Jump to content

Motorola RAZR V3


valtrex
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χμμμ....σήμερα την ώρα που μιλούσα στο κινητό σε εξερχόμενη κληση, ακούστηκε ένας θόρυβος σαν φύσημα στο ακουστικό, έπεσε η γραμμή και το τηλ έκανε restart... (μπαταρία full).Software version η εργοστασιακή 40.79.

Έχουμε τίποτα σχετικό στο forum από τον....ιατρικό φάκελο του Razor?Ομολογώ οτι ανησύχησα ελαφρώς.... :worry:

φορτωνεις το τηλεφωνο ανοικτο?μηπως ησουν σε σημειο με χαμηλη σταθμη σηματος κι ειχες ρυθμισμενη την μεσαια η χαμηλη αναζητηση δικτυου συνηθως ετσι κανει restart....και καμια φορα σπανια οταν κανεις γρηγορη πληκτρολογηση η multitask απο την συσκευη :) [τελος ελεξε τα πιν επαφης της μπαταριας και τις επαφες της ιδιας της μπαταριας για σκονη-υγρασια-βρωμα-χαλαροτητα κ.λ.π. :)

http://pics.homere.jmsp.net/t_24/64x64/031106_tiger.gif I'M NOT PERFECT BUT I'M SO CLOSE THAT SCARES ME

LIVE YOUR LIFE ;) :!:LIFE IS SHORT.......AND YOU'RE TALL :this:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βασικά εφ όσον σου το κανε μια φορά δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας..

Αν συνεχίσει να στο κάνει είναι το πρόβλημα, λάθη κάνουμε όλοι... ακόμα και τα κινητά

Link to comment
Share on other sites

Βασικά εφ όσον σου το κανε μια φορά δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας..

Αν συνεχίσει να στο κάνει είναι το πρόβλημα, λάθη κάνουμε όλοι... ακόμα και τα κινητά

ουδεις ΑΣΦΑΛΤΟΣ!!!!!!! :lol:

http://pics.homere.jmsp.net/t_24/64x64/031106_tiger.gif I'M NOT PERFECT BUT I'M SO CLOSE THAT SCARES ME

LIVE YOUR LIFE ;) :!:LIFE IS SHORT.......AND YOU'RE TALL :this:

Link to comment
Share on other sites

Εκτός απο μένα... :w00t: :w00t: :w00t: :wacko:

Λογικό είναι ενα τηλέφωνο κάποια στιγμη στη ζωή του να κάνει ενα δυο επανεκιννήσεις, εξαρτάται απ τις συνθήκες που επικρατούν εκείνη τη στιγμή κλπ.

Αν το κάνει πχ μια φορά το χρόνο κλπ δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας :X

Link to comment
Share on other sites

Εκτός απο μένα... :w00t: :w00t: :w00t: :wacko:

Λογικό είναι ενα τηλέφωνο κάποια στιγμη στη ζωή του να κάνει ενα δυο επανεκιννήσεις, εξαρτάται απ τις συνθήκες που επικρατούν εκείνη τη στιγμή κλπ.

Αν το κάνει πχ μια φορά το χρόνο κλπ δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας :X

Πραγματι ετσι οπως τα λες ειναι,καμια φορα συμβαινουν και στις καλυτερες οικογενειες[βλεπε Motorola] ;) :)

http://pics.homere.jmsp.net/t_24/64x64/031106_tiger.gif I'M NOT PERFECT BUT I'M SO CLOSE THAT SCARES ME

LIVE YOUR LIFE ;) :!:LIFE IS SHORT.......AND YOU'RE TALL :this:

Link to comment
Share on other sites

μηπως ησουν σε σημειο με χαμηλη σταθμη σηματος κι ειχες ρυθμισμενη την μεσαια η χαμηλη αναζητηση δικτυου συνηθως ετσι κανει restart....

 

Ενδιαφέρουσα άποψη...Και το setting που αφορά την αναζήτηση δικτύου ήταν κάτι που ήθελα να αναφέρω σε προηγούμενο post μου και το ξέχασα ενω ομολογώ οτι όταν το συνάντησα στο μενού θυμήθηκα το προηγούμενο Moto κινητό μου πριν χρόνια, το Timeport250 :w00t:

Συγκεκριμένα το έχω αφήσει σε medium επίπεδο ως την χρυσή τομή μεταξύ σήματος και κατανάλωσης μπαταρίας - προτείνετε κατι διαφορετικό? Πολλά restart δηλ. που έχετε παρατηρήσει οφείλονται σε ξαφνική έλλειψη σήματος κατά την συνομιλία οπότε συμφέρει να ανεβάσουμε την ταχύτητα αναζήτησης? Παράξενη συμπεριφορά πάντως αν πράγματι οφείλεται εκεί....θα περίμενα απλά να κλείνει η γραμμή :worry:

 

ΥΓ: Δεν ξέρω αν είναι γνωστό αλλά το ψάρεψα χαζεύοντας το αγγλικό site της Motorola. Επισκεφθείτε αυτό το link στον υπολογιστή σας που είναι μια συνεργασία MTV-Motorola με content για το κινητό available for download μέσω Wap. Σιγά την είδηση θα μου πείτε αλλά το φοβερό είναι οτι δουλεύει! Ούτε σπαστικά registrations, ούτε εξτρα χρεώσεις just videos, wallpapers κλπ. εκ των οποίων μερικά όντως αξίζουν...!

 

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

ενας ενισχυτης κεραιας θα σου λυσει το προβλημα χωρις να πειραξεις την συχνοτητα αναζητησης που θα ανεβασει και την καταναλωση ;) [αν και τα Motorola εχουν απο τους πιο καλους πομποδεκτες!!!θα επρεπε να ειχες πεσει σε μεγαλη τρυπα για να βγαλει ανυπαρκτα νταμακια η σταθμη :worry: ]ελεξε ομως και τα υπολοιπα σεναρια που σου ειπα......υποψιν οτι οι παρτιδες των ασημι εκαναν καποια λιγοστα νουμερακια μεχρι τις τελευταιες version στα μαυρα με καποια απο τα τελευταια λογισμικα οπως το R374 G OE 3ER A δεν εχουν σχεδον καθολου bugs και επομενως ουτε κολληματα ουτε restarts[αν τυχον και ηταν προβλημα λογισμικου] ;) :)

http://pics.homere.jmsp.net/t_24/64x64/031106_tiger.gif I'M NOT PERFECT BUT I'M SO CLOSE THAT SCARES ME

LIVE YOUR LIFE ;) :!:LIFE IS SHORT.......AND YOU'RE TALL :this:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ευχαριστα νεα βρηκα για αρχη ενα skin που οταν το περασεις και εχεις επιλεξει αυτο σου βγαζει την φωτογραφια καλουντος σε μεγαλο μεγεθος [αυτο για αρχη μεχρι να μαθω πως γινεται να ειναι μονιμο].Οποιος το θελει pm :cool: Α και ειναι και πολυ ομορφο.ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ΤΙς οδηγιες πριν το περασετε.Το δοκιμασα και δουλευει μια χαρα
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Σκεφτομαι να παρω ενα ν3 απο Αγγλια. Θα μπορεσω να του περασω Ελληνικα με τα κολπα που αναφερετε εδω; Νομιζω, αν καταλαβα καλα, οτι θελει ενα λογισμικο που ειναι για τη γλωσσα 031 η κατι τετοιο. Επιασα κατι η ειμαι νυχτωμενος; :)
Link to comment
Share on other sites

υποψιν οτι οι παρτιδες των ασημι εκαναν καποια λιγοστα νουμερακια μεχρι τις τελευταιες version στα μαυρα με καποια απο τα τελευταια λογισμικα οπως το R374 G OE 3ER A δεν εχουν σχεδον καθολου bugs και επομενως ουτε κολληματα ουτε restarts[αν τυχον και ηταν προβλημα λογισμικου] ;) :)

 

Αγαπητέ invictus, επειδή στα παραπάνω έχω την εντύπωση οτι θες να πεις κάτι πολύ ενδιαφέρον, μήπως θα μπορούσες να ξαναδιατυπώσεις τη πρόταση?

 

ΥΓ: Μπορεί να φταίει και το οτι δεν έχω πιεί καφέ ακόμα.... :p

 

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμένη αναβάθμιση που αναφέρεις υπάρχει πέριπου εδώ και 2 μήνες στο προσκήνιο το πίο πρόσφατο ανήκει στον motox και είναι το R374_G_0E.42.08R_reflash.shx. Εγώ προσωπικά έχω το αμέσως προηγούμενο και είμαι απόλυτα ικανοποποιημένος καθώς σου προσφέρει ακριβώς τα πράγματα που υπόσχεται, 7mb ελεύθερος χώρος εξ αρχής και βέβαια η δυνατότητα βίντεο. Α΄πο κέι και πέρα εξερτάται από την διανομή που θές εσύ και τα πράγματα που θα βάλεις ή θα βγάλεις από το κινητό σου :D

 

Επειδη εχω μπερδευτει μηπως θα μπορουσατε να με βοηθησετε; Αν θελω να κανω αναβαθμιση, παω στο motox και κατεβαζω τι;

Βλεπω monster pack, reflash, flex, langyage packs, χαμος. Τι χρειαζομαι απο εκει; Και αν ειναι ελληνικο η αγγλικο το κινητο εχει διαφορα;

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ invictus, επειδή στα παραπάνω έχω την εντύπωση οτι θες να πεις κάτι πολύ ενδιαφέρον, μήπως θα μπορούσες να ξαναδιατυπώσεις τη πρόταση?

 

ΥΓ: Μπορεί να φταίει και το οτι δεν έχω πιεί καφέ ακόμα.... :p

 

Με απλα λογια :!: καποια λογισμικα σαν κι αυτο που ανεφερα ειναι πιο σταθερα και τρεχουν στην συσκευη με σχεδον ανυπαρκτα λειτουργικα προβληματα ;) τις version αυτες τις ειχαν κυριως εγκατεστημενες οι νεωτερες παρτιδες των V3 black αλλα θα τρεχουν σιγουρα και στα καινουρια ασημι εκτος αν το δικο σου ειναι πανω απο 6μηνο οπωτε βρες καποιο νεωτερο λογισμικο σαν το προτεινομενο που ισως σου λυσει τα νουμερακια που σου κανει το V3 σου.Αν δεν συντρεχει βεβαια καποιος απο τους λογους που σου εχω δωσει ηδη στα προηγουμενα ποστ μου ;) :)[αν και παλι δεν βρισκεις ακρη απευθυνσου στον bororo που ειναι motorologos

http://pics.homere.jmsp.net/t_24/64x64/031106_tiger.gif I'M NOT PERFECT BUT I'M SO CLOSE THAT SCARES ME

LIVE YOUR LIFE ;) :!:LIFE IS SHORT.......AND YOU'RE TALL :this:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, αλλαζει ο ηχος κλησης οταν το V3 ειναι συνδεδεμενο με ακουστικο ΜπλεΔοντι;

Ρωταω γιατι οταν το συνδεω με το ακουστικο μου ακυρωνει το ringtone που εχω ορισει σαν γενικο ηχο κλησης και χτυπαει με το κλασσικο "ντριν-ντριν"... Ειναι σαν να αλλαζει προφιλ, οπως γινεται στα Symbian, μονο που στο V3 δεν μπορω να βρω απο που (και αν) αλλαζει αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω μπερδευτει μηπως θα μπορουσατε να με βοηθησετε; Αν θελω να κανω αναβαθμιση, παω στο motox και κατεβαζω τι;

Βλεπω monster pack, reflash, flex, langyage packs, χαμος. Τι χρειαζομαι απο εκει; Και αν ειναι ελληνικο η αγγλικο το κινητο εχει διαφορα;

Link to comment
Share on other sites

Ντρέπομαι...

 

Μην ντρέπεσαι καθόλου και μια που πιασαμε το θέμα των firmwares...Το δικό μου V3 black είναι παρτίδα 10 ημερών παραλαβή σύμφωνα με τα λεγόμενα του καταστήματος (με καλή αξιοπιστία από όσες δοκιμές έχω κάνει) και φοράει την εργοστασιακή 40.79 version.

Υπάρχουν νεότερες official από αυτήν που θεωρούνται πιο bug free στα service της Motorola?

Η έκδοση που αναφέρει ο invictus είναι επίσημη ή από τις internetικές που αναφέρονται στο thread κατά καιρούς για download?

 

PS: Self update... :p Χαζεύοντας στο motox οι απαντήσεις που νομίζω οτι βρήκα είναι

α. Οχι δεν υπάρχουν νεότερες εργοστασιακές

β. Ναι είναι επίσημη αλλά φυσικά παλιότερη (1.2005) από την τελευταία που έχω στο κινητό

 

Όποιος θέλει επιβεβαιώνει...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω το φιλο xagios. Παντως πολυ παλουκι φαινεται. Εχω καλομαθει με το Κ750 φαινεται που ειναι τυφλοσουρτης :) Βεβαια στο παρελθον φλασαρα MDA compact σε jam και s100 που ειχε ιστοριες με αρκουδες για να γινει. Δεν λεει να ντροπιαστω με το v3.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημέρα.

Μετά απο κάτι παραπάνω απο 1μισυ χρόνο με Π900 αγόρασα και γω V3. Για να μην τα πολυλογώ... Θέλω να κάνω την αναβάθμιση ώστε να έχω βιντεο και παραπάνω μνήμη. Κάθησα και έκανα αναζήτηση (μιας και να κάτσω να διαβάσω 81 σελίδες ήταν λίγο ζόρικο) αλλά δεν βρήκα πουθενά μαζεμένες όλες τις απαραίτητες πληροφορίες. Αν κάποιος από σας θυμάται σε ποιά σελίδα υπάρχουν μαζεμένα όλα όσα χρειάζονται για να κάνει κανείς την αναβάθμιση μόνος του ας μου πει ή έστω αν υπάρχει καποιος οδηγός που να μπορώ να βρω οnline.

Μια επιπλέον απορία. Το κινητο το αγοράσα από Αγγλία μιας και είμαι εδώ για σπουδες. Παίζει να θέλει κάτι διαφορετικό σχετικά με τη διαδικασία αναβάθμισης?

 

Σας ευχαριστώ

 

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση που αναφέρει ο invictus είναι επίσημη ή από τις internetικές που αναφέρονται στο thread κατά καιρούς για download?

ειναι επισημη :!: :)

http://pics.homere.jmsp.net/t_24/64x64/031106_tiger.gif I'M NOT PERFECT BUT I'M SO CLOSE THAT SCARES ME

LIVE YOUR LIFE ;) :!:LIFE IS SHORT.......AND YOU'RE TALL :this:

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και αρχειο εκει για να περασεις την Ελληνικη γλωσσα γιατι οταν τελειωνει η αναβαθμιση εχεις αγγλικα http://www.motox.us/lps.php ΕΙΝΑΙ το lang..0031
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Και εδω οδηγιες πως να σβησετε ρολοι ημερομηνια η το Operator http://www.motox.us/motox101/howto_020305.htm
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησε το MultiFlashFlex.exe που βρίσκεται μέσα στο c:/Program Files/Motorola/PST

 

Κοινώς στο φάκελο που είναι εγκατεστημένο το PST

Link to comment
Share on other sites

egw magkes apogoiteytika entelos , den katafera me tipota na to flasaro .

 

DEN LEEI NA SINDETHEI TO GAM..............

 

re ti anoixto , re ti se update mode , re kai ti den dokimasa . dennnnn mporoooooo

 

to PST moy vgazei minima ERROR : CANNOT LOAD THE FLASH TOOL .FRENDLY NAME :FLASH PROG

 

ti diaolo minima einai den ksero

 

 

ean mporei kapios na asxolithei mazi moy kai exei tin kalosini , tote kalws , alliws na paei sto diaolo to kinito kai h motorola mazi !!!!!!!!!! :mad: :mad: :angry: :angry: :rocket: :down:

αν παλι δεν βρεις ακρη κανε απεγκατασταση οτι οδηγο εχεις για κινητο ...μετα βαλε το καλωδιο στον υπολογιστη οταν το αναγνωρισει οδηγησε το στους οδηγους που κατεβασες μαζι με το προγραμμα PST αν και παλι δεν γινει τιποτε υπαρχουν οδηγιες πιο πισω απο καποιο φιλο
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

gia pes tes se parakalo giati ta dokimasa ola
μηνυμα 1120 κοιταξε το
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR V3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...