Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα το πρωί όταν έτρεξα το πρόγραμμα της φωτογραφικής μηχανής αυτό που ήρθε με την Max flavor 5 τα έδειχνε όλα πράσινα. Έκανα επανεκκίνηση και μετά από ότι παρατήρησα όλες τις φωτογραφίες τις βγάζει με έναν τόνο πράσινο. Πάει λέω η κάμερα κρίμα και μου άρεσε το τηλεφωνο αλλά έβαλα το lenovo super camera και οι φωτογραφίες βγαίνουν κανονικές. Μάλλον τα έπαιξε το app. Το πρόβλημα λύθηκε εφόσον βγάζω φώτο με άλλο πρόγραμμα αλλά μήπως έχει κανείς καμιά ιδέα πως να φτιάξω το μαμισιο apk της φωτογραφικής μηχανής; Edited by nmitr11
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστώ πολύ δεν το είχα προσέξει και δεν θυμόμουν να το είχα κάνει ποτέ. Επανήλθε σε νορμάλ χρώματα.
Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθηστε με... μεχρι και facyory reset εκανα και δεν μου παιζει το hellenic tv στο xbmc μονο ηχο εχει... επισης δεν μπορω να βρω την επιλογη για να φωτιζοντε μονιμα τα πληκτρα... help
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά τη βοήθεια σας. Πάω να κατεβάσω εφαρμογές από το play store και βγάζει μήνυμα σφαλματος ότι δεν υπάρχει αρκετός χώρος στη συσκευή. Σημείωση : υπαρχουν ελεύθερα 6 γιγα στην κάρτα και έχει επιλεχθεί ως αποθηκευτικός χώρος ή κάρτα. Καμία ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τη βοήθεια σας. Πάω να κατεβάσω εφαρμογές από το play store και βγάζει μήνυμα σφαλματος ότι δεν υπάρχει αρκετός χώρος στη συσκευή. Σημείωση : υπαρχουν ελεύθερα 6 γιγα στην κάρτα και έχει επιλεχθεί ως αποθηκευτικός χώρος ή κάρτα. Καμία ιδέα;

 

ειχε συμβεί και σε μενα και σε αλλους στο παρελθον

αν ψαξεις στο νημα θα δεις

αλλα δεν νομιζω οτι βρεθηκε λυση

ουτως η αλλως σε μενα βρηκα ευκαιρια να αλλαξω και ρομ

Link to comment
Share on other sites

clear cache/δεδομενων του playstore εκανες;

 

Σου είναι εύκολο να με καθοδηγησεις πως θα το κάνω; μάλλον πάω στις ρυθμίσεις εφαρμογών αλλά μετά;

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα έχω το zte v967s πήγα να κάνω αναβάθμιση και το αποτέλεσμα το κινητό να είναι εκτός το μόνο που κάνει είναι να αναβοσβήνει η οθόνη και μετά από λίγο να βγάζει το σήμα του ZTE, αν κάποιος το έχει ξανασυναντησει θα το εκτιμούσα πολύ να με ενημερώσει για τυχόν επιδιόρθωση του .Ευχαριστω ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

ξανα ηρθε το θυριο στα χερια μου μιας και το asus μαλλον εδωσε τα ρεστα του...αυτο που θελω να ρωτησω ειναι το root,εβαλα επανω την max inception αλλα το su που ειχε συνεχεια ζηταγε αναβαθμιση και συνεχεια ελεγε οτι δεν μπορει να την εκτελεση με αποτελεσμα να κολλαει και να κανει τα δικα του το κινητο..οποτε εβαλα το framaroot και εκανα unroot..οταν ομως πηγα να το κανω root ειτε με το motochoper ειτε με το framaroot δεν γινεται τιποτα.το μεν framaroot μου λεει δοκιμασε αλλα expolit σε ολες τις εκδοσεις απο την 1.9.0 και πανω και το motochοπερ δεν αναγνωριζει το κινητο(εχω ολα τα drivers περασμενα)τι εχει γινει?
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν κάνει τίποτα μόνο το σήμα ZTE ΒΓΆΖΕΙ αν υπάρχει κάποιο servise να το πάω θα ει μουν ευγνώμων:):):)

Πέρνα ξανά την ρομ από ρεκοβερυ ή από το sptools.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μπορεί να ειναι χαζή η ερώτηση,αλλα θα ηθελα να γνωρίζω,εχω μια κάρτα μνήμης 8GB και επειδή γέμισε θέλω να βάλω μια μεγαλύτερη,θα έχω κάποιο πρόβλημα με το κινητό;(εφαρμογές κ.τ.λ) η την βάζω κατευθείαν πανω και συνεχίζω;
Link to comment
Share on other sites

Please help!

Το τηλέφωνο ενώ δούλευε κανονικά ξαφνικά κολούσε στο boot screen (μην ρωτάτε γιατί η κόρη το έχει :-) ). Δεν μπαίνει καθόλου σε recovery. Προσπάθησα με spbflash tools και μου βγάζει το παρακάτω μύνημα:

 

BROM ERROR: S_DL_GET_DRAM_SETTING_FAIL (5054)

 

[EMI] Obtain DRAM Failed!

[HINT]:

Please check your load matches to your taget whitch is to be downloaded.

 

Το αρχείο που κατέβασα είναι ZTE V976s up via flashtool και τα έχει όλα μέσα.

Χρησιμοποιώ το SP_Flash_Tool_v5.1408.00 - επιλογή Download

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς μετά από πολύ ώρα διαπίστωσα ότι ήταν λάθος το αρχείο (ZTE V976s up via flashtool - και όχι V967). Περίεργο βέβαια γιατί το κατέβασα από thread για το V967...

Το θέμα είναι ότι μετά από πολύ ψάξιμο βρήκα επιτέλους το σωστό (μαμά ROM), έκανα την διαδικασία με 100% επιτυχία αλλά πλέον δεν υπάρχει καμία απόκριση από την συσκευή.

Θεωρείστε ότι το τηλέφωνο είναι παντελώς νεκρό πλέον :-(

 

Καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους….τα φώτα σας παρακαλώ….χρησιμοποιώ μόνιμα το automaton… πριν μερικές μέρες ενώ πέρναγα το χέρι να ανοίξει η οθόνη έκλεινε αμέσως.. :mad: με γρήγορες κινήσεις απενεργοποίησα το automaton και εκ τοτε σταμάτησε να λειτουργεί εντελώς ο αισθητήρας όπως και η περιστροφή οθόνης…. Υπάρχει γιατρειά ή απλά τα έπαιξε ο αισθητήρας;; :confused:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους.

Μια ερώτηση θέλω να κάνω γιατί έχω μπερδευτεί.

Η cpu μας είναι MTK 6589 ή ARMv7.

Και επίσης μια γενική ερώτηση ,μπορώ να βάλω CWM recovery σε τηλεφωνώ που δεν είναι rooted?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς μετά από πολύ ώρα διαπίστωσα ότι ήταν λάθος το αρχείο (ZTE V976s up via flashtool - και όχι V967). Περίεργο βέβαια γιατί το κατέβασα από thread για το V967...

Το θέμα είναι ότι μετά από πολύ ψάξιμο βρήκα επιτέλους το σωστό (μαμά ROM), έκανα την διαδικασία με 100% επιτυχία αλλά πλέον δεν υπάρχει καμία απόκριση από την συσκευή.

Θεωρείστε ότι το τηλέφωνο είναι παντελώς νεκρό πλέον :-(

 

Καμιά ιδέα?

Περασες την rom με τo sptools και σου εβγαλε οτι ηταν ολα οκ?

Χρησιμοποιησες τον οδηγο απο την 1 σελιδα?

Εχεις βαλει custom recovery,οπως επισης ποια rom περασες?

Για πες μας ορισμενα πραγματα για να σου πουμε πως θα κινηθεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπέρα σε όλους….τα φώτα σας παρακαλώ….χρησιμοποιώ μόνιμα το automaton… πριν μερικές μέρες ενώ πέρναγα το χέρι να ανοίξει η οθόνη έκλεινε αμέσως.. :mad: με γρήγορες κινήσεις απενεργοποίησα το automaton και εκ τοτε σταμάτησε να λειτουργεί εντελώς ο αισθητήρας όπως και η περιστροφή οθόνης…. Υπάρχει γιατρειά ή απλά τα έπαιξε ο αισθητήρας;; :confused:

Αν εχεις παρει backup κανε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και ξαναπερασε το backup και δες το παλι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...