Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τι ρίσκο έχω παραγγέλνοντας το από το minideal???

ρωτάω καθώς βρήκα σε άλλο site(με αγγελίες)

κάποιον που τα αγοράζει και τα πουλάει 145ε

αξίζει τον κόπο να το πάρω από αυτόν για

να γλιτώσω όλη την διαδικασία???

Link to comment
Share on other sites

το automaton δεν τρωει μπαταρια.

Οταν βλεπουμε περιεργη και αποτομη πτωση καταναλωσης καποια εφαρμογη εχει ''σκαλωσει'' και τρωει μπαταρια, καλο ειναι να κανεις στο τηλεφωνο μια επανεκκινηση.

 

Παρακολουθώντας το με το Battery Mix, το automaton, είχε από τα μεγαλύτερα ποσοστά σε σχέση με τα υπόλοιπα προγράμματα.

 

Βέβαια, είναι και λογικό, αφού ανοιγοκλείνοντας συνέχεια μέσω automaton, το πρόγραμμα τίθεται σε λειτουργία.

Ίσως όμως είναι βαρύ λιγάκι, γι' αυτό και να καταναλώνει αρκετή μπαταρία.

 

 

Τις πουτ@νες τις διαφημίσεις, σε παιχνίδια κλπ, έχετε καταφέρει να τις βγάλετε κάπως;

Orange San Francisco AMOLED 512MB
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα που το έχω συνέχεια ανοιχτό, δεν εμφανίζεται καν στα στατιστικά μπαταρίας.χρησιμοποιώ wakelock detector και gsam battery monitor και πουθενά δεν είδα το automaton ψηλά σε κατανάλωση και στη πράξη δεν έχω θέμα.
Link to comment
Share on other sites

τι ρίσκο έχω παραγγέλνοντας το από το minideal???

ρωτάω καθώς βρήκα σε άλλο site(με αγγελίες)

κάποιον που τα αγοράζει και τα πουλάει 145ε

αξίζει τον κόπο να το πάρω από αυτόν για

να γλιτώσω όλη την διαδικασία???

??????????

Link to comment
Share on other sites

παρτο απο μινιντιλ

τζαμπα κερατιατικα θα πληρωσεις

 

 

εδιτ: για τις διαφημησεις δες το adway. googlαρε το

Link to comment
Share on other sites

??????????

Το ρισκο ειναι π.χ. το τελωνειο,η να χαθει καπου το δεμα σου η κατι αλλο παρομοιο.Εαν το θες αμεσα δεν εχεις αλλη επιλογη.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

1.Η minideal βασίζεται στην επίσημη 1.05 της zte και ως έξτρα έχει τις επιπλέον γλώσσες,κάθως η στοκ έχει μόνο αγγλικά και κινέζικα

2.Η max flavour βασίζεται στην 1.05 της zte με επιπλέον γλώσσες και κάποια προγράμματα και tweaks απο τον dev

3.Η max smart βασίζεται σε μια ρομ του lenovo a830 και σε σχέση με την 1.05 έχει interface που μοιάζει σε αυτό των samsung galaxy.Αρκετοί την χρησιμοποιούμε γιατι το επιπλέον ατού της σε σχέση με τις 1.05 based rom ειναι ότι μπορείς να έχεις 3g σε όποια από τις 2 σιμ θες εναλλάξ,σε αντίθεση με την 1.05 όπου το 3g είναι μόνο για την πρώτη sim

Link to comment
Share on other sites

Το αποσύνδεσα απ' τον φορτιστή στις 12 το πρωί.

 

Είναι 14.30 και έχω ανοιχτό μόνο bluetooth. Είμαι ήδη στο 92%. Είναι φυσιολογικό αυτό ρε παιδιά;

 

Πως θα δω που έχω το battery drain?

Orange San Francisco AMOLED 512MB
Link to comment
Share on other sites

Η max smart βασίζεται σε μια ρομ του lenovo a830 και σε σχέση με την 1.05 έχει interface που μοιάζει σε αυτό των samsung galaxy.Αρκετοί την χρησιμοποιούμε γιατι το επιπλέον ατού της σε σχέση με τις 1.05 based rom ειναι ότι μπορείς να έχεις 3g σε όποια από τις 2 σιμ θες εναλλάξ,σε αντίθεση με την 1.05 όπου το 3g είναι μόνο για την πρώτη sim

 

Τελικά βρήκες άκρη με το bt και την κατανάλωση της μπαταρίας?

Link to comment
Share on other sites

Το αποσύνδεσα απ' τον φορτιστή στις 12 το πρωί.

 

Είναι 14.30 και έχω ανοιχτό μόνο bluetooth. Είμαι ήδη στο 92%. Είναι φυσιολογικό αυτό ρε παιδιά;

 

Πως θα δω που έχω το battery drain?

 

Μέχρι εκεί καλά είναι . Απλώς από εκεί και κάτω δεν πρέπει να συνεχίσει με αυτό τον ρυθμό.

και στο δικό μου στην αρχή 2-3 ώρες χάνει 6-7 μονάδες , αλλά μετα ......κρατάει γερά:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκες άκρη με το bt και την κατανάλωση της μπαταρίας?

Nαι το άφησα να τρέχει τελικά κανονικά το service αυτό.Αλλωστε πρόβλημα κατανάλωσης προσωπικά δεν έχω.Συνεχίζει να μου δείχνει πρώτο το bluetooth στα στατιστικά με κάποιο χρόνο χρήσης cpu (διαφορετικό κάθε μέρα) αλλά γενικά πρόβλημα κατανάλωσης δεν έχω

Link to comment
Share on other sites

ήρθε και σε μένα πριν λίγο,(παραγγελία 15/10 στο Το2c.com)

Όλα άψογα, και επειδή παρακολούθησα την μεγάλη κουβέντα σχετικά με την κάμερά του,θέλω να πω ότι εμένα μου φαίνεται παραπάνω από ικανοποιητική μέχρι στιγμής(δεν πρόλαβα να πειράξω τίποτα).

αργότερα μπορεί να ανεβάσω κάποια δείγματα

Link to comment
Share on other sites

απο σήμερα και εγώ στην παρέα.

Οι οδηγοί στο πρώτο ποστ πολύ αναλυτικοί έγινε αμέσως αγγλικό το ρικοβερυ και η απαραίτητη ενοποίηση αποθηκευτικου χώρου.

Όλα καλά μέχρι στιγμής και προχωράμε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και όλες. Πρώτα θέλω να σας ευχαριστήσω τους πιο τολμηρούς gadgetάκηδες που κάνουν αγορές εκτός συνόρων, δεύτερων όλους και όλες για το πλούσιο υλικό και της πληροφορίες αλλά και για τις προσωπικές γνώμες που δίνετε για το εν λόγω κινητό. Το περιμένω με μεγάλη ανυπομονησία. Το θέλω για δώρο. Αλλά έχω 2 ερωτήσεις.

 

1) Το παρήγγειλα από To2c 10/10 και από της 25/10 είναι ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS. Μέχρι πότε πρέπει να παραμείνω ψύχραιμος για την περάτωση της αποστολής του δέματος; Επειδή διαβάζω ότι κάποιοι το παραλαμβάνουν μέσα σε 2-3 εβδομάδες.

 

2) Εαν τελικά το παραλάβω (το εύχομαι) επειδή το θέλω για δώρο και ο τελικός χρήστης δεν είναι του "σκαλίσματος" , τι μου προτείνετε να κάνω από θέμα rom ; ( σίγουρα θα αλλάξω το partition , root , και recovery αγγλικό ) - αλλά επειδή προορίζεται για απλή χρήση - θέλω όσο το δυνατόν να ναι χωρίς προβλήματα. Ας πούμε θα μου άρεσε το διπλό 3G της max smart αλλά προτεραιότητα έχει η σταθερότητα. (έχω διαβάσει για τυχόν bugs όπως Βt+cosmote και περί γρήγορης εκκίνησης ) . Ελπίζω να μην σας κούρασα :D

Link to comment
Share on other sites

Kαλως να το δεχτείς.To bug με το bt και την cosmote,δεν ειναι δυστυχώς θέμα ρομ.Ουτε καν θέμα v967s μιας και το αντιμετωπίζουν και άλλα mtk6589 κινητά.Το 967 όπως έρχεται με την 1.05 είναι έτοιμο για χρήση.Το μόνο που χρειάζεται να κάνεις ειναι να πας ρυθμίσεις--->προσβασιμότητα και να ξε-τσεκάρεις την γρήγορη εκκίνηση. Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Το τεράστιο κενο που υπαρχει στο πανω μερος της οθονης μπορουμε να το ξεφορτωθούμε??

 

http://imageshack.us/a/img36/2779/eq6d.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλορίζικο το κινητό σου.Πως σου φαίνεται η μετάβαση απο το leo; Για το κενό βάλε nova launcher και μπορείς να φτιάξεις όπως θες εσύ,στήλες και γραμμές στην οθόνη Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ bbbb :)

Δεν υπαρχει σύγκριση μεταξυ των δυο κινητών..μερα με την νυχτα πραγματικά!Το leo το χρησιμοποιούσα σαν καθημερινό κινητό και με ειχε κουρασει, τωρα ειναι εντελως διαφορετική η εμπειρία android.

 

Τωρα το leo μαλλον θα το κανω multimedia station για το αυτοκίνητο:lol:

Link to comment
Share on other sites

το κινητό είναι πραγματικά πολύ καλό.

συνηθισμένος από το note 2 μπορώ να πω ότι σε ταχύτητα

smoothnes απροβληματιστη λειτουργία είναι όχι απλά ισάξιο ίσως και καλύτερο.

Αν υπολογισει κανείς και την δεύτερη σιμ που είναι πολύτιμη για όποιον την χρειάζεται τότε χωρίς να βάλουμε στην ζυγαριά την τιμή το zte προτείνεται ανεπιφύλακτα.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι εκεί καλά είναι . Απλώς από εκεί και κάτω δεν πρέπει να συνεχίσει με αυτό τον ρυθμό.

και στο δικό μου στην αρχή 2-3 ώρες χάνει 6-7 μονάδες , αλλά μετα ......κρατάει γερά:lol::lol:

 

Ακριβώς και σε μένα συμβαινει αυτό και μετα απο καποιες κλήσεις και αρκετες ωρες wi-fi μπορει να πεσει και κατω απο το 45% στο τελος της μερας ,ΑΛΛΑ μπορει να βγαλει με τον ιδιο φόρτο και 2η μερα ...το φορτιζω αν πέσει κατω απο 15-14% με το αντιστοιχο μηνυμα...:)

Γιατι αγχώνεσαι :)

Pipo M9 (RileyROM 2.6.4) - ZTE V967S (1.0.5) - Xiaomi RedMi 1S (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi 2 (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi Note 2 (MIUI V7 6.4.28)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...