Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ειχες κρατησει backup?

 

Οχι τιποτα! ουτε αγγλικο recovery εβαλα τιποτα! Μονο τον ηχο ηθελα να σβησω γιατι μου εσπαγε τα νευρα αλλα και τωρα τον κανει "που λεει ZTE" και παταω volume up + power αλλα δεν κανει τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

Αν συνεχίζει να ακούγεται το zte,προφανώς έσβησες κάτι άλλο.Μόνη λύση να ξαναφλασάρεις την ρομ μιας και τα αρχεία που σβήνεις απο το /system δεν επανέρχονται με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.Για να μπει στο recovery πρέπει με κλειστό κινητό να πατήσεις power + volume up και μόλις ανοίξει το κινητό,αφήνεις το power και συνεχίζεις να κρατάς το volume up.
Link to comment
Share on other sites

Αν συνεχίζει να ακούγεται το zte,προφανώς έσβησες κάτι άλλο.Μόνη λύση να ξαναφλασάρεις την ρομ μιας και τα αρχεία που σβήνεις απο το /system δεν επανέρχονται με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.Για να μπει στο recovery πρέπει με κλειστό κινητό να πατήσεις power + volume up και μόλις ανοίξει το κινητό,αφήνεις το power και συνεχίζεις να κρατάς το volume up.

 

Ευχαριστω για την βοηθεια,αλλα τωρα το έκανα και κολησε στο λογότυπο "ΖΤΕ" δεν εχω πειραξει ουτε recovery ούτε τιποτα αλλο και αυτα τα αρχεια τα εκανα αποκοπη στο dropbox! αχχχ τι να κανω; :(:(:(

Τωρα που το εκανα μου εβηαλε αυτο και δεν κανει τιποτα κανενα κουμπι!

http://imageshack.com/a/img716/1479/iay6.jpg

Edited by basoula_85
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την βοηθεια,αλλα τωρα το έκανα και κολησε στο λογότυπο "ΖΤΕ" δεν εχω πειραξει ουτε recovery ούτε τιποτα αλλο και αυτα τα αρχεια τα εκανα αποκοπη στο dropbox! αχχχ τι να κανω; :(:(:(

Κατεβασε τη rom απο το ποστ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=364015&page=40 ή απο το ποστ 580 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=364015&page=39

Βαλε το zip αρχειο στην micro sd σου

βγαλε τη μπαταρια

βαλε την μπαταρια

πατησε το volume up και το power για ~8-10 δευτερολεπτα

θα μπει στο κινεζικο recovery, εκει πας πανω-κατω με τα πληκτρα εντασης,,, δινεις ''εντολη'' με το power και πας στην προηγουμενη ''καρτελα'' με το back(κατω αριστερα)

Οπου δεις και γραφει στο περιπου <<wipe data / factory reset>> --- <<wipe cache patrition>> -- <<wipe dalvik cache>> επελεξετα και δωσε εντολη, μετα

οπου δεις και γραφει ''zip'' μπες μεσα με το power , επελεξε την πρωτη επιλογη > εκει θα δεις την καρτα sd >βρες το αρχειο που κατεβασες και δωσε παλι ελντολη ,, και ξανα επελεξε το και θα κανει εγκατασταση τη rom

οταν τελειωσει η εγκατασταση πατησε το back (κατω αριστερα) για να πας στην αρχικη οθονη του κινεζικου recovery ,, εκει επελεξε την πρωτη επιλογη πανω-πανω και δωσε εντολη για να ανοιξει το τηλεφωνο

 

μετα στο τηλεφωνο πας ρυθμισεις > αντιγραφα ασφαλειας και επαναφορα > επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων

 

Το εχω κανει σε δικο μου zte v967s

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Αν δε μπορείς να μπεις και στο recovery όπου ίσως με εντολές adb θα μπορούσες να επαναφέρεις πίσω τα αρχεία ή εστω και απο τα κινέζικα στα τυφλά με τον τρόπο που γράφει ο Θανάσης να φλασάρεις πάλι την ρομ,η μόνη λύση που απομένει ειναι να ξαναφλασάρεις την ρομ με την διαδικασία των sp flash tools http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372405

Η ρομ για το zte http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4970156#post4970156

Link to comment
Share on other sites

H rom που σου γραφω να κατεβασεις πρεπει να της αφησεις σε μορφη zip( να μην κανεις αποσυμπιεση), σε αυτη την περιπτωση πρεπει να βρεις τροπο(usb card reader) να βαλεις το αρχειο zip στην micro sd και μετα να βαλεις τη micro sd στο τηλεφωνο

Η rom που εβαλε λινκ ο φιλος bbbb για να κατεβασεις, πρεπει να την αποσυμπιεσεις και να ακολουθησεις τον ''οδηγο'' που παλι σου εδωσε λινκ ο bbbb.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

H rom που σου γραφω να κατεβασεις πρεπει να της αφησεις σε μορφη zip( να μην κανεις αποσυμπιεση), σε αυτη την περιπτωση πρεπει να βρεις τροπο(usb card reader) να βαλεις το αρχειο zip στην micro sd και μετα να βαλεις τη micro sd στο τηλεφωνο

Η rom που εβαλε λινκ ο φιλος bbbb για να κατεβασεις, πρεπει να την αποσυμπιεσεις και να ακολουθησεις τον ''οδηγο'' που παλι σου εδωσε λινκ ο bbbb.

 

Ευχαριστω για την βοηθεια παιδια! Τα καταλαβα! Αλλα επειδη εχω Ubuntu στο λαπτοπ μου λεω να ακολουθησω την δικια σου μεθοδο! Αλλα αντι για recovery μου εβγαλε την εικονα που εβαλα παραπανω και αναγκαστηκα και εβγαλα την μπαταρια γιατι δεν εκανε τιποτα με κανενα πληκτρο!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πλέον δεν παίζει σε minideal & to2c, είδα ότι το έχει το etotalk με etotalk mod rom και το merimobiles, αξίζει να το πάρω σε κάποιο από τα 2 ή να περιμένω το minideal? ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζεις να μπουτάρεις σε αυτό είτε με τον συνδυασμό πλήκτρων power + vol up,ειτε με κάποια εφαρμογή απο το play π.χ. quick boot --->recovery,ειτε reboot recovery απο τα mobile uncle tools
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σημερα μου ηρθε το κινητο απο merimobiles ,το προβλημα μου ειναι οτι το κινητο εχει μονο κινεζικα και αγγλικα και δεν εχει google store αλλα κατι κινεζικες εφαρμογες.Κατεβασα την ρομ του minideal την εβαλα στη καρτα μνημης μπηκα στο boot menu ,εκανα backup και wipe αλλα οταν προσπαθουσα να γραψω την νεα ρομ μου ελεγε aborted,τι κανω λαθος??πρεπει να το κανω πρωτα ροοτ ??μπορει να με βοηθησει καποιος?? ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Τι recovery έχει πάνω το κινητό; Αγγλικό ή κινέζικο;

 

Αν το λες σε μένα το δοκίμασα αλλα κόλησε στο λογότυπο ζτε οποτε βγάλσιμο μπαταρίας και μονο έτσι ξαναμπηκε στο κανονικο μενου.

Οποτε δεν ξέρω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στο φίλο petama το έλεγα αλλά και σε σένα θα έπρεπε να μπει κανονικά στο recovery.

το κινητο ειχε αγγλικο recovery

To αρχείο της ρομ,αντιγράφηκε σωστά; Τι έκδοση recovery έχει πάνω το κινητό; Υποθέτω ότι δοκίμασες κανονική εγκατάσταση στο recovery και όχι απο ρυθμίσεις--->σχετικά με τηλέφωνο --->sd updates

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας βολεύει η θήκη mofi??? Εμένα δεν μου πολύαρέσει γτ κάνει το κινητό χοντρό και βαρύ...αναγκάζομαι όμως να την έχω στο κινητό γτ το προστατεύει
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου για τις θήκες τύπου βιβλίου

εκανα παραγγελια απο Ali Xpress 30/10,χθες 7/11 μου εδωσε track number.Ποτε να το περιμενω??

Στη καλύτερη σε 15 ημέρες,στη χειρότερη μήνα

το αρχειο zip αντιγραφτηκε σωστα και to recovery εγινε πατωντας volume + kai power

Προτείνω να δοκιμάσεις και την max flavour που βασίζεται στην 1.05 του minideal http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2419456

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας βολεύει η θήκη mofi??? Εμένα δεν μου πολύαρέσει γτ κάνει το κινητό χοντρό και βαρύ...αναγκάζομαι όμως να την έχω στο κινητό γτ το προστατεύει

 

Εχω και mofi kai nillkin.

η nillkin ειναι λεπτοτερη,εφαρμόζει καλύτερα και μπορείς να φορτίσεις το κινητο εχοντας την θηκη κλειστη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...