Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nαι αυτό θυμόμουν και εγώ και γιαυτό το είχα βγάλει.Τώρα όμως που το ξαναδοκίμασα,κρασάρει μετά απο λίγη ώρα που το ανοίγεις
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι τωρα δοκιμασα και εγω την εκδοση 2.5.0_2112 και κρασαρει, κριμα :(

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

δε μπορω να κανω το gps να λειτουργησει (sygic)

στο gps τεστ βρισκω δορυφορους

 

καμιά τυχη ακόμη. πόση ωρα το ειχα ανοιχτο (χωρις δεδομενα) και δεν κλειδωσε ποτε :mad:

κατι δε κανω σωστα μαλλον

Link to comment
Share on other sites

Εχεις πρόβλημα χώρου και θέλεις να τις βάζεις στην sd; Οτι θα τρέξουν καλύτερα αν τις έχεις εκεί,δεν ισχύει.Προσωπικά ο μόνος τρόπος που γνωρίζω γιαυτό και να μην χάνονται,ειναι να κάνεις στην sd ένα δεύτερο ext4 partition και μετά με το link2sd να κάνεις "σύνδεση" των εφαρμογών σε αυτό το partition.Προσοχή όχι μεταφορά των εφαρμογών στην sd,γιατι αυτή η επιλογή κάνει ότι κάνει και η επιλογή ρυθμίσεις--->εφαρμογές--->στην κάρτα sd αλλά σύνδεση.Αυτό το κάναμε στο hd2 και σε άλλες παλιότερες συσκευές γιατί είχαμε μόνο 512mb rom και δεν μπορούσαμε να βάλουμε όσες εφαρμογές θέλουμε.

Εδώ στο zte με την δυνατότητα που υπάρχει για re-partition μέχρι 2,46gb για εφαρμογές,προσωπικά δεν έχω λόγο να ασχοληθώ με κάτι τέτοιο

 

Δεν έχω κάνει το partition. Εάν το κάνω πως γίνεται χωρίς να χάσω τα δεδομένα μου

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με το gravity box μπορούμε να κάνουμε unlock το τηλέφωνο με τα volume keys;

 

Νομιζω ναι εχει μια ρυθμιση

Link to comment
Share on other sites

http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-100-original-LCD-Display-for-Lenovo-A800-LenovoA800-display/925524500.html

οθονη κ touch screen για το δικο μας.

στο url λεει για το λενοβο α820 αλλα η εικονα κ η περιγραφη ειναι για το δικο μας.

κατι αλλο την μοφι yi απο που την εχετε παρει κ ποσο.

καπου ειδα οτι καποιος την πηρε με 7,5ευρω αν υπαρχει καποιο λινκ.

 

Η πιο φτηνή που βρήκα στο eBay είναι αυτή στα 8,5 ευρώ http://www.ebay.com/itm/300950310534

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας είχα αναφέρει και πιο πριν ένα πρόβλημα (?) με την μπαταρία στο zte μου αλλά δεν έλαβα καποια απάντηση. Η αυτονομία του είναι στην μιάμιση μέρα. Πχ τώρα στις 12:00 το κινητό είναι στα 30% ενώ είναι φορτισμένο πριν από 25 ώρες. Προβληματίζομαι γιατί διαβάζω πως σε άλλους κρατά η μπαταρία 2-3 μέρες και η διαφορά είναι σημαντική. Πώς μπορώ να δω αν πρόκειται για ελλατωματική μπαταρία ή αν απλά το ζορίζω πιο πολύ από άλλους?

Btw έχω περάσει την 1.0.5

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι ποσες ωρες ενεργης οθονης βγαζει η μπαταρια, σε συνδιασμο με τι χρηση το κανεις, αν εχεις καλο σημα, κλπ
Link to comment
Share on other sites

ειμαι πολυ καιρο στην max smart tou carliv

ειναι εξαιρετικη

εχω το παραξενο προβλημα να μην δουλευει το pulldown απο το statusbar

και το sim unlock χανεται πολυ γρηγορα και δνε προλαβαινω να ΒΑΛΩ τον κωδικο!!!

εχετε καμμια ιδεα?

απενεργοποιησα το xposed

εβγαλα καποια apps τιποτα

 

Χρονια Πολλα στους Δημητρηδες!

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να συγκεντρώσουμε μια λίστα από τις stock εφαρμογές που ήταν προεγκατεστημένες στην 1.0.5,

τις οποίες αν τις αφαιρέσουμε δεν δημιουργείται πρόβλημα στην εγκατάσταση;

 

Εγώ δεν έχω τολμήσει να βγάλω κάτι πιο σημαντικό πέρα από τύπου facebook εφαρμογές.

Έχω βάλει Handcent sms, αλλά αν βγάλω την stock εφαρμογή των sms μπορεί να μην λαμβάνω καν sms.

Orange San Francisco AMOLED 512MB
Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι ποσες ωρες ενεργης οθονης βγαζει η μπαταρια, σε συνδιασμο με τι χρηση το κανεις, αν εχεις καλο σημα, κλπ

 

Γενικά δεν νομίζω πως το ζορίζω και πάρα πολύ το κινητό. Πώς βλέπω πόση ώρα απασχολώ το κινητό και άρα την οθόνη?Πρεπει να βάλω κάποιο app? Σήμα καλό πιάνω στο σπίτι και γενικά είμαι αθήνα άρα δεν έχω θέματα με χαμηλό σήμα εκτός από όταν μπαίνω μετρο.

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να συγκεντρώσουμε μια λίστα από τις stock εφαρμογές που ήταν προεγκατεστημένες στην 1.0.5,

τις οποίες αν τις αφαιρέσουμε δεν δημιουργείται πρόβλημα στην εγκατάσταση;

 

Εγώ δεν έχω τολμήσει να βγάλω κάτι πιο σημαντικό πέρα από τύπου facebook εφαρμογές.

Έχω βάλει Handcent sms, αλλά αν βγάλω την stock εφαρμογή των sms μπορεί να μην λαμβάνω καν sms.

 

Πολύ καλή ιδέα...να γλιτώσουμε και μνήμη...

Link to comment
Share on other sites

Γενικά δεν νομίζω πως το ζορίζω και πάρα πολύ το κινητό. Πώς βλέπω πόση ώρα απασχολώ το κινητό και άρα την οθόνη?Πρεπει να βάλω κάποιο app? Σήμα καλό πιάνω στο σπίτι και γενικά είμαι αθήνα άρα δεν έχω θέματα με χαμηλό σήμα εκτός από όταν μπαίνω μετρο.

 

ρυθμισεις->μπαταρία

 

 

 

Δεν ξερω για εσάς αλλά εγω πάντα έψαχνα ενα πρόγραμμα να διαχειριζομαι το κινητο απο το pc οταν ειμαι ειδικα στη δουλειά χωρίς να χρειαζεται να σκαλιζω το κινητο ή να το συνδεω με usb (ασε που φορτιζει συνεχεια και κατα τη γνωμη μου χαλαει τη μπαταρια μη κανοντας σωστους κυκλους φορτισης)

η zte εχει βγαλει ενα τετοιο προγραμμα ονοματι joinme (http://joinme.ztedevice.com/) που διαχειριζεται τελεια το κινητο και μπορεις να το χρησιμοποιείς και ασυρματα (μεσω wifi).

Βackup, κλησεις, sms, εγκατασταση εφαρμογών, συγχρονισμος ημερολογιου, μεταφορά αρχείων όλα γινονται απο αυτο το προγραμμα.

Λιγες μερες που το χρησιμοποιώ το εχω βρει αρκετα βολικό και ελαφρύ.

 

Αν εχετε υποψιν σας καποιο αλλο προγραμμα παρακαλώ προτεινετε το ή χρησιμοποιείστε αυτό και γραψτε εντυπωσεις/bugs/προβληματα.

 

επισης για καταγραφή κλήσεων στο κινητό μας χρησιμοποιώ το call recorder που με τις default ρυθμισεις λειτουργεί αρκετα καλα.

 

δημιουργει αρχείο: Audio: AMR 8000Hz mono 12kbps [Audio]

Edited by prodromosfan
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που χρησιμοποιώ είναι το AirDroid, το οποίο στον υπολογιστή είναι web based και δεν χρειάζεται πρόγραμμα.... οπότε δουλέυει παντού... Σαν χρήστης linux τα τελευταία 10 χρόνια, οτιδήποτε απαιτεί πρόγραμμα σε win δεν με αφορά...
Link to comment
Share on other sites

λογο οτι το θεμα εχει πλατιασει αρκετα... δεν ειναι καλυτερο να πειτε σε ολους εμας τι πρεπει να κανουμε και περασουμε μεσα στο κινητο για να εχουμε τα βελτιστα...

 

νομιζω οτι δεν βγαζουμε ακρη εμεις που δεν γνωριζουμε τοσα πολλα...

 

δηλαδη πρεπει να κανεις αυτο με αυτο το προγραμμα.. και τα λοιπα..

 

ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

επισης για καταγραφή κλήσεων στο κινητό μας χρησιμοποιώ το call recorder που με τις default ρυθμισεις λειτουργεί αρκετα καλα.

 

δημιουργει αρχείο: Audio: AMR 8000Hz mono 12kbps [Audio]

Πολύ καλό.Λειτουργεί άψογα και αυτόματα :D

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να συγκεντρώσουμε μια λίστα από τις stock εφαρμογές που ήταν προεγκατεστημένες στην 1.0.5,

τις οποίες αν τις αφαιρέσουμε δεν δημιουργείται πρόβλημα στην εγκατάσταση;

 

Εγώ δεν έχω τολμήσει να βγάλω κάτι πιο σημαντικό πέρα από τύπου facebook εφαρμογές.

Έχω βάλει Handcent sms, αλλά αν βγάλω την stock εφαρμογή των sms μπορεί να μην λαμβάνω καν sms.

 

Εχω αφαιρεσει Google voice, Google +, Hangouts, Notepad, Αριθμομηχανη, Ειδησεις και καιρος, Μουσικη play, τα live wallpapers και το Go keyboard (αφου ομως ειχα εγκαταστησει αλλο πληκτρολογιο) με το Rom Customizer και δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα.

Καποια στιγμη θελω (αφου παρω backup φυσικα) να απεγκαταστησω Internet, Μουσικη, Πλοηγηση, Προγραμμα αναπαραγωγης και Φωτογ. μηχανη αφου δεν μου αρεσει να εχω στο κινητο εικονιδια απο προγραμματα που δεν χρησιμοποιω γιατι τα εχω αντικαταστησει με καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει τον mx player να σταματάει αφού έχω κλειδώσει το κινητό (να σταματάει μέσω του greenify) αφού κλείσει από εκεί η εφαρμογή την επόμενη φορά όταν πάω να την ανοίξω θα κολλήσει το κινητό. Πως μπορώ να το φτιάξω?
Link to comment
Share on other sites

Εχω αφαιρεσει Google voice, Google +, Hangouts, Notepad, Αριθμομηχανη, Ειδησεις και καιρος, Μουσικη play, τα live wallpapers και το Go keyboard (αφου ομως ειχα εγκαταστησει αλλο πληκτρολογιο) με το Rom Customizer και δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα.

Καποια στιγμη θελω (αφου παρω backup φυσικα) να απεγκαταστησω Internet, Μουσικη, Πλοηγηση, Προγραμμα αναπαραγωγης και Φωτογ. μηχανη αφου δεν μου αρεσει να εχω στο κινητο εικονιδια απο προγραμματα που δεν χρησιμοποιω γιατι τα εχω αντικαταστησει με καλυτερα.

Τη μαμισια εφαρμογή "συλλογή" μην την διαγραψεις, για αρχή πάγωσε την και δοκίμασε αν δουλεύει η κάμερα.

Μπορεί να αφαιρέσεις και το "κιτ εργαλείων sim" και κάποια άλλη εφαρμογή που γράφει για την sim, δεν θυμάμαι το όνομα της.

Προσοχή πάγωσε τες πρώτα, θα της διαγράψεις μετά από κάποιες μέρες μόνο αν δεν αντιμετωπίσεις πρόβλημα .

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου ήρθε το κινητό.. Πολύ καλό μου ήρθε και η θήκη mofi ταιριάζει άψογα.. Κάπου 6euro από Mobile phones.cn. Έχω πρόβλημα δεν μπορώ να περάσω το navigon. Ξέρει κανείς τι παίζει? Μήπως γίνεται τίποτα με το imei που μου το εμφανίζει 2 φορές? Επίσης το μεσαίο κουμπί του μενού όταν πατάω συνεχόμενα για να δω τις ανοιγμένες εφαρμογές κάνω καμιά φορά 3-4 προσπάθειες για να πιάσει.. Όποιος γνωρίζει καμιά λύσει ας απαντήσει... (Από mini deal 1.0 5 έκδοση)
Link to comment
Share on other sites

Το navigon από τον θείο δεν παίζει σε δικαρτα. Αν το αγοράσεις από το play δουλεύει κανονικά.

Το μεσαίο κουμπί είναι το home, πάτησε το λίγο ποιο πάνω από εκεί που φαίνεται

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...