Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παραγγειλα και εγω σημερα απο το ΤΟ2c

 

μιλουσα με ενα φιλο και μου ελεγε καλο το κινητο αλλα πολυ πιξελιαζει στο youtube τι λετε παιδια ετσι ειναι η αυτος ειναι παραξενος?:lol::p:ninja::!:

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Paidia sry gia ta greeklish alla grafw apo kinto....fortizw to kinito gia prwth for a kai eida POWs se 1:30 exe I paei panw apo 40% .3ekinhsa name to fortizw apo 10%.mou fenete sxetika grhgora me auto pou legate egate eseis.a kai twra pou fortizw kanei name to xrhsimopoiw gt einai prwth for a kai den 3erw.

δεν νομιζω φιλε ανεβηκε 30% σε 1,30 ωρα αρα αρα θελεις αλλες 3 ωρες

αρα συνολο 4,5 ωρες αρα μαλλον θα κανει κ παραπανω.:p:p

καλοριζικο κιολας

 

"κι εγω κοκκινο το βλεπω,ειμαι θρυλος βεβαια και τα βλεπω ολα κοκκινα ,...."

ναι αλλα το κινητο ειναι αεκαρα κ δεν γουσταρει το κοκκινο !!!!

Huawei x5

Zte carl

Huawei y210

Samsung e1182

Zte v967s

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω φιλε ανεβηκε 30% σε 1,30 ωρα αρα αρα θελεις αλλες 3 ωρες

αρα συνολο 4,5 ωρες αρα μαλλον θα κανει κ παραπανω.:p:p

καλοριζικο κιολας

 

"κι εγω κοκκινο το βλεπω,ειμαι θρυλος βεβαια και τα βλεπω ολα κοκκινα ,...."

ναι αλλα το κινητο ειναι αεκαρα κ δεν γουσταρει το κοκκινο !!!!

 

Για να καταλήξη από κόκκινο (θρύλος) σε κίτρινο (χανουμάκι) πρέπει απαραιτήτως να περάσει από το Πορτοκαλί!!!:lol::lol::lol:

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη πάντως ειναι πολύ μικρή τελικά και το κινητό δείχνει στο χέρι πολύ μικρό και ελαφρύ όταν έχεις συνηθίσει στην άπλα της 5.7" και στο youtube επειδή δεν παίζει hd videos αλλά high quality πράγματι έχει ένα πιξέλιασμα.Bάζοντας όμως αυτή την εφαρμογή youtube http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1529715 παίζει κανονικά μέχρι 1080p και δε βλέπεις πιξέλιασμα.Για ένα 100αρικο και για να το κουβαλώ σε περιπτώσεις όπου το w7s είναι τεράστιο,ειναι άριστο το κινητό. Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

παραγγειλα και εγω σημερα απο το ΤΟ2c

 

μιλουσα με ενα φιλο και μου ελεγε καλο το κινητο αλλα πολυ πιξελιαζει στο youtube τι λετε παιδια ετσι ειναι η αυτος ειναι παραξενος?:lol::p:ninja::!:

 

Εμένα πιξελιάζει όταν βλέπω κανένα trailer ταινίας με Ελληνικούς υπότιτλους, τότε οι υπότιτλοι πιξελιάζουν

Edit: με αυτό που είπε ο bbbbbbb διορθώνεται το πρόβλημα

Edited by chourdis
Link to comment
Share on other sites

Μια βδομάδα μετά την άφιξη.....

 

1) Μπαταρία κρατάει δύο μέρες με αρκετή χρήση (σχεδόν μόνιμα το wifi, μουσική, internet, εγκατάσταση απεγκατάσταση εφαρμογών και λίγη ομιλία)....οι φορτίσεις έγιναν όλες αφού έπεσε κάτω από 10%, με ανοιχτό το κινητό και με το Battery Doctor να τρέχει.

 

2) Το βάρος συνηθίζεται...αλλά νομίζω ότι η ελαστική θήκη του minideal και το βαραίνει και αυξάνει τις διαστάσεις σε σημείο που να κουράζεται ο καρπός.

 

3) Οθόνη...φοβερή...αρκετά ξεκούραστη στο διάβασμα.

 

4) Ταχύτατο παντού (παιχνίδια μόνο δεν δοκίμασα)....δεν έχω δει το παραμικρό κόλλημα....ο επεξεργαστής συνήθως δουλεύει με τους 2 από του 4 πυρήνες (!!)....τουλάχιστον για την χρήση που κάνω εγώ.

 

5) Ικανοποιητικός ήχος από τα ακουστικά hands-free της sony που δοκίμασα τα οποία και δουλεύουν απροβλημάτιστα.

 

6) Πολύ ποιοτικά τα πλαστικά μέρη του κινητού. Δείχνει πολύ πιο ακριβό...βέβαια δεν ξέρω αν είναι καλό να τραβάει τα βλέμματα.

 

7) Φώτο αποδεκτές....δεν ξέρω αν σε αυτά τα χρήματα μπορείς να βρεις κάτι καλύτερο σε ό,τι αφορά τον αισθητήρα...τα megapixels είναι περισσότερο θέμα marketing imho.

 

Το μόνο που δεν φαίνεται να λειτουργεί είναι η προγραμματισμένη αφύπνιση....θα την ξαναδοκιμάσω όμως.

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε αλλο ενα σημερα που ειχα παρει για φιλο,κανονικα σφραγιστο το κντ με ταινιες ασφαλειες απο το εργοστασιο.

Σε 1 ωρα εγινε root,αλλαχτηκε το recovery,περσστικε rom,μπηκαν οι γνωστες εφαρμογες,φορτωθηκε και προγραμμα gps,δοκιμαστηκε το κλειδωμα των δορυφορων...εγινε και συνδεση-δοκιμη wifi,και φυσικα η 1η κληση.....και ολα αυτα πανευκιλα και χωρις καν να φορτιστη το κντ για 1η φορα.:)....εχω γινει καλος λεμε:p.......α και περτιλακη οθονη δεν εχει........:lol:

Αντε καλοριζικοκαλομιλητο Δημητρακη.......:D

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα

ενώ όλα ήταν κανονικά ξαφνικά ενω το κινητό φαινεται οτι δουλεύει μαύρισε η οθόνη και εχει μια κατακόρυφη κίτρινη γραμμή στη μέση .

η οθόνη δε φαινεται χτυπημένη για να τη χτύπησα καταλάθος εκτός και αν επειδή το είχα στη τσέπη πιέστηκε ?δε ξέρω

τι κάνω τωρα?

το στέλνω πίσω? , προσπαθώ κάτι μόνος ?

help

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα

ενώ όλα ήταν κανονικά ξαφνικά ενω το κινητό φαινεται οτι δουλεύει μαύρισε η οθόνη και εχει μια κατακόρυφη κίτρινη γραμμή στη μέση .

η οθόνη δε φαινεται χτυπημένη για να τη χτύπησα καταλάθος εκτός και αν επειδή το είχα στη τσέπη πιέστηκε ?δε ξέρω

τι κάνω τωρα?

το στέλνω πίσω? , προσπαθώ κάτι μόνος ?

help

Τι εννοεις φιλε πιεστηκε??Εβγαλες την μπαταρια για να κανει ενα reset?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις φιλε πιεστηκε??Εβγαλες την μπαταρια για να κανει ενα reset?

εννοείται

όταν ξανανοίξει ακούγεται ο ήχος εκκίνησης η οθονη παραμένει μαυρη(όχι τελειως μάυρο) με μια κιτρινη γραμμή κατακόρυφη

Link to comment
Share on other sites

εννοείται

όταν ξανανοίξει ακούγεται ο ήχος εκκίνησης η οθονη παραμένει μαυρη(όχι τελειως μάυρο) με μια κιτρινη γραμμή κατακόρυφη

Mηπως φιλε μου την πιεσες κομματακι παραπανω στην τσεπη σου?Το λεω αυτο μιας και το κντ ειναι μεγαλο και δεν ειναι το καλυτερο για να το εχεις στην τσεπη.Το λεω αυτο μιας και το συμπτωμα δειχνει οτι κατι εγινε απο πιεση στην οθονη.Το ειχεσς σε καποια θηκη μεσα??Προσπαθησες να μπεις σε recovery?

Τελος παντων εαν θεωρεις οτι δεν εκανες εσυ κατι στο κντ ελα σε επαφη με τους πωλητες,για να το στειλεις πισω.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μια βδομάδα μετά την άφιξη.....

 

1) Μπαταρία κρατάει δύο μέρες με αρκετή χρήση (σχεδόν μόνιμα το wifi, μουσική, internet, εγκατάσταση απεγκατάσταση εφαρμογών και λίγη ομιλία)....οι φορτίσεις έγιναν όλες αφού έπεσε κάτω από 10%, με ανοιχτό το κινητό και με το Battery Doctor να τρέχει.

 

2) Το βάρος συνηθίζεται...αλλά νομίζω ότι η ελαστική θήκη του minideal και το βαραίνει και αυξάνει τις διαστάσεις σε σημείο που να κουράζεται ο καρπός.

 

3) Οθόνη...φοβερή...αρκετά ξεκούραστη στο διάβασμα.

 

4) Ταχύτατο παντού (παιχνίδια μόνο δεν δοκίμασα)....δεν έχω δει το παραμικρό κόλλημα....ο επεξεργαστής συνήθως δουλεύει με τους 2 από του 4 πυρήνες (!!)....τουλάχιστον για την χρήση που κάνω εγώ.

 

5) Ικανοποιητικός ήχος από τα ακουστικά hands-free της sony που δοκίμασα τα οποία και δουλεύουν απροβλημάτιστα.

 

6) Πολύ ποιοτικά τα πλαστικά μέρη του κινητού. Δείχνει πολύ πιο ακριβό...βέβαια δεν ξέρω αν είναι καλό να τραβάει τα βλέμματα.

 

7) Φώτο αποδεκτές....δεν ξέρω αν σε αυτά τα χρήματα μπορείς να βρεις κάτι καλύτερο σε ό,τι αφορά τον αισθητήρα...τα megapixels είναι περισσότερο θέμα marketing imho.

 

Το μόνο που δεν φαίνεται να λειτουργεί είναι η προγραμματισμένη αφύπνιση....θα την ξαναδοκιμάσω όμως.

Συμφωνώ σε όσα γράφεις.Την πιο πολύ ώρα ότι και αν κάνεις στο κινητό δουλεύουν μόνο οι 2 πυρήνες και σε άλλα mtk6589 και το κινητό πάει σφαίρα και έχει και άψογη αυτονομία.Για τη θήκη και γενικά για τις θήκες τέτοιου τύπου.Ναι μεν προστατεύει το κινητό αν πέσει κάτω απο τύχον γρατσουνιές στο bezel αλλά χοντραίνουν το κινητό και δυσκολεύουν το πάτημα των κουμπιών.Σκέφτομαι με προσοχή και ένα μαχαιράκι να κάνω τρύπες στο σημείο της θήκης που ειναι τα πλήκτα power και φωνής γιατι έτσι κλειστά όπως ειναι τώρα με εκνευρίζει που θέλει παραπάνω δύναμη στο πάτημα.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ σε όσα γράφεις.Την πιο πολύ ώρα ότι και αν κάνεις στο κινητό δουλεύουν μόνο οι 2 πυρήνες και σε άλλα mtk6589 και το κινητό πάει σφαίρα και έχει και άψογη αυτονομία.Για τη θήκη και γενικά για τις θήκες τέτοιου τύπου.Ναι μεν προστατεύει το κινητό αν πέσει κάτω απο τύχον γρατσουνιές στο bezel αλλά χοντραίνουν το κινητό και δυσκολεύουν το πάτημα των κουμπιών.Σκέφτομαι με προσοχή και ένα μαχαιράκι να κάνω τρύπες στο σημείο της θήκης που ειναι τα πλήκτα power και φωνής γιατι έτσι κλειστά όπως ειναι τώρα με εκνευρίζει που θέλει παραπάνω δύναμη στο πάτημα.

Nαι φιλε γινεται με νυστερακι......αλλα θελει προσοχη,το ειδα καπου σε ενα video.Βεβαια ο τυπος πρεπει να ηταν τουλαχιστον χειρουργος..και μαλιστα το εκανε απο μεσα προς τα εξω..:lol:Τοσο σταθερο χερι ειχε.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Mηπως φιλε μου την πιεσες κομματακι παραπανω στην τσεπη σου?Το λεω αυτο μιας και το κντ ειναι μεγαλο και δεν ειναι το καλυτερο για να το εχεις στην τσεπη.Το λεω αυτο μιας και το συμπτωμα δειχνει οτι κατι εγινε απο πιεση στην οθονη.Το ειχεσς σε καποια θηκη μεσα??Προσπαθησες να μπεις σε recovery?

Τελος παντων εαν θεωρεις οτι δεν εκανες εσυ κατι στο κντ ελα σε επαφη με τους πωλητες,για να το στειλεις πισω.

 

Το εχω στη θηκη σιλικόνης που μου έστειλαν . προσπάθησα να μπω σε revovery αλλα το ίδιο, η οθόνη παραμένει μαύρη.

έχει στείλει κανείς πίσω στο minideal μα μου πει πως?

Link to comment
Share on other sites

Το εχω στη θηκη σιλικόνης που μου έστειλαν . προσπάθησα να μπω σε revovery αλλα το ίδιο, η οθόνη παραμένει μαύρη.

έχει στείλει κανείς πίσω στο minideal μα μου πει πως?

Καταρχην ελα σε επαφη με αυτους,πεστους τι ακριβως εγινε και αυτοι θα σου πουν τι να κανεις ακριβως.Βεβαια μην πεις οτι εκατσα επανω π.χ.Λογικα θα σε καλυψουν αυτοι αμεσα,και θα σου δωσουν οδηγιες τι ακριβως να κανεις.

Σε ενα αλλο κντ lenovo 830 που ειχα θεμα με την οθονη,τραβηξα και ενα video και το ειδαν και αυτοι και ηδη το κντ ειναι στον δρομο για Κινα.Απλα ειναι λιογο βαβουρα καμια 25 μερες η ολη διαδικασια.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι να σε καλυψουν γιατι κ εδω ελλαδα να το πας θα αρχθισουν τα δικα τους.

25 μερες λογικο φαινεται κ δεν θα σε πειραξει τοσο αν το φτιαξουν.

κριμα παντως ευχομαι να υπαρξει λυση χωρις να το στειλεις;

Huawei x5

Zte carl

Huawei y210

Samsung e1182

Zte v967s

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην ελα σε επαφη με αυτους,πεστους τι ακριβως εγινε και αυτοι θα σου πουν τι να κανεις ακριβως.Βεβαια μην πεις οτι εκατσα επανω π.χ.Λογικα θα σε καλυψουν αυτοι αμεσα,και θα σου δωσουν οδηγιες τι ακριβως να κανεις.

Σε ενα αλλο κντ lenovo 830 που ειχα θεμα με την οθονη,τραβηξα και ενα video και το ειδαν και αυτοι και ηδη το κντ ειναι στον δρομο για Κινα.Απλα ειναι λιογο βαβουρα καμια 25 μερες η ολη διαδικασια.:)

 

τώρα αυτό έκανα , τους έγραφα μήνυμα.

φαντάζομαι εγώ πληρώνω τα έξοδα αποστολής,ε? πόσο είναι ?

Link to comment
Share on other sites

τώρα αυτό έκανα , τους έγραφα μήνυμα.

φαντάζομαι εγώ πληρώνω τα έξοδα αποστολής,ε? πόσο είναι ?

Νομιζω 9 ευρο εδωσα φιλε μου.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Συστημένο?

Στα στοιχεια που μου εδωσαν αυτοι.

Επαναλαμβανω μιλα με αυτους και θα σου πουν τι και πως να κανεις.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω φιλε ανεβηκε 30% σε 1,30 ωρα αρα αρα θελεις αλλες 3 ωρες

αρα συνολο 4,5 ωρες αρα μαλλον θα κανει κ παραπανω.:p:p

καλοριζικο κιολας

 

"κι εγω κοκκινο το βλεπω,ειμαι θρυλος βεβαια και τα βλεπω ολα κοκκινα ,...."

ναι αλλα το κινητο ειναι αεκαρα κ δεν γουσταρει το κοκκινο !!!!

 

καλα,στην κατηγορια που ειναι τωρα αε κατσει

Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα δεν ξερω εβαλα το κινητο σε safe mode!!!ω ναι εχει και απο αυτο!!το πως δεν ξερω απλα εγινε!δεν ξερω αν γενικα σας εχει τυχη παλι σε android εμενα πρωτη φορα!!ισως επειδη εχει μουρλαθει στην τουμπα ολη την ωρα!!(μου το εχουν ματιασει η αληθεια ειναι!!!:lol::lol:
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...