Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω πάρει backup μέσω του nokia pc suite από το προηγούμενο κινητό μου (nokia c6-00) τα SMS μηνύματα τα οποία είναι σε μορφή vmg.

1.Υπάρχει τρόπος να τα περάσω στη μνήμη των SMS μηνυμάτων του ΖΤΕ?

2. Μπορούμε να φτιάξουμε με τη default εφαρμογή μηνυμάτων SMS, φακέλους με κατηγορίες μηνυμάτων?

3. Υπάρχει η δυνατότητα να κρατάμε αρχείο των αναφορών παράδοσης?

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Eχω συνηθισει σε καλες, καθαρες και φωτογραφιες ξυραφι απο τη μηχανη Canon που εχω και για αυτο ισως δεν εντυπωσιαζομαι απο τις φωτο των κινητων. Πιθανον να πρεπει να δωσει κανεις 400-650€ για να αγορασει κινητο που να βγαζει φωτογραφιες ισως εφαμιλλες με μια καλη κομπακτ μηχανη.

Ο τομέας της φωτογραφίας είναι ο μόνος τομέας που υστερούν

(τουλάχιστον εμφανως) τα κινέζικα.

Πάντως κι εγώ, από ένα LG που έχω δεν είμαι ευχαριστημένος

και δεν βγάζω φωτογραφίες.

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά το τηλέφωνο έκλεισε μόνο του και δεν ανοίγει. Έβγαλα και την μπαταρία αλλά τα ίδια. Πατώντας το power η οθόνη φωτίζει για μια στιγμή και μετά τίποτα. Και για να ολοκληρωθεί η εμπειρία.... κάνει τα ίδια προσπαθώντας να το βάλω σε recovery!

Το τηλέφωνο φορά την rom του minideal. Ιδέες?

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά το τηλέφωνο έκλεισε μόνο του και δεν ανοίγει. Έβγαλα και την μπαταρία αλλά τα ίδια. Πατώντας το power η οθόνη φωτίζει για μια στιγμή και μετά τίποτα. Και για να ολοκληρωθεί η εμπειρία.... κάνει τα ίδια προσπαθώντας να το βάλω σε recovery!

Το τηλέφωνο φορά την rom του minideal. Ιδέες?

 

Βγαλε την γρηγορη εκκινηση εκτος φιλε μου,εκει ειναι το προβλημα.....

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Σου δημιουργεί πουθενά πρόβλημα?

 

Ναι στο μάτι μου :) . Είναι σπαστικό να διαβάζω ένα τηλέφωνο ως 21 0123 4567 αντί για 210 1234567 ή 2101234567

Link to comment
Share on other sites

Βγαλε την γρηγορη εκκινηση εκτος φιλε μου,εκει ειναι το προβλημα.....

 

Φοβάμαι ότι δεν είναι τόσο απλό. Την είχα ήδη βγάλει. Υποθέτωντας ότι το τηλέφ είναι live αλλά δεν βλέπω τις επιλογές για το backup μπορεί κάποιος να μου πει τα βήματα ώστε να τα δοκιμάσω?

Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι ότι δεν είναι τόσο απλό. Την είχα ήδη βγάλει. Υποθέτωντας ότι το τηλέφ είναι live αλλά δεν βλέπω τις επιλογές για το backup μπορεί κάποιος να μου πει τα βήματα ώστε να τα δοκιμάσω?

 

Εχεις κανει καποια αλλαγη,καποιο προγραμμα,καποια ρυθμιση?Η ενω ολα ηταν οκ ξαφνικα μουλαρωσε.....?Ποια rom εχεις επανω?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Είχα φορτώσει μερικά παιχνίδια σήμερα το πρωί αλλά χωρίς να προλάβω να τα δοκιμάσω. Η rom ειναι του minideal αλλά δεν ξέρω ποιά. Έχω φορτώσει το αγγλικό recovery του carliv.
Link to comment
Share on other sites

Είχα φορτώσει μερικά παιχνίδια σήμερα το πρωί αλλά χωρίς να προλάβω να τα δοκιμάσω. Η rom ειναι του minideal αλλά δεν ξέρω ποιά. Έχω φορτώσει το αγγλικό recovery του carliv.

Οπως τα λες δεν δικαιολογηται καποια δυσλητουργια........δοκιμασε λοιπον,βγαλε μπαταρια-καρτα μνημης και δοκιμασε ξανα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

........

Δωσε του και τροφοδοσια αν συνεχισει να αρνειται να ανοιξει.

 

Καλή ιδέα!H οθόνη έβγαλε μια ένδειξη 1% μπαταρία μόλις το έβαλα στο ρεύμα!!!!Δεν δικαιολογείται να έχει αδειάσει τόσο γρήγορα όμως. Εκτός και αν κάποιο παιχνίδι άνοιξε το gps. Και μόλις θυμήθηκα μια........ παλλικαριά που έκανα χθες. Είχα απενεργοποιήσει το service "battery warning" θεωρώντας ότι θα με ειδοποιούσε το battery manager έτσι κι αλλιως. Το τηλεφ. έκανε boot κανονικά οταν πήγε στο 2%. Θα το αφήσω να κάνει πλήρη φόρτιση και μετά θα το κλείσω για να ξαναβάλω sim και κάρτα. Πολλά ευχαριστώ σε όλους για το άμεσο ενδιαφέρον!!!!!!!!!!!!!

Ελπίζω να μην έχω άλλο ζήτημα :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καλή ιδέα!H οθόνη έβγαλε μια ένδειξη 1% μπαταρία μόλις το έβαλα στο ρεύμα!!!!Δεν δικαιολογείται να έχει αδειάσει τόσο γρήγορα όμως. Εκτός και αν κάποιο παιχνίδι άνοιξε το gps. Και μόλις θυμήθηκα μια........ παλλικαριά που έκανα χθες. Είχα απενεργοποιήσει το service "battery warning" θεωρώντας ότι θα με ειδοποιούσε το battery manager έτσι κι αλλιως. Το τηλεφ. έκανε boot κανονικά οταν πήγε στο 2%. Θα το αφήσω να κάνει πλήρη φόρτιση και μετά θα το κλείσω για να ξαναβάλω sim και κάρτα. Πολλά ευχαριστώ σε όλους για το άμεσο ενδιαφέρον!!!!!!!!!!!!!

Ελπίζω να μην έχω άλλο ζήτημα :wacko:

Καλα τωρα μου θυμοσες ενα φιλο μου.....ειπα και εγω....χαχαχαχαχα~!!!!

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση off-topic,κλεισιμο απο IPS τι ειναι?οτι εφυγε απο την χωρα αποστολης ή οτι εφτασε Ελαδα? Edited by mts21gr
Link to comment
Share on other sites

Για οποιον ενδιαφερεται υπαρχει ενα v967s σφραγισμενο....δεν εχει βγει απο το κουτι του,ειναι με τις ταινιες ασφαλειας,απο το minideal,το πηρα γιια φιλο και αυτο αλλα του ετυχε κατι απροοπτο οικονομικα και δεν θα το παρει.....βρισκομαι Αθηνα.

H τιμη μεσω pm,θα βαλω και αγγελια αργοτερα.

 

θελεις να μουστειλεις πμ η μαιλ με τιμη και χρωμα αξεσοθαρ κλπ πληροφοριες με ενδιαφερει nickolasbab η nickobab παπακι hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

παιδες δεν ξερω αν εμενα μου φαινεται αλλα σε συγκριση με το προηγουμενο μου κινητα τα soft keys ειναι λιγοτερο ευαισθητα απο οσο θα ηθελα... γινεται να το αλλαξω καπως αυτο? εχω την Max flavour light του καρλιβ
Link to comment
Share on other sites

πως σε σταματαει κανεισ τελωνειο ? απο ελτα δεν το παραλαμβανεισ? δεν ειχαν γραψει δωρο επανω και τιμη πολυ χαμηλη?
Link to comment
Share on other sites

Καλή ιδέα!H οθόνη έβγαλε μια ένδειξη 1% μπαταρία μόλις το έβαλα στο ρεύμα........................

Ελπίζω να μην έχω άλλο ζήτημα :wacko:

 

Μακάρι να είναι όλα τα ζητήματά σου τόσο σοβαρά :):):)

Link to comment
Share on other sites

H παραγγελία μου από hotinbuy.com φάνηκε στο 17track.net και στο singpost.com

Σε αναμονή παραλαβής λοιπόν...

 

Καλή τύχη με την παραλαβή επομένως! Άντε να δούμε και τι θα έχει μέσα τώρα :lol:. Εγώ χθες το παρήγγειλα σήμερα τους ρώτησα τι γίνεται με το tracking number και σε καμιά ώρα μου το έστειλαν κιόλας αλλά φυσικά δε δουλεύει ακόμα. Αναμένουμε...

Link to comment
Share on other sites

Μια αντίστοιχη θήκη ζώνης έχω και εγώ και με το που βγάζω το κινητό απο αυτή,ανοίγει άμεσα η οθόνη και κλείνει όταν ξαναβάζω το κινητό.

 

Μηπως εχεις καποιο link για τη θηκη ζωνης που αγορασες γιατι ενδιαφερομαι κι εγω, αλλα εψαξα στο ebay και βγαζει πολλες και διαφορες ;

Link to comment
Share on other sites

Η θήκη που έχω είναι κάθετη και κανονικά για galaxy note και την είχα απο το προηγούμενο μου κινητό.Το ακριβές μοντέλο δεν το βρίσκω στο ebay και την έχω πάρει απο http://www.extreme-mobile.gr Kάτι σαν αυτές που δείχνω στο λινκ αλλά χωρίς να κλείνει από πάνω
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω ψαχνω στο ιντερνετ και πουθενα δεν βρισκω ανταλακτικαμια οθονη βρηκα ολο κι'ολο και αυτη ειναι για 987 μαλλον δεν μας κανει http://www.ebay.co.uk/itm/New-Full-Touch-Screen-with-Lcd-Screen-Assemby-For-ZTE-Grand-X-Quad-V987-Repair/231030287975?_trksid=p2045573.m2042&_trkparms=aid%3D111000%26algo%3DREC.CURRENT%26ao%3D1%26asc%3D16546%26meid%3D1585250832655745547%26pid%3D100033%26prg%3D7839%26rk%3D2%26rkt%3D4%26sd%3D251337904385%26#ht_3736wt_756κανεις που μπορουμε να βρουμε οθονη,digitizer,,μικροφωνο κ.τ.λ γιατι μιας και δεν υπαρχει σερβις και ανταλακτικα στη Ελλαδα οτι και να παθει εμεις θα το φτιαξουμε(τοσα χρονια μονος μου τα εφτιαχνα τα nokia).

Aν πεσει και σπασει η οθονη εσεις τι κανετε σε αυτη την περιπτωση ρε παιδια το ξαναστελνετε Κινα.

Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...