Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά λόγο ασχετοσύνης τα φώτα σας… έχω ένα lg400e με 8ρα sd κάρτα μέσα. Την έβαλα στο ζτε και τη βλέπει μια χαρά.

Η ερώτηση ….για να πάρω τις επαφές από το lg απλά κάνω αντιγραφή των επαφών στην sd;; και αν ναι βάζοντας την μετά στο zte θα τις διαβάσει κανονικά;;; δεν ξέρω πόσο ηλίθια είναι η ερώτηση αλλά λόγω ασχετοσύνης δεν θέλω να κάνω πατάτα.

Και ένα δεύτερο… μέχρις στιγμής ενώ τα πάντα λειτουργούν τέλεια σήμερα παρατήρησα ότι όταν το τηλ είναι αρκετή ώρα αδρανές ξαφνικά χάνει το σήμα δικτύου από την κάρτα σιμ(wind) και ουσιαστικά η κάρτα είναι εκτός λειτουργίας. Αν το κλείσω και το ανοίξω πάλι επανέρχεται κανονικά. Μου το έκανε δύο φορές σήμερα…. Αν ξέρετε κάτι help plz….

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πατας τον σωστο συνδιασμο πληκτρων;

 

αλλιως κατεβασε το fastboot(?) και επελεξε reboot σε recovery

 

ο συνδυασμος πληκτρων δεν ειναι volume down + power;

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μπαταρίες από την Κίνα δεν θα μπορούμε να παραγγείλουμε ; πήρα πριν ένα μήνα μια για τι κινητό τις γυναίκας μου και ακόμα δεν ήρθε! Ο πωλητής μου επέστρεψε τα λεφτά μου και είπε ότι δεν μπορεί να στείλει με China post, sgpost, Hong Kong post. Άλλαξε ο νόμος. Κάποιος ήθελα να πάρω μια ρεζέρβα για τι κινητό μας! Μόνο Ευρώπη από εδώ και πέρα;
Link to comment
Share on other sites

επανερχομαι και εγω με το προβλημα μου.

παρατηρησα οτι οταν η μπαταρια ειναι γεματη δεν μου παρουσιαζει το προβλημα με την οθονη.

αυτο εμφανιζεται σχεδον μολις η μπαταρια πεσει κατω απο το 50 περιπου τοις εκατο.

δεν ειμαι σιγουρος απλα εχω αυτη την εντυπωση.

ειμαι στην τριτη φορτιση και καθε φορα μετα την φορτιση δεν αντιμετωπιζω προβλημα.αντιθετα πχ οταν το πρωτοδουλεψα ηρθε με περιπου 45 τοις εκατο μπαταρια το εκανε πολυ συχνα.

ηλεκτρονικος βεβαια δεν ειμαι.

αν καποιος εχει γνωσεις ή αντιστοιχη εμπειρια θα ειμαι υποχρεος αν επιβεβαιωσει ή απορριψει αν μπορει να συμβαινει κατι με την μπαταρια

να συμπληρωσω οτι η αποφορτιση ειναι εξαιρετικα αργη σε σημειο να απορω με την διαχειριση ενεργειας της συσκευης.

εκτος απο αργη ειναι και ιδιαιτερα γραμμικη.

Edited by christou
Link to comment
Share on other sites

και με το gravity box μπορεις να ορισεις να εχεις επιλογη για Boot in recovery στο παρατεταμενο πατημα του power button.
Link to comment
Share on other sites

επανερχομαι και εγω με το προβλημα μου.

παρατηρησα οτι οταν η μπαταρια ειναι γεματη δεν μου παρουσιαζει το προβλημα με την οθονη.

αυτο εμφανιζεται σχεδον μολις η μπαταρια πεσει κατω απο το 50 περιπου τοις εκατο.

δεν ειμαι σιγουρος απλα εχω αυτη την εντυπωση.

ειμαι στην τριτη φορτιση και καθε φορα μετα την φορτιση δεν αντιμετωπιζω προβλημα.αντιθετα πχ οταν το πρωτοδουλεψα ηρθε με περιπου 45 τοις εκατο μπαταρια το εκανε πολυ συχνα.

ηλεκτρονικος βεβαια δεν ειμαι.

αν καποιος εχει γνωσεις ή αντιστοιχη εμπειρια θα ειμαι υποχρεος αν επιβεβαιωσει ή απορριψει αν μπορει να συμβαινει κατι με την μπαταρια

να συμπληρωσω οτι η αποφορτιση ειναι εξαιρετικα αργη σε σημειο να απορω με την διαχειριση ενεργειας της συσκευης.

εκτος απο αργη ειναι και ιδιαιτερα γραμμικη.

 

Για την μπαταρία μην απορείς. Είναι από τα δυνατά σημεία της συσκευής. Κρατάει υπερβολικά πολύ για 5" smartphone. Θα μπορούσε βέβαια να σου έχουνε στείλει χαλασμένη μπαταρία. Αν κάνεις επανεκκίνηση με την μπαταρία να είναι εκεί γύρω 35 με 40% μετά την επανεκκίνηση σου δείχνει κάποιο άλλο νούμερο;

Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρία μην απορείς. Είναι από τα δυνατά σημεία της συσκευής. Κρατάει υπερβολικά πολύ για 5" smartphone. Θα μπορούσε βέβαια να σου έχουνε στείλει χαλασμένη μπαταρία. Αν κάνεις επανεκκίνηση με την μπαταρία να είναι εκεί γύρω 35 με 40% μετά την επανεκκίνηση σου δείχνει κάποιο άλλο νούμερο;

 

Εμένα μου δείχνει άλλο νούμερο αλλά δεν έχω κάποιο άλλο πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Οταν φορτιζω το δικο μου, κοντα στο 88% αναβει το πρασινο led οτι δηλ. εγινε η φορτιση. Εγω ομως το αφηνω να φορτισει μεχρι να παει στο 100%, απλα το τσεκαρω καθε λιγα λεπτα αφου το led δεν λειτουργει σωστα.

Γενικα το 967 δεν τα παει καλα με το %status της μπαταριας, τουλαχιστο στη rom που το αγοραζουμε ολοι.

Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρία μην απορείς. Είναι από τα δυνατά σημεία της συσκευής. Κρατάει υπερβολικά πολύ για 5" smartphone. Θα μπορούσε βέβαια να σου έχουνε στείλει χαλασμένη μπαταρία. Αν κάνεις επανεκκίνηση με την μπαταρία να είναι εκεί γύρω 35 με 40% μετά την επανεκκίνηση σου δείχνει κάποιο άλλο νούμερο;

 

οχι κατα τα λοιπα η συμπεριφορα στην αποφορτιση ειναι απολυτα ομαλη τοσο που εκπλησομαι ιδιαιτερα με οσα εχω διαβασει σε αυτο το νημα.

επισης μικροαποκλισεις μετα απο επανεκινηση ειχα σε αλλες συσκευες ακομα και στο note 2 πχ,αλλα στο ζτε καμμια αποκλιση.

και η πλακα ειναι οτι κατα τα αλλα την συμπαθησα πολυ αυτη τη συσκευη και θα με βολευε παρα πολυ σε παραλληλη χρηση με το note 2.

τωρα μετα απο 6-7ωρες on και 1ωρα οθονης δεν εχει κανει το παραμικρο.

αν ηταν κατω απο 50% μπορει να ειχα βγαλει την μπαταρια καμμια 10 αρια φορες.

θα το παρακολουθησω και αλλο και αν βεβαιωθω οτι δεν ειναι τυχαια η παρατηρηση θα ψαξω να βρω μια δευτερη μπαταρια να δω πως συμπεριφερεται με αυτη

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, τελικα με το recovery τα καταφερα και (να ειστε καλα) εκανα και το repartition.

τωρα εχω ενα αλλο προβλημα.

οταν συνδεω το τηλεφωνο με τον υπολογιστη μεσω usb (υποψη οτι χρησιμοποιω ubuntu), δεν βλεπω καθολου την καρτα μνημης που εχω, αλλα μονο την μνημη αποθηκευσης του τηλεφωνου.

εχετε καποια ιδεα;

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λόγο ασχετοσύνης τα φώτα σας… έχω ένα lg400e με 8ρα sd κάρτα μέσα. Την έβαλα στο ζτε και τη βλέπει μια χαρά.

Η ερώτηση ….για να πάρω τις επαφές από το lg απλά κάνω αντιγραφή των επαφών στην sd;; και αν ναι βάζοντας την μετά στο zte θα τις διαβάσει κανονικά;;; δεν ξέρω πόσο ηλίθια είναι η ερώτηση αλλά λόγω ασχετοσύνης δεν θέλω να κάνω πατάτα.

 

Εφόσον έχεις τις επαφές σου στο Google, απλά χρησιμοποιείς το ίδιο account και συγχρονίζονται μόνες τους σε όλες τις συσκευές :D

Link to comment
Share on other sites

επανερχομαι και εγω με το προβλημα μου.

παρατηρησα οτι οταν η μπαταρια ειναι γεματη δεν μου παρουσιαζει το προβλημα με την οθονη.

αυτο εμφανιζεται σχεδον μολις η μπαταρια πεσει κατω απο το 50 περιπου τοις εκατο.

 

Αν θυμάμαι καλά , από τα πρώτα πράγματα που σου είχα πει να τεστάρεις ήταν να αφήσεις το τηλέφωνο πάνω στο φορτιστή για αρκετή ώρα ,για να δεις αν το κάνει . Το δοκίμασες αυτό ?

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον έχεις τις επαφές σου στο Google, απλά χρησιμοποιείς το ίδιο account και συγχρονίζονται μόνες τους σε όλες τις συσκευές :D

Σ ευχαριστώ, έγινε και αυτό….έχω να πω ότι δουλεύω το τηλ 3 μέρες τώρα με δύο κάρτες μέσα…. Όλα δουλεύουν τέλια , είναι πάρα πολύ γρήγορο και με την μπαταρία παρότι του έχω αλλάξει τα καπέλα με ιντερνετ πλοηγούς κλπ μια χαρά το βρίσκω….

Σε ότι αφορά τις φώτο ειδικά το βράδυ με φλας, από τις ιδιότητες βάλτε το κορεσμό στο χαμηλό…θα δείτε αμέσως διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Οταν φορτιζω το δικο μου, κοντα στο 88% αναβει το πρασινο led οτι δηλ. εγινε η φορτιση. Εγω ομως το αφηνω να φορτισει μεχρι να παει στο 100%, απλα το τσεκαρω καθε λιγα λεπτα αφου το led δεν λειτουργει σωστα.

Γενικα το 967 δεν τα παει καλα με το %status της μπαταριας, τουλαχιστο στη rom που το αγοραζουμε ολοι.

Nαι έτσι γίνεται και στο δικό μου.Πρακτικά η μπαταρία φορτίζει μέχρι το 90%.Για το υπόλοιπο 10% μου έχει τύχει να πάρει και 1 ώρα επιπλέον για να φορτίσει.Αν και προσωπικά πρόλαβα (λίγο πριν γίνει τόσο αυστηρή η απαγόρευση για τις μπαταρίες) και πήρα έξτρα μπαταρίες και φορτίζω σχεδόν πάντα στον εξωτερικό φορτιστή όπου και εκει η μπαταρία φορτίζει μέγιστο μέχρι το 94%.

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά , από τα πρώτα πράγματα που σου είχα πει να τεστάρεις ήταν να αφήσεις το τηλέφωνο πάνω στο φορτιστή για αρκετή ώρα ,για να δεις αν το κάνει . Το δοκίμασες αυτό ?

 

τελικα το κανει οποτε του καπνισει.και με 80% σημερα μου εσπασε τα νευρα.

φιλε αυτο ειναι το μονο που δεν δοκιμασα θα το κανω σημερα ομως και θα αναφερω...

ψιλοαπογοητευτηκα βεβαια αλλα θα κανω και αυτο και μετα θα στειλω μειλ στο to2c να δω τι θα μου απαντησουν.

θεωρησα τον εαυτο μου τυχερο που το παρελαβα την πεμπτη (ηδη εφτασα γερμανια) αλλα τελικα ημουν γκαντεμης μου εκατσε συσκευη με θεμα απο οτι φαινεται

Link to comment
Share on other sites

Εκανα κ εγω παραγγελια στις 30/10 και μολις σημερα μετα απο 3 αναπαντητα μαιλ κ ενα dispute μ εστειλαν τρακινγκ απο to2c

ειχαν μετακομιση τα παιδια... :lol:

 

δεν ξερω αν σχετιζεται με καποιες "περιεργες" καθυστερησεις που παρουσιαστηκαν τελευταια, αλλα μετακομισαν σε καινουρια γραφεια...

 

We Move to New Office ,We want to Happy with you

 

 

 

Hi, Friend, We have moved to new office today , we hope make our service better and better

 

We are happy to have our new office , we also want to share this with you .

 

 

 

To express our thanks for your support, we have prepared some gifts for you for all orders , which have not shipped out , and for coming orders . the gift valid only 1 week , thanks.

 

 

 

What Gifts we have prepared for you ?

 

...

.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας παιδια.

Σημερα ανακαλυψα και γω το κινητακι αυτο.Μου φενεται πολυ καλο για τα λεφτα του.Βλεπω οτι υπαρχει υποστηριξη .Επειδη ειναι παρα πολλες οι σελιδες και δεν μπορω να τις διαβασω ολες αν γινετε μπορειτε να μου πειτε σε γενικες γραμμες..τυχον προβληματα που εχετε παρατηρισει γενικα στην συσκευη?Λεω να το αγορασω απο minideal ειναι αξιοπιστο?(αλλα καταστηματα υπαρχουν σε αυτην την τιμη αξιοπιστα?)Να τους πω να μου το κανουν root και να περασουν ελληνικα?Ευχαριστω παρα πολυ και συγνωμη αν σας κουρασα...

Γιαννης :)

 

*κατι ακομα..Ειναι πλαστικα το περιβλημα του?Και η SIM ειναι κανονικη ή micro?Λειτουργει κανονικα στην ελλαδα ετσι;

Edited by gianniskap
Link to comment
Share on other sites

Εκανα κ εγω παραγγελια στις 30/10 και μολις σημερα μετα απο 3 αναπαντητα μαιλ κ ενα dispute μ εστειλαν τρακινγκ απο to2c

 

σκ δεν θα σου απαντουσαν..ποτε προλαβες και εκανες dispute? περασε δλδ 31/10 και 1/10 και στις 4 μετα το σκ εκανες dispute?

υπεβολικο αν καταλαβα τουλ καλα ¨)

Link to comment
Share on other sites

ειναι αξιοπιστο. προβληματα δεν εχει (για αυτα που προσφερει και την τιμη βεβαια)

αξιοπιστο το καταστημα που λες, ζητα ρουτ και ελληνικα, να το στειλει με singpost και δηλωμενη χαμηλη τιμη και ως gift

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση.Αυτο που λενε με την μπαταρια που κολαει στο 14% το εχετε ολοι ή ειναι αν σου τυχει;Υπαρχει τροπος επιλυσης του προβληματος πλεον;
Link to comment
Share on other sites

οχι, η μπαταρια σε μενα παει κανονικα

 

και στα 3 κινητα που εχουν περασει απο τα χερια μου σε ολα η μπαταρια πηγαινε κανονικοτατα!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...