Jump to content

Τι επαθε το Internet?


EWS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω πολυ σοβαρο προβλημα να συνδεθω στο νετ. Εχω dialup με otenet και εδω και 3 χρονια δουλευει μια χαρα. Τωρα τελευταια χωρις να αλλαξω τιποτα κολλαει ως εξης. Μολις τελειωσει ο ηχος απο το μοντεμ οταν συνδεωμαι μενει στο dialling και δεν ακολουθει το veryfying κτλ. Δηλαδη ακουω τον ηχο του μοντεμ και μετα τιποτα.

 

Τις σπανιες φορες που τα καταφερνω να συνδεθω μετα απο 7-10 λεπτα περιπου κολαει η συνδεση.

 

Τι εχει παθει?

 

Να διευκρυνισω οτι κατ αρχας απο το λαπτοπ μου στην ιδια μπριζα μπαινω χωρις κανενα προβλημα.

 

Εχω κανει φορματ τον υπολογιστη, εχω περασει καθαρα τα windows εχω το adaware και το spybot με ολα τα update kτα οποια δεν βρισκουνε τιποτα οπως τιποτα δεν βρισκει και ο norton antivirus. επισης να προσθεσω οτι ο υπολογιστης ειναι σημαντικα πιο αργος απο πριν σαν να τρεχει καποιο περιεργο προγραμα.

 

Τι μπορει να εχει? Μου εχει σπασει τα νευρα

Link to comment
Share on other sites

Koίταξες στο Task Manager μήπως τρέχει κάποιο ύποπτο προγραμμα?

Οσο για τα προβλήματα στη σύνδεση από καιρού εις καιρόν όλοι τα συναντάμε,ειδικά τα μεσημέρια....

Link to comment
Share on other sites

Me dial up exw faei ta niata mou..mipws exei faei kana kolima to modemaki tou laptop?

Mipos ta kalodia den einai kala sindedemena ?

kane enan kopo an eksakolouthisei to problima kai agorase mia netkarta kai prospathise na mpeis apo kei.an to problima eksakolouthisei tote logika xreiazesai service..

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε καινούργιους drivers για το modem σου. Αν είναι εξωτερικό δες αν κάνουν σωστή επαφή τα καλώδια. Αν είναι εσωτερικό άνοιξε το κουτί του υπολογιστή σου και σπρώξε το ελαφρά προς τα μέσα για να είσαι σίγουρος ότι εφαρμόζει σωστά πάνω στο motherboard. Επίσης είναι ΠΟΛΥ σημαντικός παράγοντας το καλώδιο που συνδέεται στην τηλεφωνική πρίζα και γενικά όλη η τηλεφωνική καλωδίωση.
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...