Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας,

Εχω το κινητο 8 μηνες τωρα και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος ,τεραστια αυτονομια και τις εφαρμογες τις τρεχει πολυ καλα.Απλα εχω 2 ερωτηματα.1)Αμα γινεται να βελτιωσω τις νυχτερινες φωτογραφιες(ειναι πολυ κακες )2)Γινεται να χρησιμοποιησουμε otg καλωδιο και αν ναι ποιο προτεινετε ;Με το otg μπορουμε να συνδεσουμε και hdmi ;

1) δοκιμασε lenovo snap-it, αλλά μην περιμένεις θαύμα

2) otg ναι, miracast δεν υποστηριζει το κινητο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μου εγινε διαφανο το drop down menou και δεν μου αρεσει... πως θα το κανω οπως ηταν πριν...

 

επισης πως θα απενεργοποιησω τα μηνυματα οτι δεν εχω καρτα σιμ?

 

 

τα βρηκα ολα....

Edited by kost1980
τα βρηκα ολα....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω το κινητο εδω και 4 βδομαδες! απο προχθες στα καλα καθουμενα μου εσβησε! και οποτε το ανοιγα εσβηνε. Ετσι κανει εδω και 3 μερες επανερχεται μπορει να μην σβησει 1 μερα μετα στα καλα καθουμενα παλι σβηνει! Προσπαθησα να το κανω επαναφορα ρυθμισεων αλλα παταω σβηνει και δειχνει την εικονα ΖΤΕ και κολαει εκει δεν ξερω τι να κανω..
Link to comment
Share on other sites

επισης πως θα απενεργοποιησω τα μηνυματα οτι δεν εχω καρτα σιμ?

 

Μπορείς να μοιραστείς τη λύση μαζί μας;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω το κινητο εδω και 4 βδομαδες! απο προχθες στα καλα καθουμενα μου εσβησε! και οποτε το ανοιγα εσβηνε. Ετσι κανει εδω και 3 μερες επανερχεται μπορει να μην σβησει 1 μερα μετα στα καλα καθουμενα παλι σβηνει! Προσπαθησα να το κανω επαναφορα ρυθμισεων αλλα παταω σβηνει και δειχνει την εικονα ΖΤΕ και κολαει εκει δεν ξερω τι να κανω..

 

Παρόμοιο πρόβλημα που ξεκίνησε χθες με το 5 μηνών κινητό. Τερματισμοί στα καλά καθούμενα. Και η γρήγορη εκκίνηση ήταν απ απενεργοποιημένη... Ιδέες;

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα μου το ειχε κανει αυτο πριν λιγο καιρο. Πολλες επανεκινησεις. Τελικα του εκανα restore σε εργαστασιακη κατασταση κ εστρωσε. Ισως ειναι καποιος ιος , τρωει καποιο bug ... Δοκιμασε να κανεις επαναφορα κ βλεπεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Εχω τη max flavor rom και τον dolphine εγκατεστημενο browser όταν προσπαθώ να δω live video μου βγάζει να αποθηκεύσω ενα αρχείο "playlist.m3u8" το αποθηκευω αλλα δεν γινετε αναπαραγωγη! Ενώ σε ενα htc που έχω και με τον ίδιο browser δεν μου βγαζει να αποθηκεύσω τίποτα και παιζει live κατευθειαν! Υπάρχει κάποια λύση;

 

Υ.Γ εχω εγκαταστήσει και VLC playser και με τον δικο του player πάλι τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

miracast υποστηριζει το κινητο κ το εχω δουλεψη σε lg 42 3d με λειτουργια miracast,απλα εχει lag.για παιχνιδια χλωμο αλλα για ταινια ανετα δν ξερω με miracst adaptors τι lag εχει
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω το κινητο εδω και 4 βδομαδες! απο προχθες στα καλα καθουμενα μου εσβησε! και οποτε το ανοιγα εσβηνε. Ετσι κανει εδω και 3 μερες επανερχεται μπορει να μην σβησει 1 μερα μετα στα καλα καθουμενα παλι σβηνει! Προσπαθησα να το κανω επαναφορα ρυθμισεων αλλα παταω σβηνει και δειχνει την εικονα ΖΤΕ και κολαει εκει δεν ξερω τι να κανω..

 

Εχεις το viber ?? Εγω απο τοτε που το ειχα βαλει τουλαχιστον 3 restart την ημερα εκανε!!! Απο τοτε που το εβγαλα ...δεν μου το εχει ξανακανει. Για δες το. Μπορει και να μην εινια αυτο αλλα εχω δει πως τουλαχιστιν το δικο μου με το clean master και το viber ειχε θεματα.

Link to comment
Share on other sites

Υποστηριζει? miracast?

Ναι,έχει γραφτεί πολλές φορές ξανά εδώ μέσα,υποστηρίζει.

http://www.ebay.com/sch/i.html?_sacat=0&_from=R40&_sop=15&_nkw=miracast&rt=nc&LH_BIN=1

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα Max inception 2 πολλά προβλήματα με μικρόφωνο, GPS. Root access ανάθεμα για room. Όλα διορθώνονται από οδηγίες εδώ μέσα αλλά ΔΝ μπορώ να βρω επιλογές με αυτήν την room και τα gapps. Setting-fast boot k force 2d gpu ΔΝ τα βρίσκω. Μακράν η aosp καλύτερη σε όλους τους τομείς. Δοκιμάζω για λίγες μέρες να δω κατανάλωση και μάλλον την ξηλωνω.
Link to comment
Share on other sites

Για οσους τους κανει επανεκκινησεις το κινητό και ειναι με την rom απο το minideal,επειδη το εκανε και σε μένα, αλλαξτε την! Εγω εχω βαλει την Max flavor απο τα Χριστούγεννα και δεν εχω καμια επανεκινηση μεχρι τώρα!
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα Max inception 2 πολλά προβλήματα με μικρόφωνο, GPS. Root access ανάθεμα για room. Όλα διορθώνονται από οδηγίες εδώ μέσα αλλά ΔΝ μπορώ να βρω επιλογές με αυτήν την room και τα gapps. Setting-fast boot k force 2d gpu ΔΝ τα βρίσκω. Μακράν η aosp καλύτερη σε όλους τους τομείς. Δοκιμάζω για λίγες μέρες να δω κατανάλωση και μάλλον την ξηλωνω.

 

Διαφωνώ σε όλα! Κατ' εμε η καλύτερη...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω την Max inception και δεν έχω κανένα πρόβλημα πουθενά! Πολύ καλή! Το μόνο πρόβλημα που βρήκα είναι ότι δεν δουλεύει το μενού από τις sims (κιτ εργαλείων το λεει). Καλύτερη διάρκεια μπαταρίας από την flavour.
Link to comment
Share on other sites

To GPS κάνει την αναβαθμιση κανονικά? Σε εμένα ΔΝ κατεβάζει το epo ούτε μπορώ να μπω στην επιλογή YGPS είναι γκρι. Επίσης το superuser ΔΝ αναβαθμίζε το binary οπότε το άλλαξα. Το μικρόφωνο είχε χαμηλά settings και ακουγομουν χάλια. Επίσης βλέπω ότι στα 3d έχει χάσει ταχύτητα. Τα χρώματα ΔΝ ζωηρά και έχει πιο λίγη μνήμη από την aosp. Από μπαταρία όντως πάει καλυτερα είμαι στο 62% σε λειτουργία 7 και 30 λεπτά με ενεργοποιημενη οθόνη 4 ώρες και 25 λεπτά. Τα έχω δοκιμαση όλα, Bluetooth δουλεύουν τα πάντα μόνο στο GPS σκάλωσα το ΔΝ ρυθμίζει λειτουργεί κανονικά αλλά αργή να λοκαρι μόλις πιάσει μετά σε 10 Δευτέρα λειτουργεί τέλεια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι την ξαναφλασαρω? Έχω κάνει εγκατάσταση όλα τα προγράμματα μου. Έχω βάλει και νεότερα gapps για 4.4.2.το καλό είναι ότι δουλεύει το ξυπνητήρι και κλειστό το κινητό.

 

ξανα φλασαρα την rom απο την αρχη αλλα αντιμετωπιζω ακριβως τα ιδια!!!Εχει κανεις να προτεινη κατι?

Edited by senniha1994
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα υπαρχουν θεματα με την rom και το κινητο μου!!εκτος απο το gps με το epo και το Υ-gps παρατηρω οτι κ το wifi ειναι πλεον πιο αδυναμο.Στο rooter κοντα εχω full σημα ενω στο δωματιο μου 2 γραμμες ενω ειχα 4!!!στο playstore οταν πηγαινω στις εφαρμογες μου,στην επιλογη ολες και κανω scroll down γρηγορα προς τα κατω μου βγαζει το μηνυμα (ΣΦΑΛΜΑ ΑΝΑΚΤΗΣΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΩΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΙΑΚΟΜΙΣΤΗ.[DF-DFERH-01] Kαι με ξαναπηγαινει πανω.. :mad:
Link to comment
Share on other sites

Και στο δικό μου με την inception το y-gps είναι απενεργοποιημένο και το epo εάν πατήσω λήψη κολλάει, αλλά εάν το πατήσω στην αυτόματη λήψη ρο κατεβάζει μόνο του. Και κλειδώνει σχετικά γρήγορα δορυφόρο! Wifi είναι το ίδιο στο play store δεν είδα τίποτα τέτοιο! Εμένα μου άρεσε που έχει 3g και στις δυο κάρτες και σε σχέση με την Max smart είναι ποιο καλή. Αλλιώς όποιος θέλει μια ποιο καλη κοντά στην μαμα τoτε minideal ή Max flavour
Link to comment
Share on other sites

Η rom έχει θέματα σίγουρα.. θα την δουλέψω προς το παρόν άλλη μια εβδομάδα να έχω πλήρη εικόνα. Το GPS μου κάνει πρώτο lock fix στα 5 λεπτά και 15 Δευτέρα χωρίς υποστήριξη δεδομένων σκέτη απελπισία. Πολλά θέματα και προβληματα.ενας που ξέρει και διαβάσει το φορούν τα λύνει.αλλοι που ΔΝ ασχολούνται ΔΝ τα καταλαβαίνουν και ΔΝ τους νοιάζει. Η συσκευή πάντως είναι αξιοπρεπές.
Link to comment
Share on other sites

Η rom έχει θέματα σίγουρα.. θα την δουλέψω προς το παρόν άλλη μια εβδομάδα να έχω πλήρη εικόνα. Το GPS μου κάνει πρώτο lock fix στα 5 λεπτά και 15 Δευτέρα χωρίς υποστήριξη δεδομένων σκέτη απελπισία. Πολλά θέματα και προβληματα.ενας που ξέρει και διαβάσει το φορούν τα λύνει.αλλοι που ΔΝ ασχολούνται ΔΝ τα καταλαβαίνουν και ΔΝ τους νοιάζει. Η συσκευή πάντως είναι αξιοπρεπές.

 

Αφού τόσο δεν σε ικανοποιεί βάλε την max flavour να τελειώνεις...

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα η max flavour ειναι καλυτερη....και μαλλον η τελευταια rom για το zte v967..λειτουργει τελεια μονο το "κιτ εργαλειων" δν λειτουργει..το gps κανονικα κανει lock se 25 δευτερα.Νομιζω τα χρωματα δν ειναι εντονα οπως της aosp 4.2.2 αλλα υποφερετε..Τσαμπα 2 μερες με την inception πιστεψα πως θα ηταν καλυτερη απο την aosp μιας κ αυτη βασιζετε στο 4.2.2 αλλα:down:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...