Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτά που πουλάει το bird Phone δεν έχουν ελληνικό μενού και πληκτρολόγιο. Προσοχή.

 

εισαι σιγουρος?αφου γραφει eu.δλδ αμα το παρω απο το expancys πια η διαφορα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

...θεμα να τριζει το σωμα του κινητου εχει?κ καμμενα Pixel στις τελευταιες παρτιδες,για να το αγοραζω απο τριτη.

 

Κάνε έναν πλήρη έλεγχο την πρώτη μέρα, και αν έχει κάτι, επέστρεψέ το άμεσα, εντός της περιόδου που η επιστροφή θεωρείται DOA (Dead On Arrival) οπότε μόλις ελεγχθεί το πρόβλημα από την αντιπροσωπεία, θα στο αντικαταστήσουν αντί να το επισκευάσουν.

 

Προβλήματα με καμένα πίξελ στην οθόνη δεν έχουν αναφερθεί. Καμένα πίξελ υπήρχαν στον αισθητήρα της φωτογραφικής (ελέγχεται με zoom σε σκοτάδι)

 

...

Υ.Γ. Ρε παιδιά εμένα γερμανικό T-Mobile είναι και έχω κανονικά ρύθμιση για μηνύματα 7/ 16 bits. Μενού ελληνικά κανονικότατα.

 

Ποια έκδοση ROM έχεις?

 

Στην ARHD 41 που έχω που έχει kitkat WWE firmware base (4.06.1540.3), δεν έχει επιλογή για 7/16 bits. Έχει την επιλογή που ανέφερα για υποστήριξη τονισμένων χαρακτήρων

 

Τι να πω εμένα γερμανικό unbranded ούτε Ελληνικό μενού είχε ούτε και ρύθμιση για 7/16 bits

 

Αν σε ενδιαφέρουν τα ελληνικά στο σύστημα, μάλλον θα χρειαστεί να βάλεις κάποια custom rom

Link to comment
Share on other sites

θελω πραγματικα να σας ευχαριστησω ολους για την βοηθεια που μου δωσατε,πραγματικα θελω πως κ πως να παρω στα χερια μου το One,αλλα οπως καταλαβενετε ειμαι απο επαρχια κ ειναι καπως δυσκολο σε θεμα να ερθω επαφη με το μαγαζι,ευτηχως με βοηθησατε σε ολα,αυριο θα παρω τηλ το Bird Κ μακαρι να εχει καινουργια παρτιδα για να το αγορασω.
Link to comment
Share on other sites

πες μας τι σου απαντησαν και ποσταρε το sn αν σου το δωσουν εν τελη

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Κάνε έναν πλήρη έλεγχο την πρώτη μέρα, και αν έχει κάτι, επέστρεψέ το άμεσα, εντός της περιόδου που η επιστροφή θεωρείται DOA (Dead On Arrival) οπότε μόλις ελεγχθεί το πρόβλημα από την αντιπροσωπεία, θα στο αντικαταστήσουν αντί να το επισκευάσουν.

 

Προβλήματα με καμένα πίξελ στην οθόνη δεν έχουν αναφερθεί. Καμένα πίξελ υπήρχαν στον αισθητήρα της φωτογραφικής (ελέγχεται με zoom σε σκοτάδι)

 

 

 

Ποια έκδοση ROM έχεις?

 

Στην ARHD 41 που έχω που έχει kitkat WWE firmware base (4.06.1540.3), δεν έχει επιλογή για 7/16 bits. Έχει την επιλογή που ανέφερα για υποστήριξη τονισμένων χαρακτήρων

 

 

 

Αν σε ενδιαφέρουν τα ελληνικά στο σύστημα, μάλλον θα χρειαστεί να βάλεις κάποια custom rom

 

Δεν με ενδιαφέρει και πολύ αλλά και το morelocale που χρησιμοποίησα έκανε δουλεια

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

stef το morelocale το εβαλες και επαιξε η εβαλες και τις εντολες με το adb πριν;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Με παιδεψε αρκετά γιατί για κάποιο λόγο έπρεπε να απεγκαταστησω και ξανά εγκαταστήσω τους drivers αλλά δούλεψε με adb
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

εισαι σιγουρος?αφου γραφει eu.δλδ αμα το παρω απο το expancys πια η διαφορα?

 

Πήγα από εκεί να το πάρω το Σάββατο και το είδα αλλά και μου το είπανε. Αν θέλει κανείς να το δώσει και είναι από τις τελευταίες παρτίδες στείλτε μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα από εκεί να το πάρω το Σάββατο και το είδα αλλά και μου το είπανε. Αν θέλει κανείς να το δώσει και είναι από τις τελευταίες παρτίδες στείλτε μήνυμα.

 

ειδες τι παρτιδα ηταν?

 

παιδια εσας σας ηρθε με ελληνικο μενου?

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας,το birdphone δεν μου εδωσε s/n και το mr mobi εχει παρτιδα FA36.πηρα το expancys κ μου εδωσα τα αρχικα του ιμει.359405.δεν ξερω τι να κανω. Edited by giorgossam
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας,το birdphone δεν μου εδωσε s/n και το mr mobi εχει παρτιδα FA36.πηρα το expancys κ μου εδωσα τα αρχικα του ιμει.359405.δεν ξερω τι να κανω.

 

Από 3544 ξεκινά το δικό μου αν παίζει ρόλο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας,το birdphone δεν μου εδωσε s/n και το mr mobi εχει παρτιδα FA36.πηρα το expancys κ μου εδωσα τα αρχικα του ιμει.359405.δεν ξερω τι να κανω.

 

Δοκίμασε το kaizer.gr

 

 

 

 

 

Από 3544 ξεκινά το δικό μου αν παίζει ρόλο.

 

Χρόνια πολλά Γιάννη και σε όλους τους Γιάννηδες!

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το kaizer.gr

 

 

 

 

 

 

 

Χρόνια πολλά Γιάννη και σε όλους τους Γιάννηδες!

χρονια πολλα σε ολους του γιαννηδες!!!παιδια να το παραγγειλω απο expancys να ειμαι πιο σιγουρος?

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο το expansys είναι εγγύηση αλλά θα δώσεις 70Ε πάνω...Μήπως να έκανες λίγο υπομονή να φέρουν απόθεμα τα Σκρουτζομαγαζα;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο το expansys είναι εγγύηση αλλά θα δώσεις 70Ε πάνω...Μήπως να έκανες λίγο υπομονή να φέρουν απόθεμα τα Σκρουτζομαγαζα;

 

θα εχει καινουργια παρτιδα το expancys?και με ελληνικο μενου?

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχει ειπωθεί πιο πάνω ότι έφερε καινούργια παρτίδα.

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα πριν λίγο με το σκρουτζομαγαζο που το εχει έτοιμοποπαραδοτο και έκανα τσεκ ιμει και σηριαλ και ειναι κατασκευής Ιουνίου. Δεν το προχωράω. Μάλλον expansys. Βέβαια όταν είναι εισαγωγής βάση της εμπειρίας μου δεν μπορείς να στείλεις mms για κάποιο λόγο. Το μόνο αρνητικό. Edited by skoj
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν κοιτάς amazon.co.uk (από εκεί το πήρα) ή amazon.de?

Ειδικά στον amazon.co.uk η τιμή παίζει και μπορεί να το πετύχεις χαμηλά όπως το πήρα και εγώ!!!

Unbranded HTC_001 και sn FA38.... πριν 3 μήνες!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν κοιτάς amazon.co.uk (από εκεί το πήρα) ή amazon.de?

Ειδικά στον amazon.co.uk η τιμή παίζει και μπορεί να το πετύχεις χαμηλά όπως το πήρα και εγώ!!!

Unbranded HTC_001 και sn FA38.... πριν 3 μήνες!

 

Εχω εταιρικό αφμ και τα παίρνω χωρίς ΦΠΑ από expansys. Οπότε μου έρχεται μαζί με τα μεταφορικά γύρω αν θυμάμαι καλά στα 440..ποσο πιο φτηνά?

Link to comment
Share on other sites

κι απο αμαζον το παιρνεις με εταιρικο αν δεν κανω λαθος..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα πριν λίγο με το σκρουτζομαγαζο που το εχει έτοιμοποπαραδοτο και έκανα τσεκ ιμει και σηριαλ και ειναι κατασκευής Ιουνίου. Δεν το προχωράω. Μάλλον expansys. Βέβαια όταν είναι εισαγωγής βάση της εμπειρίας μου δεν μπορείς να στείλεις mms για κάποιο λόγο. Το μόνο αρνητικό.

 

Nα πω την αλήθεια έχω χρόνια να χρησιμοποιήσω mms από τότε που στη ζωή μπήκαν τα viber, whatsapp κ.ο.κ. αλλά μου κάνει εντύπωση αυτό που λες γιατί απλά είναι θέμα σωστών ρυθμίσεων. Σε παλαιότερο κινητό (αυτό του avatar μου) που ήταν και πάλι από το εξωτερικό δεν είχα κάποιο θέμα. Στο One να είμαι ειλικρινής δεν ασχολήθηκα ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

εννοειται οτι δεν ισχυει αυτο με τα mms..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Εχω εταιρικό αφμ και τα παίρνω χωρίς ΦΠΑ από expansys. Οπότε μου έρχεται μαζί με τα μεταφορικά γύρω αν θυμάμαι καλά στα 440..ποσο πιο φτηνά?

 

εγω μετα απο αρκετο ψαξιμο το παραγγειλα απο expancys,ειναι αρκετα πιο τσιμπιμενο απο το skroutz αλλα πιστευω περνεις σωστο προιν κ τελευταια παρτιδα οπως μου ειπαν κ τα παιδια.

Link to comment
Share on other sites

εγω μετα απο αρκετο ψαξιμο το παραγγειλα απο expancys,ειναι αρκετα πιο τσιμπιμενο απο το skroutz αλλα πιστευω περνεις σωστο προιν κ τελευταια παρτιδα οπως μου ειπαν κ τα παιδια.

 

Σου είπαν με βεβαιότητα πότε παραλαμβάνουν...

Μου είχαν πει για το τέλος αυτής της εβδομάδας, αλλά δεν το βλέπω.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Σου είπαν με βεβαιότητα πότε παραλαμβάνουν...

Μου είχαν πει για το τέλος αυτής της εβδομάδας, αλλά δεν το βλέπω.

 

μου ειπαν σε 2 ημερες εχουν παραλαβες.τουλαχιστον θα παρουμε τελευταια παρτιδα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...