Jump to content

Sony Xperia M and M dual


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, το Missed Call Reminder (ή άλλες παρόμοιες εφαρμογές) δεν λειτουργούν καθόλου! Η ειδοποίηση για τις χαμένες κλήσεις - μηνύματα, έρχεται μόνο από το led του κινητού. Ξέρουμε γιατί γίνεται αυτό;

 

Αν έχεις ενεργοποιημένο το Stamina mode, απενεργοποιείται από το λειτουργικό για εξοικονόμηση μπαταρίας.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν έχεις ενεργοποιημένο το Stamina mode, απενεργοποιείται από το λειτουργικό για εξοικονόμηση μπαταρίας.

 

Ναι, ενεργοποιημένο το έχω. Ευχαριστώ!

Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, ενεργοποιημένο το έχω. Ευχαριστώ!

Παρακαλώ.:)

Μπορείς να πας στις ρυθμίσεις του Stamina mode και να βάλεις τη συγκεκριμένη ως εξαίρεση για να μη στην κλείνει.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ.:)

Μπορείς να πας στις ρυθμίσεις του Stamina mode και να βάλεις τη συγκεκριμένη ως εξαίρεση για να μη στην κλείνει.

 

Αψογα! Ευχαριστώ ξανά, δεν ξέρεις πόσες ώρες έφαγα χτες να βάζω και να βγάζω εφαρμογές. Πίστευα πως οι εφαρμογές δυσλειτουργούσαν. Να 'σαι καλά :)

Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά,επειδή θέλω να αγοράσω το sony xperia M dual ήθελα να μου πείτε αν γνωρίζετε η εναλλαγή των καρτών γίνεται με πλαϊνό πλήκτρο ή από την οθόνη αφής.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά,επειδή θέλω να αγοράσω το sony xperia M dual ήθελα να μου πείτε αν γνωρίζετε η εναλλαγή των καρτών γίνεται με πλαϊνό πλήκτρο ή από την οθόνη αφής.

 

απλα διαλεγεις με ποια καρτα θες να μιλησεις απο την αφη και επισης τα μηνυματα παλι το ιδιο διαλεγεις απο αφη με ποια καρτα θελεις να στειλεις μηνυμα. πολυ καλο στο συνηστω

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, είμαι κάτοχος του sone xperia m εδώ και 3 βδομάδες και σήμερα μου έκανε το εξής, ενω το άφησα κανονικά στέλνοντας μηνύματα εχτές το βράδυ, σήμερα η οθόνη του ήταν νεκρή. Το κινητό φαίνεται ανοιχτό, καλεί, δέχεται μηνύματα , κάνει κανονικά κλείδωμα ξεκλέιδωμα παρόλα αυτά η οθόνη βγάζει φως αλλά παραμένει στο μαύρο. Χωρίς καμία λειτουργία.

Το έκλεισα το ξανά άνοιξα και έβγαλα την μπαταρία καμία 10αρία φορές αλλά και πάλι τίποτα, έχετε κάποια συμβουλή; υπάρχει πιθανότητα να πάτησα καταλάθος κάτι;

Το κινητό δεν βρισκόταν σε νερά ούτε έχει φάει τούμπα (οκ μια φορά πριν μια βδομάδα αλλά πάνω σε μοκέτα), ήταν εντελώς ανέγγιχτο στο γραφείο.

Link to comment
Share on other sites

Πανε σε service να στο κοιταξουν, θα ειναι μεσα στην εγγυηση λογικα, γιατι θα επαθε προβλημα η οθονη. Δε νομιζω να μπορεις να το διορθωσεις μονος.

 

Εμενα σημερα μου ηρθε ειδοποιηση για ενημερωση λογισμικου, ενω ο κωδικος που εγραφε ειναι ιδιος με την εκδοση που εχω (15.1.C.2.8).

Ηρθε σε καποιον αλλο παρομοια ειδοποιηση (για το μονοκαρτο).

Link to comment
Share on other sites

Εμενα σημερα μου ηρθε ειδοποιηση για ενημερωση λογισμικου, ενω ο κωδικος που εγραφε ειναι ιδιος με την εκδοση που εχω (15.1.C.2.8).

Ηρθε σε καποιον αλλο παρομοια ειδοποιηση (για το μονοκαρτο).

 

όχι τίποτα . μάλλον θα είναι το update στις 2013-11-13 . δεν το ειχες κανει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ψαχνοντας ενα κινητο, βρεθηκα αναμεσα στο sony xperia m και lg optimus L7 P700. Πραγματικά βρίσκομαι σε διλλημα. Μπορει καποιος να βοηθησει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ψαχνοντας ενα κινητο, βρεθηκα αναμεσα στο sony xperia m και lg optimus L7 P700. Πραγματικά βρίσκομαι σε διλλημα. Μπορει καποιος να βοηθησει?

 

το LG απλά είναι πολύ χαμηλών δυνατοτήτων μπροστά στο M .

CPU 1 GHz Cortex-A5

GPU Adreno 200

512 ram

ics ?

με κλειστά τα μάτια πάρε το M

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γενικα το μοντελο αξιζει ή ειναι προτιμοτερο να δωσω 20 ευρω παραπανω για ενα αλλο κινητο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γενικα το μοντελο αξιζει ή ειναι προτιμοτερο να δωσω 20 ευρω παραπανω για ενα αλλο κινητο?

 

προχθες πηγα σε ενα καταστημα Seven εχει το Samsung Galaxy Ace 3 160e. εγω θα σου προτεινα αυτο

Edited by Sniaf
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γενικα το μοντελο αξιζει ή ειναι προτιμοτερο να δωσω 20 ευρω παραπανω για ενα αλλο κινητο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γενικα το μοντελο αξιζει ή ειναι προτιμοτερο να δωσω 20 ευρω παραπανω για ενα αλλο κινητο?

αξιζει και με το παραπανω.αν θες κατι καλυτερο πηγαινε σε xperia L.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμενα σημερα μου ηρθε ειδοποιηση για ενημερωση λογισμικου, ενω ο κωδικος που εγραφε ειναι ιδιος με την εκδοση που εχω (15.1.C.2.8).

Ηρθε σε καποιον αλλο παρομοια ειδοποιηση (για το μονοκαρτο).

 

όχι τίποτα . μάλλον θα είναι το update στις 2013-11-13 . δεν το ειχες κανει

Εκανα την αναβαθμιση αφου ποσταρα, αλλα μετα δεν ειδα καμμιά διαφορά σε όλα τα serial των εκδοσεων, γιατι τα ειχα κρατησει σε screenshot. Επομενως, τι ειδους update ηταν αφου δεν αλλαξε κατι;

Link to comment
Share on other sites

αξιζει και με το παραπανω.αν θες κατι καλυτερο πηγαινε σε xperia L.

 

προχθες πηγα σε ενα καταστημα Seven εχει το Samsung Galaxy Ace 3 160e. εγω θα σου προτεινα αυτο

 

Ευχαριστω και τους δυο σας για την απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

Γενικα το μοντελο αξιζει ή ειναι προτιμοτερο να δωσω 20 ευρω παραπανω για ενα αλλο κινητο?

 

Αν αγοράζεις από μαγαζιά του Σκρουτζ, το m είναι στα 125 ευρώ, που σημαίνει ότι είναι ότι καλύτερο μπορείς να αγοράσεις. Κατά την γνώμη μου αν πας σε κάτι άλλο, αξίζει μόνο το moto g και το xperia sp, όλα τα υπόλοιπα ανάμεσα τους δεν αξίζουν τα οποία επιπλέον χρήματα.

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

Αν αγοράζεις από μαγαζιά του Σκρουτζ, το m είναι στα 125 ευρώ, που σημαίνει ότι είναι ότι καλύτερο μπορείς να αγοράσεις. Κατά την γνώμη μου αν πας σε κάτι άλλο, αξίζει μόνο το moto g και το xperia sp, όλα τα υπόλοιπα ανάμεσα τους δεν αξίζουν τα οποία επιπλέον χρήματα.

Comfirmed!

 

Το πήρα δώρο στην κοπέλα μου πριν λίγες εβδομάδες στα 125 κι είναι ίσως ό,τι πιο vfm αυτή τη στιγμή σε αυτά τα λεφτά. Άψογη απόκριση, σε σημείο που πολλές φορές το Ν7 μου (2012) να φαίνεται αργό σε κάποιες αντιδράσεις. Ειδικά η Adreno 305 σε συνδυασμό με την ανάλυση της οθόνης τα πάει περίφημα. Μοναδικό φάουλ η ελάχιστη μνήμη.

 

Edit: Α ναι κι η κάμερα...

Edited by renesis_87
http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...Σε Dual sim, root με Κingo δοκιμασε κανεις?ειναι ασφαλες?

 

Ασφαλές είναι, απλά μετά καλύτερα να βάλεις τον super SU ή κάποια άλλη εφαρμογή που εμπιστεύεσαι.

 

 

 

 

 

πάντως τελικά από ότι βλέπω αναβάθμιση δεν θα πάρουμε ... ?

Λένε ότι θα πάρουμε την 4.3, αλλά αν θες μπορείς να περάσεις την cm11, σε 4-5 μέρες που θα βγει η fxp311 και θα διορθωθούν κάποια μικρά bugs. Θα χάσεις βέβαια την εγγύηση αλλά μπορείς να την επαναφερεις οπότε θες. :)

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

χθες εκανα παραγγελια για 3η φορα το συγκεκριμενο κινητο.επειδη το ηθελα σε ενα περιεργο χρωμα ασπρο-κιτρινο επελεξα να το αγορασω απο αλλο μαγαζι.

σημερα παραλαμβωναντας την συκευασια δεν ειχε την ζελατινα (μικρο το κακο) το κινητο κομπλε..ομως μου εκανε εντυπωση τα ακουστικα που ηταν χρωματος λευκου.

η ερωτηση μου ειναι σε οποιον κατοχο λευκης συσκευης να μου πει τι χρωμα ηταν τα ακουστικα.

να το εχω στα υποψην μου για μελλοντικη αγορα απο το εν'λογω καταστημα.:whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το LG L7 P700, το οποίο το βρήκα τραγικό (τελικά είμαι πιο απαιτητικός χρήστης android από ότι περίμενα) και το σκυλομετάνιωσα. Έτσι σκέφτηκα να το αντικαταστήσω με κάτι σαφώς ανώτερο. Έχω βάλει στο μάτι το Moto G αλλά διαβάζω όλο για συστηματικά μικροπροβλήματα κάτι το ηχείο, κάτι η κάμερα (κολλήματα και κακή ποιότητα φωτογραφίας), κάτι ξεφορτίζει γρήγορα και έτσι δεν θα είχα πρόβλημα να πάρω κάτι άλλο κατώτερων επιδόσεων από το Moto G αλλά λιγότερο προβληματικό (δεν μιλάμε για προβλήματα τυχαία - όλα τα κινητά εμφανίζουν) . Έτσι σαν εναλλακτική λύση είμαι ανάμεσα στο Χperia M και το S3 Mini. Ποια είναι η γνώμη σας?
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το LG L7 P700, το οποίο το βρήκα τραγικό (τελικά είμαι πιο απαιτητικός χρήστης android από ότι περίμενα) και το σκυλομετάνιωσα. Έτσι σκέφτηκα να το αντικαταστήσω με κάτι σαφώς ανώτερο. Έχω βάλει στο μάτι το Moto G αλλά διαβάζω όλο για συστηματικά μικροπροβλήματα κάτι το ηχείο, κάτι η κάμερα (κολλήματα και κακή ποιότητα φωτογραφίας), κάτι ξεφορτίζει γρήγορα και έτσι δεν θα είχα πρόβλημα να πάρω κάτι άλλο κατώτερων επιδόσεων από το Moto G αλλά λιγότερο προβληματικό (δεν μιλάμε για προβλήματα τυχαία - όλα τα κινητά εμφανίζουν) . Έτσι σαν εναλλακτική λύση είμαι ανάμεσα στο Χperia M και το S3 Mini. Ποια είναι η γνώμη σας?

s3 μονο για την καμερα.επειδη τα εχω δουλεψει και τα 2 σε ολους τους αλλους τομεις υπερτερει το Μ και ειδικα στο θεμα της αυτονομιας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Tόσο χάλια camera έχει το xperia?

 

Το κινητό το θέλω για κινητό και σερφάρισμα, φωτογραφίες άντε να βγάλω 10-20 τον χρόνο όταν δεν έχω μαζί την φωτογραφική μου.

 

Επίσης το κινητό το έχω βρει και μεταχειρισμένο αλλά αχρησιμοποιήτο από πωλητή που το αγόρασε από σκρουτζομάγαζο σε αρκετά δελεαστική τιμή. Να το ρισκάρω? Τι να προσέξω κατά τον έλεγχο του αν τελικά αγοράσω το μτχ?

 

Συστηματικά προβλήματα έχει βγάλει το κινητό (από ότι έχω καταλάβει όχι - κάνω λάθος?)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia M and M dual

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...