Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγώ στη θέση σου θα έπαιρνα ένα backup με το titanium και μετά θα του πέρναγα την minideal 1.0.5 rom που θα την βρείς στο παρόν νήμα στην 1η σελίδα και πιστεύω θα στρώσει...για δοκίμασε

 

δεν ξερω πολλα. ομως αν παιζει ρολο, το κινητο το αγορασα απο minideal.

πες μου πως γινεται αυτο που λες, γιατι δεν εχω ιδεα

 

Το τηλεφωνο κλεινει οταν το χτυπας με τα δαχτυλα σου στο πισω μερος αριστερα και δεξια απο την καμερα?

Βγαλε τη μπαταρια > αφησε το λιγο > βαλε παλι τη μπαταρια και σιγουρεψου οτι εχει κουμπωσει καλα.

 

δεν προσεξα αν συμβαινει κατι τετοιο. θα το δοκιμασω. ευχαριστω

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα, παιδια στην περιπτωση του hotinbuy αν καποιος κανει dispute, να κανει αμέσως και claim?ή το claim το κανει από μόνο του το paypal αφου αποφασίσει?

ευχαριστω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375069

Link to comment
Share on other sites

δεν προσεξα αν συμβαινει κατι τετοιο. θα το δοκιμασω. ευχαριστω

 

αφού δοκιμάσεις αυτό που σου είπε ο φίλος και δεν επιλυθεί το πρόβλημα τότε θα πρέπει πρώτα να περάσεις το αγγλικό recovery(φαντάζομαι θα έχεις το κινέζικο τώρα αφου δεν το έχεις πειράξει)

Για να βάλουμε το αγγλικό κατεβάζουμε το συνημμένο από το 1ο

post:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2393986

και το αντιγράφουμε στην κάρτα μνήμης (recovery.img). Επίσης κατέβαζουμε και εγκαθιστούμε τα mobile uncle

tools από το playstore.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobileuncle.toolbox

Το ανοίγουμε και επιλέγουμε recovery update. Στη λίστα με τα αρχεία επιλέγουμε recovery.img. Πατάμε να

φλασαριστεί και μόλις τελειώσει θα έχουμε το αγγλικό recovery

 

Στη συνέχεια και αφού έχεις εγκαταστήσει με επιτυχία το αγγλικό recovery αντέγραψε το αρχείο της ρομ στην sd... Multilanguage and rooted Rom 1.0.5

https://www.dropbox.com/s/0trna1sucmt0wbq/V967S_CU-CN-9B18D-P188F07V1.0.5_Lang.zip

 

τελευταίο βήμα είναι αυτό που θα κάνεις...

ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ROM

Κατεβάζουμε το αρχείο της ROM το οποίο είναι σε zip μορφή και το αντιγράφουμε στην microSD ή στην

εσωτερική μνήμη. Αν δεν έχουμε το recovery στα αγγλικά, το εγκαθιστούμε (βλέπε παρακάτω).

1

η

Μέθοδος: Από το recovery μενού (μπαίνουμε με εφαρμογή όπως πχ. το QuickBoot) κάνουμε wipe

data/factory reset, wipe cache partition και wipe dalvink cache. Στη συνέχεια πατάμε install zip και choose zip

from sdcard ή choose zip from internal sdcard και επιλέγουμε το zip με την ROM για να κάνουμε την

εγκατάσταση. Μόλις τελειώσει κάνουμε reboot και είμαστε έτοιμοι (στο 1ο

boot θα αργήσει να φορτώσει το

κινητό γιατί σκανάρει όλα τα αρχεία).

2

η

Μέθοδος: Αντί να μπούμε στο recovery, πάμε Settings, κάτω κάτω Update, Storage card updates και πατήστε

την κατάλληλη επιλογή, ανάλογα με το που το αποθηκεύσατε (internal ή SD).

 

Πριν από όλα κράτα αντίγραφο από όλες τις εφαρμογές σου με το titanium backup

 

Από εδώ θα βρείς ότι χρειάζεσαι για το κινητό μας http://www.freewebs.com/arxeia/ZTE_v967s_TEXNIKA_THEMATA.pdf χάρη στη δουλειά των παιδιών του myphone που κι εγώ ευχαριστώ με τη σειρά μου για όσα με έμαθαν

Edited by sgatzo
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα.

Παιδια εχω το ZTE V967S και μου σβηνει απο μονο του 3 φορες τη μερα

Οχι επανεκκινηση. Σβηνει μονο και μετα το ανοιγω κανονικα

Το εχω 5 μηνες περιπου. Δεν το εκανε απο την αρχη

Για ριξτε ιδεες.

Δε θυμαμαι μηπως κατεβασα και καμια παραξενη εφαρμογη, μηπως το ενοχλει.

 

Ολες οι προτασεις δεκτες

 

ευχαριστω

 

Πριν ξεκινήσεις αλλού και μπλεξεις , εγώ θα έλεγα να ρίξεις και μια ματιά στην μπαταρία. Δύσκολο βέβαια, όπως το περιγράφεις αλλά πιθανόν. Αφού σου το κάνει 3 φορές την ημέρα, άστο μια μέρα κουμπωμένο στο ρεύμα. Αν σου το ξανακάνει, είναι σίγουρο ότι φταίει η συσκευή. Αν δεν σου το κάνει, μάλλον θα πρέπει να ψάξεις για νέα μπαταρία.

Κανε και αλλαγή στην ρομ (εσύ μπορεί να έχεις και την 1.0.0 πάνω, αν σου το έστειλε το μινιντιλ μέσα στον Μάιο) μήπως έγινε κάτι εκεί.

Ότι είναι πάντως κάντο γρήγορα, γιατί αν φταίει η συσκευή (και οχι το λογισμικό) και η εγγύηση είναι 6 μήνες....... οριακά προλαβαίνεις να το στείλεις πίσω.

Μήπως το κερασες καμιά σουπιτσα; :)

Link to comment
Share on other sites

@sgatzo

Φίλε άλλαξε το χρώμα των γραμμάτων αν θες.Ειναι πολύ κουραστικό στην ανάγνωση το χρώμα που επέλεξες

Link to comment
Share on other sites

@sgatzo

Φίλε άλλαξε το χρώμα των γραμμάτων αν θες.Ειναι πολύ κουραστικό στην ανάγνωση το χρώμα που επέλεξες

 

το διόρθωσα!Συγνώμη:)

 

Δεύτερη μπαταρία και εξωτερικό φορτιστή έχετε πάρει κανείς?αν ναι από που?Το ρωτώ γιατί στις μεμβράνες που πήρα και δε ρώτησα ήταν πολύ λεπτές και πήγαν στα σκουπίδια...πλέον θα ρωτάω

Edited by sgatzo
Link to comment
Share on other sites

Δεύτερη μπαταρία,εγώ είχα πάρει μαζί με το κινητό.Μπορείς να βρεις και στο ebay και στο aliexpress την γνήσια μπαταρία αλλά πλέον με την απαγόρευση που υπάρχει για μεταφορά των μπαταριών λιθίου εκτός του κινητού,δε ξέρω αν θα παραλάβεις τελικά.Για φορτιστή έχω αυτόν που φορτιζει την μπαταρία σε 8.30 περίπου ώρες
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τις μπαταρίες είναι ένα θέμα τελικά.Αν χτύπα ξύλο χρειαστούμε μπαταρία,και τελικά δε μπορούν να στείλουν τι κάνουμε;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι κάποια στιγμή θα στρώσει η κατάσταση.Και ίσως αν πάρεις σκέτη μπαταρία απο έναν κινέζο πωλητή,μπορεί και να καταφέρει να την στείλει.

απο ebay εχεις καποιο λινκ?

To συγκεκριμένο μοντέλο δεν το βρήκα ebay.Αν ψάξεις όμως θα βρεις άλλα.Εγώ πήρα αυτόν γιατί κάνει και για μπαταρίες με αρκετά μεγάλο πλάτος όπως αυτή του w7s.Πάντως τα 600ma που λέει ότι δίνει στην φόρτιση της μπαταρίας ειναι καραμούφα..Το πολύ με 300ma φορτίζει την μπαταρία.Και αυτοί της yiboyuan που λένε -+ 350ma δίνουν γύρω στα 250ma.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω αν ξαναειπώθηκε, αλλά το hotinbuy, δεν υπάρχει πλέον!

Δείτε: http://www.hotinbuy.com

 

edit: εκτός αν όντως έχουν κάποιο πρόβλημα με τον server, που προσωπικά δε νομίζω.. :/

Edited by gil_aok
http://www.photoin.gr | all about design!
Link to comment
Share on other sites

παιδια να κανω μια ερωτηση?απο την στιγμη που σας επιστρεφουν τα λεφτα και εχει pre-paid που πανε τα λεφτα πανε στην pre-paid η πρεπει να βαλετε και αλλον λογαριασμο?
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει πάντως τρόπος με home made εξωτερικό φορτιστή η μπαταρία να φορτίζει σε 2,5-3 ώρες λιγότερο δηλαδή απο ότι κάνει μέσα στο κινητό.Ευχαριστώ τον φίλο Σωκράτη @sso που είχε την ιδέα και μου έφτιαξε ένα τέτοιο φορτιστή.Συνδέοντας λοιπόν σε αυτόν, τον φορτιστή του κινητού που είναι 5v 1000ma η μπαταρία φορτίζει γύρω στις 3 ώρες
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βρεις και στο ebay και στο aliexpress την γνήσια μπαταρία αλλά πλέον με την απαγόρευση που υπάρχει για μεταφορά των μπαταριών λιθίου εκτός του κινητού,δε ξέρω αν θα παραλάβεις τελικά.

 

απο ebay εχεις καποιο λινκ?

 

To συγκεκριμένο μοντέλο δεν το βρήκα ebay.Αν ψάξεις όμως θα βρεις άλλα.Εγώ πήρα αυτόν γιατί κάνει και για μπαταρίες με αρκετά μεγάλο πλάτος όπως αυτή του w7s.Πάντως τα 600ma που λέει ότι δίνει στην φόρτιση της μπαταρίας ειναι καραμούφα..Το πολύ με 300ma φορτίζει την μπαταρία.Και αυτοί της yiboyuan που λένε -+ 350ma δίνουν γύρω στα 250ma.

μπαταρια θελω, οχι εξωτερικο φορτιστη :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία ερώτηση.

Δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ το Titanium BackUp.

Πως ακριβώς δουλεύει;

Παίρνει BackUp από όλο το κινητό;

Σημειώσεις και SMS παίρνει;

Φλασάρουμε νέα ROM και μετά με restore έχουν επανέλθει τα πάντα;

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως αυτά τα screen protectors μου ήρθαν πριν λίγες μέρες και ήταν τόσο λεπτά που δε μπόρεσα να βάλω σωστά ούτε ένα. Οι μεμβράνες είναι τόσο λεπτές που για κάποιο λόγο δεν δουλέυει το κόλπο με το σταδιακό "σιδέρωμα" της πιστωτικής, αφήνουν φουσκάλες, ξεκολάς λίγο να τις βγάλεις πριν προχωρήσεις στην υπόλοιπη τοποθέτηση, συνεχίζεις, ξαναφήνουν, όλα αυτά περίπου 20 φορές μέχρι να φτάσεις στη μέση της οθόνης, και κάπου εκεί η μεμβράνη απο το πολύ βγάλε βάλε τα παίζει και σταματά να κάνει καλή επαφή. Η δεύτερη προσπάθεια απέτυχε κατευθείαν γιατί οι μεμβράνες είναι τόσο λεπτές που μου έκανε τσάκισμα (!) ενώ τη κράταγα, και η τρίτη ενώ την έβαζα είδα οτι η πιστωτική άφηνε σημάδια πάνω στη μεμβράνη ενώ τη σιδέρωνα...

Κάπου εκεί απήυδησα, έκανα το κόλπο με το πλύσιμο με σαπούνι της μαμίσιας μεμβράνης, την ξανάβαλα (μου πήρε 1 λεπτό) και βρήκα την υγειά μου. Ευτυχώς που οι μεμβράνες ήταν πάμφθηνες και δε κλαίω τα λεφτά μου...

Γενικώς δε τις συνιστώ σε κανέναν, εκτός κι αν είναι χειρούργος. Με βιονικά χέρια. Και δε τον ενοχλεί το να βάλει μια μεβράνη τόσο ευαίσθητη, που πιθανων να γρατζουνιστεί κι απο τα νυχια του.

Link to comment
Share on other sites

τις εχω παρει και γω αυτες. μακρυα. μια πηγα να βαλω και δεν

δε προσπαθησα αλλη.

 

αυτη που εδωσε δωρο το μινιντιλ εκατσε καλα σε μενα

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως αυτά τα screen protectors μου ήρθαν πριν λίγες μέρες και ήταν τόσο λεπτά που δε μπόρεσα να βάλω σωστά ούτε ένα. Οι μεμβράνες είναι τόσο λεπτές που για κάποιο λόγο δεν δουλέυει το κόλπο με το σταδιακό "σιδέρωμα" της πιστωτικής, αφήνουν φουσκάλες, ξεκολάς λίγο να τις βγάλεις πριν προχωρήσεις στην υπόλοιπη τοποθέτηση, συνεχίζεις, ξαναφήνουν, όλα αυτά περίπου 20 φορές μέχρι να φτάσεις στη μέση της οθόνης, και κάπου εκεί η μεμβράνη απο το πολύ βγάλε βάλε τα παίζει και σταματά να κάνει καλή επαφή. Η δεύτερη προσπάθεια απέτυχε κατευθείαν γιατί οι μεμβράνες είναι τόσο λεπτές που μου έκανε τσάκισμα (!) ενώ τη κράταγα, και η τρίτη ενώ την έβαζα είδα οτι η πιστωτική άφηνε σημάδια πάνω στη μεμβράνη ενώ τη σιδέρωνα...

Κάπου εκεί απήυδησα, έκανα το κόλπο με το πλύσιμο με σαπούνι της μαμίσιας μεμβράνης, την ξανάβαλα (μου πήρε 1 λεπτό) και βρήκα την υγειά μου. Ευτυχώς που οι μεμβράνες ήταν πάμφθηνες και δε κλαίω τα λεφτά μου...

Γενικώς δε τις συνιστώ σε κανέναν, εκτός κι αν είναι χειρούργος. Με βιονικά χέρια. Και δε τον ενοχλεί το να βάλει μια μεβράνη τόσο ευαίσθητη, που πιθανων να γρατζουνιστεί κι απο τα νυχια του.

 

Οντως,τελειως μαπα ειναι......ειχα κανει μια προσπαθεια να περασω καποιες αλλα δεν......:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Το επιβεβαιωνω και εγω αυτο. Μου κλεινει και μενα τελευταια ετσι. Aν το χτυπησεις στο πισω μερος κοντα στην καμερα ΚΛΕΙΝΕΙ. Λετε η μπαταρια να μην ειναι καλα κουμπωμενη.

Περιμενω προτασεις......

 

HELP .......

 

Το τηλεφωνο κλεινει οταν το χτυπας με τα δαχτυλα σου στο πισω μερος αριστερα και δεξια απο την καμερα?

Βγαλε τη μπαταρια > αφησε το λιγο > βαλε παλι τη μπαταρια και σιγουρεψου οτι εχει κουμπωσει καλα.

Edited by bbtp
Link to comment
Share on other sites

https://skydrive.live.com/?cid=92f130b4e9d04c36&id=92F130B4E9D04C36!174&sff=1#cid=92F130B4E9D04C36&id=92F130B4E9D04C36!173&v=3

 

https://skydrive.live.com/?cid=92f130b4e9d04c36&id=92F130B4E9D04C36!174&sff=1#cid=92F130B4E9D04C36&id=92F130B4E9D04C36!174&v=3

 

Τραβηγμενες στο ηλιοβασιλεμα με ZTE - σκηνη λειτουργιας ηλιοβασιλεμα,XPERIA - αυτοματο

Edited by tpapo
Pipo M9 (RileyROM 2.6.4) - ZTE V967S (1.0.5) - Xiaomi RedMi 1S (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi 2 (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi Note 2 (MIUI V7 6.4.28)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...