Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ερωτηση

στα τεχνικα θεματα λεει οι πρωτες τρεις φορτισεις αδεισμα στο 10 % και φορτιση φοθλ χωρις διακοπη στο 100%.οκ αλλα οταν πρωτη φορα ανοιγουμε το κινητο απο καινουργιο το χρησιμοποιουμε αφορτιστο μεχρι να αδειασει στο 10%? η το βαζουμε χωρισ να το χρησιμοποιησουμε για πρωτη φορτιση στο 100%?

 

επισης το battery calibration σε ποια περιπτωση το χρησιμοποιουμε?

 

ευχαριστω

 

Ναι φιλε μου και την 1η φορα θα ερθει με το 50% περιπου απο το εργοστασιο,αστο να παει στο 10%,χωρις να το φορτισεις,και μετα κανε τους κυκλους κανονικα.battery calibration θα ελεγα μονο εαν δεις οτι εχει καποιο θεμα η μπαταρια,και αδειαζη ευκολα θα ελεγα να κανεις.

Διαβάστε κι αυτό το άρθρο για τις μπαταρίες

http://techblog.gr/mobile/4-myths-about-batteries-425222/

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Παίδες σήμερα μου έγινε ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ και ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ..

Πότε περίπου να το περιμένω; Είμαι στη Βέροια.

http://www.photoin.gr | all about design!
Link to comment
Share on other sites

Παίδες σήμερα μου έγινε ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ και ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ..

Πότε περίπου να το περιμένω; Είμαι στη Βέροια.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4943508#post4943508

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν το εχει δοκιμασει κανεις, αλλα σημερα εκανα defragment την εσωτερικη μνημη αλλά και την microsd. Το συνδεσα στο pc και η αναλυση μου εδειξε fragmentation 70% στην εσωτερικη και 5% στην microsd.

Η Sandisk CL10 που εχω, οταν στελνω αρχεια απο το 967 στο πισι πιανει συχνα τα 29-30mb/s αλλά οταν στελνω απο το pc προς το κινητο, ενω αρχικα δινει ταχυτητα, μετα πεφτει γρηγορα στο 6-7mb/s. Οταν την ειχα αγορασει ομως και τη γεμιζα την 1η μερα, η ταχυτητες επιανα τα 20mb/s (απο pc προς κινητο). Δεν ξερω τι μπορει να επαθε, για αυτο και δοκιμασα το defragment, ομως δεν αλλαξε κατι. Αναλογως τα αρχεια, η ταχυτητα παιζει πανω κατω. Απο τα 16GB εχω ελευθερα 4,5 ισως παιζει και αυτο ρολο, δεν γνωριζω.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα θεμα με την καρτ sd.Ειναι Kingston class 10 16gb και με το που τη πηρα εβγαζε ενα μνμα 2-3 φορες τη μερα "το στοιχειο sd καταργηθηκε" και αμεσως μετα "προετοιμασια στοιχειου sd" δν εδωσα και ιδιαιτερη σημασια καθως δν επηρεαζε σε τπτα τη λειτουργια του κινητου ιδιαιτερα.Εως σμρα που εβγαλε παλι μνμα " το στοιχειο sd καταργηθηκε και δν διαβαζει καθολου την καρτα sd " Καμια ιδέα ;
Link to comment
Share on other sites

Εχει πρόβλημα η sd σου πιο πιθανό ή κάποιο πρόβλημα στην υποδοχή της κάρτας στο κινητό.Για να αποκλείσεις το δεύτερο ενδεχόμενο,δοκίμασε αν έχεις με κάποια άλλη κάρτα.Από εκεί και πέρα κράτα όσο προλαβαίνεις ότι σημαντικά δεδομένα έχεις,για να μην τα κλαις μετά.Ισως με ένα format μέσα απο το κινητό να στρώσει αλλά και πάλι δε μπορείς να είσαι 100% σίγουρος ότι δε θα σου ξαναχτυπήσει.
Link to comment
Share on other sites

Εχει πρόβλημα η sd σου πιο πιθανό ή κάποιο πρόβλημα στην υποδοχή της κάρτας στο κινητό.Για να αποκλείσεις το δεύτερο ενδεχόμενο,δοκίμασε αν έχεις με κάποια άλλη κάρτα.Από εκεί και πέρα κράτα όσο προλαβαίνεις ότι σημαντικά δεδομένα έχεις,για να μην τα κλαις μετά.Ισως με ένα format μέσα απο το κινητό να στρώσει αλλά και πάλι δε μπορείς να είσαι 100% σίγουρος ότι δε θα σου ξαναχτυπήσει.

Οκ ευχαριστω! Ουτε μηνα δν εχω που τη πηρα και εχει και εγγυηση 3 χρονια αρα πιστευω ειμαι καλυμενος.Οσο για το format δν την διαβαζει καθολου το κινητο ουτε φαινεται στο Pc.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες σήμερα μου έγινε ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ και ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ..

Πότε περίπου να το περιμένω; Είμαι στη Βέροια.

 

έφτασε κιόλας;

πριν από σένα το παρήγγειλα και ακόμα τίποτα εδώ....:mad:

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

πότε το παραγγείλατε παιδιά?

 

19 Σεπτέμβρη βασικά μόλις το είδα,27 έφυγε από εκεί με τις αργίες,ακόμα ταξιδεύει...

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η θηκη κανει για το τηλεφωνο μας η ειναι μεγαλη?

http://viewitem.eim.ebay.gr/New-Silicon-TPU-Gel-Phone-Cover-Case-Back-Skin-for-ZTE-V987-Grand-X-Quad/251312572232/item

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η θηκη κανει για το τηλεφωνο μας η ειναι μεγαλη?

http://viewitem.eim.ebay.gr/New-Silicon-TPU-Gel-Phone-Cover-Case-Back-Skin-for-ZTE-V987-Grand-X-Quad/251312572232/item

Ταιριάζει,την παρήγγειλλα και εγώ.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

κάνει μια χαρά

 

Χρυσοστομε βλεπω απο το avatar σου οτι ειχες/εχεις το Galaxy S. Πως σε φανηκε η μεταβαση απο την super amoled οθονη του στην οθονη του V967s που εχει και ελαχιστα λιγοτερα ppi; Ειιναι χειροτερη βασει χρωματων, φωτεινοτητας κτλ;

Link to comment
Share on other sites

Χρυσοστομε βλεπω απο το avatar σου οτι ειχες/εχεις το Galaxy S. Πως σε φανηκε η μεταβαση απο την super amoled οθονη του στην οθονη του V967s που εχει και ελαχιστα λιγοτερα ppi; Ειιναι χειροτερη βασει χρωματων, φωτεινοτητας κτλ;

 

φίλε μου ακόμα το περιμένω,αν και δεν είναι για μένα.βέβαια κάθε μέρα θα το βλέπω απο τον ξαδερφό μου,οπότε θα γράψω αναλυτικές εντυπώσεις σχετικά με διαφορες galaxy s-v967s-galaxy s3 mini.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Χρυσοστομε βλεπω απο το avatar σου οτι ειχες/εχεις το Galaxy S. Πως σε φανηκε η μεταβαση απο την super amoled οθονη του στην οθονη του V967s που εχει και ελαχιστα λιγοτερα ppi; Ειιναι χειροτερη βασει χρωματων, φωτεινοτητας κτλ;

 

Φιλε μου εχει διαφορα και μαλιστα αρκετη σε σχεση με τις amoled,σε αυτες τα χρωματα γενικα ειναι υπερτονισμενα,και πολλες φορες δειχνουν αλλα και φαινοντε στο ματι ψευτικα.Η οθονη ips του 967,εχει αρκετα καλα χρωματα,ειδικα με καποιες rom,που ο dev τα εφερε εκει που πρεπει να ειναι απο το εργοστασιο.......

Με λιγα λογια στν αρχη τρως ξενερα .............αλλα μετα στρωνεις...........:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

To σοβαρότερο και ίσως μοναδικό θέμα της συσκευής αυτής ειναι η κάμερα.Προσωπικά το παραβλέπω γιατί η συσκευή έχει άριστη απόδοση σε αυτά που κάνω εγώ και απίστευτη αυτονομία.Αν υστερούσε σε ένα και απο αυτά,θα την είχα πουλήσει σε λιγότερο απο εβδομάδα.Η ανάλυση αλλά και τα χρώματα της οθόνης (ακόμη και μετά τις εν λογω ρομ) δεν ειναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί αλλά συνηθίζονται εύκολα.Η κάμερα όμως για όποιον θέλει να την χρησιμοποιεί σοβαρά (ειδικά για βίντεο) και να χαίρεται το αποτέλεσμα που βγάζει,δεν κάνει. Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κανένα ποιον battery manager προτείνετε. Μου έχει πέσει στο 49 με 10 ώρες μετά την φόρτιση με 3 ώρες ενεργό το τηλέφωνο και 1 ώρα και κάτι το real racing 3
Link to comment
Share on other sites

Wakelock battery detector για να δεις αν κάτι σου τρώει μπαταρία οσο έχεις τη συσκευή στην αναμονή. Από την άλλη βέβαια δεν έχω παίξει ποτέ τόση ώρα το συγκεκριμένο παιχνίδι και έτσι δεν ξέρω αν αυτό που αναφέρεις είναι φυσιολογικό.
Link to comment
Share on other sites

To σοβαρότερο και ίσως μοναδικό θέμα της συσκευής αυτής ειναι η κάμερα.Προσωπικά το παραβλέπω γιατί η συσκευή έχει άριστη απόδοση σε αυτά που κάνω εγώ και απίστευτη αυτονομία.Αν υστερούσε σε ένα και απο αυτά,θα την είχα πουλήσει σε λιγότερο απο εβδομάδα.Η ανάλυση αλλά και τα χρώματα της οθόνης (ακόμη και μετά τις εν λογω ρομ) δεν ειναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί αλλά συνηθίζονται εύκολα.Η κάμερα όμως για όποιον θέλει να την χρησιμοποιεί σοβαρά (ειδικά για βίντεο) και να χαίρεται το αποτέλεσμα που βγάζει,δεν κάνει.

 

Ετσι οπως τα λες φιλε,η καμερα ειναι για κλαματα. Υπαρχει καμια εφαρμογη που να βελτιωνει καπως τα πραγματα;

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει δυο τρεις εφαρμογές αλλά το αποτέλεσμα ήταν ακριβώς το ίδιο.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...