Jump to content

Motorola RAZR V3


valtrex
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Bettytsa υπαρχει επισημη αναβαθμιση απο την μαμα Motorola, ειναι η 42.0CR. Οσο για τα πληκτρα δες το μηνυμα 2088 στην σελιδα 105. Ειχα και εγω την ιδια απορια.

If you are frightened of dying, and you are holding on,

you see devils tearing your life away.

If you have made your peace, then the devils are really angels,

freeing you from the earth...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Bettytsa υπαρχει επισημη αναβαθμιση απο την μαμα Motorola, ειναι η 42.0CR. Οσο για τα πληκτρα δες το μηνυμα 2088 στην σελιδα 105. Ειχα και εγω την ιδια απορια.

 

 

se efxaristo para poli

 

mporeis na mou peis ti sou prosferei i kainourgia anavathmisi kai pos mporo na tin kano moni mou?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και χρονια πολλα

Ειμαι κατοχος του Κ700 SonyEricsson και ηθελα να σας ρωτησω το εξης.

Εψαξα λιγο το forum εδω αλλα δεν βρηκα αυτο που ζηταω. Θελω να αγορασω ενα V3 αλλα το θεμα ειναι οτι εχει αγγλικο μενου μονο. Μπορω εγω να εγκαταστησω το ελληνικο εκ των υστερων μονος μου ? 'Η πρεπει να το παω σε αντιπροσωπεια? Κι δευτερον, αν μπορει να γινει η εγκατασταση του ελληνικου μενου θα μπορω να στελνω ελληνικα SMS??

 

Σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

mporeite na moy peite pws tha perasw apo to pc kapoia java games sto v3 enos filoy?

Ειτε μεσω του p2KTools ειτε μεσω του midway (πρεπει να ενεργοποησεις το φορτωτη java).

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και χρονια πολλα

Ειμαι κατοχος του Κ700 SonyEricsson και ηθελα να σας ρωτησω το εξης.

Εψαξα λιγο το forum εδω αλλα δεν βρηκα αυτο που ζηταω. Θελω να αγορασω ενα V3 αλλα το θεμα ειναι οτι εχει αγγλικο μενου μονο. Μπορω εγω να εγκαταστησω το ελληνικο εκ των υστερων μονος μου ? 'Η πρεπει να το παω σε αντιπροσωπεια? Κι δευτερον, αν μπορει να γινει η εγκατασταση του ελληνικου μενου θα μπορω να στελνω ελληνικα SMS??

 

Σας ευχαριστω

Λογικα αν φλασαρεις το ελληνικο πακετο γλωσσων (0031) θα εχει παντου ελληνικα!

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι Καλή Χρονιά!

 

Έχω ξαφνικά το εξής πρόβλημα: Δε μπορώ να ρυθμίσω το ξυπνητήρι. Το πλήκτρο Ρύθμιση δε δουλεύει, ούτε η διαμόρφωση κάποιων από τα ξυπνητήρια που είχα ρυθμίσει από παλιά. Κάποια στιγμή μου επέτρεψε να τα σβήσω όλα, αλλά μετα...

 

Στην προσπάθεια να λύσω το πρόβλημα (μετά από άνοιγμα/κλείσιμο/εξαγωγή μπαταρίας) έκανα αναβάθμιση με τα:

R374_G_0E.42.0ER_reflash.shx και R374_G_0E.41.C0R_Lang0031_reflash_MOTOX.shx

 

Το πρόβλημα παραμένει. Καμμιά ιδέα;

 

Λεπτομέρεια: Στο μενού "Ξυπνητήρι", μόνο το κεντρικό πλήκτρο λειτουργεί, από "ρύθμιση" γράφει "νέο" αλλά καμία άλλη λειτουργικότητα (δε δημιουργείται νέο ξυπνητήρι)

(V3 RAZR black -> SE W700i)
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι Καλή Χρονιά!

 

Έχω ξαφνικά το εξής πρόβλημα: Δε μπορώ να ρυθμίσω το ξυπνητήρι. Το πλήκτρο Ρύθμιση δε δουλεύει, ούτε η διαμόρφωση κάποιων από τα ξυπνητήρια που είχα ρυθμίσει από παλιά. Κάποια στιγμή μου επέτρεψε να τα σβήσω όλα, αλλά μετα...

 

Στην προσπάθεια να λύσω το πρόβλημα (μετά από άνοιγμα/κλείσιμο/εξαγωγή μπαταρίας) έκανα αναβάθμιση με τα:

R374_G_0E.42.0ER_reflash.shx και R374_G_0E.41.C0R_Lang0031_reflash_MOTOX.shx

 

Το πρόβλημα παραμένει. Καμμιά ιδέα;

Hello all, i recently flashed to new software and new flex. (info in my sig)

When i go to use the alarm clock feature in the tools menu my buttons dont work.

Only button that works is the menu button, then when i hit the menu button a new menu appears with the selection "New".

When i select "new" it brings me to the previous page that has "new alarm" and then the buttons dont work again on that page.

Anyone have a solution to this problem?

Thanks in advance.

MotoX

 

Αν το προβλημα σου ειναι ιδιο με αυτο,τοτε διεγραψε τα δυο DB files και restart.

Link to comment
Share on other sites

...Αν το προβλημα σου ειναι ιδιο με αυτο,τοτε διεγραψε τα δυο DB files και restart.

 

Σ ευχαριστώ για την άμεση απόκριση :) Σε ποια DB αναφέρεσαι ομως;;; :wacko:

(V3 RAZR black -> SE W700i)
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ για την άμεση απόκριση :) Σε ποια DB αναφέρεσαι ομως;;; :wacko:

Mεσα στο φακελο audio εχει δυο αρχεια με καταληξη .db!Διεγραψε τα,κανε restart και πες μου τι εγινε!

Link to comment
Share on other sites

Mεσα στο φακελο audio εχει δυο αρχεια με καταληξη .db!Διεγραψε τα,κανε restart και πες μου τι εγινε!

 

:D :D :D

Να πω κι άλλα;;;;;

 

Σ ευχαριστώ !!

(V3 RAZR black -> SE W700i)
Link to comment
Share on other sites

:D :D :D

Να πω κι άλλα;;;;;

 

Σ ευχαριστώ !!

Nα σαι καλα!

Χαιρομαι να βοηθαω!

 

:)

 

Α,πολυχρονος κιολας! (και πολυχρωμος) :p

Link to comment
Share on other sites

se efxaristo para poli

 

mporeis na mou peis ti sou prosferei i kainourgia anavathmisi kai pos mporo na tin kano moni mou?

 

Απ'οτι διαβασα εδω στο forum βελτιωνεται η ποιοτητα της οθονης και γινεται πιο καθαρη και το καλυτερο ειναι οτι μεγαλωνει η μνημη της συσκευης. Φτανει περιπου στα 7mb. Οσο για το πως μπορεις να την κανεις μονη σου θα πρεπει να ρωτησεις τον bomber21 ο οποιος ξερει πολλα για τι θεμα, εγω δεν μπορω να σου πω. Αλλιως υπαρχει και παντα η λυση του να το πας στην Motorola και να γινει εκει η αναβαθμιση.

If you are frightened of dying, and you are holding on,

you see devils tearing your life away.

If you have made your peace, then the devils are really angels,

freeing you from the earth...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά.

Είμαι καινούργια στην παρέα σας μιας και πήρα το ζουζούνι μου (ναι για το V3 μιλάς) το Σάββατο. Και αφού διάβασα και τις 108 σελίδες τελικά πείστηκα (δεν ήθελα και πολύ) κ έκανα αναβάθμιση έβαλα το τελευταίο monster pack 42.0ER που βρήκα στο motox και ενώ όλα έδειχναν καλά σήμερα παρατήρησα πως το τηλ μου δεν ακούγεται ήχος όταν με καλούνε αφού το έψαξα λίγο βρήκα ότι αυτό ισχύει μόνο όταν έχω την επιλογή δόνηση& κουδούνι , στην οποία όταν πάω να πατήσω τη ρύθμιση που έχει από κάτω με βγάζει έξω στο μενού. Σε όλες τις άλλες ρυθμίσεις ήχων όλα λειτουργούν κανονικά μόνο στην δόνηση & κουδούνι είναι το πρόβλημα μηπως έχετε κάτι να μου προτείνετε για να λύσω το πρόβλημα γιατί εγώ δεν βρήκα τπτ ως τώρα. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά.

Είμαι καινούργια στην παρέα σας μιας και πήρα το ζουζούνι μου (ναι για το V3 μιλάς) το Σάββατο.

 

Πρέπει να είμαστε με διαφορά το forum με το μεγαλύτερο αριθμό γυναικών στο myphone right?? :D

 

Και αφού διάβασα και τις 108 σελίδες τελικά πείστηκα (δεν ήθελα και πολύ) κ έκανα αναβάθμιση έβαλα το τελευταίο monster pack 42.0ER .

 

Έχω μείνει άφωνος...:X Congrats...

Όσον αφορά το πρόβλημα κάπου στο motomodders.net πρέπει να έχω διαβάσει κάτι αλλά πρέπει να το ψάξω - αν έχω νέα I will post

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητή Pilar... Χρόνια σου πολλά και συγχαρητήρια τόσο για την αγορά του κινητού σου αλλα πολύ περισσότερο για την απόφασή σου να το flashάρεις :D

 

Η απάντηση στο πρόβλημα σου δίνετε σε αρκετές από τις 108 σελίδες του thread αυτού είτε από μένα είτε από άλλους χρήστες με πιο πρόσφατη εμφάνιση αυτή του φίλτατου bomber21. Η λύση σου απλή αν και κάπως μπακαλίστικη για τα δικά μου γούστα.. σβήσε τα αρχεία mytones.db και temptone.db από τον φάκελο a:\audio του κινητού σου.. κάνε ένα restart και όλα θα φτιάξουν.

 

Απ' οτι είδα βέβαια στην καινούργια έκδοση του P2kTools έχει προβλευθεί αυτή η περίπτωση και υπάρχει εικονίδιο που το κάνει αυτόματα. Αν και δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικά πιστεύω οτι το ίδιο πράγμα θα κάνει και αυτό.

 

Η κοινότητα του V3 σε καλωσορίζει :p

 

----------------------------------------------

 

And for those of you who flashed your phone..... I SALUTE YOU!!!

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι τελευταίο πριν πάω για ύπνο...

 

Δεν ξέρω γιατί η Motorola στα service center αναβαθμίζει στην 42.0CR (μεγάλη εκτίμηση στην Ελλάδα ίσως? Άργησε το...courier? Ποιός ξέρει?) αλλά το τελευταίο επίσημο firmware είναι το 42.0ER και στο συνημμένο zip είναι και τα...αποδεικτικά (το έχω μετατρέψει σε word γιατί το γνήσιο pdf ήταν πολύ μεγάλο σε μέγεθος)

 

Μικρό το κακό ίσως, αλλά για την ορθή τάξη των πραγμάτων...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Xαιρομαι που μεγαλωνει η κοινοτητα των κατοχων του RAZR!Θα ηταν ευτυχημα να ειχαμε και μια ελληνικη ''modding community''! :)

 

 

Κατι αλλο:Μπορειτε να τοποθετησετε αυτες τις εικονες στο mobile/a ετσι ωστε να εχετε εναν ομορφοτερο τηλεφωνικο καταλογο.Δεν ξερω αν σας αρεσει,εμενα μου αρεσε παντως! :p

Link to comment
Share on other sites

Βororo επειδή όπως είπα κ πριν είχα διαβάσει πριν κάνω την αναβάθμιση όλο το θέμα (κουραστικό παρεμπίπτοντος για μια μέρα), και είχα ανοίξει το σημειωματάριο και αποθήκευα ότι οδηγία έβρισκα σχετικά με την αναβάθμιση καθώς κ τα προβλήματα κ λύσεις που προέκυψαν σε άλλους. Όποτε πριν ενοχλήσω δοκίμασα το γνωστό κόλπο με τα mytones.db και temptone.db συγκεκριμένα δυο φορές (στην αρχή δεν λειτουργούσε κανένας ήχος ούτε με τα αλλά προφίλ) την πρώτη φορά δεν έγινε τπτ με την δεύτερη έστρωσαν όλα εκτός αυτού ,δλδ όταν είναι στο δόνηση & κουδούνι δεν λειτουργούν οι ήχοι κ δεν ρυθμίζεται τπτ. Μήπως να το κάνω ξανά αναβάθμιση (τώρα που το μαθαμε χαχαχαχα) ?

Dbal λογικό είναι να έχει πολλές γυναίκες αφού το κινητούλι είναι ένα κόσμημα!!!

υ.σ. Bororo η σελίδα σου είναι καταπληκτική κ βοηθάει όλους εμάς τους αρχάριους. Όποτε σε ευχαριστούμε πολύ για αυτό!!

Link to comment
Share on other sites

Βororo επειδή όπως είπα κ πριν είχα διαβάσει πριν κάνω την αναβάθμιση όλο το θέμα (κουραστικό παρεμπίπτοντος για μια μέρα), και είχα ανοίξει το σημειωματάριο και αποθήκευα ότι οδηγία έβρισκα σχετικά με την αναβάθμιση καθώς κ τα προβλήματα κ λύσεις που προέκυψαν σε άλλους. Όποτε πριν ενοχλήσω δοκίμασα το γνωστό κόλπο με τα mytones.db και temptone.db συγκεκριμένα δυο φορές (στην αρχή δεν λειτουργούσε κανένας ήχος ούτε με τα αλλά προφίλ) την πρώτη φορά δεν έγινε τπτ με την δεύτερη έστρωσαν όλα εκτός αυτού ,δλδ όταν είναι στο δόνηση & κουδούνι δεν λειτουργούν οι ήχοι κ δεν ρυθμίζεται τπτ. Μήπως να το κάνω ξανά αναβάθμιση (τώρα που το μαθαμε χαχαχαχα) ?

 

Στο MotoX που κοιταξα,οποιος ειχε ιδιο προβλημα με το δικο σου λυθηκε με τον παρακατω τροπο:

 

 

 

Ring styles Fix

There are a few fixes:

1. Open p2kman Delete MyToneDB.db & TempToneDB.bd from the /a/mobile/audio directory and do a master reset (security code 000000)

2. Open PST create go to file>new>feature file choose GSM and make sure all values are set to 0 and click on the write to phone button

3. Open Motokit and use the fix ringstyles option-THIS IS EASIEST!

4. Open p2ktools go into p2k mode, connect phone, refresh list. Hit all silent at the top of screen, then restart phone.

5. Using p2kman upload these seems to your phone SILENT RINGSTYLES

6. Another method with p2kman:

1. Delete the 2 db files and restart the phone.

2. Go into the audio or sounds menu NOT I repete NOT the Ringstyles menu and pick a ringtone from there> Hit the top middle button and scroll down to Apply as Ringtone and apply it.

3. Now go into the Ringstyles menu and see if you can change it.

 

Από το MotoX.

Το 3 και το 4 εχουν δουλέψει σε μένα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ Bomper21 :) Υποχρεωμένη!!!

Πάω να δοκιμάσω μπας και το διορθώσω και αν δεν ανατινάξω το pc η το V3ακι μου θα σας ενημερώσω αν πέτυχε η όχι.

 

Λοιπόν η εγχείρηση πέτυχε κ ο ασθενήε επιβίωσε!!! Τέλος καλό όλα καλά!!! Την 2η πρόταση την βρήκα καταστροφική! Η 5η δεν μου ανέβαζε το ενα απο τα δυο seem. Η 6η δεν μου έκατσε. Η 4η απέτυχε! Η 3 στο ξεζιπαρισμα του Motokit μου έβγαλε πρόβλημα οπότε την άφησα. Και η λύση ήρθε απο την 1η την οποία αποφευγα γιατι εχω αλλεργία στις λέξεις ¨master reset ¨. Ολα οκ λοιπόν με τους ήχους. Ξανα ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ Bomper21 :) Υποχρεωμένη!!!

Πάω να δοκιμάσω μπας και το διορθώσω και αν δεν ανατινάξω το pc η το V3ακι μου θα σας ενημερώσω αν πέτυχε η όχι.

 

Λοιπόν η εγχείρηση πέτυχε κ ο ασθενήε επιβίωσε!!! Τέλος καλό όλα καλά!!! Την 2η πρόταση την βρήκα καταστροφική! Η 5η δεν μου ανέβαζε το ενα απο τα δυο seem. Η 6η δεν μου έκατσε. Η 4η απέτυχε! Η 3 στο ξεζιπαρισμα του Motokit μου έβγαλε πρόβλημα οπότε την άφησα. Και η λύση ήρθε απο την 1η την οποία αποφευγα γιατι εχω αλλεργία στις λέξεις ¨master reset ¨. Ολα οκ λοιπόν με τους ήχους. Ξανα ευχαριστώ!!!

Ένα μικρό "μυστικό" άμα θέλουμε να σβήσουμε αρχεία ήχων, είναι να βάλουμε το τηλέφωνο στο αθόρυβο πριν ξεκινήσει η διαδικασία. Έτσι, δε χρησιμοποιείται κανένας ήχος και δεν υπάρχει αλληλεπίδραση μεταξύ των...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω μια απορία σχετικά με τη διαχείρηση αρχείων στο V3. Το έχει ο αδερφός μου και δεν μπορεί να περάσει απο τον υπολογιστή διάφορα αρχεία και κυρίως java εφαρμογές...Χρησιμοποιεί το πρόγραμμα της motorola. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας.Σιγουρα θα εχει ξαναπαντηθει αλλα δεν εχω χρονο δυστυχως αυτη τη στιγμη να ψαξω εκτενεστερα.Τα mp3 ringtones ακουγονται με καλη ποιοτητα και δυνατα?Η ποιοτητα ειναι εφαμιλλη με τα SonyEricsson ή κατωτερη?Απο αυριο θα μπω κι εγω στο club σας (V3 RAZR Black :D )

 

:grin:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR V3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...