Jump to content

Sony Xperia M and M dual


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα!! Από την στιγμή που έκανα αναβάθμιση σε 15.4.Α.1.9, έχω πρόβλημα με τις επαφές. Δεν μου βαζει τις επαφές στον λογαριασμό Gmail. Κάνω προσθήκη επαφής και όταν πάω να κάνω την προσθήκη online, μου βγάζει μήνυμα ότι η εφαρμογή Επαφές έχει τερματίσει. Τι να κάνω;

Μάλιστα στους λογαριασμούς Google που έχω βάλει δεν μου εμφανίζει την επιλογή συγχρονισμός επαφών που μου έβγαζε παλιότερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Από την στιγμή που έκανα αναβάθμιση σε 15.4.Α.1.9, έχω πρόβλημα με τις επαφές. Δεν μου βαζει τις επαφές στον λογαριασμό Gmail. Κάνω προσθήκη επαφής και όταν πάω να κάνω την προσθήκη online, μου βγάζει μήνυμα ότι η εφαρμογή Επαφές έχει τερματίσει. Τι να κάνω;

Μάλιστα στους λογαριασμούς Google που έχω βάλει δεν μου εμφανίζει την επιλογή συγχρονισμός επαφών που μου έβγαζε παλιότερα.

Έκανες καθαρή εγκατάσταση;

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβάθμιση, στη ρύθμιση μεθόδου εισαγωγής δεν έχει καθόλου το παλιό στυλ πληκτρολόγισης.

Αυτό το πρόβλημα εξακολουθεί να υπάρχει;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα ροοτ,ψευτοροτ θα ελεγα,αλλα μου εδωσε την δυνατοτητα

Να αφαιρεσω την ατελειωτη σαβουρα της γκουγκλ.αποτελεσμα

Το κινητο να ανεβασει γκαζια.επισεις κστεβασα την ταχυτητα χρονισμου

Μεσω no frillis στα 810mhz.το κινητο παει απιστευτα σμουθ

Βουτυρο και βαλε.

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έκανα καθαρή εγκατάσταση

 

Θα σου πρότεινα να κάνεις εκκαθάριση πρώτα της cache της εφαρμογής των επαφών κι αν δεν δεις προκοπή, διέγραψε και ξαναπέρνα τον Google λογαριασμό σου. Αν ούτε αυτό πιάσει δεν γλιτώνεις την καθαρή εγκατάσταση :( Γενικά όταν όταν υπάρχει major upgrade καλό είναι να γίνεται καθαρή εγκατάσταση για να μην τρέχεις μετά (και στα γιωτόφωνα το ίδιο ισχύει).

 

Υ.Γ. Κράτα ένα backup των επαφών σου σε κάποιο pc καλού κακού.;)

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο apk σαν το xparts που να μπορούμε να εγκαταστήσουμε recovery στο dual.

Ευχαριστώ εκ των πρότερων

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πρόβλημα εξακολουθεί να υπάρχει;

Ναι...

Ήμουν έτοιμος να πάρω τη συσκευή αλλά το συγκεκριμένο πρόβλημα με σταμάτησε. Για μένα είναι πολύ σημαντικό.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν έτοιμος να πάρω τη συσκευή αλλά το συγκεκριμένο πρόβλημα με σταμάτησε. Για μένα είναι πολύ σημαντικό.

 

Αν μιλαμε για το πληκτρολογιο,αβλεπι περναμε το multi keyboard.

Κανει παπαδες στις ρυθμισεις και ειναι περι τα 10mb ram maximum

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος πώς γίνεται να είναι τόσο γρήγορο και να στροφάρει τόσο καλά, δεδομένου ότι έχει λιγοστή RAM, έναν απλά καλό επεξεργαστή και ένα πολύ βαρύ Android? Το έχει φίλη εδώ και ένα χρόνο και πραγματικά το ζορίζει απίστευτα πολύ και δε κολλάει σε τίποτα. Το θεωρώ από τα καλύτερα vfm
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος πώς γίνεται να είναι τόσο γρήγορο και να στροφάρει τόσο καλά, δεδομένου ότι έχει λιγοστή RAM, έναν απλά καλό επεξεργαστή και ένα πολύ βαρύ Android? Το έχει φίλη εδώ και ένα χρόνο και πραγματικά το ζορίζει απίστευτα πολύ και δε κολλάει σε τίποτα. Το θεωρώ από τα καλύτερα vfm

 

Όλα είναι θέμα υλοποίησης αλλά και διαχειρίσεως! ;)

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος πώς γίνεται να είναι τόσο γρήγορο και να στροφάρει τόσο καλά, δεδομένου ότι έχει λιγοστή RAM, έναν απλά καλό επεξεργαστή και ένα πολύ βαρύ Android? Το έχει φίλη εδώ και ένα χρόνο και πραγματικά το ζορίζει απίστευτα πολύ και δε κολλάει σε τίποτα. Το θεωρώ από τα καλύτερα vfm

 

Από τη στιγμή που έχει το 1GB ram, δηλαδή περίπου 800+ ΜΒ, αφού τα υπόλοιπα τα παίρνει η gpu, λογικό είναι το κινητό να ρολάρει εξαιρετικά. Το android έχει στρώσει, οι roms της sony συνήθως τα πάνε αρκετά καλά και κυρίως το 1GB ram επαρκεί για την καθημερινή τυπική χρήση. Επίσης δεν έχουν σημασία μόνο τα νούμερα αλλά και οι ποιότητα. Όπως και στα pc έτσι κι εδώ υπάρχουν διαφορετικής ταχύτητας ram κλπ κλπ..

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος πώς γίνεται να είναι τόσο γρήγορο και να στροφάρει τόσο καλά, δεδομένου ότι έχει λιγοστή RAM, έναν απλά καλό επεξεργαστή και ένα πολύ βαρύ Android? Το έχει φίλη εδώ και ένα χρόνο και πραγματικά το ζορίζει απίστευτα πολύ και δε κολλάει σε τίποτα. Το θεωρώ από τα καλύτερα vfm

 

Όλοι αυτό αναρωτιόμαστε. :p

Το έχω γεμίσει με εφαρμογές τύπου skype, viber και μερικά παιχνίδια και τα πάει κάτι παραπάνω από περίφημα. Στην αρχή πίστευα ότι η sony θα πάταγε πάνω στην ενημέρωση σε 4.3 για να το καταστρέψει, αλλά τελικά είναι το ίδιο καλό όσο και με την 4.1.2. Ειδικά η μπαταρία, ατελείωτη! Με μόνο 3G κάνει αρκετή ώρα για να πέσει στο 99 ακόμα και σε standby.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να πάρω ένα Μ dual σε μωβ για την κοπέλα μου και δεν βρίσκω πουθενά εκτός απο ένα κατάστημα με τιμή στα 150, δηλαδή ακριβότερα από ότι το πήρα εγώ πριν 7 μήνες! Τι έγινε ρε παιδιά μας τελείωσε??
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να πάρω ένα Μ dual σε μωβ για την κοπέλα μου και δεν βρίσκω πουθενά εκτός απο ένα κατάστημα με τιμή στα 150, δηλαδή ακριβότερα από ότι το πήρα εγώ πριν 7 μήνες! Τι έγινε ρε παιδιά μας τελείωσε??

 

μαλλον, εφοσον το μαυρο κανει 100..προφανως ο τυπος το εχει αγορασει πιο ακριβα και του εχει μεινει στοκ, δεν ξεμεινε βασικα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλλο σε μωβ ή ροζ και τιμή 100-120 παίζει? Μόνη προϋπόθεση να μη σέρνεται σε facebook, viber και λίγο internet..
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,unlocked και root!

Για να δουμε η cyber shot v3 camera τι λεει....:-)

Edited by isolove

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλλο σε μωβ ή ροζ και τιμή 100-120 παίζει? Μόνη προϋπόθεση να μη σέρνεται σε facebook, viber και λίγο internet..

 

ο,τι βρισκεις στο σκρουτζ βρισκουμε και εμεις, εγω μονο λευκο και μαυρο..

Για μενα παρε τηλεφωνα και ζητα αν το κανουν παραγγελια να σου φερουν ενα, αλλιως παρτο μαυρο, ειναι ομορφο και δε λερωνει.

Κατα τα αλλα, παει πολυ γρηγορα για τα κυβικα του με αυτα που θες..εγω του εχω μεσα viber,whatsapp, instagram, fb, fb messenger, και πολλα αλλα και παει σχεδον οπως το Ζ1c μου.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση αν ξερει κανεις να μου πει

εχει παρει η κορη μου ενα Μ εδω και 6 μηνες περιπου και εχω προσεξει το εξης κουφο

οταν παω μεσω εξερευνησης αρχειων να δω τα αρχεια του τηλεφωνου τοτε βλεπω τα εξης

1) internal memory αν το θυμαμαι σωστα

2) sd card

3) sd card 2

κοινως για καποιο λογο βλεπει δυο καρτες μνημης το εχει προσεξει αλλος αυτο;

ξερουμε γιατι γινεται;

μια λεπτομερεια η καρτα που εβαλε η μικρη μεσα ηταν απο αλλο τηλεφωνο σονυ και αυτο

και δεν την φορμαρισε για να μην χασει τα στοιχεια της

 

συγγνωμη αν το εβαλα σε λαθος σημειο αλλα ειμαι λιγο βιαστικος γιατι φευγω εκτακτως να παω για δουλεια

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ειχαμε μεινει στο ξεκλειδωμα και το root.

Nα δουμε τα αποτελεσματα με την camera V2.

φωτογραφια εσωτερικου χωρου,νυχτα.η αποσταση μεχρι τον καναπε ειναι 4,5 μετρα.

Ο χωρος φωτιζεται απο μια λαμπα 60 vatt και βρισκεται δεξια μου και πισω.

Ενοειτε χωρις φλας το κινητο.......

 

Eπισεις δοκιμασα την cyber shot και ανεβασα ενα βιντεακι(τραβηγμενο με ενα alcatel) που δειχνει οτι με το τραβηγμα της φωτο,μετα απο λιγο(οσο διαρκει επεξεργασια που γινεται)η φωτο γινεται ΑΡΚΕΤΑ φωτεινοτερη.

Μοιαζει να δουλευει φλας,καμμια σχεση ειναι η τηλεοραση που το κανει.Στην αρχη του βιντεο φαινετε οτι ειναι απενεργοποιημενο το φλας :)

http://www.filedropper.com/vid20141128020544

Edited by isolove

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά εμένα μετά από κανα 5λεπτο παιχνίδι αρχίζει και ζεσταίνεται. είναι λογικό?το κινητό δεν το έχω πειράξει καθολου
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά εμένα μετά από κανα 5λεπτο παιχνίδι αρχίζει και ζεσταίνεται. είναι λογικό?το κινητό δεν το έχω πειράξει καθολου

 

Λογικό είναι να ζεσταίνεται το κινητό.. ειδικά αν παίζεις βαρύ game..

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia M and M dual

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...