Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

κακο αυτο τι εννοεις υπαρχει εφαρμογη που να μεγαλωνει γραμματα και αριθμους στις επαφες το εχεις δοκιμασει ποιο ειναι αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα την Max smart 1.1και έχει καλά ελληνικά μπορώ να πω! Έχω την εντύπωση ότι έχει και διάφορα στα χρώματα από την minideals 1.5!

 

εχεις στις εφαρμογες οπως οι επαφες ελληνικα?

Link to comment
Share on other sites

κακο αυτο τι εννοεις υπαρχει εφαρμογη που να μεγαλωνει γραμματα και αριθμους στις επαφες το εχεις δοκιμασει ποιο ειναι αυτο?

Μέσα στις ρυθμίσεις υπάρχει ρύθμιση για τα γράμματα απο μικρό μέγεθος μέχρι τεράστιο.Δε μπορώ να γνωρίζω σε τι βαθμό θα σου είναι εύκολο να διαβάζεις τα γράμματα στο τεράστιο μέγεθος αλλά εμένα προσωπικά μου φαίνονται πολύ μεγάλα.Επισης υπάρχει μια εφαρμογή που app settings και λειτουργεί μέσω του προγράμματος xposed installer όπου μπορείς σε όποιες εφαρμογές θες να μεγαλώσεις και το dpi αλλά και την γραμματοσειρά.Στην εικόνα ο dialer όπου έχω βάλει στην εφαρμογή επαφές 320dpi και μέγεθος γραμματοσειράς 130.Σε αυτό το μέγεθος σε portrait στις επαφες όπως ειναι φυσικό κόβονται τα μεγάλα ονόματα αλλά πιστεύω διαβάζεις τι περιέχει και σε landscape φαίνονται κανονικά.

εχεις στις εφαρμογες οπως οι επαφες ελληνικα?

Ναι η εφαρμογή επαφές έχει ελληνικά κανονικά.Η εφαρμογή μηνυμάτων έχει αγγλικό μενού.Τα χρώματα είναι πιο κοντά σε αυτά της v1.03 δηλαδή πιο ξεθωριασμένα σε σχέση με την 1.05

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το κινητό από το MINIDEAL 25/09/2013.

 

Μετά από 5 ημέρες χρήσης και ενθουσθασμού ας αναφέρω προβλήματα που αντιμετωπίζω:

1. Η default εφαρμογή του mail ρυθμίστηκε σωστά, ήρθαν τα εισερχόμενα μηνύματα, άλλα όταν πατάω να ανοίξει οποιοδήποτε μήνυμα για να δώ το περιεχόμενό του, η εφαρμογή κλείνει. (άντε εδώ να κάνω τόπο στην οργή εγκατέστησα το Κ9 και το θέμα λύθηκε)

2. Στην επιλογή UPDATE στις Ρυθμίσεις, οτιδήποτε και αν επιλέξω με πετάει έξω με το μήνυμα "δυστυχώς η εφαρμογή ρυθμίσεις έχει σταματήσει".

3. Μετά την 3η μέρα χρήσης, έκλεισα τελείως το τηλέφωνο. Όταν λοιπόν το άνοιξα μου εμφάνισε μήνυμα (εξ όσων θυμάμαι) ότι υπάρχει πρόβλημα στο GMAIL και έτσι μου ζήτησε να καταχωρήσω εκ νέου το λογαριασμό μου στο gmail. Όταν εισήλθα στις εφαρμογές διαπίστωσα ότι αρκετές και όχι όλες από αυτές που είχα κατεβάσει από το playstore, είχαν εξαφανιστεί. Αφού έκανα επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων, προσπάθησα από την αρχή και αρκετές από αυτές τις εγκατέστησα. Την ίδια ημέρα, κάνω και πάλι επανεκκίνηση στο κινητό και πάλι το ίδιο πρόβλημα, πάλι χάθηκαν οι εφαμογές. Ξεκινάω πάλι να τις εγκαθιστώ όμως για 2 εφαρμογές ADOBE READER & WINBANK κατά τη διαδικασία εγκατάστασης, εμφανίζει το μήνυμα "άγνωστος κωδικός σφάλματος κατά την εγκατάσταση της εφαρμογής: "-24".

4. Ενώ είχα εγκαταστήσει το exdialer και είχα βάλει φώο στις επαφές, είχα φτιάξει ομάδες και γενικά είχα σπαταλήσει 1 ολόκληρη μέρα, την πρώτη φορά που σας ανέφερε το πρόβλημα με το GMAIL, άνοιξα την εν λόγω εφαρμογή και ούτε ομάδες υπήρχαν, ούτε φώτο, και όλα ήταν μαντάρα! (προτείνετε κάποια λυση-εφαρμογή για να έχω οργανωμένες και με φώτο επαφές)

5. Έκτοτε έχω κάνει 20 επανεκκινήσεις στο κινητό, έχω αφαιρέσει μπαταρίες κλπ και ΕΥΤΥΧΩΣ δεν εμφανίστηκε ξανά το πρόβλημα πλην τις αδυναμίας να εγκατασταθούν οι 2 εφαρμογές που σας ανέφερα παραπάνω (ADOBE READER & WINBANK )

6. Παρεπιπτόντως φοράει την CU-CN-9B18D-R188F07V1.0.5

 

Όσοι γνωρίζουν κάτι παραπάνω...ας βοηθήσουν τον "αόματο"

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το κινητό από το MINIDEAL 25/09/2013.

 

Μετά από 5 ημέρες χρήσης και ενθουσθασμού ας αναφέρω προβλήματα που αντιμετωπίζω:

1. Η default εφαρμογή του mail ρυθμίστηκε σωστά, ήρθαν τα εισερχόμενα μηνύματα, άλλα όταν πατάω να ανοίξει οποιοδήποτε μήνυμα για να δώ το περιεχόμενό του, η εφαρμογή κλείνει. (άντε εδώ να κάνω τόπο στην οργή εγκατέστησα το Κ9 και το θέμα λύθηκε)

2. Στην επιλογή UPDATE στις Ρυθμίσεις, οτιδήποτε και αν επιλέξω με πετάει έξω με το μήνυμα "δυστυχώς η εφαρμογή ρυθμίσεις έχει σταματήσει".

3. Μετά την 3η μέρα χρήσης, έκλεισα τελικά είως το τηλέφωνο. Όταν λοιπόν το άνοιξα μου εμφάνισε μήνυμα (εξ όσων θυμάμαι) ότι υπάρχει πρόβλημα στο GMAIL και έτσι μου ζήτησε να καταχωρήσω εκ νέου το λογαριασμό μου στο gmail. Όταν εισήλθα στις εφαρμογές διαπίστωσα ότι αρκετές και όχι όλες από αυτές που είχα κατεβάσει από το playstore, είχαν εξαφανιστεί. Αφού έκανα επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων, προσπάθησα από την αρχή και αρκετές από αυτές τις εγκατέστησα. Την ίδια ημέρα, κάνω και πάλι επανεκκίνηση στο κινητό και πάλι το ίδιο πρόβλημα, πάλι χάθηκαν οι εφαμογές. Ξεκινάω πάλι να τις εγκαθιστώ όμως για 2 εφαρμογές ADOBE READER & WINBANK κατά τη διαδικασία εγκατάστασης, εμφανίζει το μήνυμα "άγνωστος κωδικός σφάλματος κατά την εγκατάσταση της εφαρμογής: "-24".

4. Ενώ είχα εγκαταστήσει το exdialer και είχα βάλει φώο στις επαφές, είχα φτιάξει ομάδες και γενικά είχα σπαταλήσει 1 ολόκληρη μέρα, την πρώτη φορά που σας ανέφερε το πρόβλημα με το GMAIL, άνοιξα την εν λόγω εφαρμογή και ούτε ομάδες υπήρχαν, ούτε φώτο, και όλα ήταν μαντάρα! (προτείνετε κάποια λυση-εφαρμογή για να έχω οργανωμένες και με φώτο επαφές)

5. Έκτοτε έχω κάνει 20 επανεκκινήσεις στο κινητό, έχω αφαιρέσει μπαταρίες κλπ και ΕΥΤΥΧΩΣ δεν εμφανίστηκε ξανά το πρόβλημα πλην τις αδυναμίας να εγκατασταθούν οι 2 εφαρμογές που σας ανέφερα παραπάνω (ADOBE READER & WINBANK )

6. Παρεπιπτόντως φοράει την CU-CN-9B18D-R188F07V1.0.5

 

Όσοι γνωρίζουν κάτι παραπάνω...ας βοηθήσουν τον "αόματο"

 

Το θέμα με το μειλ το έχουν αναφέρει αρκετοί, λύνεται με εγκατάσταση άλλης εφαρμογής όπως σωστά έκανες.

Για exdialer, winbank δεν τα έχω χρησιμοποιησει στην συσκευή , δεν έχω άποψη. Το adobe reader δουλεύει κανονικά.

Για Gmail, playstore και γενικότερα θα πρότεινα να ξαναπεράσεις την 1.0.5, μήπως κάτι δεν έκατσε καλά στην αρχική εγκατάσταση. Με την 1.0.5 δεν έχει αναφέρει κάποιος παρόμοια θέματα (πλην email). Αν συνεχίσεις να έχεις θέματα δοκιμάζεις κάποια άλλη ρομ:)

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το κινητό από το MINIDEAL 25/09/2013.

 

Μετά από 5 ημέρες χρήσης και ενθουσθασμού ας αναφέρω προβλήματα που αντιμετωπίζω:

1. Η default εφαρμογή του mail ρυθμίστηκε σωστά, ήρθαν τα εισερχόμενα μηνύματα, άλλα όταν πατάω να ανοίξει οποιοδήποτε μήνυμα για να δώ το περιεχόμενό του, η εφαρμογή κλείνει. (άντε εδώ να κάνω τόπο στην οργή εγκατέστησα το Κ9 και το θέμα λύθηκε)

2. Στην επιλογή UPDATE στις Ρυθμίσεις, οτιδήποτε και αν επιλέξω με πετάει έξω με το μήνυμα "δυστυχώς η εφαρμογή ρυθμίσεις έχει σταματήσει".

3. Μετά την 3η μέρα χρήσης, έκλεισα τελείως το τηλέφωνο. Όταν λοιπόν το άνοιξα μου εμφάνισε μήνυμα (εξ όσων θυμάμαι) ότι υπάρχει πρόβλημα στο GMAIL και έτσι μου ζήτησε να καταχωρήσω εκ νέου το λογαριασμό μου στο gmail. Όταν εισήλθα στις εφαρμογές διαπίστωσα ότι αρκετές και όχι όλες από αυτές που είχα κατεβάσει από το playstore, είχαν εξαφανιστεί. Αφού έκανα επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων, προσπάθησα από την αρχή και αρκετές από αυτές τις εγκατέστησα. Την ίδια ημέρα, κάνω και πάλι επανεκκίνηση στο κινητό και πάλι το ίδιο πρόβλημα, πάλι χάθηκαν οι εφαμογές. Ξεκινάω πάλι να τις εγκαθιστώ όμως για 2 εφαρμογές ADOBE READER & WINBANK κατά τη διαδικασία εγκατάστασης, εμφανίζει το μήνυμα "άγνωστος κωδικός σφάλματος κατά την εγκατάσταση της εφαρμογής: "-24".

4. Ενώ είχα εγκαταστήσει το exdialer και είχα βάλει φώο στις επαφές, είχα φτιάξει ομάδες και γενικά είχα σπαταλήσει 1 ολόκληρη μέρα, την πρώτη φορά που σας ανέφερε το πρόβλημα με το GMAIL, άνοιξα την εν λόγω εφαρμογή και ούτε ομάδες υπήρχαν, ούτε φώτο, και όλα ήταν μαντάρα! (προτείνετε κάποια λυση-εφαρμογή για να έχω οργανωμένες και με φώτο επαφές)

5. Έκτοτε έχω κάνει 20 επανεκκινήσεις στο κινητό, έχω αφαιρέσει μπαταρίες κλπ και ΕΥΤΥΧΩΣ δεν εμφανίστηκε ξανά το πρόβλημα πλην τις αδυναμίας να εγκατασταθούν οι 2 εφαρμογές που σας ανέφερα παραπάνω (ADOBE READER & WINBANK )

6. Παρεπιπτόντως φοράει την CU-CN-9B18D-R188F07V1.0.5

 

Όσοι γνωρίζουν κάτι παραπάνω...ας βοηθήσουν τον "αόματο"

 

Φιλε μου οπως τα λες τουλαχιστον ειναι καθαρα θεμα software.Kαι ευτυχως οχι hardware.Εντυπωση μου κανει που δεν καθετε καλα το

ADOBE.Οπως ειπε και ο φιλος απο επανω,ναι με το gmail υπαρχει θεμα αλλα λυνεται ευκολα......:)Και ναι το καλυτερο που θα εκανα και εγω θα ελεγα να περασεις ξανα την rom.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το κινητό από το MINIDEAL 25/09/2013.

 

Μετά από 5 ημέρες χρήσης και ενθουσθασμού ας αναφέρω προβλήματα που αντιμετωπίζω:

1. Η default εφαρμογή του mail ρυθμίστηκε σωστά, ήρθαν τα εισερχόμενα μηνύματα, άλλα όταν πατάω να ανοίξει οποιοδήποτε μήνυμα για να δώ το περιεχόμενό του, η εφαρμογή κλείνει. (άντε εδώ να κάνω τόπο στην οργή εγκατέστησα το Κ9 και το θέμα λύθηκε)

2. Στην επιλογή UPDATE στις Ρυθμίσεις, οτιδήποτε και αν επιλέξω με πετάει έξω με το μήνυμα "δυστυχώς η εφαρμογή ρυθμίσεις έχει σταματήσει".

3. Μετά την 3η μέρα χρήσης, έκλεισα τελείως το τηλέφωνο. Όταν λοιπόν το άνοιξα μου εμφάνισε μήνυμα (εξ όσων θυμάμαι) ότι υπάρχει πρόβλημα στο GMAIL και έτσι μου ζήτησε να καταχωρήσω εκ νέου το λογαριασμό μου στο gmail. Όταν εισήλθα στις εφαρμογές διαπίστωσα ότι αρκετές και όχι όλες από αυτές που είχα κατεβάσει από το playstore, είχαν εξαφανιστεί. Αφού έκανα επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων, προσπάθησα από την αρχή και αρκετές από αυτές τις εγκατέστησα. Την ίδια ημέρα, κάνω και πάλι επανεκκίνηση στο κινητό και πάλι το ίδιο πρόβλημα, πάλι χάθηκαν οι εφαμογές. Ξεκινάω πάλι να τις εγκαθιστώ όμως για 2 εφαρμογές ADOBE READER & WINBANK κατά τη διαδικασία εγκατάστασης, εμφανίζει το μήνυμα "άγνωστος κωδικός σφάλματος κατά την εγκατάσταση της εφαρμογής: "-24".

4. Ενώ είχα εγκαταστήσει το exdialer και είχα βάλει φώο στις επαφές, είχα φτιάξει ομάδες και γενικά είχα σπαταλήσει 1 ολόκληρη μέρα, την πρώτη φορά που σας ανέφερε το πρόβλημα με το GMAIL, άνοιξα την εν λόγω εφαρμογή και ούτε ομάδες υπήρχαν, ούτε φώτο, και όλα ήταν μαντάρα! (προτείνετε κάποια λυση-εφαρμογή για να έχω οργανωμένες και με φώτο επαφές)

5. Έκτοτε έχω κάνει 20 επανεκκινήσεις στο κινητό, έχω αφαιρέσει μπαταρίες κλπ και ΕΥΤΥΧΩΣ δεν εμφανίστηκε ξανά το πρόβλημα πλην τις αδυναμίας να εγκατασταθούν οι 2 εφαρμογές που σας ανέφερα παραπάνω (ADOBE READER & WINBANK )

6. Παρεπιπτόντως φοράει την CU-CN-9B18D-R188F07V1.0.5

 

Όσοι γνωρίζουν κάτι παραπάνω...ας βοηθήσουν τον "αόματο"

 

 

πρεπει να ειχα το ιδιο προβλημα τον πρωτο καιρο οταν το πηρα μετα δεν με αφηνε να εγκαταστησω καποιες εφαρμογες αφου κατεβασα το sd maid μετα μπορουσα... Νομιζω το ειχα βγαλει απο τον υπολογιστη χωρις να απενεργοποιησω τι μεταφορα αρχειων δεν ειμαι σιγουρος οτι εφταιγε αυτο (edit: στο sd maid πηγαινε στο corpse finder απο εκει το φτιαχνεις εαν θυμαμαι καλα)

 

Edit: πηρα ενα ακομα για ενα φιλο μου και γραφει αυτο στο tracking (εχουν περασει 9 μερες αλλα αργησαν να μου στειλουν τον αριθμο εντοπισμο 25 ή 26 του μηνα)

Number Origin Destination Events Status Operate

 

(track number)

Destination Country - Unknown:Tracking Consuming:0*Millisecond

Origin Country - Singapore:Tracking Consuming:3229*Millisecond

28-09-2013, Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

======================================

Power by http://www.17track.net

 

4px

2013-09-28 14:16:55 Shipment transit from origin

 

 

 

singpost.com

Item No. Posting Date Status Date Status Description

(track number) - 28-09-2013 Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

Edited by chourdis
Link to comment
Share on other sites

κακο αυτο τι εννοεις υπαρχει εφαρμογη που να μεγαλωνει γραμματα και αριθμους στις επαφες το εχεις δοκιμασει ποιο ειναι αυτο?
ExDialer & Contacts

κατεβασε το και σωθηκες ;)

Link to comment
Share on other sites

το ccleaner ειναι καλο να το εχω στο κινητο μου η τζαμπα?μου ειπε ενας φιλος οτι στο δικο του ελευθερωνει περισσοτερη μνημη..ισχυει?
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Πραγματι...με το sdmaid διεγραψα τα αντιστοιχα νεκρα αρχεια και εγκατασταση εγινε κανονικα. Ευχαριστω πολυ.

 

Το πρόβλημα σου

πότε ξεκίνησε?

 

 

 

 

το ccleaner ειναι καλο να το εχω στο κινητο μου η τζαμπα?μου ειπε ενας φιλος οτι στο δικο του ελευθερωνει περισσοτερη μνημη..ισχυει?

 

Το greenify το έχεις?

Link to comment
Share on other sites

Οταν ειχα παραλαβει το κινητο απο Minideal ελειπε το γρηγορο μενου ρυθμισεων που δειχνω στη φωτο. Μετα ετυχε να κανω φορματ και επανεγκατασταση της 1.0.5 ROM και τοτε εμφανιστηκε αυτο το μενου enable/disable το οποιο ειναι πολυ βολικο.

Ηθελα να ρωτησω πως μπαινει αυτο το μενου στην κεντρικη οθονη (αν τυχον το διαγραψουμε πχ) και αν μπορουμε να προσθεσουμε και άλλα εικονιδια με άλλες ρυθμισεις.

Αυτα τα 4 που εχει ειναι με τη σειρα: WIFI - BLUETOOTH - GPS - AUTOSYNC - BRIGHTNESS (00-50-100-Auto)

 

 

http://www.freewebs.com/arxeia/Zte_screenshot_01.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πραγματι...με το sdmaid διεγραψα τα αντιστοιχα νεκρα αρχεια και εγκατασταση εγινε κανονικα. Ευχαριστω πολυ.

 

Μήπως τις εφαρμογές που έχασες τις είχες μεταφέρει στην κάρτα μνήμης;

 

βρε παιδια το τηλ. απο μονο του και χωρις να βαλεις sd card ποση μνημη εχει ενα giga μονο ? σωστα βλεπω ??

 

Ναι 0.9GB για εφαρμογές και 1.77GB ως κάρτα μνήμης για αρχεία,φώτο,αρχεία εφαρμογών κτλ

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Μήπως τις εφαρμογές που έχασες τις είχες μεταφέρει στην κάρτα μνήμης;

 

Το ίδιο πιστεύω και εγώ ότι τις είχε περάσει στην κάρτα μνήμης

Link to comment
Share on other sites

οχι πρεπει να το εχω και αυτο?

 

Εάν λες για το greenify θεωρώ ότι είναι από τις καλύτερες εφαρμογές

Link to comment
Share on other sites

Όπως μπαίνεις στις εφαρμογές πας στην καρτέλα που έχει τα widgets και θα το βρεις.έλεγχος ισχύος λέγεται στα ελληνικά.Το παίρνεις από εκεί και το τοποθετείς σε όποια οθόνη θες.
Link to comment
Share on other sites

• Unable to select SIM card ID when make a call on phones with Dual SIM cards.

> Android SDK does not support Dual SIM cards. So, I have no way to solve this problem until Google release new SDK which supports Dual SIM cards

 

Το exdialer & contacts ειναι αριστο αλλα δεν κανει για το δικο μας dual sim κινητο.

Πως θα κανουμε ενναλαγη απο την μια sim στην αλλη για να κανουμε κλησεις;;;;;;;;

 

 

ExDialer & Contacts

κατεβασε το και σωθηκες ;)

Edited by bbtp
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...