Jump to content

Motorola RAZR V3


valtrex
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω παρα πολυ φιλε xagios θα προσπαθησω μεν αν και εκτος οτι το βλεπω δυσκολο, (καθε αρχη και δυσκολη βεβαια) το οτι κρυβει και κινδυνους καπου με κολλαει.

Ειδομεν.

 

Α! Επι τη ευκαιρια η motorola αν το παω θα μου κανει αναβαθμιση?

 

Το κινητο το εχω 1 χρονο ακριβως (ημουν απο τους πρωτους που το αγορασα) του ειχα κανει μια αναβαθμιση τοτε για τον αχρηστο 3D καταλογο, αξιζει λοιπον η αναβαθμιση σε καποιο καταστημα της motorola?

Ειναι μεσα στην εγγυηση? Δηλαδη δωρεαν αναβαθμιση?

Και τι διαφορες θα δω απο την αναβαθμιση της motorola?

Ευχαριστω πολυ και συγνωμη για τις ερωτησεις. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια μια ερωτησουλα....

 

Χτες εστειλα ενα sms σε ενα φιλο μου και ενω το μηνυμα ηταν μονο 90 χαρακτηρες μετα την αποστολη μου εγραψε "2 μηνυματα εσταλησαν"!! :worry:

Μετα μου ηρθαν και δυο αναφορες!!!! :X

 

Τι γινεται? Μεχρι ποσους χαρακτηρες μπορουμε να στειλουμε μηνυμα??

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτησουλα....

 

Χτες εστειλα ενα sms σε ενα φιλο μου και ενω το μηνυμα ηταν μονο 90 χαρακτηρες μετα την αποστολη μου εγραψε "2 μηνυματα εσταλησαν"!! :worry:

Μετα μου ηρθαν και δυο αναφορες!!!! :X

 

Τι γινεται? Μεχρι ποσους χαρακτηρες μπορουμε να στειλουμε μηνυμα??

αν το εχεις με itap ανοικτο αναλογα την version στους 70 περιπου το θεωρει ενα..... ;)

http://pics.homere.jmsp.net/t_24/64x64/031106_tiger.gif I'M NOT PERFECT BUT I'M SO CLOSE THAT SCARES ME

LIVE YOUR LIFE ;) :!:LIFE IS SHORT.......AND YOU'RE TALL :this:

Link to comment
Share on other sites

φίλε yiannis64 αν αναβαθμίσεις το κιν σου να μην ξεχάσεις να πατήσεις [* # και το κουμπάκι που ανοίγει το κιν...(δηλ. το κοκκινο)] όλα αυτά μαζί...για να σε βάλει στο μενού φλασαρίσματος..εκεί θα δείς μια μαυρη οθόνη που θα σου λέει πιο firmware έχεις και αν το Pc είναι συνδεμένο με το κιν σου...Αυτό θεωρώ ότι πολύ βασικό (δηλ. να μπεί το κιν σε update mode..) καθώς εγώ την πρώτη φορά που προσπάθησα να το φλασάρω χωρίς να μπω εκεί...απέτυχε!!Ευτυχώς στην Μοτο...μου το φτειάξανε...αν και κανονικά δεν θα επρεπε..καθώς..καθε επέμβαση το κιν..απαγορεύετε δια ροπάλου...

Από τότε που το πηρα το έχω φλασάρει 3-4 φορές...Αυτά..ελπίζω να βοήθησα...και παρακαλώ τους κ.κ. xagios & Bororo να κάνουνε ανανέωση των tutorials που αναφέρονται στο φλασάρισμα...γιατί κάτι τετοιο δεν αναφαίρετε κάπου απ' όσο ξέρω...τώρα αν τα παιδιά έχουνε καταφέρει να το φλασάρουνε χωρίς να μπούνε στο "update mode"...τότε γράψτε λαθος αν και θεωρώ ότι είναι πιο λογικό αυτό που ανέφερα προηγουμένος!Αυτά!

 

Τα είπα και ξεθύμανα... :P

Link to comment
Share on other sites

έλεος το ίδιο πράγμα ακριβώς υπάρχει 6 σελίδες πιό πίσω.. δεν είναι το itap λέμε :P δες εδώ

 

sorry φιλε μου... :O

Ευχαριστω παντως για τη βοηθεια!

Link to comment
Share on other sites

pReHiStoRik :!: παρακαλώ τους κ.κ. xagios & Bororo να κάνουνε ανανέωση των tutorials που αναφέρονται στο φλασάρισμα...γιατί κάτι τετοιο δεν αναφαίρετε κάπου απ' όσο ξέρω...τώρα αν τα παιδιά έχουνε καταφέρει να το φλασάρουνε χωρίς να μπούνε στο "update mode"...τότε γράψτε λαθος αν και θεωρώ ότι είναι πιο λογικό αυτό που ανέφερα προηγουμένος!Αυτά! :!:

ΑΝ ειχες ακολουθησει σωστα τις οδηγιες θα εβλεπες οτι το μονο που χρειαζεται ειναι να ειναι το τηλ ανοιχτο στο update mode μπαινει αυτοματα πριν αρχισει η διαδικασια φλασαρισματος... το οτι αναφερεις για προβληματα κλπ.. οτι απαγορευεται αυτο ειναι γνωστο ...γραφω οτι η ευθυνη ειναι του καθενος ...για να μην δημιουργουνται παρεξηγησεις αποσυρω τον οδηγο .. ;) :!: παρακαλω και τον αρμοδιο mod να σβησει το μηνυμα μου με αριθμο 1216 :!:

Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

paidia sorry poy sas koyrazo alla epeidi eimai neos kai egw , ean exei kapoios tin kalosini na moy pei ta arnitika ai ta thetika toy v3 , h ean exei anaferthei na moy pei se poia selida gia na pao na ta dw , eyxaristo poli

Έκλεισα μία εβδομάδα που έχω το κινητό!! Αν θυμάμαι καλά τα αρνητικά που έχουν αναφερθεί είναι 1) ο τηλεφωνικός κατάλογος που κάθε καταχώρηση αριθμού φαίνεται ξεχωριστή π.χ. αν έχεις καταχωρήσει τον Γιώργο με κινητό και σταθερό σου βγάζει δύο καταχωρήσεις Γιώργος----αλλά αυτό τελικά δεν είναι πρόβλημα γιατί υπάρχει επιλογή να σου εμφανίζει μόνο την μία βασική καταχώρηση! 2) Ότι δεν έχει αναφορά μόνιμη αλλά πρέπει κάθε φορά που στέλνεις μήνυμα να ορίζεις να σου σταλεί αναφορά ---- αλλά και αυτό τελικά καταρίφθηκε, μιας και ή κάνεις το ανωτέρω ή στα εξερχόμενα βλέπεις αν υπάρχει tick που σημαίνει ότι παραδόθηκε. 3) Η αντιστοιχία των ελληνικών χαρακτήρων στο πληκτρολόγιο (για την αποστολή sms), το οποίο αν ποτέ είχες Ericsson θα σου φανεί απλά ως ένα θέμα συνήθειας. 4) Ορισμένοι ανέφεραν ότι είχαν προβλήματα σύνδεσης του κινητού με το pc.. εγώ δεν είχα κανένα.. όλα δούλεψαν τέλεια. 5) Το μέγεθος της μνήμης είναι λίγο απογοητευτικό (5 ΜΒ), αλλά από ό,τι λένε εδώ τα παιδιά υπάρχει αναβάθμιση που μπορείς να το μεγαλώσεις!! 6) Δεν έχει δυνατότητα λήψης βίντεο... αλλά και πάλι υπάρχει πρόγραμμα που μπορείς να βάλεις ώστε να τραβάς βίντεο.

Γενικά και εν ολίγοις το κινητό είναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ :love: :love: . Πολύ λεπτό! Το χαζεύουν ΟΛΟΙ :w00t: :w00t: και ΟΛΟΙ κατά βάθος θα ήθελαν να το έχουν!! :yahoo: Λίγο να ασχοληθείς μαζί του θα σου φανεί πολύ εύκολο!!! Το μενού είναι αρκετά βατό.. δεν με δυσκόλεψε καθόλου να σου πω την αλήθεια, αν και σε αυτό συνέβαλε η βοήθεια των παιδών εδώ μέσα!!! Τα παιχνίδια που μπορείς να βάλεις είναι πάάάάάρα πολλά!!

 

Υ.Γ. Και κάτι άλλο το Σήμα του είναι SUPER. Το προηγούμενο που είχα (Samsung E700) δεν φτουράει μία μπροστά στο V3. Σε μέρη που δεν μπορούσα να πάρω τηλέφωνο λόγω σήματος, με το V3 όχι μόνο μπορώ, αλλά μιλάω κιόλας χωρίς κανένα πρόβλημα :w00t: :w00t: :w00t:

"Η λήθη οδηγεί στην τραγική επανάληψη"
Link to comment
Share on other sites

pReHiStoRik

ΑΝ ειχες ακολουθησει σωστα τις οδηγιες θα εβλεπες οτι το μονο που χρειαζεται ειναι να ειναι το τηλ ανοιχτο στο update mode μπαινει αυτοματα πριν αρχισει η διαδικασια φλασαρισματος... το οτι αναφερεις για προβληματα κλπ.. οτι απαγορευεται αυτο ειναι γνωστο ...γραφω οτι η ευθυνη ειναι του καθενος προσωπικη ...για να μην δημιουργουνται παρεξηγησεις αποσυρω τον οδηγο .. ;) :!: παρακαλω και τον αρμοδιο mod να σβησει το μηνυμα μου με αριθμο 1216 :!:

 

 

Φίλε xagios σε καμία περίπτωση δεν αμφισβητώ την προσφορά σου στο φόρουμ...μπορεί να κάνω λάθος και εγώ να μην το έχω προσέξει...αλλά τουλάχιστον το δικό μου το κιν...δεν μπήκε στο "update mode" δεν παίρνω όρκο ...απλά θεώρησα ότι δεν υπάρχει...και απλά...είπα πώς έκανα εγώ το φλασάρισμα...

 

Φιλικα..

Link to comment
Share on other sites

pReHiStoRik-> Κάθε παρατήρηση φίλε είναι όχι απλά δεκτή αλλά καλοδεχούμενη, εμένα δεν μου είχε συμβεί και γι αυτό όταν έκανα τον οδηγό (ο οποίος είναι μετάφραση ουσιστικά του οδηγού του motox) δεν το ανέφερα. προσωπικά το ακούω για πρώτη φορά, θα τον ενημερώσω όμως με την περίπτωσή σου :D Αν θες στείλε μου ένα pm με ακριβώς τα πράγματα που έκανες στην περίπτωσή σου.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε xagios σε καμία περίπτωση δεν αμφισβητώ την προσφορά σου στο φόρουμ...μπορεί να κάνω λάθος και εγώ να μην το έχω προσέξει...αλλά τουλάχιστον το δικό μου το κιν...δεν μπήκε στο "update mode" δεν παίρνω όρκο ...απλά θεώρησα ότι δεν υπάρχει...και απλά...είπα πώς έκανα εγώ το φλασάρισμα...

 

Φιλικα..

ολοι μαζι βοηθαμε o ενας τον αλλον :!: στην αρχη λεω οτι πρεπει το προγραμμα[PST] να αναγνωρισει το κινητo φυσικα για να γινει αυτο πρεπει το κινητο να ειναι ανοιχτο .Εχω φλασαρει 3 φορες το κινητο και σε καθε φαση του φλασαρισματος[4 συνολικα ] εμπαινε σε update mode :!: βεβαια εδω πρεπει να τονισω οτι αυτες οι επεμβασεις στο λογισμικο γινονται για το κεφι μας και φυσικα κρυβουν κινδυνους...αλλωστε δεν ειμαστε και το επισημο σερβις της ΜΟΤΟ
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εγώ όταν πήγα να φλασάρω το κιν μου ανοιχτό και όλα κανονικά...μου το αναγνώρισε ως Motorola V3 αν το βάλεις στο update mode και το συνδεσεις με το pc το αναγνωρίζει διαφορετικά...στον οδηγό που έχει ο Βορορο στη σελίδα του έχει και τις δύο ονομασία...τώρα αν μπαίνει στο update mode αν το έχεις ανοιχτό...ή μπαίνει χειροκίνητα...δεν έχει καμία σημασία..απλά δείτε το σαν μια διαφορετική αντιμετώπιση στο θέμα φλας... :)

 

Αυτό που θέλω να ρωτήσω εγώ είναι γιατί όταν παω να σβήσω τους ήχους και τις διαφημήσεις που έχει η Μοτο μεσα...αρχίζει και κολλάει το κιν..ή πολλές φορές δεν μπαίνει στο υπομενού...μάλλον θα είναι σαν το σκιν Μοτο..που δεν πρέπει να το σβήσουμε :)

 

Αυτα...

Link to comment
Share on other sites

γιατί όταν παω να σβήσω τους ήχους και τις διαφημήσεις που έχει η Μοτο μεσα...αρχίζει και κολλάει το κιν..ή πολλές φορές δεν μπαίνει στο υπομενού...μάλλον θα είναι σαν το σκιν Μοτο..που δεν πρέπει να το σβήσουμε

Αν θυμάμαι καλά.. είχε ειπωθεί εδώ ότι κάποιοι ήχοι είναι άμεσα συνδεδεμένοι με την λειτουργία του κινητού, και ότι δεν πρέπει να σβηστούν :cry:

 

Για καλό και για κακό :cry: ας κάνουμε και ένα backup πριν σβήσουμε οτιδήποτε :O

"Η λήθη οδηγεί στην τραγική επανάληψη"
Link to comment
Share on other sites

Έχω buckup δεσποινής μου απλά δεν ξέρω ποιοί είναι οι ήχοι που δεν πρέπει να σβηστούν... :/

Βρε συ.. δεν το είπα για σένα :O :( . Το είπα για τα παιδιά που τώρα πήραν το κινητάκι!!

Ας κάνω μία άμεση ερώτηση λοιπόν μαζί με εσένα. Ποιοι ήχοι δεν πρέπει να σβηστούν?? Αυτοί που έχουν το λουκετάκι δίπλα??

"Η λήθη οδηγεί στην τραγική επανάληψη"
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια... μια ερωτηση γιατι εχω σπασει το κεφαλι μου: :wacko:

Οπως εχω διπλα μου το κινητο stand by χωρις να το χρησιμοποιω, κανει ξαφνικα μονο του ενα μονοκομματο και συντομο μπιπ, ασχετα αν το' χω συνδεδεμενο με ΜπλεΔοντι ακουστικο ή οχι. Επισης, δεν εχει να κανει και με την ωρα γιατι δε συμβαινει ανα τακτα χρονικα διαστηματα (π.χ. καθε μια ωρα ας πουμε), ουτε ειναι αποστολη ή αναφορα sms. Ουτε ενδειξη μπαταριας ειναι γιατι ειναι τιγκα φορτισμενο. Ο ηχος αυτος δεν υπαρχει αποθηκευμενος στο κινητο.

 

Καμια ιδεα τι μπορει να ειναι;

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ίσως είναι το εξής:

 

Menu - Settings - Network - Service Tone

 

Αν είναι on τότε κάθε φορά που το V3 βρίσκει ή χάνει δίκτυο σε ειδοποιεί με ένα μικρό μπιπ....

Αν το απενεργοποιήσεις τότε μάλλον δεν πρόκειται να ξανακούσεις το μπιπ αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Σπυρο ευχαριστω, το τσεκαρα αλλα δεν ειναι αυτο, ειναι απενεργοποιημενο...

 

Υπαρχει περιπτωση το μπιπ αυτο να το κανει μονο οταν ειναι συνδεδεμενο με ακουστικο ΜπλεΔοντι, επειδη χανει για δευτερολεπτα τη συνδεση, ή κατι τετοιο τελος παντων; Ρωταω γιατι το εχω αποσυνδεσει επιτηδες εδω και ωρες και δε μου το ξανακανε.

 

Καμια αλλη ιδεα; :cry:

Link to comment
Share on other sites

Σπυρο ευχαριστω, το τσεκαρα αλλα δεν ειναι αυτο, ειναι απενεργοποιημενο...

 

Υπαρχει περιπτωση το μπιπ αυτο να το κανει μονο οταν ειναι συνδεδεμενο με ακουστικο ΜπλεΔοντι, επειδη χανει για δευτερολεπτα τη συνδεση, ή κατι τετοιο τελος παντων; Ρωταω γιατι το εχω αποσυνδεσει επιτηδες εδω και ωρες και δε μου το ξανακανε.

 

Καμια αλλη ιδεα; :cry:

 

Οταν υπαρχει αναπαντητη κληση η μυνημα που δεν τα εχεις δει κανει αυτον τον ηχο.

Για κοιτα το :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μεγαλε... εγραψες!!!!!!! :D

 

Εκανα πειραμα και ειναι οντως ετσι.

Το μυαλο μου -φυσικα- ειχε παει στο χειροτερο.

Ευχαριστω πολυ και παλι!

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο το εχω αγορασει απο τους πρωτους απο εδω μεσα απο περσι τον σεπτεμβριο.Λογικο ειναι να το εχω ψαξει σχεδον σε ολα.

Η αληθεια ειναι οτι ειναι το μοναδικο κινητο που εχω κρατησει 1 χρονο.

Παντως να εισαι καλα.Σημασια εχει οτι λυθηκε το προβλημα σου. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μαγκες ειμαι καινουργιος χρηστης του v3!φοβερο!εχω μια απορια ομως και ελπιζω να βρεθει καποιος να μου τη λυσει.το ακουστικο του ακουγεται χαμηλα οσο ακομα και αν το ανεβασεις τερμα.συμβαινει και σε κανεναν αλλον?Πριν ειχα ενα nokia 6230 και ακουγοταν "καμπανα".ελπιζω να μου απαντησει καποιος.

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

μαγκες ειμαι καινουργιος χρηστης του v3!φοβερο!εχω μια απορια ομως και ελπιζω να βρεθει καποιος να μου τη λυσει.το ακουστικο του ακουγεται χαμηλα οσο ακομα και αν το ανεβασεις τερμα.συμβαινει και σε κανεναν αλλον?Πριν ειχα ενα nokia 6230 και ακουγοταν "καμπανα".ελπιζω να μου απαντησει καποιος.

Ευχαριστω!

εχοντας δοκιμασει αρκετα κινητα το ακουστικο πιστευω ειναι απο τα πιο δυνατα σημεια του ποτε δεν ειχα προβλημα και εχω 2 V3 στην οικογενεια
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR V3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...