Jump to content

Motorola RAZR V3


valtrex
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα.

Ερώτηση:

Πώς μπορώ να ανεβάσω java apps με το bluetooth? Προσπάθησα να χρησιμοποιήσω το OBEX Object Push, αλλά μου μεταφέρει μόνο business cards και δε με αφήνει να κάνω τίποτα άλλο. Έκανα και το .jar drag 'n' drop πάνω στο OBEX Object Push, αλλά και πάλι τίποτα! Έχω τους drivers τις WIDCOMM και μου κάνει εντύπωση γιατί με τους drivers των windows είχα καταφέρει να στείλω παιχνίδι ως απλή αποστολή αρχείου. Η μ@λ@κί@ είναι ότι οι drivers Που έχω τώρα, κάνουν κάποια πράγματα που μου αρέσουν και τα οποία δεν τα κάνουν οι drivers των windows. Έχει κανείς καμιά ιδέα, για να μη βάλω τα κλάματα :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: ;

HTC Touch: Back to stock!!

ROM 1.11.405.1B => hxxp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=345778

{επαναφέρει το Touch στην εγγύηση, μετά από τα παιχνιδίσματα σας με διάφορες cooked ROMs, μάλλον...}

hxxp://www.pamepotaki.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα.

Ερώτηση:

Πώς μπορώ να ανεβάσω java apps με το bluetooth? Προσπάθησα να χρησιμοποιήσω το OBEX Object Push, αλλά μου μεταφέρει μόνο business cards και δε με αφήνει να κάνω τίποτα άλλο. Έκανα και το .jar drag 'n' drop πάνω στο OBEX Object Push, αλλά και πάλι τίποτα! Έχω τους drivers τις WIDCOMM και μου κάνει εντύπωση γιατί με τους drivers των windows είχα καταφέρει να στείλω παιχνίδι ως απλή αποστολή αρχείου. Η μ@λ@κί@ είναι ότι οι drivers Που έχω τώρα, κάνουν κάποια πράγματα που μου αρέσουν και τα οποία δεν τα κάνουν οι drivers των windows. Έχει κανείς καμιά ιδέα, για να μη βάλω τα κλάματα :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: ;

Δεν εχεις το usb cable που ηταν στη συσκευασια του κινητου;

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και το έχω! Αν και νομίζω ότι θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω και οποιοδήποτε άλλο παρόμοιο καλώδιο! Αλλά μου τι σπάει που για μερικά δευτερόλεπτα, όταν συνδέσω το κινητό στο PC, το κινητό μπαίνει σε mode φόρτισης! Και επειδή στο τέλος θα ριμάξει η μπαταρία, προσπαθώ να το αποφεύγω.

Άλλες 2 ερωτήσεις..

1) Πόσο κάνει μια νέα μπαταρία;

2)Γίνεται να μην έχω αυτά τα λιγα δευτερόλεπτα φόρτισης;

HTC Touch: Back to stock!!

ROM 1.11.405.1B => hxxp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=345778

{επαναφέρει το Touch στην εγγύηση, μετά από τα παιχνιδίσματα σας με διάφορες cooked ROMs, μάλλον...}

hxxp://www.pamepotaki.gr

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και το έχω! Αν και νομίζω ότι θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω και οποιοδήποτε άλλο παρόμοιο καλώδιο! Αλλά μου τι σπάει που για μερικά δευτερόλεπτα, όταν συνδέσω το κινητό στο PC, το κινητό μπαίνει σε mode φόρτισης! Και επειδή στο τέλος θα ριμάξει η μπαταρία, προσπαθώ να το αποφεύγω.

Άλλες 2 ερωτήσεις..

1) Πόσο κάνει μια νέα μπαταρία;

2)Γίνεται να μην έχω αυτά τα λιγα δευτερόλεπτα φόρτισης;

E αμα φορτισει και για δυο λεπτα δε χαθηκε ο κοσμος..

Συνδεσε το κινητο σου ανθρωπε μου με usb να βρεις την υγεια σου! ;)

 

http://www.motox.info/showthread.php?p=6919#post6919

Πως να εγκαταστησεις τους drivers!

 

http://www.motox.info/showthread.php?t=5434

Πως να εγκαταστησεις παιχνιδια με το midway.

 

http://www.motox.info/showpost.php?p=4005&postcount=16

Πως να εγκαταστησεις παιχνιδια με το P2KTools.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Ειλικρινά. Αλλά τελευταία έχω διαβάσει πάρα πολύ για το κινητό και αυτά που μου είπες τα ήξερα ήδη. Έχω κάνει αρκετά πράγματα συμπεριλαμβανομένων και αυτών που είπες. Αλήθεια. Μήπως μπορείς να μου εξηγήσεις πως θα αλλάξω τα εικονίδια του menu. Έχω δει αρκετά skins που έχουν διαφορετικά εικονίδια. Τα skins αυτά περιέχουν κάποια flex (νομίζω) αρχεία τα οποία προφανώς το περνάς στο κινητό και αλλάζουν τα εικονίδια. Αν αλλάξεις skin τότε θα αλλάζουν και τα εικονίδια?

HTC Touch: Back to stock!!

ROM 1.11.405.1B => hxxp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=345778

{επαναφέρει το Touch στην εγγύηση, μετά από τα παιχνιδίσματα σας με διάφορες cooked ROMs, μάλλον...}

hxxp://www.pamepotaki.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σχέση με τα flex φίλε kosgal. Τα flex που βλέπεις στους φακέλους με τα skins είναι απλά scripts εντολών για το PST, τα συγκεκριμένα ειδικότερα χρησιμεύουν στο να δημιουργήσεις ή να διαγράψεις τον φάκελο που θα περιλαμβάνει τα . ski και .dat αρχεία του skin σου.

 

Πάμε τώρα στα εικονίδια. Δεν έχουν όλα τα skins custom εικονίδια. Αυτά που έχουν όμως δεν είναι καθόλου δύσκολο να τα εγκαταστήσεις. Απλά τα πετάς χύμα στον φακελο Pictures του κινητού σου, και επειδή δεν θα θέλεις να φαίνονται μαζί με τις photo σου, αλλαξε τα atributes τους σε hidden. Τα .dat αρχεία σου εκεί θα ψάξουν να τα βρούν και θα στα εμφανίσουν μόλις αλλάξεις το skin. Προσοχή όμως μην τα μετονομάσεις γιατι δεν θα τα βρίσκει.

 

Δεν γίνομαι πιο αναλυτικός γιατί απ ότι κατάλαβα το έχεις ψάξει το θέμα και έχεις διαβάσει πράγματα, άρα λογικά those should be enough! :D

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ και εσένα πάρα πολύ.

Εδώ βρήκα τη λύση σ'αυτό που μόλις μου απάντησες

http://www.motox.info/showthread.php?t=4068

HTC Touch: Back to stock!!

ROM 1.11.405.1B => hxxp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=345778

{επαναφέρει το Touch στην εγγύηση, μετά από τα παιχνιδίσματα σας με διάφορες cooked ROMs, μάλλον...}

hxxp://www.pamepotaki.gr

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορώ να αλλάξω το εικονίδιο της βίντεο κάμερας σε ένα 3χ4 menu?

Άλλαξα για όλα τα άλλα, εκτος από αυτό, που δε μπορώ να το βρω πουθενά!!

HTC Touch: Back to stock!!

ROM 1.11.405.1B => hxxp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=345778

{επαναφέρει το Touch στην εγγύηση, μετά από τα παιχνιδίσματα σας με διάφορες cooked ROMs, μάλλον...}

hxxp://www.pamepotaki.gr

Link to comment
Share on other sites

to manual sta ellinika h sta agglika xerei kaneiw poy mporo na to katevaso??

 

eyx

http://www.motorola.com/mdirect/manuals/v3_manual9491A47O.pdf

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ και εσένα πάρα πολύ.

Εδώ βρήκα τη λύση σ'αυτό που μόλις μου απάντησες

http://www.motox.info/showthread.php?t=4068

Aκριβως!

Το εικονιδιο της καμερας ειναι μερος του DRM και δεν αλλαζεται με αυτον τον τροπο.Πρεπει να περασεις ενα DRM αλλο.Αν θες βοηθεια,πες μου!

 

Επισης να πω,πως υπαρχουν ''κανουργια'' εικονιδια που εχουν ''κοφτο'' animation και ετσι η πλοηγηση στο μενου γινεται πολυ πιο γρηγορη!

 

Επισης,μπορειτε να βρειτε ΟΛΑ ΤΑ ΕΙΚΟΝΙΔΙΑ ΜΑΖΕΜΕΝΑ στο θεμα που εφτιαξα στο MotoX.

 

.::All Icons Gathered Here::.

http://www.motox.info/showthread.php?t=4840

 

Oσο για τα DRM:

http://www.motox.info/showthread.php?t=4901

Link to comment
Share on other sites

Πάμε τώρα στα εικονίδια. Δεν έχουν όλα τα skins custom εικονίδια. Αυτά που έχουν όμως δεν είναι καθόλου δύσκολο να τα εγκαταστήσεις. Απλά τα πετάς χύμα στον φακελο Pictures του κινητού σου, και επειδή δεν θα θέλεις να φαίνονται μαζί με τις photo σου, αλλαξε τα atributes τους σε hidden. Τα .dat αρχεία σου εκεί θα ψάξουν να τα βρούν και θα στα εμφανίσουν μόλις αλλάξεις το skin. Προσοχή όμως μην τα μετονομάσεις γιατι δεν θα τα βρίσκει.

 

Πρωτη φορα το ακουω αυτο... :worry:

Κανονικα ανοιγεις το skin με το skinner4moto,πας στο φακελο gifs και αντικαθιστας οποια εικονιδια θες εσυ και τα οποια εχεις αποθηκευμενα στο κινητο σου.

Link to comment
Share on other sites

Όσο ζω μαθαίνω φίλε bomder21 ;)

 

Βασίκα με τον μπακαλίστικο τρόπο μου δεν αντικαθιστά τα αρχικά εικονίδια του κινητού του, αλλά (αν υποστηρίζεται απ το skin παντα) αλλάζουν όποτε αλλάζεις skin. Έτσι μπορείς να έχεις διάφορα iconsets στο κινητό σου που θα αλλάζουν ανάλογα με το skin

Link to comment
Share on other sites

Όσο ζω μαθαίνω φίλε bomder21 ;)

 

Βασίκα με τον μπακαλίστικο τρόπο μου δεν αντικαθιστά τα αρχικά εικονίδια του κινητού του, αλλά (αν υποστηρίζεται απ το skin παντα) αλλάζουν όποτε αλλάζεις skin. Έτσι μπορείς να έχεις διάφορα iconsets στο κινητό σου που θα αλλάζουν ανάλογα με το skin

Δε διαφωνω αλλα και με τον γνωστο τροπο μπορεις πχ να εχεις 10 skins και να εχουν και τα 10 διαφορετικα εικονιδια. :)

Link to comment
Share on other sites

Den synithizw na pelagwnw alla ayth thn fora nomizw oti me kataferate:blink: ...anekathen eixa siemens kai omolgw oti ta exw vrei ligo mpastounia le tis kainourgies orologies (seem k.t.l).Gia na mhn sas ta zalizw allo ,loipon...

1) poio einai to pio analytiko site oson afora thn egatastash neoy firmwire pou einai kai to mono pou me endiaferei .

2) Ti tha kanw flash / flex / h' kai ta dyo me ena monster pack (kai poio tha einai ayto ? )

3) poios einai o kwdikos tou language pack pou periexei ta ellhnika ? kai an yparxei monster pack me hdh yparxonta ta ellhnika.

4) to monster pack ti kataliksi tha exei giati h motox.info me mperdepse me dyo diaforetika ( .sbf ? / .shx ? )

5) to na rwthsw pou tha vrw to multiflashflex nomizw oti einai anohto giati den shkwnei apanthsh alla ...den variese to rwtaw kai ayto...

 

Kai kleinontas mia rhtorikh erwthsh giati prepei to update tou firmwire na einai toso polyploko? :p

P.S : gia oti allo proereiste na me diafwtisetai eimai anoixtos...

Meta timhs ,

PopinJay

Link to comment
Share on other sites

Για αυτούς που θέλουν να κάνουν "χειροκίνητα" το SEEM editing:

 

SEEM 0032_0001 offset 3F -bit 4

 

Είναι το bit που ορίζει το SMS Unicode: 1 on, 0 off

Spiros thanks a lot για τις συμβουλές περί unicode

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Den synithizw na pelagwnw alla ayth thn fora nomizw oti me kataferate:blink: ...anekathen eixa siemens kai omolgw oti ta exw vrei ligo mpastounia le tis kainourgies orologies (seem k.t.l).Gia na mhn sas ta zalizw allo ,loipon...

1) poio einai to pio analytiko site oson afora thn egatastash neoy firmwire pou einai kai to mono pou me endiaferei .

2) Ti tha kanw flash / flex / h' kai ta dyo me ena monster pack (kai poio tha einai ayto ? )

3) poios einai o kwdikos tou language pack pou periexei ta ellhnika ? kai an yparxei monster pack me hdh yparxonta ta ellhnika.

4) to monster pack ti kataliksi tha exei giati h motox.info me mperdepse me dyo diaforetika ( .sbf ? / .shx ? )

5) to na rwthsw pou tha vrw to multiflashflex nomizw oti einai anohto giati den shkwnei apanthsh alla ...den variese to rwtaw kai ayto...

 

Kai kleinontas mia rhtorikh erwthsh giati prepei to update tou firmwire na einai toso polyploko? :p

P.S : gia oti allo proereiste na me diafwtisetai eimai anoixtos...

Meta timhs ,

PopinJay

1.http://www.motox.info

2.Δικη σου επιλογη.

3.Υπαρχει Monsterpack με τα ελληνικα εγκατεστημενα και το εχει ποσταρει ο mythosbt σε αυτο το θεμα κανα διμηνο πριν.Τα language packs Με τα ελληνικα ειναι το 0031 που εχει ελληνικα,αγγλικα,γερμανικα,πολωνικα,βουλγαρικα κτλ και το 0117 που εχει ελληνικα και αγγλικα.

4.Συνηθως shx αλλα μονο το τελευταιο βγηκε sbf Και περνιεται μονο με το RSD LITE 2.3 και πανω.

5.Στο google.

Link to comment
Share on other sites

Kat' arxas na eyxaristhsw ton filo bomber21 gia to endiaferon. Evala to multiflashflex alla den mou evriske to thlefwno ,opws epishs oute to motorola phonetools to evriske .ksanaegkatesthsa to phonetools to opoio leitourghse swsta all to multiflashflex synexeise na mhn to vriskei ...

loipon....meta to lykeio ti ??

Link to comment
Share on other sites

Kat' arxas na eyxaristhsw ton filo bomber21 gia to endiaferon. Evala to multiflashflex alla den mou evriske to thlefwno ,opws epishs oute to motorola phonetools to evriske .ksanaegkatesthsa to phonetools to opoio leitourghse swsta all to multiflashflex synexeise na mhn to vriskei ...

loipon....meta to lykeio ti ??

Κατά το flash-άρισμα του τηλεφώνου, θα σου ζητηθούν 2 ή 3 φορές οι οδηγοί εγκατάστασης του κινητού. Είναι σαν να εγκαθιστάς 3 διαφορετικές συσκευές. Τους οδηγούς αυτούς, τους βρίσκεις στο φάκελο που έγινε η εγκατάσταση του PST. (C/programms/PST Tools) Aφού γίνει αυτό, θα σου αναγνωρίσει το τηλέφωνο.:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι λετε, αξιζει να δωσω το k750 μου για το v3;

Τα "εσωτερικα χαρισματα" του v3 δεν μου πολυ-αρεσουν ρε γαμωτο :(

Ραδιο εχει;

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

τα εξωτερικα ομως.. :D :D

 

κανε οτι λεει η καρδια σου ΚΑΙ συμφωνει το μυαλό σου..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι λετε, αξιζει να δωσω το k750 μου για το v3;

Τα "εσωτερικα χαρισματα" του v3 δεν μου πολυ-αρεσουν ρε γαμωτο :(

Ραδιο εχει;

 

Το γεγονός και μόνο ότι σκέφτεσαι τα χαρακτηριστικά του, πρέπει να σε κάνει να μην το πάρεις. Δεν το παίρνει κανένας για τα χαρακτηριστικά του το κινητό...

 

Υ.Γ. Δεν έχει ράδιο...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Το γεγονός και μόνο ότι σκέφτεσαι τα χαρακτηριστικά του, πρέπει να σε κάνει να μην το πάρεις. Δεν το παίρνει κανένας για τα χαρακτηριστικά του το κινητό...

 

Υ.Γ. Δεν έχει ράδιο...

Οποτε το ξεχνω :happy:

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

TO ΠΗΡΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!

 

καποιους επριξα, αλλα τελικα το πηρα!

 

Ερωτησεις:

1. λειπει η γωνια (φις)!! ειναι και σε αλλους ή την εχασα χωρις να το καταλαβω; δεν εχει ουτε το σφουγγαρακι...

2. που βλεπω ποση μνημη εχω ελευθερη; μονο στις φοτο λεει χρηση 16%

 

το modded fw εκτως απο βιντεο τι αλλο κανει / αλλαζει;

μηνυματα αν το περασω παλι 160/sms θα εχω ετσι;

 

αν γλωσσες βαλω το μικρο μονο των 2 θα εξοικονομησω τον χωρο απο τις αλλες;

 

εβαλα τις επαφες μεσω BT (μια-μια κλαψ) αλλα τα εμφανιζει κανονικα

το λεω γιατι με το προγραμμα ακουσα υπαρχει προβλημα

 

 

επισεις τα σκινς πως τα περναω; μονο το .ski θα στειλω;

 

 

ΕΙΜΑΙ ΠΡΩΤΑΡΗΣ :-ΡΡΡ

Ευχαριστω!

 

 

YΓ και κατι αλλο, τα sms πανε στην sim; δλδ καθε 20-25 θα πρεπει να τα σβηνο ενα-ενα;

η αλλαγμενη εκδοση τα παει στο τηλεφωνο;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR V3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...