Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus L7 II (P710 / P715)


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με βάση τα στοιχεία που αναφέρονται εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=356673

"Για το τέλος αφήσαμε το Optimus L7 II, το οποίο φαίνεται πως θα διαθέτει Qualcomm Snapdragon MSM8225 1GHz dual-core και Adreno 203 GPU, 768MB RAM, 4,3 ιντσών WVGA οθόνη, 8MP κάμερα, μπαταρία των 2.460mAh και Android 4.1.2 Jelly Bean.

 

Παράλληλα, την εμφάνιση τους θα κάνουν και δίκαρτες εκδόσεις των Optimus L5 II και L7 II."

 

Αναλυτικότερα εδώ:

http://www.gsmarena.com/lg_optimus_l7_ii_p710-5275.php

 

Δοκιμή εδώ: http://www.phonearena.com/reviews/LG-Optimus-L7-II-Review_id3306

Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 125
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν και στο review το ψιλοθάβουν λόγω του επεξεργαστή του, Cortex-A5, κατά την γνώμη μου είναι μια χαρά πρόταση σε σχέση με τις παντόφλες των 4.6" - 5.0"

Με οθόνη 4.3" IPS, με 4.1.2 JB out of the box, 8 MP κάμερα, μπαταρία 2460 mAh και γύρω ατα 280 ευρώ είναι πολύ καλή πρόταση

Το μόνο "μελανό" ας πούμε σημείο είναι ότι κάπου διάβασα πως δεν μπορείς να μεταφέρεις εφαρμογές στην SD εκτός αν είσαι root αλλά αυτό λύνεται εύκολα

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Με το συμπαθειο, αλλα εχεις μπερδεψει την βουρτσα.....

Τι σχεση εχει μια ναυαρχιδα των 4.6 - 5.0 με το ταπεινο(cortex A5) hw του εν λογω LG....

Τι πας να συγκρινεις τωρα πες μου.....(?)

 

Δεν νομιζω οτι παει κανεις να συγκρινει τιποτα. Αυτο εδω ειναι ενα καλο midrange κινητο κατα τη γνωμη μου και φυσικα δεν εχει καμια σχεση με high end συσκευες.

Ισως ο φιλος ειπε απλα οτι ειναι πιο μαζεμενο απο τακινητα των 4,7 με 5 ιντσων. Οκ.

Εμενα παντως μου αρεσει.

Link to comment
Share on other sites

Με το συμπαθειο, αλλα εχεις μπερδεψει την βουρτσα.....

Τι σχεση εχει μια ναυαρχιδα των 4.6 - 5.0 με το ταπεινο(cortex A5) hw του εν λογω LG....

Τι πας να συγκρινεις τωρα πες μου.....(?)

 

Τα οποια κινητα των 4,7 και 5.0 ειναι σχεδον παντα (αντε να μην πω παντα) high end....τεσπα....αστοχο το σχολιο του φιλου παραπανω και δεν μαζευεται....

Είπα σε τιμή γύρω στα 280 ευρώ εννοώντας πως είναι ένα καλό midrange στα 280-300 ευρώ και με τα χαρακτηριστικά που έχει είναι μια χαρά πρόταση για κάποιον που δεν ψάχνει high end κινητό. (τετραπύρηνο και με οθόνη πάνω από 4,5" κλπ)

 

Οπως είπε και ο φίλος Nikos1972 δεν κάνω καμμία σύγκριση και αν έτσι το κατάλαβες, λάθος κατάλαβες.

 

ΥΓ. δεν καταλαβαίνω το πνεύμα σου, θίχτηκες κάπου;

Εντελώς φιλικά πάντα, συζήτηση κάνουμε και όχι αντιπαράθεση

Edited by bathan

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω λόγο να θιχτω, κουβέντα κάνουμε, για την τιμή όμως που αναφέρεσαι έκανες τροποποίηση το μήνυμα σου και την πρόσθεσες τώρα...;)

Άσε που πλέον είναι τόσο χαμηλή η τιμή του 4Χ που δεν συμφέρει στην ίδια τιμή το L7II

Δεν έκανα καμία τροποποίηση στο πρώτο μου μήνυμα

Πολύ δυνατό όπλο το 4Χ όντως αλλά είναι 4.7"

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζονται τέτοιες αντιπαραθέσεις. Ο καθένας ανάλογα με τις ανάγκες του επιλέγει κινητό. Τόσο απλό ειναι.

Μια και συζητάμε, εγώ για παράδειγμα, δεν θέλω να δίνω μία περιουσία για κινητό, αλλά από την άλλη θέλω να έχει το κινητό μου και μερικά "καλούδια", άρα επιλέγω midrange συσκευή.

Αυτό εδώ, μια και το συζητάμε, είναι μία καλή πρόταση στην κατηγορία: Jelly Bean, αξιοπρεπής οθόνη, καλή φωτογραφική μηχανή (όχι HD video ωστόσο), πολύ καλή αυτονομία, αυτό το QuickButton επίσης εγω το θεωρώ χρήσιμο και επίσης συνολικά ως συσκευή εμφανισιακά μου αρέσει σε συνδυασμό και με το LED φωτισμό του κεντρικού πλήκτρου με ειδοποιήσεις. NFC δεν έχει σε σχέση με το πρώτο της σειράς, αν δεν κάνω λάθος, αλλά ΟΚ.

Νομίζω ότι θα μπορούσε να είναι το επόμενο κινητό μου, αλλά περιμένω να πέσει κάπως η τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εδώ, μια και το συζητάμε, είναι μία καλή πρόταση στην κατηγορία: Jelly Bean, αξιοπρεπής οθόνη, καλή φωτογραφική μηχανή (όχι HD video ωστόσο), πολύ καλή αυτονομία, αυτό το QuickButton επίσης εγω το θεωρώ χρήσιμο και επίσης συνολικά ως συσκευή εμφανισιακά μου αρέσει σε συνδυασμό και με το LED φωτισμό του κεντρικού πλήκτρου με ειδοποιήσεις. NFC δεν έχει σε σχέση με το πρώτο της σειράς, αν δεν κάνω λάθος, αλλά ΟΚ.

Νομίζω ότι θα μπορούσε να είναι το επόμενο κινητό μου, αλλά περιμένω να πέσει κάπως η τιμή.

Η μπαταρία του είναι ένα μεγάλο συν

Εγώ είμαι μεταξύ του L7 II και του Sony Experia L που όμως δεν ξέρω πότε και αν θα έρθει

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δεν το εχει παρει κανεις ακομα?

Να μας πει για την οθονη που απ οτι εχω δει δεν ειναι τοσο φωτεινη και μαλιστα ειναι πιο σκοτεινη για καποιον περιεργο λογο απο την αντιστοιχη του L5 II.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχει παρει κανεις ακομα?

Να μας πει για την οθονη που απ οτι εχω δει δεν ειναι τοσο φωτεινη και μαλιστα ειναι πιο σκοτεινη για καποιον περιεργο λογο απο την αντιστοιχη του L5 II.

Το είχα πάρει για τρεις μέρες και το δούλεψα,πέρα από το όποιο (λίγο ευτυχώς) lagάρισμα που συναντάται κάπου κάπου έχει ενα σπαστικό σε ότι αφορά την φωτεινότητα της οθόνης,μόλις η θερμοκρασία του επεξεργαστή ανέβει τίθεται σε λειτουργία μια διεργασία που χαμηλώνει αυτόματα τον φωτισμό της οθόνης στο 61% όπου μένει μέχρι να κατέβει η θερμοκρασία του επεξεργαστή και μετά επανέρχεται στην ρύθμιση που το είχαμε.....αυτό συνέβη αρκετές φορες χωρίς ιδιαίτερα πράγματα,πολύ σπαστικό(δηλαδή το gaming το ξεχνάς εδώ εκτος αν είσαι στην Σιβηρία όπου έχει το κρυο της αρκούδας:lol::wacko::confused::mad:).

Link to comment
Share on other sites

το είδα σήμερα στο public, ωραία συσκευή σε πάρα πολύ καλή τιμή και έχει και NFC!!! Πολύ καλή η φάση με τις ειδοποιήσεις μέσω της φωτεινής ένδειξης στο κουμπί!!!

 

@rostropol στις λίγες ημέρες που το είχες, η μπαταρία κράτησε καλά (καταλαβαίνεις τι εννοώ) ή σε λίγες ώρες ήθελε φόρτιση;;;

Link to comment
Share on other sites

το είδα σήμερα στο public, ωραία συσκευή σε πάρα πολύ καλή τιμή και έχει και NFC!!! Πολύ καλή η φάση με τις ειδοποιήσεις μέσω της φωτεινής ένδειξης στο κουμπί!!!

 

@rostropol στις λίγες ημέρες που το είχες, η μπαταρία κράτησε καλά (καταλαβαίνεις τι εννοώ) ή σε λίγες ώρες ήθελε φόρτιση;;;

Παρ΄όλη την μεγάλη χωρητικότητα της δεν έδειχνε κουράγια όσο το σκάλιζα,πιστεύω 1,5 μέρα θα έιχε στις αρχικές φορτίσεις και μετά μπορεί σε συνδυασμό και με το λιγότερο σκάλισμα να πάει στις 2 μέρες.

Αλλά αυτά είναι υποκειμενικά γιατί ο καθένας το δουλεύει διαφορετικά,το πιο σπαστικό είναι αυτό με την αυτόματη μείωση της φωτεινότητας όταν αυξάνεται η θερμοκρασία(πολυ συχνά τώρα που κάνει και ζέστη) και ίσως πως η οθόνη μαζεύει σαν τρελλή δαχτυλιές γιατί μάλλον δεν έχει oleophobic επίστρωση:(:mad:....

Link to comment
Share on other sites

Παρ΄όλη την μεγάλη χωρητικότητα της δεν έδειχνε κουράγια όσο το σκάλιζα,πιστεύω 1,5 μέρα θα έιχε στις αρχικές φορτίσεις και μετά μπορεί σε συνδυασμό και με το λιγότερο σκάλισμα να πάει στις 2 μέρες.

Αλλά αυτά είναι υποκειμενικά γιατί ο καθένας το δουλεύει διαφορετικά,το πιο σπαστικό είναι αυτό με την αυτόματη μείωση της φωτεινότητας όταν αυξάνεται η θερμοκρασία(πολυ συχνά τώρα που κάνει και ζέστη) και ίσως πως η οθόνη μαζεύει σαν τρελλή δαχτυλιές γιατί μάλλον δεν έχει oleophobic επίστρωση:(:mad:....

 

καταρχήν σε ευχαριστώ για την απάντηση! :)

 

1,5-2 μέρες; με τη χρήση που του κάνω εγώ μάλλον τότε το κόβω για μια μέρα μιας και θέλω να έχω συνέχεια το wifi/3G ανοικτό + παιχνίδια (όχι απαιτητικά!!!).... ;)

 

έχεις δίκιο για τη φωτεινότητα αφού στο μαγαζί που το είδα προσπαθούσα να την αυξήσω αλλά τίποτα...

 

Άρα καλύτερο το htc one SV που εχεις στο avatar σου;;; στα 249 ευρώ από expansys φαντάζει φοβερή επιλογή...

Link to comment
Share on other sites

καταρχήν σε ευχαριστώ για την απάντηση! :)

 

1,5-2 μέρες; με τη χρήση που του κάνω εγώ μάλλον τότε το κόβω για μια μέρα μιας και θέλω να έχω συνέχεια το wifi/3G ανοικτό + παιχνίδια (όχι απαιτητικά!!!).... ;)

 

έχεις δίκιο για τη φωτεινότητα αφού στο μαγαζί που το είδα προσπαθούσα να την αυξήσω αλλά τίποτα...

 

Άρα καλύτερο το htc one SV που εχεις στο avatar σου;;; στα 249 ευρώ από expansys φαντάζει φοβερή επιλογή...

Σαφέστατα και είναι,ο krait S4 Plus και η Adreno 305 είναι πολύ καλός συνδυασμός απόδοσης και 2 μέρες με αρκετή χρήση τις έχω πάντα.

Σαν συσκευή είναι ενα HTC One S πιο καινούργιο(το είχα και αυτό),πολύ καλή φορητότητα και ποιότητα κατασκευής,η κάμερα του είναι ΟΚ και τραβαει πολύ καλό 1080p βίντεο.....το έχω βολευτεί πολύ σε όλα και μόλις το πήρα και έκανα το πρώτο setup μου ήρθε και ΟΤΑ η JB(378 MB) την έκανα και όλα καλά και κυρίως απροβλημάτιστα χωρίς κάτι να με ενοχλεί,ότι θέλω το κάνει άμεσα και γρήγορα:);).

Οι εφαρμογές έχουν 1 GB χώρο και μεταφέρονται στον εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο 4,15 GB μόνο(πχ.έχω το Sygic και το Asphalt 7 εγκατεστημένα και έχω στην εσωτερική SD ακόμα 2,30 GB ελεύθερα,ενω στον χώρο για εφαρμογές 0,92 GB ελευθερα),συν την εξωτερική microSD για αρχεία multimedia.

Link to comment
Share on other sites

Σαφέστατα και είναι,ο krait S4 Plus και η Adreno 305 είναι πολύ καλός συνδυασμός απόδοσης και 2 μέρες με αρκετή χρήση τις έχω πάντα.

Σαν συσκευή είναι ενα HTC One S πιο καινούργιο(το είχα και αυτό),πολύ καλή φορητότητα και ποιότητα κατασκευής,η κάμερα του είναι ΟΚ και τραβαει πολύ καλό 1080p βίντεο.....το έχω βολευτεί πολύ σε όλα και μόλις το πήρα και έκανα το πρώτο setup μου ήρθε και ΟΤΑ η JB(378 MB) την έκανα και όλα καλά και κυρίως απροβλημάτιστα χωρίς κάτι να με ενοχλεί,ότι θέλω το κάνει άμεσα και γρήγορα:);).

Οι εφαρμογές έχουν 1 GB χώρο και μεταφέρονται στον εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο 4,15 GB μόνο(πχ.έχω το Sygic και το Asphalt 7 εγκατεστημένα και έχω στην εσωτερική SD ακόμα 2,30 GB ελεύθερα,ενω στον χώρο για εφαρμογές 0,92 GB ελευθερα),συν την εξωτερική microSD για αρχεία multimedia.

 

OK, μάλλον αυτό θα παίξει τότε.. το θεωρώ πολύ καλή επιλογή... ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας,

παρακολουθώ αρκετό καιρό το ποστ και αποφάσισα να ρωτήσω κι εγώ κάτι. Μετά από 4 χρόνια με iphone 3G (το οποίο τα έχει παίξει, κολλάει ακατάσχετα και έχει και χαλασμένο wi-fi) λέω να πάρω μια καινούργια συσκευή. Είμαι ανάμεσα στο LG Optimus L7 II και το Samsung S3 mini. Βλέπω ότι βρίσκονται στην ίδια τιμή πάνω-κάτω. Είδα τα τεχνικά χαρακτηριστικά τους αλλά ακόμα δεν έχω καταφέρει να αποφασίσω (καλύτερη κάμερα και μεγαλύτερη οθόνη το ένα, μεγαλύτερη μνήμη και RAM το άλλο, κλπ). Ψάχνω ένα τηλέφωνο για απλή χρήση (ε-μαιηλ, λίγο σερφάρισμα, μερικές εφαρμογές, skype πού και πού, βιντεάκια δε θα βλέπω ούτε "βαριά" παιχνίδια μού χρειάζονται). Ενα βασικό είναι ότι δε θα ήθελα να κολλάει επειδή το iphone που είχα μου έσπασε κυριολεκτικά τα νεύρα

Ποιο να διαλέξω; Οποιαδήποτε συμβουλή/άποψη ευπρόσδεκτη

Ευχαριστώ!

ΥΓ: NFC διαθέτει τελικά;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας,

παρακολουθώ αρκετό καιρό το ποστ και αποφάσισα να ρωτήσω κι εγώ κάτι. Μετά από 4 χρόνια με iphone 3G (το οποίο τα έχει παίξει, κολλάει ακατάσχετα και έχει και χαλασμένο wi-fi) λέω να πάρω μια καινούργια συσκευή. Είμαι ανάμεσα στο LG Optimus L7 II και το Samsung S3 mini. Βλέπω ότι βρίσκονται στην ίδια τιμή πάνω-κάτω. Είδα τα τεχνικά χαρακτηριστικά τους αλλά ακόμα δεν έχω καταφέρει να αποφασίσω (καλύτερη κάμερα και μεγαλύτερη οθόνη το ένα, μεγαλύτερη μνήμη και RAM το άλλο, κλπ). Ψάχνω ένα τηλέφωνο για απλή χρήση (ε-μαιηλ, λίγο σερφάρισμα, μερικές εφαρμογές, skype πού και πού, βιντεάκια δε θα βλέπω ούτε "βαριά" παιχνίδια μού χρειάζονται). Ενα βασικό είναι ότι δε θα ήθελα να κολλάει επειδή το iphone που είχα μου έσπασε κυριολεκτικά τα νεύρα

Ποιο να διαλέξω; Οποιαδήποτε συμβουλή/άποψη ευπρόσδεκτη

Ευχαριστώ!

ΥΓ: NFC διαθέτει τελικά;

 

NFC πρεπει να διαθετει. Δεν το γραφει το εγκυρο gsmarena, αλλα εγω που το "σκαλισα" σε ενα καταστημα, ειδα οτι υαρχει κανονικα το μενου NFC στο notification tray.

Για την οθονη μπορει να μας καποιος που το εχει; Εννοω οτι μου φανηκε "σκοτεινη".

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας,

παρακολουθώ αρκετό καιρό το ποστ και αποφάσισα να ρωτήσω κι εγώ κάτι. Μετά από 4 χρόνια με iphone 3G (το οποίο τα έχει παίξει, κολλάει ακατάσχετα και έχει και χαλασμένο wi-fi) λέω να πάρω μια καινούργια συσκευή. Είμαι ανάμεσα στο LG Optimus L7 II και το Samsung S3 mini. Βλέπω ότι βρίσκονται στην ίδια τιμή πάνω-κάτω. Είδα τα τεχνικά χαρακτηριστικά τους αλλά ακόμα δεν έχω καταφέρει να αποφασίσω (καλύτερη κάμερα και μεγαλύτερη οθόνη το ένα, μεγαλύτερη μνήμη και RAM το άλλο, κλπ). Ψάχνω ένα τηλέφωνο για απλή χρήση (ε-μαιηλ, λίγο σερφάρισμα, μερικές εφαρμογές, skype πού και πού, βιντεάκια δε θα βλέπω ούτε "βαριά" παιχνίδια μού χρειάζονται). Ενα βασικό είναι ότι δε θα ήθελα να κολλάει επειδή το iphone που είχα μου έσπασε κυριολεκτικά τα νεύρα

Ποιο να διαλέξω; Οποιαδήποτε συμβουλή/άποψη ευπρόσδεκτη

Ευχαριστώ!

ΥΓ: NFC διαθέτει τελικά;

NFC έχει... Ωραίο το φωτειζόμενο κουμπάκι και η ανάλυση της οθόνης αρκετά καλή.. προσωπικά θα διάλεγα το Samsung για την υποστήριξη κι ας είναι περσινό μοντέλο.. Τα LG δεν τα πολυεμπιστεύομαι....

 

NFC πρεπει να διαθετει. Δεν το γραφει το εγκυρο gsmarena, αλλα εγω που το "σκαλισα" σε ενα καταστημα, ειδα οτι υαρχει κανονικα το μενου NFC στο notification tray.

Για την οθονη μπορει να μας καποιος που το εχει; Εννοω οτι μου φανηκε "σκοτεινη".

 

NFC έχει κανονικά μιας και το έχει στο μενού του... κι εγώ σε μαγαζί το είδα, η οθόνη τη μια μέρα μου φάνηκε σκοτεινή ενώ την επόμενη φορά που το είδα ήταν ΟΚ..

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
λοιπον μιας κ το πηρα ας πω κ γω την γνωμη μου!!το κινητο ειναι το απολυτο value for money στα 180 ευρω!.πολυ καλη κατασκευη πλαστικο γρηγορο το κινητο απροβληματιστο μπαταριαρα δεν το περιμενα να ναι ετσι αν πλασαριζοταν καλα θα ηταν best seller σ αυτη την τιμη...
Link to comment
Share on other sites

λοιπον μιας κ το πηρα ας πω κ γω την γνωμη μου!!το κινητο ειναι το απολυτο value for money στα 180 ευρω!.πολυ καλη κατασκευη πλαστικο γρηγορο το κινητο απροβληματιστο μπαταριαρα δεν το περιμενα να ναι ετσι αν πλασαριζοταν καλα θα ηταν best seller σ αυτη την τιμη...

 

Στα 180 Ευρώ, ειναι αρχηγος!

Στα 299 Ευρώ (Πλαίσιο, Γερμανος, πχ) χαντακώνεται.

Με προβληματιζει η οθονη του (το εχω πιασει στα χερια μου σε καποιο απο τα μαγαζια. Αν πάω την μπάρα της οθονης στο μισό, η φωτεινότητα ειναι πολύ ασχημη, κάτι που δεν συμβαίνει με αλλα κινητα που ειδα εκεί.

Ειναι η ιδεα μου;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ξέρεις κάποιος τι τύπου είναι η οθόνη από θέμα προστασίας? δλδ είναι gorilla glass ή κάτι άλλο?

Ευχαριστώ πολύ! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
λοιπον μιας κ το πηρα ας πω κ γω την γνωμη μου!!το κινητο ειναι το απολυτο value for money στα 180 ευρω!.πολυ καλη κατασκευη πλαστικο γρηγορο το κινητο απροβληματιστο μπαταριαρα δεν το περιμενα να ναι ετσι αν πλασαριζοταν καλα θα ηταν best seller σ αυτη την τιμη...

 

θα μπορούσες σε παρακαλώ να γράψεις πως τα πάει με παιχνίδια με σχετικά απλά γραφικά όπως το angry birds, cut the rope, airport Mania 2 (αυτό κι αν είναι έπος) κ.α..

είδα κι αυτό το

και θα ήθελα να διαβάσω μια πραγματική γνώμη!!!

 

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα, ξέρεις κάποιος τι τύπου είναι η οθόνη από θέμα προστασίας? δλδ είναι gorilla glass ή κάτι άλλο?

Ευχαριστώ πολύ! :)

 

Δεν ειναι gorilla, ειναι κάποιου ειδους αντοχης στις γρατσουνιές της lg, αναφερουν καποια ξενα δημοσιεύματα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Επειδη ενδιαφερομαι για το συγκεκριμενο κινητο αλλα δεν βρισκω πληροφοριες,αν το εχει καποιος να μας πει τα - και τα + του.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα παιδια.το εχω στα χερια μου για δευτερο και αυτο που μου αρεσει ειναι το δυνατο ηχειο,η φωτεινη οθονη και η μπαταρια του.....πολυ ελαφρυ επισης...:)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...