Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

που βρισκεται αυτος ο ηχος εκκινησης shutaudio.mp3 για να τον σβυσω κι εγω??

 

/system/media εκει μεσα ειναι!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μεσα δεκεμβριου λανσαρετε το oppo n1 με cyanogen Mod rom..θα μπορεσει να γινει Port για το δικο μας τηλεφωνο??επισης γιατι δεν εχουμε υποστιριξει απο cyanogen mod ?
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

παιδια κ εγω θα ρωτησω για θηκη γιατι οπως κ ο φιλος παραπανω νομιζω οτι δεν θα με βολεψει η μοφι

υπαρχει κανενας που να εχει βρει καμια θηκη στο στυλ αυτης που μας δινουν με το κινητο με το ς

αλλα να ταιριαζει σωστα στο κινητο;

Huawei x5

Zte carl

Huawei y210

Samsung e1182

Zte v967s

Link to comment
Share on other sites

μεσα δεκεμβριου λανσαρετε το oppo n1 με cyanogen Mod rom..θα μπορεσει να γινει Port για το δικο μας τηλεφωνο??επισης γιατι δεν εχουμε υποστιριξει απο cyanogen mod ?

Αν το port γίνει στο oppo r819 τότε ίσως υπάρχουν ελπίδες να το δούμε και εμείς.Το Ν1 έχει τελείως διαφορετικό hw απο τα mtk κινητά.Η cm team γενικά δεν υποστηρίζει κινέζικα κινητά και σε αυτό μεγάλο μερίδιο ευθύνης έχει και η mediatek μαζί με τις κινέζικες εταιρίες που δεν παρέχουν ελεύθερα όλα εκεινα τα αρχεία που χρειάζονται για να χτιστεί σωστά η ρομ.Κάποιοι στο xda πάντως το προσπαθούν με αρχεία απο διάφορες πηγές

Link to comment
Share on other sites

mofi η nillkin ποια καθεται πιο καλα στο κινητο ?

 

εχω και τις δυο.

θεωρω οτι η Nillkin ειναι πολυ καλυτερη ποιοτικα, πιο λεπτη και εχεις τη δυνατοτητα να το φορτισεις με την θηκη κλειστη.

Link to comment
Share on other sites

η θηκη που δινει το minideal παντως,ειναι αισχος

 

Συμφωνω και το βασικο ειναι οτι δεν καθεται καλα. Η θηκη του to2c ελαφρως καλυτερη και καθεται μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

Για το μούσκεμα κουτί δεν γνωρίζω.Αλλά η μπαταρία έχει πάνω ένα αυτοκόλλητο με κάτι κόκκινες κουκίδες.Για τα nav keys βάλε gravitybox και έχει ρύθμιση για να ειναι ανοιχτά,όσο ειναι ανοιχτή η οθόνη στο βελτιώσεις προβολής--->mode oπίσθιου φωτισμού πλήκτρου

 

bbbb εσυ που τα ξερεις ολα :P καπου ειχα διαβασει πως μπορουμε να ξεκλειδωνουμε το κινητο με τα volume keys απο το gravity το ρυθμιζεις ξερεις τπτ ?

Link to comment
Share on other sites

Δες το xposed module που λέγεται xposed additions δυστυχώς δε δουλεύει σωστά σε όλα τα v967s

Eπίσης ο carliv έβγαλε νέα ρομ με ονομασία max inception http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2537170 στην οποία βλέπω ότι γράφει για 3g και στις 2 sim :D

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Δες το xposed module που λέγεται xposed additions δυστυχώς δε δουλεύει σωστά σε όλα τα v967s

Eπίσης ο carliv έβγαλε νέα ρομ με ονομασία max inception http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2537170 στην οποία βλέπω ότι γράφει για 3g και στις 2 sim :D

 

ναι το ειχα βρει αυτο αλλα μετα δεν δουλευε για να ανεβασω τον ηχο

Link to comment
Share on other sites

https://xiaomi-miui.gr/forums/downloads/index.php?page=Entry&entryID=2783 εδώ πάντως λέει ότι υποστηρίζει ελληνικά..

 

 

Ps. Είναι δυνατόν να μην σας αρέσει αυτό το τραγουδιστο ΖιιιιιΤιιιιΙιιιι χαχα.. Πάντως οι περισσότεροι δεν καταλάβαινουν τι λέει.

Edited by durutti
Link to comment
Share on other sites

μεσα δεκεμβριου λανσαρετε το oppo n1 με cyanogen Mod rom..θα μπορεσει να γινει Port για το δικο μας τηλεφωνο??επισης γιατι δεν εχουμε υποστιριξει απο cyanogen mod ?

 

Έτυχε να διαβάσω χθες ενα ποστ στο xda, δεν έχω το λινκ δυστυχώς, που έλεγε ότι ο λόγος είναι ότι η Mediatek δεν έχει ανοίξει τον κώδικα για το chipset της (δεν έδωσα σημασία σε ποιό κομμάτι αναφέρονταν, νομίζω στον kernel, κυρίως τσακωνόντουσαν στο ποστ) και έχει απαγορεύσει και στις εταιρείες που χρησιμοποιούν τους επεξεργαστές της να το κάνουν, επομένως ακόμα και αν διαρρεύσουν κάποια στιγμή τα sources, η cyanogenmod δεν μπορεί να δώσει ρομ στον κόσμο λόγω αδειών. Επομένως, από όσα κατάλαβα, είναι λίγο θέμα αυτό γιατί στην ουσία περιμένουμε την Mediatek να βάλει μυαλό...

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει την Mac smart και παρατήρησα ότι τρώει αρκετή μπαταρία σε σχέση με την minideal ή την max flavour! 2 μέρες δεν μπορώ να βγάλω με την max smart! Λέω να δοκιμάσω την νέα ρομ max inception. Την δοκίμασε κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει την Mac smart και παρατήρησα ότι τρώει αρκετή μπαταρία σε σχέση με την minideal ή την max flavour! 2 μέρες δεν μπορώ να βγάλω με την max smart! Λέω να δοκιμάσω την νέα ρομ max inception. Την δοκίμασε κανείς?

 

Στην αρχή και εγώ έτσι ήμουν. Ότι καινούργιο έβγαινε ήθελα να το δοκιμάσω. Πλέον δεν λειτουργώ έτσι. Επιπλέον δεν καταλαβαίνω την λογική του Carliv κάθε τρεις και λίγο να βγάζει νέα Rom imported από άλλο κινητό. Προσωπικά που δεν ενδιαφέρομαι για 3G και στην δεύτερη sim, μένω στην 1.05 minideal και όταν αποφασίσει να βγάλει την stable max flavour θα την περάσω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χαίρομαι που ο carliv το προσπαθεί και το ψάχνει συνεχώς με νέες ρομ.Δεν έχω πρόβλημα κάθε τόσο να δοκιμάζω κάποια νέα ρομ.Σήμερα έβγαλε την max inception v1.1 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2537170 με μια μικρή διόρθωση στο εικονίδιο της μπαταρίας.Εδώ και μερικές ώρες που τρέχω την 1.0 έκδοση ειναι πραγματικά αυτό που έψαχνα προσωπικά.Γρήγορη στα πρότυπα της max flavour,με 3g και στις 2 sim,χωρίς το σπαστικό (κατά την γνώμη μου) bounce scrolling εφέ της smart και επιτέλους μια ρομ με την κανονική οθόνη κλειδώματος του android 4.2 στην οποία μπορούμε να βάλουμε widgets και συντομεύσεις απευθείας απο εκεί ή για μεγαλύτερη παραμετροποίηση μέσω gravitybox.Προσωπικά αράζω εδώ μιας και για μένα αυτή η ρομ ειναι ο απόλυτος συνδυασμός σε όλα Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χαίρομαι που ο carliv το προσπαθεί και το ψάχνει συνεχώς με νέες ρομ.Δεν έχω πρόβλημα κάθε τόσο να δοκιμάζω κάποια νέα ρομ.Σήμερα έβγαλε την max inception v1.1 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2537170 με μια μικρή διόρθωση στο εικονίδιο της μπαταρίας.Εδώ και μερικές ώρες που τρέχω την 1.0 έκδοση ειναι πραγματικά αυτό που έψαχνα προσωπικά.Γρήγορη στα πρότυπα της max flavour,με 3g και στις 2 sim,χωρίς το σπαστικό (κατά την γνώμη μου) bounce scrolling εφέ της smart και επιτέλους μια ρομ με την κανονική οθόνη κλειδώματος του android 4.2 στην οποία μπορούμε να βάλουμε widgets.Προσωπικά αράζω εδώ μιας και για μένα αυτή η ρομ ειναι ο απόλυτος συνδυασμός σε όλα

 

Από μπαταρία πως πάει? Γιατί με την smart υπήρχαν παράπονα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι , ποιό πρόγραμμα χρησιμοποιούμε για navigation και αν μπορείτε να στείλετε ενα link να το κατεβάσω , επίσης απο που μπορούμε να παραγγείλουμε την θήκη nilkin ? ευχαριστώ .
Link to comment
Share on other sites

igo,sygic,tomtom δουλεύουν οκ

Από μπαταρία πως πάει? Γιατί με την smart υπήρχαν παράπονα...

Θα δείξει μέχρι αύριο.Προς το παρόν το βλέπω μάλλον οκ.Με την τελευταία smart και εγώ δεν ήμουν ευχαριστημένος απο την μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

igo,sygic,tomtom δουλεύουν οκ

 

Θα δείξει μέχρι αύριο.Προς το παρόν το βλέπω μάλλον οκ.Με την τελευταία smart και εγώ δεν ήμουν ευχαριστημένος απο την μπαταρία

 

Άρα πάω και εγώ στην νέα ρομ inception! Μπράβο bbbb!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς ο carliv κανει εξαιρετικη δουλειά.

η Flavour για μενα ειναι η επιλογή μου,

σημερα δοκιμασα την inception και για καποιο λογο τη βρηκα πολύ μινιμαλιστικη

θεωρω οτι ειναι για προχωρημενους και εκεινους που παραμετροποιούν αρκετα το τηλ τους.

 

Δοκιμασα επισης με αφορμή ενα σχολιο κάποιου τη MIUI και αποτι βλεπω ειναι σε μια κατασταση beta to official βγαζοντας ρομ καθε μερα σχεδον σε αντοιστοιχα φορα.

Για οποιον του αρεσει το ui θα ελεγα να προχωρησει σε εγκατασταση της. Μεγαλο μειον νομιζω οτι ειναι η camera που μου κανει μια θαμπαδα στις φωτογραφίες σε σχεση με τη στοκ εφαρμογη που βρισκουμε στου carliv. Tο θετικό ειναι οτι υποστηρίζεται και η 2η σιμ, ενω η μεταφραση της στα ελληνικα ειναι ημιτελής.

 

θα παραθεσω και ss

 

[ATTACH]37683[/ATTACH][ATTACH]37684[/ATTACH][ATTACH]37685[/ATTACH]

Edited by prodromosfan
Link to comment
Share on other sites

Η inception ειναι ότι πιο κοντινό υπάρχει στο android όπως το βγάζει η google με τις απαραιτήτες προσθήκες απο την mediatek για την αναγνώριση των 2 sim,την 3g βιντεοκλήση κτλ
Link to comment
Share on other sites

(...)

Για τα navigation keys βάλε GravityBox και έχει ρύθμιση για να είναι ανοιχτά, όσο είναι ανοιχτή η οθόνη στο βελτιώσεις προβολής--->mode οπίσθιου φωτισμού πλήκτρου

Ακόμα κι έτσι, μόλις και μετά βίας φαίνονται.

Εντάξει 3 πλήκτρα είναι όλα κι όλα, δεν είναι δύσκολο να θυμάσαι ποιο είναι ποιο, αλλά μήπως υπάρχει τρόπος να αυξηθεί το brightness;

[Δεν βλέπω κάποια άλλη ρύθμιση στο GravityBox]

Έβαλα το ZTE δίπλα στο (κατά πολύ παλαιότερο) Samsung Galaxy S i9000 του αδελφού μου, και ήταν η μέρα με τη νύχτα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...