Jump to content

Motorola RAZR V3


valtrex
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακριβως με 10! ευρω μπορεις να αγορασεις καινουρια οθονη απο το ebay

 

http://cgi.ebay.com/OEM-Motorola-RAZR-V3-LCD-Screen-with-Side-Buttons-Keys_W0QQitemZ290316084120QQcmdZViewItemQQptZPDA_Accessories?hash=item43982fe398&_trksid=p4634.c0.m14.l1262&_trkparms=|301%3A0|293%3A1|294%3A30

 

Οδηγιες για το πως θα το ανοιξεις υπαρχουν εδω (θα χρειαστεις ενα κατσαβιδακι torx νουμερο 4):

 

http://www.hackthev3.com/pdf/Motorola_V3_disassembly_guide.pdf

 

Να αλλαξεις οθονη ειναι σχετικα ευκολο, πολυ ευκολοτερο απο το να αλλαξεις ολο το σασι οπως εχω κανει εγω στο δικο μου.

Τα μαυρα λαστιχακια που καλυπτουν τις 4 βιδες καλο ειναι μετα να τα κολλησεις με ελαχιστη κολλα στιγμης, για να μην τυχον τα χασεις...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά ξανανοίγω το θέμα γτ με ενδιαφέρει.

Μου χάλασε πρόσφατα το κινητάκι μου (SE W850i ) μετά απο 2,5 χρόνια εκτετεμμένης χρήσης! :O και θέλω να πάρω άλλο.

Αλλά επειδή πήρα το καταπληκτικο-μοναδικό-υπέροχο Ipod Touch 32GB και έδωσα εκεί αρκετά,είναι τρομερό gadget και θέλω να πάρω ένα απλό κινητό,πιο πολύ εύχρηστο , με καπάκι απαραίτητα :p .

Και μου έκατσε στο μάτι το Motorola V3i στου πάγου το οποίο έχει πάρα πολύ καλή τιμή.Αλλά εμένα μου έκατσε σε χρυσό η Razr v3i D&G συσκευή!:cry::cry:Ξέρετε αν κυκλοφορεί στν Ελλάδα???

'Η μόνο από εξωτερικό μπορώ να το προμηθευτώ???

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα κυκλοφορούσε και εδώ!Να έχεις υπόψη ότι έχει τα χρονάκια του πάντως το λογισμικό του...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια καλησπερα.... θα ηθελα να σας ρωτησω εαν γινεται να βαλω σε ενα v3 μια προσοψη απο v3i... εαν ταιριαζει δλδ.... κι αν υπαρχει και καποιος "οδηγος" για αλλαγη προσοψης θα μου ηταν πολυ χρησιμος... θενξ....
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Παιδια καλησπερα,

Ξεθαβω το thread για να ρωτησω το εξης... Εχω αγορασει απο μια αγγελια ενα V3 ασημι το οποιο δεν ειχε ουτε αποδειξη ουτε τιποτα. Ομως οταν παω να δω την εκδοση λογισμικου βλεπω: R4515_G_08.BD.B3R. Αυτη η εκδοση απο οτι εψαξα στο ιντερνετ λεει οτι βρισκεται στα v3r και οχι στα v3.... Τι σημαινει αυτο; Οτι ειναι παραεισαγωγη απο εξωτερικο; Λειπουν καποιες λειτουργειες; Τι διαφορες εχουν τα V3r απο τα απλα V3;;;;

Το κινητο μπορει και τραβαει και αποθηκευει βιντεο ενω εχει και ελληνικα. Η εκδοση flex ειναι: SE6791AXXG1142.

Dust in the wind, all we are is dust in the wind..............
Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς,δεν υπολείπεται σε τίποτα του V3.Είναι μια νεότερη έκδοση του V3,τον τελευταίο καιρό ερχόντουσαν κυρίως V3r.
Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς,δεν υπολείπεται σε τίποτα του V3.Είναι μια νεότερη έκδοση του V3,τον τελευταίο καιρό ερχόντουσαν κυρίως V3r.

 

Ok ευχαριστω για την απαντηση.... 2 ερωτησουλες μοναχα....

Καμια φορα οταν το ανοιγω η κοιταζω την οθονη βλεπω ενα ανεπαισθητο σχεδον τρεμοπαιγμα της φωτεινοτητας της οθονης η οποια μετα απο λιγο σταματα... Ειναι φυσιολογικο; Η να παω να το κατσαβιδιασουν; Το κακο ειναι οτι ειναι οτι το κανει σχετικα σπανια οποτε δυσκολο να το δουνε στην motorola...

Το δευτερο ειναι οτι καμια φορα στιγμιαια για δεκατα του δευτερολεπτου καθως μιλαω χανεται ο συνομιλητης μου, και καμια φορα οταν μιλαω ακουγονται θορυβοι σαν παρεμβολες... Λετε να παιζει τιποτα με το σημα, η πρεπει να κανω κανα firmware upgrade μπας και στρωσει....; Υπαρχουν πουθενα αναλυτικα οδηγιες για το πως μπορουμε να κανουμε firmware upgrade;

Dust in the wind, all we are is dust in the wind..............
Link to comment
Share on other sites

Ok ευχαριστω για την απαντηση.... 2 ερωτησουλες μοναχα....

Καμια φορα οταν το ανοιγω η κοιταζω την οθονη βλεπω ενα ανεπαισθητο σχεδον τρεμοπαιγμα της φωτεινοτητας της οθονης η οποια μετα απο λιγο σταματα... Ειναι φυσιολογικο; Η να παω να το κατσαβιδιασουν; Το κακο ειναι οτι ειναι οτι το κανει σχετικα σπανια οποτε δυσκολο να το δουνε στην motorola...

Το δευτερο ειναι οτι καμια φορα στιγμιαια για δεκατα του δευτερολεπτου καθως μιλαω χανεται ο συνομιλητης μου, και καμια φορα οταν μιλαω ακουγονται θορυβοι σαν παρεμβολες... Λετε να παιζει τιποτα με το σημα, η πρεπει να κανω κανα firmware upgrade μπας και στρωσει....; Υπαρχουν πουθενα αναλυτικα οδηγιες για το πως μπορουμε να κανουμε firmware upgrade;

Το πρώτο κατά τη γνώμη μου είναι ασήμαντο,το δεύτερο όμως είναι σημαντικό bug,αν δε φταίει το σήμα.Πάντως το V3 που είχα παλιά,ήταν εξαιρετικό στον τομέα αυτό.

 

Όσο για firmware upgrade,έχω γράψει έναν οδηγό

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=137276

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Το πρώτο κατά τη γνώμη μου είναι ασήμαντο,το δεύτερο όμως είναι σημαντικό bug,αν δε φταίει το σήμα.Πάντως το V3 που είχα παλιά,ήταν εξαιρετικό στον τομέα αυτό.

 

Όσο για firmware upgrade,έχω γράψει έναν οδηγό

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=137276

 

Tελικα τα ιδια μου κανει και με το k800 που εχω... Σημα μπανανα της Cosmote βλεπετε.....

Dust in the wind, all we are is dust in the wind..............
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Γεια σας παιδια!

Να ρωτησω κατι θελω.

Σκεφτομαι να παρω ενα Motorola V3i απο το Ebay επειδη σαν κινητο το ειχα και παλια και εινε και ενα απο τα αγαπημενα μου, και θελω να το ξανα αγορασω μιας και η τιμη του πλεον εινε αρκετα καλη.

Αλλα μου ειπανε οτι δεν θα εχει Ελληνικο Μενου, πως θα μπορεσω να περασω Ελληνικο Μενου?

Γινεται κατι τετοιο?

Αν ναι πως ξερει κανεις να μου πει?

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και γίνεται. Δες εδώ. Παρ' όλα αυτά άνοιξε μια αγγελία ζήτησης στο Buy & Sell και θα σου 'ρθει πιο οικονομικά. Γύρω στα 50€ πωλούνται στην Ελλάδα.
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και γίνεται. Δες εδώ. Παρ' όλα αυτά άνοιξε μια αγγελία ζήτησης στο Buy & Sell και θα σου 'ρθει πιο οικονομικά. Γύρω στα 50€ πωλούνται στην Ελλάδα.

 

Αχα, γιατι πιστευα οτι δεν θα γινοτανε.

Εννοεις να ανοιξω αγγελια εδω περα στο Forum?

Ναι αλλα θελω καινουργειο και οχι μεταχειρισμενο.

Καινουργειο στα 50 Ευρω σιγουρα? Γιατι τοσο το βρηκα και απο το Ebay, αλλα αν εινε ιδια η τιμη του και απο εδω τοτε καλυτερα να το παρω απο εδω απο Ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκες 50€ καινούριο;

 

Ναι το Motorola V3i και οχι το απλο το Motorola V3.

60 USD εχει στο Ebay, οποτε εινε περιπου στα 50 Ευρω και ουτε...

Απο οτι βλεπω κανεις δεν πουλαει εδω περα αυτο το κινητο.

Και παλι δεν νομιζω να το δινουνε τοσο στην Ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ κάνει από 40-50€ μεταχειρισμένο, οπότε πάρτο από ebay.

 

Ε ναι καλυτερα και τωρα απο οτι βλεπω βρηκα καποιον ο οποιος λεει οτι μπορει να βαλει αυτος το Ελληνικο Μενου και να το στειλει.

Οποτε εινε μια χαρα να το παρω απο το Ebay, και πιο φθηνα και στα Ελληνικα.

Απλα πρεπει να ψαξεις, γιατι αλλοι το δινουνε 100 USD και αλλοι περιπου στα 50 USD, 60 USD, 70 USD, εκει κοντα.

Link to comment
Share on other sites

Παντού ισχύει ότι πρέπει να κάνεις έρευνα αγοράς. ;)

 

Yeap, αυτο πιστευω εινε το μονο λογικο πριν παρεις κατι, και απο Ελλαδα και εκτος Ελλαδος.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω ξεχασμένο στο συρτάρι ρε παιδιά γιατί η οθόνη μου βγαλε στα καλά καθούμενα κάτι γραμμές, πολύ καλό κινητό παρόλαυτα
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εγώ το έχω ξεχασμένο στο συρτάρι ρε παιδιά γιατί η οθόνη μου βγαλε στα καλά καθούμενα κάτι γραμμές, πολύ καλό κινητό παρόλαυτα

Αν πουλαει κανεις κανενα v3i ας μου στειλε ενα pm. Εχω βαλει και αγγελια στο buy and sell αν θελετε να δειτε τι ζηταω.:)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

επαναφερω ενα παλιο θεμα γιατι θελω μια βοηθεια.

σημερα πηγα αγορασα μια μπαταρια για το ξεχασμενο v3 και το κινητο δουλευει μια χαρα.το χρησιμοποιω ηδη :up: απλα επειδη δεν βρισκω το manual δεν θυμαμαι πως μπορω να σβησω τις συντομεσεις που βγαινουν οταν παταω πανω-κατω-αριστερα-δεξια το κεντρικο στρογγυλο πληκτρο.επισης το quick dial τι ακριβως ειναι..γιατι ουτε αυτο το θυμαμαι :worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το εγχειρίδιο στα αγγλικά:

http://www.motorola.com/staticfiles/Support/Mobile%20Phones/RAZR%20V3/US-EN/_Documents/Static%20Files/V3_06_UG_generic.pdf

 

Για τα τέσσερα βελάκια πήγαινε εδώ:

Μενού -> Ρυθμίσεις -> Διαμόρφωση -> Οικεία Οθόνη -> Home Keys

 

Όσο για το Quick Dial, το εγχειρίδιο στη σελίδα 52 γράφει:

"Dial phone numbers stored by your service provider"

Δεν ξέρω πώς χρησιμοποιείται αυτό, δεν το έχω ψάξει ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θυμάστε ποια έκδοση του MPT το υποστηρίζει? Γιατί κατέβασα την 5 και δεν το αναγνωρίζει... Για sync των επαφών με το outlook έχουμε τίποτα άλλο?
Link to comment
Share on other sites

Το εγχειρίδιο στα αγγλικά:

http://www.motorola.com/staticfiles/Support/Mobile%20Phones/RAZR%20V3/US-EN/_Documents/Static%20Files/V3_06_UG_generic.pdf

 

Για τα τέσσερα βελάκια πήγαινε εδώ:

Μενού -> Ρυθμίσεις -> Διαμόρφωση -> Οικεία Οθόνη -> Home Keys

 

Όσο για το Quick Dial, το εγχειρίδιο στη σελίδα 52 γράφει:

"Dial phone numbers stored by your service provider"

Δεν ξέρω πώς χρησιμοποιείται αυτό, δεν το έχω ψάξει ποτέ.

Ευχαριστω πολυ :up: :yahoo:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
είχα το V3i για 2-3 χρόνια. πραγματικά σκυλί, είχε πέσει απο 2 ορόφους σε εργοτάξιο και δεν έπαθε τίποτα. Αξιόλογες προδιαγραφές για την εποχή του (για κάποιον που έχει συμβατικές απαιτήσεις έτσι;). Τώρα βέβαια είναι λίγο ιστορικό κομμάτι, αλλά είχα πολύ θετικές εντυπώσεις απο αυτό! Χάλασε μετά απο 2μισι χρόνια, μάλλον από κινέζικο φορτιστή αυτοκινήτου :(
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR V3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...