Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σαν κντ ειναι εξειρετικο,με την πολιτικη των εκαστοτε πωλητων εχω θεμα φιλε μου,Αλλα και απο την αλλη οταν ενα κντ παει για αντικατασταση απο ενα αλλο νεο μοντελο,περιμενεις πτωση τιμης,οχι αυξηση.Αλλα επαναλαμβανω οτι σαν specs-αποδοση ειναι πολυ καλο.:)Εαν δεν σε ενοχλει η τωρινη τιμη του αγορασε το.

Και βεβαια με μολις λιγα $ παραπανω πας εδω......

http://www.minideal.net/thl-w200-smartphone-mtk6589t-1-5ghz-android-4-2-with-5-0inch-ips-screen.html

 

φαινεται καλυτερο αυτο εχει και καλυτερη αναλυση οθονης.ισως αξιζει η μικρη διαφορα.λιγα ευρω ειναι

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καινούρια έκδοση max inception που διορθώνει το πρόβλημα με τον proximity sensor http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2537170 Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

ποια εκδοση περασες?γιατι εμενα την τελευταια δεν την περναει καθολου!!καθετε και κολαει στο mi!!μηπως πρεπει να περασω την προηγουμενη και μετα απο πανω χωρις wipes την τελευταια?
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

ποια εκδοση περασες?γιατι εμενα την τελευταια δεν την περναει καθολου!!καθετε και κολαει στο mi!!μηπως πρεπει να περασω την προηγουμενη και μετα απο πανω χωρις wipes την τελευταια?

 

Δεν εχω περασει ακομη αλλα την 3.11.22 εχω κατεβασει απο εδω. Δεν νομιζω να πρεπει να περαστει η προηγουμενη.

Link to comment
Share on other sites

Αθάνατη ελληνική γραφειοκρατία... 19/11 παραγγελία, 21/11 στο τελωνείο, έκτοτε η κατάσταση δεν έχει αλλάξει...

 

κι έμενα από τις 22 είναι λογικά δευτέρα θα το έχουμε

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω περασει ακομη αλλα την 3.11.22 εχω κατεβασει απο εδω. Δεν νομιζω να πρεπει να περαστει η προηγουμενη.

 

ναι και εγω απο εκει αλλα δεν....6 φορες και τιποτα μονο με την multi ειδα προκοπη και εχω και τελευταιο recovery...απο inception-->minideal 1.05-->miui πηγα...

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Χρηστο τελικα εψαξες να δεις ποια εκδοση εχεις?

 

Βαζω ενα βιντεακι (δειτε το μετα απο το 6:00 λεπτο), η διαδικασια ειναι με μαμισιο κινεζικο recovery, τα μονα σιγουρα που εκανα με το κινεζικο recovery ειναι Wipe Dalvik Cache και τα δυο install. Αφου τελειωσα τη διαδικασια μετα με εναν file manager και προσβαση root εσβησα ολα τα αρχεια απο την micro sd και απο την εσωτερικη.

meteos > install rom > install google apps

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμασω και γω να δω αν μπαινει κανονικα. ΜΕταξυ της inception και miui multi που ειχες βαλει ποια εκατσε καλυτερα?
Link to comment
Share on other sites

Άντε παιδιά καλά πάτε με το testing...Πρέπει να βγάλουμε συμπέρασμα για να δούμε τι θα περάσουμε..

Έβγαλε και νέα max flavour με touchwiz...Δεν θυμάμαι αν έχει αναφερθεί...

Πάντως εξακολουθώ να πιστεύω πως η max flavour είναι η πιο ασφαλής επιλογή...

Link to comment
Share on other sites

κατεβαζω την inception 1.4 με τις essential gapps

 

για να δουμε πως θα τα παει

Tην έβαλα και ξαναγυρνάω στην v1.1.Eχει το bounce effect που δε μου αρέσει.Αν είναι έτσι,βάζω smart

Link to comment
Share on other sites

Οταν σκρολάρεις σε μια λίστα και φτάνεις στην αρχή ή στο τέλος της,αναπηδά ολόκληρη η σελίδα για να σου δείξει ότι δεν έχει άλλο να κινηθείς.
Link to comment
Share on other sites

α, δε με πειραζει αυτο.

 

το gravity box, το παιρνω baCK UP με το titanium και το επαναφερω ή πρεπει να κανω τη διαδικασια απ την αρχη;

Link to comment
Share on other sites

bounce effect ???

 

αντε αντε κατεβασε την εσυ να την κατεβασω και εγω!! ευτυχως υπαρχουμε και εμεις οι beta testers αλλα με 2mbps ιντερνετ δεν πω μπροστα... πως και πως περιμενω ν α ερθει η 4η δεκεμβρη να βαλω 24αρι φορθνετ

Link to comment
Share on other sites

α, δε με πειραζει αυτο.

 

το gravity box, το παιρνω baCK UP με το titanium και το επαναφερω ή πρεπει να κανω τη διαδικασια απ την αρχη;

Ναι θα πάρεις backup το gravitybox και το xposed installer και μετά θα επαναφέρεις και τα 2.Πας στο xposed installer-->framework-->install update και μετά απο reboot θα δουλέψει και το gravity με τις ρυθμίσεις που του έχεις ήδη περάσει

Link to comment
Share on other sites

θενξ Χρηστο

 

και κατι αλλο

αν παραλειψω αυτο το βημα

mount USB Mass Storage and delete from sdcard these three directories:

 

.android_secure

Android

LOSTDIR

 

πειραζει;

Link to comment
Share on other sites

θενξ Χρηστο

 

και κατι αλλο

αν παραλειψω αυτο το βημα

mount USB Mass Storage and delete from sdcard these three directories:

 

.android_secure

Android

LOSTDIR

 

πειραζει;

 

δεν το εχω κανει ποτε... δεν νομζιω να πειραζει

Link to comment
Share on other sites

+1 και εγώ το ίδιο.Αυτό που κάνουμε πάντα σε αλλαγή ρομ άλλης βάσης ειναι το wipe data/factory reset απο το recovery
Link to comment
Share on other sites

μια απ τα ιδια και γω! τρεχει πολυ καλα!

 

μολις περναω και τις gapps

 

εγω ειχα προβλημα με τον cot recovery εκανα λαθος τα Gapps Και εβαλα διαφορετικα για 4.2.2 ρομς αλλα οχι της ινσεπτσιον δουλευαν κανονικα ομως!! τωρα εκανα παλι full wipes ξαναπερασα την ρομ και τωρα περναω τα Gapps :p

 

edit: μπορει να ανεβασει καποιος το Boot animation της max flavour γτ της ινσεπτιον δεν μαρεσει ενω της φλειβορ μαρεσε πολυ?

Edited by giannis808
Link to comment
Share on other sites

ξαφνικα εσβησε η οθονη και δεν αναβε με τιποτα. αναγκαστικα να βγαλω μπαταρια.

τι κανω τωρα;

να εγκαταστησω την 1.1?

Link to comment
Share on other sites

To αφήνεις για λίγη ώρα και το παρακολουθείς αν το ξανακάνει.Αν το ξανακάνει βάζεις κάποια άλλη ρομ ή επιστρέφεις στην προηγούμενη σου με το backup στο recovery.

offtopic

Εχω πάρει για φίλο το doogee dg300 με τον διπύρηνο mtk6572 και 512mb ram.Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι το play store βγάζει συμβατό για κατέβασμα το asphalt 8,την στιγμή που στο v967s και στο w7s με τον 4πυρηνο 6589 δεν το βγάζει :blink: Δεν το κατέβασα για να δω αν θα παίζει κανονικά γιατι την συσκευή την είχα χωρίς κάρτα μνήμης αλλά το αναφέρω ως γεγονός που μου έκανε εντύπωση.Ισως το play store διαβάζει και την gpu του κινητού και φαίνεται πως η mali400 ειναι πιο ισχυρή απο την powervr544 του 6589

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...