Jump to content

Παράπονα για το HTC One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ θα το έκανα, αλλά είμαι ψειρας... Θα με έπιανε η καρδιά μου χαχα, αλλά αμά εσύ είσαι οκ τότε μην το φτιάξεις δεν χάθηκε ο Κόσμος

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 372
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ θα το έκανα, αλλά είμαι ψειρας... Θα με έπιανε η καρδιά μου χαχα, αλλά αμά εσύ είσαι οκ τότε μην το φτιάξεις δεν χάθηκε ο Κόσμος

 

σε ευχαριστω!!!!Θα παω ισως απο εκει να δω το υψος της χρεωσης και βλεπουμε..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απ την άλλη θα το άφηνα όπως είναι .

Για ανέβασε μια φωτογραφία να δούμε περί τίνος πρόκειται.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απ την άλλη θα το άφηνα όπως είναι .

Για ανέβασε μια φωτογραφία να δούμε περί τίνος πρόκειται.

 

εβγαλα καποιες φωτογραφιες, ελπιζω να ειναι αρκετα καθαρες για να δειτε το κενο ...

Link to comment
Share on other sites

εβγαλα καποιες φωτογραφιες, ελπιζω να ειναι αρκετα καθαρες για να δειτε το κενο ...

 

Δεν βλέπω πολυ καλά επειδή μπαίνω απο το κινητό αλλα σίγουρα θα μπει σκόνη με τον καιρό. Οσο πιο λιγο το προσεχεις τόσο πιο γρήγορα και πιο πολυ.

Βέβαια το κόστος σίγουρα θα ειναι πολυ μεγάλο ως συνήθως στην επίσημη αντιπροσωπεία.

Πιστεύω πάνω απο 150€.

Εγω θα το άφηνα έτσι μέχρι να δω τι θα γίνει.

Πάντως μεταξύ οθόνης και digitizer δεν θα μπει σκόνη γιατί ειναι κολλημενα σαν ένα ανταλλακτικό αλλα η σκόνη θα περασει μέσα. Τώρα τι θέλεις να κανεις αποφάσισε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω πολυ καλά επειδή μπαίνω απο το κινητό αλλα σίγουρα θα μπει σκόνη με τον καιρό. Οσο πιο λιγο το προσεχεις τόσο πιο γρήγορα και πιο πολυ.

Βέβαια το κόστος σίγουρα θα ειναι πολυ μεγάλο ως συνήθως στην επίσημη αντιπροσωπεία.

Πιστεύω πάνω απο 150€.

Εγω θα το άφηνα έτσι μέχρι να δω τι θα γίνει.

Πάντως μεταξύ οθόνης και digitizer δεν θα μπει σκόνη γιατί ειναι κολλημενα σαν ένα ανταλλακτικό αλλα η σκόνη θα περασει μέσα. Τώρα τι θέλεις να κανεις αποφάσισε

 

το κοστος το περιμενα και εγω να ειναι ψηλο γι'αυτο και δισταζω.:( Θα το προσεχω οσο γινεται και ας ελπισουμε να μη περασει πολυ σκονη...εχω βαλει και θηκη, και περιμενω να μου ερθει και αλλη μια καθως και ενα pouch οποτε τι να πω..η πλακα ειναι οτι προσεχα απιστευτα, αλλα με την τυχη μου εφαγα την σαβουρα και εγω και το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Αν το πατήσεις κλείνει;;αν Ναι Και μετά ανοίγει δοκίμασε.Μήπως να βάλεις κάποια ισχυρή κόλα με μια καρφίτσα ανάμεσα Και βάλε επάνω το βράδυ κάτι να το πατάει..ένα βαρύ βιβλίο,ένα πανί Και από πάνω ένα τούβλο πχ

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι με μια θήκη σιλικόνης που το κλείνει περιμετρικά, δεν θα έχεις θέμα. Μου θυμίζει το κενό που είχαν οι πρώτες παρτίδες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Αν το πατήσεις κλείνει;;αν Ναι Και μετά ανοίγει δοκίμασε.Μήπως να βάλεις κάποια ισχυρή κόλα με μια καρφίτσα ανάμεσα Και βάλε επάνω το βράδυ κάτι να το πατάει..ένα βαρύ βιβλίο,ένα πανί Και από πάνω ένα τούβλο πχ

 

Φοβαμαι να το κανω αυτο να σου πω την αληθεια...και αν παει παραμεσα κολλα??Οσο και αν προσεξω ειναι ψιλοεπιφοβο...

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πιστεύω ότι με μια θήκη σιλικόνης που το κλείνει περιμετρικά, δεν θα έχεις θέμα. Μου θυμίζει το κενό που είχαν οι πρώτες παρτίδες.

 

οι πρωτες παρτιδες ομως δεν το ειχαν αυτο out of the box?εμενα μου εγινε με το πεσιμο... εχω παρει την Sentio του πλαισιου και παρηγγειλα και την Fonem8 και το pouch...οποτε εσυ λες να το αφησω ως εχει?και οτι θα μαι οκ?

Link to comment
Share on other sites

Φοβαμαι να το κανω αυτο να σου πω την αληθεια...και αν παει παραμεσα κολλα??Οσο και αν προσεξω ειναι ψιλοεπιφοβο...

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

οι πρωτες παρτιδες ομως δεν το ειχαν αυτο out of the box?εμενα μου εγινε με το πεσιμο... εχω παρει την Sentio του πλαισιου και παρηγγειλα και την Fonem8 και το pouch...οποτε εσυ λες να το αφησω ως εχει?και οτι θα μαι οκ?

 

Αν ήμουν Αθήνα θα σου έλεγα να μου το φέρεις να το δω μήπως και διορθώνεται αλλα τώρα δύσκολα να κανεις πειράματα.

Και στο service να το πας αυριο μεθαύριο για κάποιο προβλημα αν τύχει θα δουν οτι εχει πέσει η συσκευή και ίσως στο βγάλουν εκτός.

Άφησε το έτσι δεν θα έχεις προβλημα.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αν ήμουν Αθήνα θα σου έλεγα να μου το φέρεις να το δω μήπως και διορθώνεται αλλα τώρα δύσκολα να κανεις πειράματα.

Και στο service να το πας αυριο μεθαύριο για κάποιο προβλημα αν τύχει θα δουν οτι εχει πέσει η συσκευή και ίσως στο βγάλουν εκτός.

Άφησε το έτσι δεν θα έχεις προβλημα.

 

να πειραματιστω με το κινητο δεν παιζει!!!Αν ηξερα τι εκανα ,μπορει και να το επιχειρουσα αλλα δεν εχω ιδεα... σε ευχαριστω οπως και να εχει!!Θα το αφησω ετσι, οπως μου ειπατε παιδια και ας ελπισουμε να μη βγαλει θεμα γιατι κριμα ειναι..και το χαρηκα τοσο που το πηρα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Το περιμενω και εγω αυριο.Δευτερο χερι.Τι πρεπει να προσεξω-τεσταρω-κοιταξω?Sn κτλ.Ωστε να δω αν εχει καποιο απο τα προβληματα που παρουσιαζονται πιο συχνα να το στειλς για σερβις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

να πειραματιστω με το κινητο δεν παιζει!!!Αν ηξερα τι εκανα ,μπορει και να το επιχειρουσα αλλα δεν εχω ιδεα... σε ευχαριστω οπως και να εχει!!Θα το αφησω ετσι, οπως μου ειπατε παιδια και ας ελπισουμε να μη βγαλει θεμα γιατι κριμα ειναι..και το χαρηκα τοσο που το πηρα

 

Πάρε το σέρβις και ρώτα αν θα χρεώσουν για το κλείσιμο του gap, και πόσο. Για αυτούς πάντως δεν είναι δύσκολη εργασία.

 

Παιδια καλησπερα.Το περιμενω και εγω αυριο.Δευτερο χερι.Τι πρεπει να προσεξω-τεσταρω-κοιταξω?Sn κτλ.Ωστε να δω αν εχει καποιο απο τα προβληματα που παρουσιαζονται πιο συχνα να το στειλς για σερβις.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5374403#post5374403

Link to comment
Share on other sites

Πάρε το σέρβις και ρώτα αν θα χρεώσουν για το κλείσιμο του gap, και πόσο. Για αυτούς πάντως δεν είναι δύσκολη εργασία

 

πηρα ηδη σημερα τηλεφωνο...και μου ειπανε οτι χρεωνουν ( τωρα ελπιζω να το καταλαβε απο το τηλεφωνο αυτη με την οποια μιλησα ετσι οπως το εξηγησα) και οτι δεν μπορουν να μου πουν τιμη απο το τηλ αλλα θεωρητικα πανω απο 100 ευρω...οποτε......:cry:

Link to comment
Share on other sites

εβγαλα καποιες φωτογραφιες, ελπιζω να ειναι αρκετα καθαρες για να δειτε το κενο ...

 

Φοβάσαι μην μπει σκόνη τη στιγμή που το κάλυμμα έχει επάνω του ένα σωρό τρύπες; Νομίζω ότι δε θα σου δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα πάρα μόνο αν το καπάκι δεν είναι σταθερό και φεύγει.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Φοβάσαι μην μπει σκόνη τη στιγμή που το κάλυμμα έχει επάνω του ένα σωρό τρύπες; Νομίζω ότι δε θα σου δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα πάρα μόνο αν το καπάκι δεν είναι σταθερό και φεύγει.

 

στην φωτογραφια ειναι χωρις θηκη για να δειτε το gap..του πλαισιου το καλυπτει γυρω γυρω οποτε..τωρα για την fonem8 πιστευω οτι ισως την χαρισω, αν το αφηνει τοσο εκτεθιμενο..θα δουμε οταν ερθει...

 

 

θα μπορουσε ισως καποιος απο τα παιδια του forum εδω να το φτιαξει εναντι αμοιβης προφανως για να μη το τρεχω στο service και πληρωνω και τα μαλλιοκεφαλα μου:O:O ??

Ειμαι υπερβολικη λιγο και το ψειριζω(σας εχω πρηξει κιολας και συγνωμη) αλλα φευγω απο Σεπτεμβριο εξωτερικο μονιμα για αρκετο καιρο και δεν θα θελα πχ να αρχισει να ανοιγει ολο και περισσοτερο

Link to comment
Share on other sites

Olga1988 μην φοβάσαι δεν πρόκειται να μπει σκόνη. Έχω περίπου το ίδιο gap με εσένα (ελάχιστα μικρότερο) από ότι είδα από τις φωτογραφίες σου, από τότε που αγόρασα τη συσκευή, day1 κυκλοφορίας του κινητού στην Ελλάδα. Δεν έχει μπει ο παραμικρός κόκκος σκόνης και το έχω από day1 χωρίς θήκες ζελατίνες κτλ. Το μόνο που χρησιμοποιώ είναι μία θήκη πουγκί όταν το έχω τσέπη.
Link to comment
Share on other sites

Olga1988 μην φοβάσαι δεν πρόκειται να μπει σκόνη. Έχω περίπου το ίδιο gap με εσένα (ελάχιστα μικρότερο) από ότι είδα από τις φωτογραφίες σου, από τότε που αγόρασα τη συσκευή, day1 κυκλοφορίας του κινητού στην Ελλάδα. Δεν έχει μπει ο παραμικρός κόκκος σκόνης και το έχω από day1 χωρίς θήκες ζελατίνες κτλ. Το μόνο που χρησιμοποιώ είναι μία θήκη πουγκί όταν το έχω τσέπη.

 

τελεια αυτο ειναι ανακουφιστικο :D αρα που εγω θα το εχω και με θηκη και με pouch θα μαι ψιλοκαλυμμενη

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για να συμμαζέψουμε λίγο τα πράγματα,

 

@Tasos19s: Απαγορεύετε από τους Ο.Π.Χ. η δημόσια διαφήμιση και προώθηση εντός του forum, αν θέλεις μπορείς να στέλνεις pm με τις προτάσεις σου.

 

@Olga1988: Καταλαβαίνω πως νιώθεις και σε συμμερίζομαι απόλυτα αλλά το gap που αναφέρεις, όπως φαίνεται και στις φώτο, δεν είναι κάτι τραγικό, είχα στα χέρια μου συσκευή με μεγαλύτερο κενό και δεν είχε κανένα θέμα. Γνώμη μου μην κάθεσαι να σκας άλλο, ότι έγινε έγινε και δυστυχώς δεν αλλάζει. Προς Θεού όμως μην αφήσεις κανένα πέρα από το επίσημο service της htc να σου ανοίξει τη συσκευή, μπορεί για το gap να μην έχεις εγγύηση μιας και προκλήθηκε από πτώση αλλά για ότι άλλο πάθει η συσκευή η εγγύησή σου ισχύει κανονικά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

 

 

@Olga1988: Καταλαβαίνω πως νιώθεις και σε συμμερίζομαι απόλυτα αλλά το gap που αναφέρεις, όπως φαίνεται και στις φώτο, δεν είναι κάτι τραγικό, είχα στα χέρια μου συσκευή με μεγαλύτερο κενό και δεν είχε κανένα θέμα. Γνώμη μου μην κάθεσαι να σκας άλλο, ότι έγινε έγινε και δυστυχώς δεν αλλάζει. Προς Θεού όμως μην αφήσεις κανένα πέρα από το επίσημο service της htc να σου ανοίξει τη συσκευή, μπορεί για το gap να μην έχεις εγγύηση μιας και προκλήθηκε από πτώση αλλά για ότι άλλο πάθει η συσκευή η εγγύησή σου ισχύει κανονικά.

 

ισως ημουν εγω υπερβολικη και το ψειρισα παραπανω απο ο,τι επρεπε!!Σας ευχαριστω ολους για τις γνωμες και για την βοηθεια:) συγνωμη αν καταχραστηκα τον χωρο στο forum η αν κουρασα!!Και παλι ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Πρόβλημα με "ξεκόλλημα" της οθόνης είχε ποτέ κανένας? Έχει ανασηκωθεί ελαφρώς και από τα 2 πλαϊνά στην μέση. Αν το πιέσεις επανέρχεται αλλά μετά ξεκολλά πάλι. Προφανώς ήταν ελαττωματική η κόλλα. Υπάρχει περίπτωση να μπει υγρασία ή σκόνη από εκεί, μιας και γνωρίζω ότι η πλακέτα του κινητού είναι από την άλλη μεριά? Η οθόνη ανασηκώνεται λίγο, δεν μπαίνει "νύχι" ενδιάμεσα...

Από την μία είναι η 2η συσκευή μου λιγότερο των 2 μηνών, από την άλλη φοβάμαι την αρβάτο μιας και το προηγούμενο κινητό με την μωβ κάμερα το στείλανε Γερμανία και μου το γύρισαν μετά από ένα μήνα με γτατσουνιές στην οθόνη και κόλλες γύρω γύρω!!! Τους έσωσε η amazon που μου επέστρεψε όλο το ποσό αγοράς...

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με "ξεκόλλημα" της οθόνης είχε ποτέ κανένας? Έχει ανασηκωθεί ελαφρώς και από τα 2 πλαϊνά στην μέση. Αν το πιέσεις επανέρχεται αλλά μετά ξεκολλά πάλι. Προφανώς ήταν ελαττωματική η κόλλα. Υπάρχει περίπτωση να μπει υγρασία ή σκόνη από εκεί, μιας και γνωρίζω ότι η πλακέτα του κινητού είναι από την άλλη μεριά? Η οθόνη ανασηκώνεται λίγο, δεν μπαίνει "νύχι" ενδιάμεσα...

Από την μία είναι η 2η συσκευή μου λιγότερο των 2 μηνών, από την άλλη φοβάμαι την αρβάτο μιας και το προηγούμενο κινητό με την μωβ κάμερα το στείλανε Γερμανία και μου το γύρισαν μετά από ένα μήνα με γτατσουνιές στην οθόνη και κόλλες γύρω γύρω!!! Τους έσωσε η amazon που μου επέστρεψε όλο το ποσό αγοράς...

Είχα εγώ σε αυτό που αγόρασα από τη μια πλευρά. Το έδωσα πίσω και μου έδωσαν άλλο. Μετά μου έδωσαν ένα με μωβ φωτογραφίες. Το έδωσα κι εκείνο και πήρα άλλο. Δεν ήθελα καν να μάθω αν κινδύνευε να πάθει κάτι από αυτό γιατί μετά άντε να αποδείξεις ότι δεν φταις εσύ. Εγώ θα το έδινα ασυζητητί. Η σκέψη μου ήταν ότι θα μπορούσε να περάσει ιδρώτας όπως θα το κρατούσα.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι 1ον ότι το κινητό κατά τα άλλα είναι άψογο κατασκευής 6/2014 και 2ον επειδή είναι αγορασμένο από expansys θα το κρατήσουν κάνα μήνα πάλι.

Επίσης δεν θέλω σε καμία περίπτωση αντικατάσταση με ανακατασκευασμένο και τέλος με βάση την προηγούμενη εμπειρία φοβάμαι μην μου το διαλύσουν...

Αυτή την φορά αρχίζω ήδη να το βλέπω και νομικά το θέμα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...