Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειχα δει που το ειχες ξαναποσταρει galanakop..παρολα αυτα δεν εδωσα σημασια γιατι εχω σχεδον τα παντα απενεργοποιημενα απο google και δεν εχω θεμα..τωρα προσεξα οτι δευτερο εχει τις υπηρεσιες google..πρωτα παντα στα στατιστικα εχω το συστημα android και μετα τον kernel..ενημερωσε αν μπορεσεις αν το one που περιμενες ηταν καινουργια παρτιδα και αν ηταν ολα ενταξει..

 

Όταν με το καλό έρθει θα ενημερώσω...

Μάλλον αύριο παραλαμβάνει η expansys...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά Κάνε ένα τεστ και τσεκάρετε αν δουλεύει το notification led στα Μην και στης αναπάντητες.Και στα e-mail.Και πες τε το.

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις - οθόνη, κινήσεις δαχτύλων- λυχνία ειδοποίησης και δες τι έχεις ενεργοποιήσει από εκεί μέσα. ;-)

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Βρείτε και εγκαταστήστε το update for google service...

Είμαι βέβαιος ότι θα λυθεί το θέμα σας...

 

Από ότι φαίνεται ήδη έχω την τελευταία έκδοση...[ATTACH]39930[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Όντως... Τι να πω...

Εμένα στο note 3 μου έδωσε τρελή αυτονομία στη μπαταρία το update και γι αυτό το προτείνω...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Όντως... Τι να πω...

Εμένα στο note 3 μου έδωσε τρελή αυτονομία στη μπαταρία το update και γι αυτό το προτείνω...

 

Θα το απεγκαταστησω και θα το ξαναβάλω μήπως αλλάξει κάτι...

Link to comment
Share on other sites

Θα το απεγκαταστησω και θα το ξαναβάλω μήπως αλλάξει κάτι...

 

Καλύτερα κανε ένα restart το τηλ...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Από ότι φαίνεται ήδη έχω την τελευταία έκδοση...[ATTACH]39930[/ATTACH]

 

Μπορεις να δώσεις ένα λινκ , γιατί δεν μπορώ να το βρω για να δω την ρημαδοεκδοση;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Τότε τι να κάνω; .έκανα restart και τίποτα..πείτε καμία ιδέα.

 

Το πρόβλημα είναι ότι δεν ανάβει ποτέ ή ότι σβήνει κάποια στιγμή?

Το Notification Led έχει νομίζω ένα timeout period 5'

Μπορείς να βάλεις ένα άλλο kernel (π.χ. Bulletproof) και να βάλεις να έχεις notification και από τα capacitative buttons, χωρίς timeout.

Το custom kernel είναι έτσι κι αλλιώς απαραίτητο για DT2W (double tap to wake) ή/και S2S/S2W (swipe to sleep/ swipe to wake)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να δώσεις ένα λινκ , γιατί δεν μπορώ να το βρω για να δω την ρημαδοεκδοση;

 

http://www.liveplace.gr/mobiles/google-play-services-4-1-kai-telos-sto-battery-drain-apk-download

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ, το έψαχνα στο playstore :-D

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ, το έψαχνα στο playstore :-D

 

Δεν ανοίγει, μου λέει ότι δεν έχω εγκατεστημένο κάποιο πρόγραμμα που να υποστηρίζει αυτό το τύπο αρχείου.

Τι κουλό είναι αυτο τώρα;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

εχεις επιλεξει την εγκατασταση εφαρμογων απο αγνωστες πηγες μεσα απο τις ρυθμισεις;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

εχεις επιλεξει την εγκατασταση εφαρμογων απο αγνωστες πηγες μεσα απο τις ρυθμισεις;

 

Ναι , έχω ξαναβάλει εκτός μάρκετ.

 

Λοιπόν, έχει κατέβει μάλλον σαν αρχείο συστήματος με κατάληξη com.man και όχι σαν .apk. Τι στην ευχή;

 

πω, Πω ανάπηρος , από τον διαχειριστή αρχείων εγκαθίσταται κανονικά, δοκίμαζα από τις λήψεις τόση ώρα.

Edited by giannis12a

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

 

Ένω μου γραφει πως εχω την τελευταια εκδοση, οπως φαινεται δεν την εχω...(εχω 4,0,34 ενω εστειλες 4,1,31).Θα βαλω αυτη που εστειλες και ελπιζω να φτιαξει.Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε εδώ ρε παιδιά;

2,5 ώρες ομιλίας με Bluetooth και 4,30 οθόνη. (*^o^*)

 

Χωρίς εξοικονόμηση ενέργειας , μόνο το battery guru.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Τελικά απο ότι μου είπε το expansys αύριο παραλαμβάνουν την καινούρια παρτίδα και αμέσως θα την απιστειλουν ...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πάντως σαν κινητό τα σπάει το one..Έχω και το s4.Και το nexus 5. Ένταξη το nexus είναι λιγάκι ποιο smooth.Αλλά δεν θα πάθουμε και τίποτα αν θέλει ένα δευτερόλεπτο παραπάνω για να μπει κάπου..Και το one δεν έχει ακόμα kit Kat Ε.. Που να την πάρει...πάντως HTC =ποιότητα συσκευής..
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

αν στον dialer πατησεις το εικονιδιο κατω αριστερα, πληκτρολογεις το ονομα και στο βγαζει αν αυτο εννοεις..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

αν στον dialer πατησεις το εικονιδιο κατω αριστερα, πληκτρολογεις το ονομα και στο βγαζει αν αυτο εννοεις..

 

καλησπερα

ναι αυτο εννοώ αλλα και αυτο στα αγγλικα ειναι και εγω θελω στα ελληνικά γιατι ολες οι επαφες μου ειναι στα ελληνικά.αλλα και ο dialer το κανει στα ελληνικα αλλα δεν θυμάμαι πως το εκανα!!και αν το εκανα με one?

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς; αν αλλάξεις γλώσσα στο πληκτρολόγιο κάνει και την ανάλογη αναζήτηση

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

ναι αυτο εννοώ αλλα και αυτο στα αγγλικα ειναι και εγω θελω στα ελληνικά γιατι ολες οι επαφες μου ειναι στα ελληνικά.αλλα και ο dialer το κανει στα ελληνικα αλλα δεν θυμάμαι πως το εκανα!!και αν το εκανα με one?

 

Μιλα μωρέ Ελληνικά να καταλάβουμε τι εννοείς.

Άνοιξε τις επαφές και πάνω έχει ένα σαν μεγεθυντικό φακό,εκεί γράφεις κανονικά Ελληνικά και στα βγάζει.

 

Και αλλαξε αυτό το ρημαδοαβαταρ επιτέλους. :-D

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς; αν αλλάξεις γλώσσα στο πληκτρολόγιο κάνει και την ανάλογη αναζήτηση

στο dialer λεω οχι στο πληκτρολόγιο.. δηλαδή οταν παταω καποιο απο τα νουμερα για να παρω τηλ κανει αυτοματα και μια γρήγορη αναζήτηση αντι να παω και να ψαχνω επαφες

Μιλα μωρέ Ελληνικά να καταλάβουμε τι εννοείς.

Άνοιξε τις επαφές και πάνω έχει ένα σαν μεγεθυντικό φακό,εκεί γράφεις κανονικά Ελληνικά και στα βγάζει.

 

Και αλλαξε αυτό το ρημαδοαβαταρ επιτέλους. :-D

 

χαχαχα θα το αλλαξω τωρα!!!

Link to comment
Share on other sites

στο dialer λεω οχι στο πληκτρολόγιο.. δηλαδή οταν παταω καποιο απο τα νουμερα για να παρω τηλ κανει αυτοματα και μια γρήγορη αναζήτηση αντι να παω και να ψαχνω επαφες

 

 

χαχαχα θα το αλλαξω τωρα!!!

 

Εμένα τα βγάζει κανονικά όπως λες. Μήπως έχεις την γλώσσα συστήματος στα αγγλικά;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

στο dialer λεω οχι στο πληκτρολόγιο.. δηλαδή οταν παταω καποιο απο τα νουμερα για να παρω τηλ κανει αυτοματα και μια γρήγορη αναζήτηση αντι να παω και να ψαχνω επαφες

 

 

χαχαχα θα το αλλαξω τωρα!!!

 

Δουλεύει και στα ελληνικά αυτό ναι

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...