Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κάτι γίνεται και δε μπορώ να καλέσω έναν συγκεκριμένο αριθμό

 

μόλις καλέσω μου βγάζει τερματισμός κλήσης

 

μήπως κατά λάθος ξέρει κανείς τη λύση ?

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στην 1.05 οταν πας στις ρυθμισεις sim management αριστερα του ονοματος της σιμ εχει ενα κουτακι οταν πατησεις πανω εχει 4 διαθεσιμα χρωματα αν σε βολευουν.

Ναι το γνωρίζω αυτό.Απλά μου αρέσει να έχω custom χρώμα.

Link to comment
Share on other sites

κάτι γίνεται και δε μπορώ να καλέσω έναν συγκεκριμένο αριθμό

 

μόλις καλέσω μου βγάζει τερματισμός κλήσης

 

μήπως κατά λάθος ξέρει κανείς τη λύση ?

Πληκτρολογισε στον dialer το νουμερο και προσπαθησε να καλεσεις, μην καλεσεις απο το αρχειο/ιστορικο κλησεων.

Μου το εκανε ενα αλλο τηλεφωνο, η διαφορα που ειδα στο dialer ειναι οτι το νουμερο που δεν μπορουσα να καλεσω ηταν τα νουμερα συνεχομενα πχ 1234567890, οταν εκανα το απο πανω που σου γραφω στον dialer εμφανιστηκε ετσι 123 456 7890

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εχει ερθει σε κανεναν το update του hangouts που μπορεις και στελνεις sms?

 

Ναι, αλλα δεν το πέρασα

Μενω με την προηγουμενη εκδοση

 

 

 

 

 

Είναι εύκολο να μου στείλεις τις ρυθμίσεις σου;

Έπαιξα λίγο με τις ρυθμίσεις αλλά δεν μπόρεσα να το σετάρω σαν automaton...

 

Μπορείτε να τις στείλετε και από δω, ήνα να ανεβάσετε ενα πρόβλημά Δεν screenshot με τα settings?

Thanks in advance

Link to comment
Share on other sites

Πως ξεφορτωνομαι την google quick search bar?? :mad:

 

@ROM Max Flavour v4.1 και GAPPS Flavour Essential

Υποθετω ειναι το GoogleQuickSearchBox.apk

http://hcd-1.imgbox.com/adgvcYSo.jpg?st=OxdJWaVZbKnmMYjrwixIAw&e=1384597638

Apps marked with red rectangles can be removed or uninstalled. That with green rectangle is optional.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αλλάζω launcher και βάζω nova οπότε δε με απασχολεί αυτό και δεν έχω δοκιμάσει αν φεύγει από εκει.Σήμερα ο carliv έβγαλε νέα έκδοση max flavour με κάποιες διορθώσεις αλλά κρύβει και τα μεγάλα εικονίδια 3G,G στην μπάρα
Link to comment
Share on other sites

Πληκτρολογισε στον dialer το νουμερο και προσπαθησε να καλεσεις, μην καλεσεις απο το αρχειο/ιστορικο κλησεων.

Μου το εκανε ενα αλλο τηλεφωνο, η διαφορα που ειδα στο dialer ειναι οτι το νουμερο που δεν μπορουσα να καλεσω ηταν τα νουμερα συνεχομενα πχ 1234567890, οταν εκανα το απο πανω που σου γραφω στον dialer εμφανιστηκε ετσι 123 456 7890

 

το δοκιμασα και αυτο αλλα τζιφος

 

βασικα από vodafoen το καλει και απο wind δε καλει βγαζει call ended

 

κατι παιζεται με τον αριθμο wind τον εχει βαλει σε καποια φραγη

 

μπαινω στο μενου του αλλου τηλεφωνου samsung galaxy 3 αλλα δε βλεπω κατι σε αυτη την επαφη...

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αλλάζω launcher και βάζω nova οπότε δε με απασχολεί αυτό και δεν έχω δοκιμάσει αν φεύγει από εκει.Σήμερα ο carliv έβγαλε νέα έκδοση max flavour με κάποιες διορθώσεις αλλά κρύβει και τα μεγάλα εικονίδια 3G,G στην μπάρα

 

Την περναμε απο πανω ή θελει ολα τα wipes?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να την βάλεις απο πάνω αλλά πριν το φλασάρισμα,κάνεις wipe cache και wipe dalvik cache.Eπισης μετά την εγκατάσταση θα χρειαστεί να ξαναπας στο xposed installer και να κάνεις install/update στο xposed framework
Link to comment
Share on other sites

δεν το χω το xposed, οποτε θα κανω μονο wipe τις cache ;)

 

εκτος απ τα εικονιδια εντοπισαμε και αλλες διαφορες;

Link to comment
Share on other sites

Aπό ότι γράφει στο changelog πρόσθεσε εφαρμογές για browsing και mail.Για mail βλέπω το aqua mail,browser δεν κατάλαβα ποιον έβαλε
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ που έβαλα την Rom του carliv δεν διαπίστωσα ουσιώδη διαφορά σε σχέση με minideal 1.05.άσε που όταν πέρασα τα xposed additions κόλλησε και έκανα restore την minideal που είχα πάρει.μάλλον θα περιμένω για την τελική έκδοση.
Link to comment
Share on other sites

Χαμός από πληροφορίες..θα διαβάζω για μήνες.

Ετοιμάζομαι και εγώ να παραγγείλω το ZTE V967S από To2c. Ελπίζω μην μου έρθει με τίποτα καμμένα pixels μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Είναι εύκολο να μου στείλεις τις ρυθμίσεις σου;

Έπαιξα λίγο με τις ρυθμίσεις αλλά δεν μπόρεσα να το σετάρω σαν automaton...

 

Σας επισυνάπτω βίντεο με την λειτουργία του 光驅鎖Alger, Lin κι επίσης τις ρυθμίσεις που έχω βάλει εγώ και λειτουργεί όπως ακριβώς θα δείτε στο βίντεο.

Το δουλεύω τώρα μερικές μέρες και διαπιστώνω ότι είναι απροβλημάτιστο και δουλεύει ακριβώς όπως το automaton.

Στις ρυθμίσεις θα δείτε το κυρίως μενού και μετά τις υποκατηγορίες που ρυθμίζουμε.

Ελπίζω με τα βίντεο να βοήθησα

 

Υ.Γ να τονίσω ότι ο αισθητήρας πιάνει ακόμα και σε απόσταση 3 εκατοστών που σημαίνει ότι ακόμα και στην τσέπη του μπουφάν να το βάζετε όπως εγώ που οδηγάω μηχανή, δεν έχει πρόβλημα να ανοιγοκλείνει μόνο του…. Τσεκαρισμένο από εμένα.

Edited by left69
Link to comment
Share on other sites

Eχουν αναφερει διαφοροι προβλημα στην εφαρμογη του android. Δομιμασε καποιο αλλο client . Καλη επιλογη ο k-9.

 

εγω δουλευω το outlook γιατι ειχα και υποφακελους στο μαιλ μου και απο το κ9 ανοιγε μονο το εισερχομενα

Link to comment
Share on other sites

To k-9 έχει μια επιλογή που γράφει ότι συγχρονίζει και δεύτερου επιπέδου φακέλους.Ισως ειναι αυτό που ψάχνεις
Link to comment
Share on other sites

To k-9 έχει μια επιλογή που γράφει ότι συγχρονίζει και δεύτερου επιπέδου φακέλους.Ισως ειναι αυτό που ψάχνεις

 

δεν βλεπω τον λογο γιατι οχι outlook ειχε κανεις προβληματα?

Link to comment
Share on other sites

Σας επισυνάπτω βίντεο με την λειτουργία του 光驅鎖Alger, Lin κι επίσης τις ρυθμίσεις που έχω βάλει εγώ και λειτουργεί όπως ακριβώς θα δείτε στο βίντεο.

Το δουλεύω τώρα μερικές μέρες και διαπιστώνω ότι είναι απροβλημάτιστο και δουλεύει ακριβώς όπως το automaton.

Στις ρυθμίσεις θα δείτε το κυρίως μενού και μετά τις υποκατηγορίες που ρυθμίζουμε.

Ελπίζω με τα βίντεο να βοήθησα

 

Υ.Γ να τονίσω ότι ο αισθητήρας πιάνει ακόμα και σε απόσταση 3 εκατοστών που σημαίνει ότι ακόμα και στην τσέπη του μπουφάν να το βάζετε όπως εγώ που οδηγάω μηχανή, δεν έχει πρόβλημα να ανοιγοκλείνει μόνο του…. Τσεκαρισμένο από εμένα.

 

Αρχικά σ'ευχαριστούμε για τα video, αλλά κάτι συμβαίνει με το youtube και δεν παίζουν.

 

Πάντως εγώ που έβαλα την Rom του carliv δεν διαπίστωσα ουσιώδη διαφορά σε σχέση με minideal 1.05.άσε που όταν πέρασα τα xposed additions κόλλησε και έκανα restore την minideal που είχα πάρει.μάλλον θα περιμένω για την τελική έκδοση.

 

+1

Orange San Francisco AMOLED 512MB
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, στο δικό μου έχω ενοποιήσει το χώρο σε 2,4GB και λέω να περάσω τη smart. Τί πρέπει να προσέξω? Υπάρχουν πουθενά οδηγίες?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά σ'ευχαριστούμε για τα video, αλλά κάτι συμβαίνει με το youtube και δεν παίζουν.

+1

Δεν ξέρω…. από τι βλέπω ήδη τα έχουν δει 40 άτομα…. εμένα τα ανοίγει κανονικά

 

 

Edited by left69
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, στο δικό μου έχω ενοποιήσει το χώρο σε 2,4GB και λέω να περάσω τη smart. Τί πρέπει να προσέξω? Υπάρχουν πουθενά οδηγίες?

Η διαδικασία παραμένει η ίδια που κάνεις για κάθε ρομ.Περνώντας την smart rom δε θα σου πειράξει τον ενοποιημένο χώρο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιο λινκ για μεμβράνες κατάλληλες για το κινητό ?? Και επειδή είμαι καινούργιος με τέτοια τηλέφωνα υπάρχει κανένα κόλπο για να κολλάει σωστά η μεμβράνη ? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...