Jump to content

Jiayu G3S


georgePs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό το βίντεο ακολούθησα εγώ

χαρα στο κουραγιο σου. δυσκολο μου φαινεται . θα δω μηπως υπαρχει καποιος που μπορει να το κανει καθως και το συνολικο κοστος .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα.

Εβαλα τη ρομ (την τελευταια των Ισπανων) χθες το βραδυ, μαζι με τα ελληνικά μέσω των πακέτων ενημέρωσης από nikan, και πραγματικα το κινητο παει σφαιρα.

 

Μια εβομαδα μετα με την τελευταια ρομ των ισπανων και το κινητο (G3S) συνεχιζει και παει σφαιρα, λες και ειναι το turbo!!!:):):)

Jiayu G3 (a lot of time ago)...

Jiayu S3 (for spare)

Ulefone T1

Elephone S8

Xiaomi Redmi Note 8!!!

Link to comment
Share on other sites

Μια εβομαδα μετα με την τελευταια ρομ των ισπανων και το κινητο (G3S) συνεχιζει και παει σφαιρα, λες και ειναι το turbo!!!:):):)

 

Καλα, δεν την ειχες δοκιμασει ποτε;

 

Την εχω απο τοτε που βγηκε και κατα 99.9% δουλευει αψογα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

μπορει καποιος να δοκιμασει τα app network signal info , και speedtest ? στα ποσα λεει οτι ειναι συνδεμενος? ολοκληρωνει το 3g τεστ σto speedtest? με q card μου δειχνει οτι ειμαι συνδεμενος σταυερα με καλο σημα στα (dc)hspa+ *42.mbs !! και το πολυ πολυ να πεσει στα hspa 14.4mbs οταν ειμαι εκτος πολης αλλα το speedtest δεν ολοκληρωνει το τεστ , δεν το ξεκιναει καθολου λεγοντας network problem , ή αν ξεκινησει δεν το ολοκληρωνει,

se browsing me chrome παλι κολαει και θελει refresh που και που , αλλα το περιεργο ειναι οτι σε Voip και youtube δεν κανει καμια διακοπη και κανενα κολημα... μπορει καπιος να τσεκαρει αν το κινητο μας εχει θεμα σε 3g? ,

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο καλό και συμβατό bluetooth έχει δοκιμάσει κανείς?

 

Ένα sony που είχα από την προηγούμενη συσκευή μου, μια χαρά δούλευε αλλά πλέον χάλασε...

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο καλό και συμβατό bluetooth έχει δοκιμάσει κανείς?

 

Ένα sony που είχα από την προηγούμενη συσκευή μου, μια χαρά δούλευε αλλά πλέον χάλασε...

 

Ευχαριστώ.

 

Φίλε εγώ ένα i. tech clip. V που έχω δουλεύει τέλεια και με ακούν και ακούω καμπάνα

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

chios ποιας εταιρίας sim έχεις μέσα εσύ; υπάρχει τελικά headset που δουλεύει απροβληματιστα με cosmote; εμένα τα Sony ericsson vh110 και vh410 που χω μια δουλεύουν μια όχι...

Mobile: Nokia 3310 -> Nokia 3510 -> Nokia 6260 -> Nokia N72 -> Nokia E51 -> ZTE中兴 blade (CyanogenMod 9.0) -> Jiayu G3S (original ROM) -> Motorola Moto G -2014 (CM 14.1) -> Xiaomi Mi4C

Tablet: Ainol Fire (CyanogenMod 10.1)

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο καλό και συμβατό bluetooth έχει δοκιμάσει κανείς?

 

Ένα sony που είχα από την προηγούμενη συσκευή μου, μια χαρά δούλευε αλλά πλέον χάλασε...

 

Ευχαριστώ.

 

Στο G2S έχω της Plantronics το M50 και παίζει μια χαρά, ηταν απο τα ποιο φτηνά bluetooth της σειράς.

 

Αντώνης

Edited by atndam
Link to comment
Share on other sites

chios ποιας εταιρίας sim έχεις μέσα εσύ; υπάρχει τελικά headset που δουλεύει απροβληματιστα με cosmote; εμένα τα Sony ericsson vh110 και vh410 που χω μια δουλεύουν μια όχι...

 

Vodafone cu έχω

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Vodafone cu έχω

chios επειδη ξερω οτι εκανες επεμβαση στο κινητο , θελω να αλλαξω οθονη. και βρηκα αυτη http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-JY-G3-New-Original-JIAYU-G3-G3T-G3S-LCD-Glass-Screen-LCD-Display-Replacement/1767246031.html με προβληματιζει ομως η ταινια που υπαρχει αν ειναι οκ γιατι στο βιντεο -οδηγο πως αλλαζει η οθονη δε εχει κατι τετοιο. ειναι οκ ? να προχωρησω στη αγορα;

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς την ταινία που κολλάει το digitizer εμένα μου χάλασε γιατί δεν είχα θερμοπιστολο να το ζεστάνω αρκετά και αναγκάστηκα να κόψω ταινία διπλής όψης σε μικρές λωρίδες με όχι τόσο καλά αποτελέσματα. Πιστεύω με πιο καλό ζέσταμα θα ξεκολλήσει και θα μείνει η ταινία. Γιατί θες να αλλάξεις οθόνη έχεις κάποιο θέμα;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς την ταινία που κολλάει το digitizer εμένα μου χάλασε γιατί δεν είχα θερμοπιστολο να το ζεστάνω αρκετά και αναγκάστηκα να κόψω ταινία διπλής όψης σε μικρές λωρίδες με όχι τόσο καλά αποτελέσματα. Πιστεύω με πιο καλό ζέσταμα θα ξεκολλήσει και θα μείνει η ταινία. Γιατί θες να αλλάξεις οθόνη έχεις κάποιο θέμα;

ενοω τη ταινια σαν γαμμα που ειναι κολημενη πανω στη οθονη στο λινκ που παρεθεσα.

οσο για το προβλημα, Μετα απο πτωση εχει αυτο το αποτελεσμα.

Edited by bandi650
Link to comment
Share on other sites

SamFlare v6

-Σε όσους αρέσει το UI της samsung.

-Ειναι root

-Eχει Ελληνικά

-Δουλευέι το exposed framework

-Δουλεύει το air gesture

Οποιος τη δοκιμάσει ας πει αν λειτουργησε το gps γιατί σε εμένα δε δούλεψε.

 

download

Mην ξεχάσετε το update

Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

ενοω τη ταινια σαν γαμμα που ειναι κολημενη πανω στη οθονη στο λινκ που παρεθεσα.

οσο για το προβλημα, Μετα απο πτωση εχει αυτο το αποτελεσμα.

 

Μη σε απασχολεί αυτή η ταινία βγαίνει και μπαίνει εύκολα.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

SamFlare v6

-Σε όσους αρέσει το UI της samsung.

-Ειναι root

-Eχει Ελληνικά

-Δουλευέι το exposed framework

-Δουλεύει το air gesture

Οποιος τη δοκιμάσει ας πει αν λειτουργησε το gps γιατί σε εμένα δε δούλεψε.

 

Την δοκιμάζω καλή φαίνεται το gravity box δεν δουλεύει εσένα σου δούλεψε;;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μου δούλεψε. Μόνο σε κάποιες ρυθμίσεις που έχω στη γραμμή κατάστασης δεν άκουγε.
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

GPS δεν έπαιζε με τίποτα την έβγαλα γύρισα στην jiayu. es από το backup που είχα πάρει πριν την δοκιμάσω.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Την άφησα και εγώ μια μέρα και γύρισα στη Vibe X. Αν δούλευε το gps θα την άφηνα λίγο. Πρέπει να είχε πολύ καλή διαχείριση μπαταρίας
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Την άφησα και εγώ μια μέρα και γύρισα στη Vibe X. Αν δούλευε το gps θα την άφηνα λίγο. Πρέπει να είχε πολύ καλή διαχείριση μπαταρίας

 

Φιλε, πια Vibe X χρησιμοποιεις, στο 4pda.ru εχει 2.

Link to comment
Share on other sites

Θελει κατι να διαφορετικο στην εγκατασταση: Την ειχα βαλει πριν λιγο καιρο και μου εκανε κολπα, αν και δεν θυμαμαι τι.
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμαμαι, Παντως δεν την κρατησα ουτε μια ωρα αν και μου αρεσε πολυ σε εμφανιση και λειτουργια. Βασικα θελω να κανω φορματ και ψαχνομαι για μια καλη και διαφορετικη ρομ. Τωρα εχω την 20130813 με GravityBox και Greenify και δουλευει πολυ καλα, εκτος απο 2 φορες που δεν χτυπησε το ξυπνητηρι τις τελευταιες μερες και οτι αργει να αναψει η οθονη οταν απομακρυνω το τηλεφωνο απο το αυτι μου. Εχω δοκιμασει την HikeOS απο 4pda.ru , που ειναι πολυ ωραια και ελαφρια, αλλα ειχα αρκετα F/C. Δοκιμασα και καποιες Lewa αλλα δεν βρηκα καποια να μου αρεσει. Εχετε καποια να προτεινετε:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...