Jump to content

Motorola RAZR V3


valtrex
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείς σε παρακαλώ να κάνεις copy το post σου στο thread που έχω ανοίξει στο topic της Motorola και να συνεχίσουμε εκεί γιατί έχω μερικές απορίες..? :O

 

ΥΓ: Bomber thanx a lot!

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έκανα πριν 3-4 μέρες update το παλιό μου phone tools και νομίζω το 3άρι μου έδωσε διαθέσιμο. Δυστυχώς έχω το κουτί από το v3i στο άλλο σπίτι οπότε δεν ξέρω αυτό τι έχει μέσα αν και για 3άρι το κόβω. :worry:

Δοκίμασα πάντως σήμερα να βάλω τον τηλεφωνικό κατάλογο του v3i στο v3 και με το που πάτησα καταρχήν συγχρονισμό που ήταν η μόνη διαθέσιμη επιλογή μου έβαλε μέσα τον παλιό τηλεφωνικό κατάλογο που είχα στο v3 και τον οποίο είχα σβήσει από το κινητό. Περίεργο ε; :confused: Προφανώς το είχε κρατημένο μέσα στη μνήμη του pc. Δηλαδή τον τηλεφωνικό κατάλογο του v3i δεν μπορώ να τον βάλω στο v3 αν μου καπνίσει; Καταλαβαίνει ποιο κινητό είναι συνδεδεμένο και μου δίνει μόνο τις σχετικές επιλογές; Ρε μήπως είναι πιο έξυπνο απ' ότι φανταζόμουνα; :D

Με το 3 μπορείς να φτιάξεις ένα άσχετο τηλ κατάλογο σε αρχείο excel, να πας στην επιλογή restore να διαλέξεις το αρχείο και να το περάσεις στο κινητό. Βέβαια θα πρέπει να γνωρίζεις τα αντίστοιχα πεδία ώστε να μη γίνει χαμός!

Αυτό που λες ότι αναγνωρίζει τη συσκευή και φορτώνει μόνο το συγκεκριμένο τηλ κατάλογο που είχε αποθηκεύσει από πριν το κάνει το 4. Αλλα το μειονέκτημα εδώ είναι ότι δεν μπορείς να επεξεργαστείς τον τηλ κατάλογο σαν αρχείο excel.

Για να περάσεις τον τηλεφωνικό κατάλογο του V3i στο V3 κάνε το εξής:

Κάνε <back up τον τηλ κατάλογο του i όπως σου έδειξε ο bomber21 και αποθήκευσε το αρχείο ώστε να είναι εύκολα προσβάσιμο. Μετά αποσύνδεσε το i και σύνδεσε το V3 και από το ίδιο μενού επέλεξε restore. Θα σου ζητήσει να επιλέξεις αρχείο, θα διαλέξεις τον τηλ κατ. του V3i και θα τον περάσει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φίλε σε ευχαριστώ για τη βοήθεια. Προς το παρόν θα κατεβάσω τη full έκδοση του MPT όπως μου είπε ο bomber τον οποίο επίσης ευχαριστώ. Δυστυχώς η ταχύτητα με την οποία το κατεβάζω είναι τραγική και δεν ξεπερνάει το 1kb/sec οπότε πρέπει να οπλιστώ με πολύ υπομονή. :(
Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

Φίλε σε ευχαριστώ για τη βοήθεια. Προς το παρόν θα κατεβάσω τη full έκδοση του MPT όπως μου είπε ο bomber τον οποίο επίσης ευχαριστώ. Δυστυχώς η ταχύτητα με την οποία το κατεβάζω είναι τραγική και δεν ξεπερνάει το 1kb/sec οπότε πρέπει να οπλιστώ με πολύ υπομονή. :(

Ή να πας σε ένα service της Motorola και να ζητήσεις να σου πουλήσουν μόνο το CD (κοστίζει 10 ευρώ) ή να σου το αντιγράψουν (και αυτό γίνεται). Αν σε ρωτήσουν αν έχεις καλώδιο επέμεινε ότι έχεις από άλλο κινητό και ότι δεν το χρειάζεσαι. Α, και κάτι ακόμα. Δε χρειάζεται να ευχαριστείς για τίποτε, ανταλλαγή γνώσεων και πληροφοριών κάνουμε, σίγουρα με έχεις βοηθήσει σε κάτι άλλο και αν όχι θα βοηθήσεις στο μέλλον.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ή να πας σε ένα service της Motorola και να ζητήσεις να σου πουλήσουν μόνο το CD (κοστίζει 10 ευρώ) ή να σου το αντιγράψουν (και αυτό γίνεται). Αν σε ρωτήσουν αν έχεις καλώδιο επέμεινε ότι έχεις από άλλο κινητό και ότι δεν το χρειάζεσαι.

 

Το ξαναέβαλα σήμερα το πρωί να κατεβαίνει και σε κανά 20λεπτο ήταν έτοιμο οπότε είμαι μια χαρά. Μόλις βρω λίγο χρόνο θα το δοκιμάσω να δω τι παίζει. :)

Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

Ενας φιλος μου δινει για πολυ καλα λεφτα η το ολοκαινουργιο αχρησιμοποιητο ν3 η το επισης αχρησμοποιητο ν3i (και τα δυο σε μπλε και τα δυο στο κουτι τους που δεν εχει ανοιχτει). Η μεταξυ τους διαφορα στην τιμη ειναι 60 ευρω. Δεν ειμαι καλα ενημερωμενος και ζητω τη συμβουλη σας ωστε να διαλεξω μεταξυ των δυο. Τα σημεια που με ενδιαφερουν ειναι.....

 

1)Αξιοπιστια V3 η V3i ???

 

2) Γνωριζω οτι η καμερα του ν3i ειναι καλυτερη(Μpixels).......ομως το ν3 ειναι αναβαθμισιμο επιτρεποντας τη λειτουργια βιντεο.....poso ασφαλης ειναι αυτη η αναβαθμιση και ποσα δευτερολεπτα βιντεο τραβαει??

 

3) ισχυει αυτο που μου ειπαν???Οτι τα κανουργια ΜΑΥΡΑ ν3 εχουν τη νεα εκδοση λογισμικου που επιτρεπει την καταγραφη βιντεο σε αντιθεση με το ΜΠΛΕ Η ΤΟ ΑΣΗΜΙ v3 τα οποια πρεπει να φροντισω να τα αναβαθμισω εγω ωστε να τραβανε βιντεο?????!!!!!!!! Η ολα τα καινουργια ν3 εχουν καταγραφη βιντεο ανεξαρτητως χρωματος και η διακριση αυτη υπαρχει μονο στα παλαιοτερα πρωτοκυκλοφορησαντα ν3 ?????

 

4) Εν ολιγοις αξιζειι τα 60 επιιπλεον ευρω το ν3i ????

ευχαριστω για το χρονο σας

Link to comment
Share on other sites

Ενας φιλος μου δινει για πολυ καλα λεφτα η το ολοκαινουργιο αχρησιμοποιητο ν3 η το επισης αχρησμοποιητο ν3i (και τα δυο σε μπλε και τα δυο στο κουτι τους που δεν εχει ανοιχτει). Η μεταξυ τους διαφορα στην τιμη ειναι 60 ευρω. Δεν ειμαι καλα ενημερωμενος και ζητω τη συμβουλη σας ωστε να διαλεξω μεταξυ των δυο. Τα σημεια που με ενδιαφερουν ειναι.....

 

1)Αξιοπιστια V3 η V3i ???

 

2) Γνωριζω οτι η καμερα του ν3i ειναι καλυτερη(Μpixels).......ομως το ν3 ειναι αναβαθμισιμο επιτρεποντας τη λειτουργια βιντεο.....poso ασφαλης ειναι αυτη η αναβαθμιση και ποσα δευτερολεπτα βιντεο τραβαει??

 

3) ισχυει αυτο που μου ειπαν???Οτι τα κανουργια ΜΑΥΡΑ ν3 εχουν τη νεα εκδοση λογισμικου που επιτρεπει την καταγραφη βιντεο σε αντιθεση με το ΜΠΛΕ Η ΤΟ ΑΣΗΜΙ v3 τα οποια πρεπει να φροντισω να τα αναβαθμισω εγω ωστε να τραβανε βιντεο?????!!!!!!!! Η ολα τα καινουργια ν3 εχουν καταγραφη βιντεο ανεξαρτητως χρωματος και η διακριση αυτη υπαρχει μονο στα παλαιοτερα πρωτοκυκλοφορησαντα ν3 ?????

 

4) Εν ολιγοις αξιζειι τα 60 επιιπλεον ευρω το ν3i ????

ευχαριστω για το χρονο σας

1.To κινητο ειναι το ιδιο σαν κατασκευη.Νομιζω ομως οτι το απλο εχει καλυτερη μπαταρια.

 

2.Αν δεν εχεις καλη σχεση με υπολογιστες ειναι λιγο περιπλοκο να το κανεις μονος σου.Αλλιως 11 ευρω στη Motorola για ενεργοποιηση βιντεο.

 

3.Δε γνωριζω.

 

4.ΓΙΑ ΜΕΝΑ,ΝΑΙ.Δως του ενα 50αρι παραπανω και παρε το i.Δε θα ανησυχεις μηπως γεμισε η μνημη και θα εχεις καλυτερες φωτο.

Link to comment
Share on other sites

Το πιο προσφατο monster pack:

 

http://rapidshare.de/files/21787581/R374_G_0E.42.0ER_A_PDS005_LP0031_DRM0001_JPJAVA_G_0E_V3_01_0AR_SE8615MXXH1135_1FF.zip.html

 

Αντικατεστησα το πακετο γλωσσων με το 0031 που περιλαμβανει και τα ελληνικα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει βγει και η 42.10R mythos?

 

Η 42.0ER_Α (επισημο λογισμικο) κυκλοφορησε τον προηγουμενο μηνα και διορθωνει ενα προβλημα που παρουσιαζουν ορισμενα V3 (πεφτει η γραμμη κατα τη διαρκεια της κλησης).Η 42.10R κυκλοφορησε αρκετους μηνες πριν επομενως πρεπει να ειναι παλαιοτερη εκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή φαίνεσαι άριστα πληροφορημένος σε θέματα firmware -το δικό σου monsterpack της 42.0ΕR φοράει ακόμα το V3 μου άλλωστε :) - μήπως έχεις ρίξει καμια ματιά στο thread που έχω ανοίξει γα ένα πολύ συγκεκριμένο bug του V3 και μπορούσες να μας διαφωτίσεις? Μήπως π.χ το update σχετίζεται με την επίλυση και αυτού?

Thanx για άλλη μια φορά για την παροχή official firmware! ;)

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

@bomber

http://rapidshare.de/files/21873094/R374_G_0E.42.0ER_A_reflash_mDRM_LP0031.zip.html

 

@dbal

Δυστυχως δεν γνωριζω αν αυτο το firmware λυνει το προβλημα, οταν το περασω θα δοκιμασω.

Link to comment
Share on other sites

paideia help!piga na diagrapso kapoia pragmata apo to kinito mou meso tou p2k commander k kata lathos diegrapsa olous tous ixous pou eixe mesa k tora se opoio profil k na nai den exo ixo sto minima.epeisis otan pao sto rithmisi ixon k pao na kano kapoio profil epeksergasia pali den mporo na to kano,me vgazei ekso!!

pou mporo na ksanavro tous ixous aftous kserete???efxaristo prokatavolika!

Link to comment
Share on other sites

@bomber

http://rapidshare.de/files/21873094/R374_G_0E.42.0ER_A_reflash_mDRM_LP0031.zip.html

 

@dbal

Δυστυχως δεν γνωριζω αν αυτο το firmware λυνει το προβλημα, οταν το περασω θα δοκιμασω.

Πρωτη φορα που περναω firmware (και εχω περασει πολλα! :D ) και βλεπω τοσο μεγαλη διαφορα στο bootαρισμα!

 

:!::!::!:

Link to comment
Share on other sites

Με το Reflash ε? To οτι περιέχει το ελληνικο languagepack ενώ το έχουμε ήδη εγκατεστημένο δεν προκαλεί πρόβλημα?

 

ΥΓ:Τα 42.0FR_B ή ακόμα και το 42.10R βάσει ονοματολογίας και των release dates τους, δεν θα έπρεπε βρε Mythos να είναι πιο πρόσφατα? Βέβαια το είπες οτι το συγκεκριμένο είναι επίσημο και βγήκε προ μηνός αλλά....απλά μου κάνει εντύπωση και ρωτάω....:O

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Με το Reflash ε? To οτι περιέχει το ελληνικο languagepack ενώ το έχουμε ήδη εγκατεστημένο δεν προκαλεί πρόβλημα?

 

ΥΓ:Τα 42.0FR_B ή ακόμα και το 42.10R βάσει ονοματολογίας και των release dates τους, δεν θα έπρεπε βρε Mythos να είναι πιο πρόσφατα? Βέβαια το είπες οτι το συγκεκριμένο είναι επίσημο και βγήκε προ μηνός αλλά....απλά μου κάνει εντύπωση και ρωτάω....:O

1.Nαι με το reflash.Oχι,κανενα προβλημα!

2.Λογικα τα δυο που ανεφερες ειναι πιο καινουρια αλλα αυτο που ποσταρε ο mythos ειναι official.

Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορα που περναω firmware (και εχω περασει πολλα! :D ) και βλεπω τοσο μεγαλη διαφορα στο bootαρισμα!

 

:!::!::!:

Τι εννοεις;Σου δημιουργησε καποιο προβλημα;

 

To οτι περιέχει το ελληνικο languagepack ενώ το έχουμε ήδη εγκατεστημένο δεν προκαλεί πρόβλημα?

Οχι δεν προκαλει προβλημα.

 

ΥΓ:Τα 42.0FR_B ή ακόμα και το 42.10R βάσει ονοματολογίας και των release dates τους, δεν θα έπρεπε βρε Mythos να είναι πιο πρόσφατα? Βέβαια το είπες οτι το συγκεκριμένο είναι επίσημο και βγήκε προ μηνός αλλά....απλά μου κάνει εντύπωση και ρωτάω....

Βασει ονοματολογιας το 42.10R ειναι πιο προσφατο αλλα ειναι ανεπισημο λογισμικο και αν εχω καταλαβει καλα δεν λυνει και το προβλημα που παρουσιαζουν ορισμενα V3 κατα τη διαρκεια της κλησης.Αντιθετως το 42.0ER_Α αν και πρεπει να εχει λιγοτερες βελτιωσεις σε σχεση με το 42.10R διορθωνει αυτο ακριβως το προβλημα και ειναι επισημο λογισμικο.

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία... Έχω το κινητό αυτό 1 χρόνο και κάτι και τώρα παρατήρησα πως ο μετρητής μηνυμάτων δείχνει 1...Μήπως ξέρει κανείς πόσα μηνύματα σημαίνει ότι μπορεί να έχω στείλει? Ξέρω πως ο μετρητής μνήμης του τηλεφώνου ανεβαίνει νούμερο κάθε 166 τηλέφωνα (αν θυμάμαι καλά)

 

Ευχαριστώ!!!

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία... Έχω το κινητό αυτό 1 χρόνο και κάτι και τώρα παρατήρησα πως ο μετρητής μηνυμάτων δείχνει 1...Μήπως ξέρει κανείς πόσα μηνύματα σημαίνει ότι μπορεί να έχω στείλει? Ξέρω πως ο μετρητής μνήμης του τηλεφώνου ανεβαίνει νούμερο κάθε 166 τηλέφωνα (αν θυμάμαι καλά)

 

Ευχαριστώ!!!

O μετρητης μυνηματων ή τηλεφωνων;

 

Αν εννοεις τα μυνηματα,το razr χωραει λιγα...Αρα,Αν δεν τα εχεις διαγραψει,σημαινει οτι εχεις στειλει ελαχιστα...

Link to comment
Share on other sites

O μετρητης μυνηματων ή τηλεφωνων;

 

Αν εννοεις τα μυνηματα,το razr χωραει λιγα...Αρα,Αν δεν τα εχεις διαγραψει,σημαινει οτι εχεις στειλει ελαχιστα...

 

 

Για τον μετρητή μηνυμάτων...Αν πας μηνύματα και πατήσεις επιλογή --το κεντρικό πλήκτο δηλαδή-- και βγεις στις ρυθμίσεις κάπου έχει έναν μετρητή μηνυμάτων παρόμοιο με τον μετρητή της μνήμης των επαφών του τηλεφωνικού καταλόγου..Ξέρω ήδη πως ο τηλεφωνικός κατάλογος χωράει 1000 τηλέφωνα και ο μετρητής αυτός έχει 6 βαθμίδες να το πω άρα ανά 166 τηλέφωνα ανεβαίνει μια βαθμίδα ανάβει ένα κουτάκι δεν ξέρω πως να το εξηγήσω ακριβώς..Τώρα η ερώτηση ήταν ισχύει το ίδιο και για τον μετρητή μηνυμάτων ή όχι?δηλαδή κάθε πόσα μηνύματα ανάβει το λαμπάκι αυτό?

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR V3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...