνα σε κινητα cosmote branded)

 

εχω το Μ dual και εγινα root με μια αναζητηση που εκανα στο google βρηκα το προγραμμα vroot http://www.4shared.com/rar/iVsPLIvQ/VRoot_1734388_Setup.html

επισης διαβασα προχθες ενα ποστ ενος φιλου δεν θυμαμαι ποιος ηταν που ελεγε οτι τραβηξε βιντεο και γεμισε ο εσωτερικος χωρος που ειναι 2GB. Οταν ανοιξει την καμερα θα παει στις ρυθμισεις κατω κατω και θα επιλεξει να αποθηκευονται στην καρτα μνημης τα βιντεο του και οι φωτογραφιες του για να μην εχει προβλημα, γιατι αλλιως πανε ολα στον εσωτερικο αποθηκευτικο χωρο και λογικα θα γεμισει γιατι εκει ειναι και οι εφαρμογες

 

Καλησπέρα κ χρόνια πολλά, μπορείς να μου πείς πως το έκανες root κ αν έχεις κάποιο link.

Ευχαριστω!.

Υ.Γ Μιλάμε για το single sim.

 

κοιτα το ποστ 380 γιατι καταλαθος απαντησα σ εκεινο, ενα πιο πανω δηλαδη

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι. Αυτήν την φορά αντιμετοπίζω ένα πρόβλημα με τα ονόματα των επαφών μου.Όταν πάω να προσθέσω το όνομα σε έναν αριθμό μπορώ μέχρι 6 ψηφία και όχι ολόκληρο το όνομα οπότε το αφήνω μισό.Γνωρίζει κανείς κάτι τι τρέχει με αυτό?

 

Ευχαριστώ!

 

καποια ρυθμιση θα ειναι για ψαχτο, σ εμενα δεν υπαρχει τετοιο προβλημα και ολες τις επαφες τις αποθηκευω στο gmail, μηπως τις πας στο τηλεφωνο και εκει εχει τετοιο προβλημα? λεω δεν ξερω

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

εχω το Μ dual και εγινα root με μια αναζητηση που εκανα στο google βρηκα το προγραμμα vroot http://www.4shared.com/rar/iVsPLIvQ/VRoot_1734388_Setup.html

επισης διαβασα προχθες ενα ποστ ενος φιλου δεν θυμαμαι ποιος ηταν που ελεγε οτι τραβηξε βιντεο και γεμισε ο εσωτερικος χωρος που ειναι 2GB. Οταν ανοιξει την καμερα θα παει στις ρυθμισεις κατω κατω και θα επιλεξει να αποθηκευονται στην καρτα μνημης τα βιντεο του και οι φωτογραφιες του για να μην εχει προβλημα, γιατι αλλιως πανε ολα στον εσωτερικο αποθηκευτικο χωρο και λογικα θα γεμισει γιατι εκει ειναι και οι εφαρμογες

 

μετα το ροοτ φιλε( με το vroot) μεταφερεις κανονικα της εφαρμογες στην καρτα sd?

και με ποια εφαρμογη της μεταφερεις?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Η στοκ εφαρμογή στο κάνει αυτό; Δοκίμασες με καμία άλλη;

 

καποια ρυθμιση θα ειναι για ψαχτο, σ εμενα δεν υπαρχει τετοιο προβλημα και ολες τις επαφες τις αποθηκευω στο gmail, μηπως τις πας στο τηλεφωνο και εκει εχει τετοιο προβλημα? λεω δεν ξερω

 

Και ένα άλλο παιδί που έχει το ίδιο με εμένα έχει το ίδιο πρόβλημα.Έψαξα στις ρυθμίσεις αλλά τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδια ειμαι ενα κλικ απο την αγορα αυτου του διαμαντιου! Θα ηθελα να ρωτησω αν το ροοτ ειναι ευκολο για το κινητο? Ειδα κατι βιντεακια με framaroot!

Αν και δεν νομιζω να χρειαστει.γιατι επιασα το κινητο στα χερια μ απο ενα φιλο και επαθα πλακα απο το ποσο γρηγορο ειναι και το ποσο responsive!

 

Επισης θελω καποιος να μου πει αν γνωριζει! Το κινητο θα το παρω με jelly 4.1.2 ετσι? Υπαρχει καποια αναβαθμιση ? Και επισης αν υπαρχει ( που δεν νομιζω ) καποιο bug η συγκεκριμενο προβλημα?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

μετα το ροοτ φιλε( με το vroot) μεταφερεις κανονικα της εφαρμογες στην καρτα sd?

και με ποια εφαρμογη της μεταφερεις?

 

σ αυτο το τηλεφωνο ξεχναμε τον τροπο μεταφορας των εφαρμογων στην καρτα μνημης δεν γινεται γι αυτο κι εχει 2GB αποθηκευτικο χωρο, ολες οι εφαρμογες μενουν στην εσωτερικη μνημη τηλεφωνου, εδω δεν λειτουργει η εφαρμογη Link2sd και το titanium επισης το ξεχναμε γιατι εγω οταν εκανα το πρωτο back up με το τιτανιουμ γεμισε ο εσωτερικος χωρος και πηρα back up Με το Pc companion και εβγαλα το τιτανιουμ. να βαλεις το gfreenify για να απενεργοποιεις τις εφαρμογες που δεν χρησιμοποιεις συνεχεια ετσι εκανα κι εγω και ειμαι μια χαρα

επισης οταν κανεις ροοτ θα βγαλεις οτι αχρηστο υπαρχει και θα εχεις ακομα ΜΒ ελευθερα

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

σ αυτο το τηλεφωνο ξεχναμε τον τροπο μεταφορας των εφαρμογων στην καρτα μνημης δεν γινεται γι αυτο κι εχει 2GB αποθηκευτικο χωρο, ολες οι εφαρμογες μενουν στην εσωτερικη μνημη τηλεφωνου, εδω δεν λειτουργει η εφαρμογη Link2sd και το titanium επισης το ξεχναμε γιατι εγω οταν εκανα το πρωτο back up με το τιτανιουμ γεμισε ο εσωτερικος χωρος και πηρα back up Με το Pc companion και εβγαλα το τιτανιουμ. να βαλεις το gfreenify για να απενεργοποιεις τις εφαρμογες που δεν χρησιμοποιεις συνεχεια ετσι εκανα κι εγω και ειμαι μια χαρα

επισης οταν κανεις ροοτ θα βγαλεις οτι αχρηστο υπαρχει και θα εχεις ακομα ΜΒ ελευθερα

 

μα ουτε με ροοτ δεν μεταφερονται οι εφαρμογες στην καρτα μνημης? :confused:

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

μα ουτε με ροοτ δεν μεταφερονται οι εφαρμογες στην καρτα μνημης? :confused:

 

για ροοτ μιλαμε..οχι δεν μεταφερονται σ αυτο το τηλεφωνο μενουν στην εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου

ποσες θελεις να βαλεις? εγω εχω καμια 25αρια και εχω καλυψει μονο το 1,2GB

να βαλεις την εφαρμογη greenify και την εφαρμογη 1 clic cleaner για να καθαριζεις τα αχρηστα

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

σ αυτο το τηλεφωνο ξεχναμε τον τροπο μεταφορας των εφαρμογων στην καρτα μνημης δεν γινεται γι αυτο κι εχει 2GB αποθηκευτικο χωρο, ολες οι εφαρμογες μενουν στην εσωτερικη μνημη τηλεφωνου, εδω δεν λειτουργει η εφαρμογη Link2sd και το titanium επισης το ξεχναμε γιατι εγω οταν εκανα το πρωτο back up με το τιτανιουμ γεμισε ο εσωτερικος χωρος και πηρα back up Με το Pc companion και εβγαλα το τιτανιουμ. να βαλεις το gfreenify για να απενεργοποιεις τις εφαρμογες που δεν χρησιμοποιεις συνεχεια ετσι εκανα κι εγω και ειμαι μια χαρα

επισης οταν κανεις ροοτ θα βγαλεις οτι αχρηστο υπαρχει και θα εχεις ακομα ΜΒ ελευθερα

 

Δηλαδή ούτε με ρουτ δεν θα μπορούμε να μεταφέρουμε εφαρμογές??? :(

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ούτε με ρουτ δεν θα μπορούμε να μεταφέρουμε εφαρμογές??? :(

 

μα βρε παιδι μου για ροοτ μιλαμε. ξενχαμε τα προηγουμενα κινητα πως λειτουργουσαν με το ροοτ αυτο οχι καμια σχεση

με τη μεταφορα των εφαρμογων, ειπαμε μενουν στον εσωτερικο χωρο του τηλεφωνου που ειναι αρκετος

και απλα επιλεγεις οι φωτογραφιες και τα βιντεο που τραβας να πηγαινουν στην καρτα μνημης απο τις ρυθμισεις της καμερας

Edited by p3nny
This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

για ροοτ μιλαμε..οχι δεν μεταφερονται σ αυτο το τηλεφωνο μενουν στην εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου

ποσες θελεις να βαλεις? εγω εχω καμια 25αρια και εχω καλυψει μονο το 1,2GB

να βαλεις την εφαρμογη greenify και την εφαρμογη 1 clic cleaner για να καθαριζεις τα αχρηστα

 

ναι το γνωριζω πως μιλαμε για ροοτ αλλιως δεν θα εκανα την ερωητηση...

θελω να βαλω προγραμμα πλοηγησης με χαρτες που τρωνε αρκετο χωρο...

γνωριζω απο Greenify ,ο χωρος αποθηκευσεις ειναι το προβλημα

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

ναι το γνωριζω πως μιλαμε για ροοτ αλλιως δεν θα εκανα την ερωητηση...

θελω να βαλω προγραμμα πλοηγησης με χαρτες που τρωνε αρκετο χωρο...

γνωριζω απο Greenify ,ο χωρος αποθηκευσεις ειναι το προβλημα

 

σ αυτο εχεις δικιο. εγω εχω βαλει το sygic και αλλες εφαρογες εχει πιασει 1,2GB και συνεχεια με το 1 clic cleaner και το greenify καθαριζω για να μενει αδειος ο χωρος αυτος. οχι πως εχω προβλημα κοληματος αυτο το εχω ξεχασει πια γενικα ειμαι ευχαριστημενεη

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος τους χάρτες μπορείς να τους περάσεις στην εξωτερική sd.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος τους χάρτες μπορείς να τους περάσεις στην εξωτερική sd.

 

ελα ντε,γινεται αυτο?

αν μπορει να το δοκιμασει καποιος , καποια.. ;)

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

σ αυτο εχεις δικιο. εγω εχω βαλει το sygic και αλλες εφαρογες εχει πιασει 1,2GB και συνεχεια με το 1 clic cleaner και το greenify καθαριζω για να μενει αδειος ο χωρος αυτος. οχι πως εχω προβλημα κοληματος αυτο το εχω ξεχασει πια γενικα ειμαι ευχαριστημενεη

 

βρηκα αυτο εδω >>> http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2311898

αν εχεις την διαθεση και τον χρονο να το δοκιμασεις,θα με βοηθουσες και εμενα πραγματικα με την επιλογη μου γιαυτο το τηλ... :O

τουλαχιστον να δουμε αν μεταφερονται οι χαρτες στην εξωτερικη καρτα μνημης... :cool:

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδια, οι χαρτες στην sd εννοειται!

 

zxr λατρευω το νεο σου avatar..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πρόβλημα με τους χαρακτήρες μου το κάνει όταν πάω να αποθηκεύσω τα τηλέφωνα στην sim ενώ όταν πάω να τα αποθηκεύσω ως "Τοπική Επαφή" φαίενται να είναι οκ.
Link to comment
Share on other sites

βρηκα αυτο εδω >>> http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2311898

αν εχεις την διαθεση και τον χρονο να το δοκιμασεις,θα με βοηθουσες και εμενα πραγματικα με την επιλογη μου γιαυτο το τηλ... :O

τουλαχιστον να δουμε αν μεταφερονται οι χαρτες στην εξωτερικη καρτα μνημης... :cool:

 

Στο NANIGON που του έχω περάσει δεν χρειάστηκε τίποτα τέτοιο από την αρχή το έβαλα στην εξωτερική κάρτα το έτρεξα από εκεί και όλα καλά.

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδια ειμαι ενα κλικ απο την αγορα αυτου του διαμαντιου! Θα ηθελα να ρωτησω αν το ροοτ ειναι ευκολο για το κινητο? Ειδα κατι βιντεακια με framaroot!

Αν και δεν νομιζω να χρειαστει.γιατι επιασα το κινητο στα χερια μ απο ενα φιλο και επαθα πλακα απο το ποσο γρηγορο ειναι και το ποσο responsive!

 

Επισης θελω καποιος να μου πει αν γνωριζει! Το κινητο θα το παρω με jelly 4.1.2 ετσι? Υπαρχει καποια αναβαθμιση ? Και επισης αν υπαρχει ( που δεν νομιζω ) καποιο bug η συγκεκριμενο προβλημα?

 

Ευχαριστω

 

Παιδια κανενας καποια αποψη για να με βοηθησετε στην αγορα του κυριου M?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia M and M dual

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...