Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μάλλον φταίει η κάρτα sd και με το reset έμειναν σκουπίδια απο τις εγκαταστάσεις. Κάνε επαναφορά όπως ανέφερε παραπάνω ο mol
Link to comment
Share on other sites

Τελικά 4.4 δεν έβγαλε κανεις έτσι? Το ένα μικρό (ως τώρα) αρνητικό. Το μόνο μεγάλο αρνητικό για μένα είναι η κάμερα. Και φυσικά δεν περίμενα ποιότητες dslr ή iphone αλλά σε μεγάλη οθόνη δεν βλέπονται οι φωτογραφίες. Στα περισσότερα ασιατικα έτσι είναι πλην xiaomi και thl από ότι έχω ακούσει?

Ρωταω λίγο offtopic επειδή βλέπω κάποιους από εσάς να σχολιάζετε σε άλλα θέματα και προφανώς έχετε πιάσει κι άλλα κινητά.

One+1 που το εχω δει αρκετές φωτογραφίες έχει όντως καλύτερη κάμερα (και υπερδιπλάσια τιμή από ότι ειχε αυτο). Το μόνο που θα με φόβιζε σε επόμενη αγορά κινητού από το αντίστοιχο κανάλι είναι αυτό. Καλύτερα να μην την ειχε που λέει ο λόγος το 967 και να είχε λιγο καλύτερη μπροστινη για skype.

Link to comment
Share on other sites

4.4 οχι

εγινε μια προσπαθεια για 4.3. αλλα μεχρι εκει. τιποτε νεωτερο

 

ειναι γνωστο οτι η καμερα ειναι ΑΘΛΙΑ. για μενα το μονο αρνητικο που μπορει να του χρεωσει καποιος.

(προσωπικα και καθολου καμερα να μην ειχε δε θα με νοιαζε)

 

 

οχι ολα, αλλα μεγαλο ποσοστο κινεζικων κινητων δεν εχουν καλες καμερες. ισως καλυτερες απ του 967 αλλα μεχρι εκει

Link to comment
Share on other sites

Θα με γυρισει στα κινεζικα αν κανω.????

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οχι την αγορασα μονος μου απο κινα......την εβγαλα απο το τηλ ξανα προσπαθησα να τις κατεβασω αλλα παλι τιποτα.....αλλα παρατηρησα απο τις 15 που ειχα...τις 3 τις κατεβασε μετα απο λιγες μερες

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για ακομη μια φορα ξαναγραφω για το προβλημα μου διοτι δεν βρηκα λυση...

Τα ιμει διαγραφηκαν απ το κινητο επειδη φλασαρα μια ρομ απο αλλο κινητο...και τι δεν εκανα γθα να τα επαναφερω...φλασαρα την στοκ ρομ τιποτα,το συνδεσα με PC και το προσπαθησα και κατι προγραμματακια αλλα τιποτα...απο το κινητο προσπαθησα να ξαναπερασω τα ιμει τιποτα...το εδωσα σε ενα τοπικο service κινητων το ειχε για 2 βδομαδες και μ λεει στο τελος δεν μπορω να το περασω με τιποτα...τωρα μολις εστειλα μυνημα στην zte στο Facebook εαν μπορει να το φτιαξει...αλλα δν ξερω αν θα το αναλαβουν διοτι εχει γινει επεμβαση απ τριτο ατομο...εχετε να προτεινετε κατι ?? :( να το στειλω πουθενα? Ξερετε τιποτα??

Link to comment
Share on other sites

για δες λιγο εδω http://www.modaco.com/topic/343126-restore-imei/

ειναι για το blade oμως. ισως υπαρχει κατι για τι 967

 

εδιτ: και εδω για το 967 http://forum.xda-developers.com/general/help/v967s-baseband-unkown-imei-t2801199

 

εδιτ2: και εδω http://forum.xda-developers.com/galaxy-s2/general/guide-recover-imei-9-steps-t1264021

Edited by mol
Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια το κινητο κολλουσε τωρα τελευταια συνεχεια και επρεπε να βγαζω την μπαταρια.

αλλα τωρα παρεδωσε πνευμα και δεν ανοιγει καθολου .

κολλησε εβγαλα την μπαταρια την εβαλα και DEAD να το παλεψω να το ανοιξω? καμια γνωμη κανεις?

Xperia X8 powered by ILiaDeLoFd xperience 2.3.5 with unlocked bootloader

XPERIA mini ViPeR v4 unlocked bootloader

ΖΤΕ v967s

Link to comment
Share on other sites

αλλη μπαταρια δοκιμασες; να αποκλεισουμε οτι φταιει αυτο.

επισης δοκιμασες να το ανοιξεις ενω ειναι συνδεμενο στην πριζα;

Link to comment
Share on other sites

ναι και στο pc το συνδεσα και στην μπριζα το βαλα και δεν αναβει ουτε η οθονη ουτε το λαμπακι και γω για μπαταρια λεω ή τα πινακια της μπαταριας κατι τετοιο

 

οχι δεν ειναι η μπαταρια

Edited by iliadelo

Xperia X8 powered by ILiaDeLoFd xperience 2.3.5 with unlocked bootloader

XPERIA mini ViPeR v4 unlocked bootloader

ΖΤΕ v967s

Link to comment
Share on other sites

ratatouis μόλς επανέφερα τα ιμει μου σου δίνω ένα link ακολούθησε τις οδηγίες (Κατέβασε την original rom και φλάσαρε εγώ έχω xp) http://www.movilesdualsim.com/tema/rom-oficial-minideal-v1-0-5-multilanguaje.48343/

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια για ακομη μια φορα ξαναγραφω για το προβλημα μου διοτι δεν βρηκα λυση...

Τα ιμει διαγραφηκαν απ το κινητο επειδη φλασαρα μια ρομ απο αλλο κινητο...και τι δεν εκανα γθα να τα επαναφερω...φλασαρα την στοκ ρομ τιποτα,το συνδεσα με PC και το προσπαθησα και κατι προγραμματακια αλλα τιποτα...απο το κινητο προσπαθησα να ξαναπερασω τα ιμει τιποτα...το εδωσα σε ενα τοπικο service κινητων το ειχε για 2 βδομαδες και μ λεει στο τελος δεν μπορω να το περασω με τιποτα...τωρα μολις εστειλα μυνημα στην zte στο Facebook εαν μπορει να το φτιαξει...αλλα δν ξερω αν θα το αναλαβουν διοτι εχει γινει επεμβαση απ τριτο ατομο...εχετε να προτεινετε κατι ?? :( να το στειλω πουθενα? Ξερετε τιποτα??

ratatouis μόλς επανέφερα τα ιμει μου σου δίνω ένα link ακολούθησε τις οδηγίες (Κατέβασε την original rom και φλάσαρε εγώ έχω xp) http://www.movilesdualsim.com/tema/rom-oficial-minideal-v1-0-5-multilanguaje.48343/

Link to comment
Share on other sites

Καμμία πιθανότητα να πάρουμε αναβάθμιση στο κινητό από την zte παίζει ; είδα το Android v5 σε ένα nexus 5 το έδωσε η lg και ζήλεψα. Από την άλλη πάλι αφού όλα δουλεύουν καλά τι τη θες την αναβάθμιση
Link to comment
Share on other sites

btw δε το δωσε η lg αλλα η ιδια η google (nexus βλεπεις)

 

επισημο οχι απλα μη περιμενεις. ουτε σε ονειρο θα δεις

 

κατα τα αλλα κανε οτι σε ειπε ο Bictor

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση :

Tι λεει σαν value for money -->

ZTE V967S με 80 ευρωπουλακια ?

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να δωσεις παραπανω; αν οχι, τοτε βουρ

 

Κοιταζα σε αυατ τα λεφτα το Cubot S200

 

Για δευτερο το θελω ουτος η αλλως , βασικο εχω ενα Xiaomi red rice ( οχι το 1S )

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Κοιταζα σε αυατ τα λεφτα το Cubot S200

 

Πληροφοριακά, το Cubot S200 παίζει στα ~96 δολάρια με κουπόνι ε.

 

Πω πω παίδες εγώ ακόμα κλαίω το V967S μου. Πριν μια εβδομάδα το είχα σε μια σακούλα που είχε μέσα ένα ουίσκι, πέφτει η σακούλα σπάει το ουίσκι και δεν είδα ότι είχα μέσα το κινητό (ήταν και σκουρόχρωμη η σακούλα την τύχη μου μέσα). Το κατάλαβα μετά από 20 λεπτά και όταν το έβγαλα είχε ποτίσει κανονικά το κινητό.

Τι σκούπες, τι πιστολάκια, τι ρύζια... Πάπαλα το ZTE. Κρίμα, το είχα λατρέψει αυτό το κινητό.

Edited by GiO_K
Link to comment
Share on other sites

btw δε το δωσε η lg αλλα η ιδια η google (nexus βλεπεις)

 

επισημο οχι απλα μη περιμενεις. ουτε σε ονειρο θα δεις

 

κατα τα αλλα κανε οτι σε ειπε ο Bictor

 

Καλά δε σκάω κιόλας αφού και με αυτή που έχω πάει σφαίρα και είμαι ευχαριστημένος. Ποιος μου λέει επειδή άλλαξε το android ότι θα είναι καλύτερο. Απο περιέργεια ρωτάω

Link to comment
Share on other sites

φημες λενε οτι 4.4 και 5 ειναι πολυ καλες εκδοσεις. σε σχεση με τις προηγουμενες δηλαδη.

 

εφοσον ρολαρει καλα το ζτε δε θελω αναβαθμιση!

Link to comment
Share on other sites

παιδια μετα απο πολυ καιρο που το εχω... σημερα εφαγα πακετο και τι εννοω..

Προσπαθησα να φτιαξω ενα τρεμοπαιγμα στην οθονη και το ανοιξα...

πατησα τις καλωδιοταινιες και το ξαναεκλεισα ξεκουμπωνοντας μονο το καλωδιο που φαινεται απο πισω πανω απο την βιδα ασφαλειας που ειχε...

μετα απο αυτο το σημειο το εκλεισα και το ανοιξα... δουλευει μια χαρα αλλα δεν δειχνει σημα στις sim... ενω οταν το ανοιγω μου τις αναγνωριζει κανονικα ... και δεν ξερω τι να κανω... εχω μεινει χωρις τηλεφωνο...

βοηθεια...

οτι αλλο θελετε να σας πω ρωτηστε με...

 

http://imgur.com/XfuJFCe

Edited by kost1980
φωτογραφια
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...