Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για το wakeup μεσω των volume keys

Xposed Installer και βρισκεται στο Download το Xposed Additions

3 μερες τωρα που το εχω βαλει δουλευει μια χαρα :)

 

Όντως δουλεύει :D

xposed additions ---> Re-map Settings ---> Add new button

In the intercept key code ACTUALLY press the button ( vol up or vol down) and OK

Select Screen state ---> Screen Off

Enable Re-map ---> Checked

Click Action ---> Power

Long Click Action ---> Power ( Δεν χρειαζεται αυτο αλλα το εκανα ετσι και αλλιως)

 

Done :lol:

Edited by kandreou

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αγορασα στις 25-10-2013 το zte v967s απο minideal.net με tracking number αυτο RF172203734SG και μου λενε απο το minideal.net οτι εχει φτασει ελλαδα και σε 2 μερες θα το παραλαβω ενω στα ελτα μου λενε οτι ειναι ακομα Συγκαπουρη.μπορει να βοηθησει καποιος?:):)
Link to comment
Share on other sites

Όντως δουλεύει :D

xposed additions ---> Re-map Settings ---> Add new button

In the intercept key code ACTUALLY press the button ( vol up or vol down) and OK

Select Screen state ---> Screen Off

Enable Re-map ---> Checked

Click Action ---> Power

Long Click Action ---> Power ( Δεν χρειαζεται αυτο αλλα το εκανα ετσι και αλλιως)

 

Done :lol:

Mε ποια ρομ είσαι φίλε; Εχεις ενεργοποιημένα άλλα xposed modules π.χ. gravitybox; Kαι εγώ έτσι όπως τα γράφει, τα έχω βάλει στην smart rom και δεν λειτουργεί

Link to comment
Share on other sites

αγορασα στις 25-10-2013 το zte v967s απο minideal.net με tracking number αυτο RF172203734SG και μου λενε απο το minideal.net οτι εχει φτασει ελλαδα και σε 2 μερες θα το παραλαβω ενω στα ελτα μου λενε οτι ειναι ακομα Συγκαπουρη.μπορει να βοηθησει καποιος?:):)

 

 

Aπο τις 19 φαινεται οτι υπαρχει σαν δεμα... το δικο μου απο 18 ... το περιμενω μεχρι τις 10 με 15 νοεμβριου... οποτε τα ελτα κατι ξερουν.. παραπανω... που δεν το εχουν ... αλλα θα το δεις και εκει που κοιτας το tracking....

Link to comment
Share on other sites

Mε ποια ρομ είσαι φίλε; Εχεις ενεργοποιημένα άλλα xposed modules π.χ. gravitybox; Kαι εγώ έτσι όπως τα γράφει, τα έχω βάλει στην smart rom και δεν λειτουργεί

 

και σε μενα με max flavour οποτε θελει λειτουργει

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρουσιάστηκε κατι περιεργο, καποιες φορες οταν θελω να τερματίσω μια κληση και παίρνω το τηλεφωνο απο το αυτί, η οθονη ανοίγει και ειναι κλειδωμένη αντι να βρίσκεται στην οθονη της κλησης, με αποτελεσμα να πρεπει να ξεκλειδώσω το τηλεφωνο να κατεβασω το συρτάρι για να μπορεσω να μεταφερθω στην κληση για να την τερματίσω.

 

εχετε καμια ιδεα τι μπορει να συμβαίνει?

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια ξερει κανεις γιατι δεν μου δουλευει κανενα απο τα δυο προγραμματα πλοήγησης ειναι και τα δυο δοκιμασμενα απο τα προηγούμενα κινιτα μου και ειναι το ν ντραιβ και το πανικ
Link to comment
Share on other sites

το πιο πιθανο αυτο ειναι αλλα δεν ξερω πια ρύθμιση.

το μονο που αλλαξα απο χθες ειναι να μην κλειδώνει σε landscape mode

Link to comment
Share on other sites

Στο basic panel έχει μια ρύθμιση dont interfere calls ή κάπως έτσι.Δοκιμασε τη,να δεις αν δουλεύει ή για να βεβαιωθείς ότι αν φταίει το πρόγραμμα,το απενεργοποιείς και δοκιμάζεις κλήση

παιδια βοηθεια ξερει κανεις γιατι δεν μου δουλευει κανενα απο τα δυο προγραμματα πλοήγησης ειναι και τα δυο δοκιμασμενα απο τα προηγούμενα κινιτα μου και ειναι το ν ντραιβ και το πανικ

Τα έχεις κανονικά αγορασμένα; Το προηγούμενό σου κινητό είχε android 4.2;

Link to comment
Share on other sites

το dont interfere calls το εχω ενεργοποιημενο, απενεργοποιησα ομως το return to home screen after unlock και έστρωσε..
Link to comment
Share on other sites

Στο basic panel έχει μια ρύθμιση dont interfere calls ή κάπως έτσι.Δοκιμασε τη,να δεις αν δουλεύει ή για να βεβαιωθείς ότι αν φταίει το πρόγραμμα,το απενεργοποιείς και δοκιμάζεις κλήση

 

Τα έχεις κανονικά αγορασμένα; Το προηγούμενό σου κινητό είχε android 4.2;

Όχι φίλε σπασμένα είναι και τα δύο προηγούμενα κινητά δεν είχαν 4.2 αλλά δούλευαν κανονικά το μόνο που μου δούλεψε σε αυτό είναι το τομ τομ

Link to comment
Share on other sites

εχω την εξης απορια

μιας κ δεν μου ανοιγε το κινητο με το που το παρελαβα εβαλα μεσω flashtool την εκδοση 1.05

ολα καλα

αλλα για να ανοιξει το κινητο μονο με πατημενο το power k volume down ανοιγει

αν πατησω μονο power κολλα στο λογοτυπο zte

αν βγαλω μπαταρια- ξαναβαλω κ πατησω μονο power ανοιγει

κ ρωτω:

αν το ανοιγω με πατημενο το power k volume down υπαρχει προβλημα?

υπαρχει καποια αλλη λυση?

σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αυτο εχουν τα σπασμενα ... καλυτερα να δωσεις 2 φραγκα παραπανω παρα να ταλαιπωρισε ... my 2 cents

 

 

Όχι φίλε σπασμένα είναι και τα δύο προηγούμενα κινητά δεν είχαν 4.2 αλλά δούλευαν κανονικά το μόνο που μου δούλεψε σε αυτό είναι το τομ τομ
Link to comment
Share on other sites

igo,sygic,tomtom.Αυτά δουλεύουν σίγουρα.Dontpanic αγορασμένο απο gi,το έχω και δουλεύει κανονικά

εχω την εξης απορια

μιας κ δεν μου ανοιγε το κινητο με το που το παρελαβα εβαλα μεσω flashtool την εκδοση 1.05

ολα καλα

αλλα για να ανοιξει το κινητο μονο με πατημενο το power k volume down ανοιγει

αν πατησω μονο power κολλα στο λογοτυπο zte

αν βγαλω μπαταρια- ξαναβαλω κ πατησω μονο power ανοιγει

κ ρωτω:

αν το ανοιγω με πατημενο το power k volume down υπαρχει προβλημα?

υπαρχει καποια αλλη λυση?

σας ευχαριστω

Ρυθμίσεις--->προσβασιμότητα-->απενεργοποίηση γρήγορης εκκίνησης

Παιδιά οι νέοι κάτοχοι διαβάστε το pdf από το πρώτο ποστ.Θα σας λυθούν αρκετές απορίες

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

με εσωσες!!! χιλια ευχαριστω!!!

ολα οκ

 

(μια ερωτηση αν ξερει καποιος με πειρα.. σε ενα κινεζικο οταν με καλουν απαντα μονο του οταν ειναι το flip cover ή οταν το εχω σε τσεπη.. εχει κανενας καμια ιδεα)

Link to comment
Share on other sites

Όντως δουλεύει :D

xposed additions ---> Re-map Settings ---> Add new button

In the intercept key code ACTUALLY press the button ( vol up or vol down) and OK

Select Screen state ---> Screen Off

Enable Re-map ---> Checked

Click Action ---> Power

Long Click Action ---> Power ( Δεν χρειαζεται αυτο αλλα το εκανα ετσι και αλλιως)

 

Done :lol:

 

Έβαλα αντί για power, force power για να ανοίγει με ένα κλικ..πάντως παίζει μια χαρά...

Link to comment
Share on other sites

Eγώ το έκανα και αυτό και πάλι δεν ανοίγει

 

Εμένα πλέον δεν κλειδώνει με το power!! Η δουλειά όμως γίνεται.Δηλαδή να μην πατάω συνέχεια το power και με αφήσει χρόνους...

Edited by anikologr
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πλέον δεν κλειδώνει με το power!! Η δουλειά όμως γίνεται.Δηλαδή να μην πατάω συνέχεια το power και με αφήσει χρόνους...

 

Τελικά δεν λειτουργεί σωστά.Ακόμα και όταν βάλω το screen off αυτό αλλάζει μόνο του σε screen on! κρίμα και θα ήταν χρήσιμο...

Edited by anikologr
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το παθαινω και εγω μερικες φορες.χρηστο τι μπορω να αλαξω στις ριθμισεις του οτομοδιον να μην εχω προβλημα; η καποιο αλλο παιδι αν ξερει;
Link to comment
Share on other sites

Θωμά διάβασε απο το ποστ μου http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4993828#post4993828 και μερικά ποστ ακόμη
Link to comment
Share on other sites

και σ΄εμενα δουλεύει το module με το volume up και forced power οποτε και θα αλλαξω πλεον την mofi με την θηκη σιλικόνης και θα χρησιμοποιώ για κλείδωμα lmt launcher και ξεκλείδωμα volume up!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...