Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στο to2c.com το δινουν 139.99$ με αρκετα δωρα... δεν αξιζει απο εκει?

Καλό deal επίσης. Και το to2c.com έχει την καλύτερη εξυπηρέτηση που χω δει σε μαγαζί απ τη Κίνα. Όταν έκανα τις 2 κοπέλες add στο skype, μου στειλαν από μόνες τους για να με εξυπηρετήσουν, κι έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος από τις απαντήσεις

εγω το παραγγειλα την προηγουμενη τριτη και ακομα dispatched to overseas ειναι ακομα...

Και τι ήθελες, να φτάσει σε 7 μέρες με ταχυδρομειο; :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οπότε Σταύρο είναι αξιόπιστο το site to2c.com;

να παραγγείλουμε άφοβα;

 

τι γνώμη έχεις για το Greenify;

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.oasisfeng.greenify.pro&hl=el

 

αξίζει να το έχουμε στο κινητό ή είναι περιττό;

 

γιατι αν χρησιμοποιεις FB και Ιντερνετ αδειάζει η ελεύθερη μνήμη RAM των 1 GB... για να μας απελευθερώνει μνήμη δηλαδή

 

 

Καλό deal επίσης. Και το to2c.com έχει την καλύτερη εξυπηρέτηση που χω δει σε μαγαζί απ τη Κίνα. Όταν έκανα τις 2 κοπέλες add στο skype, μου στειλαν από μόνες τους για να με εξυπηρετήσουν, κι έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος από τις απαντήσεις

 

Και τι ήθελες, να φτάσει σε 7 μέρες με ταχυδρομειο; :p

Link to comment
Share on other sites

ειναι απο ξημερωματα δευτερας ετσι .. ;)

και θα παραμείνει έτσι άλλη μια βδομάδα τουλάχιστον

οπότε Σταύρο είναι αξιόπιστο το site to2c.com;

να παραγγείλουμε άφοβα;

 

τι γνώμη έχεις για το Greenify;

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.oasisfeng.greenify.pro&hl=el

 

αξίζει να το έχουμε στο κινητό ή είναι περιττό;

 

γιατι αν χρησιμοποιεις FB και Ιντερνετ αδειάζει η ελεύθερη μνήμη RAM των 1 GB... για να μας απελευθερώνει μνήμη δηλαδή

Ναι, αξιόπιστο είναι. Πολύ καλό το greenify για απλούς χρήστες που θέλουν να απενεργοποιούν τα autoruns, το συστείνω

Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς τα autoruns;

 

Π.Χ. έχω χρησιμοποιήσει το FB και αν πάω Ρυθμίσεις - Εφαρμογές - Εκτελείται βλέπω πως το FB χρησιμοποιεί 120 ΜΒ χώρο μνήμης παρόλο που το έχω κλείσει.. το greenify απελευθερώνει αυτόματα το χώρο μνήμης;

 

ποιο προτείνεις για video player, mxplayer ή vlc ή κάποιο άλλο;

 

 

και θα παραμείνει έτσι άλλη μια βδομάδα τουλάχιστον

 

Ναι, αξιόπιστο είναι. Πολύ καλό το greenify για απλούς χρήστες που θέλουν να απενεργοποιούν τα autoruns, το συστείνω

Link to comment
Share on other sites

Nαι έτσι ακριβώς.Το greenify όταν βάλεις την εφαρμογή στο παρασκήνιο και τη συσκευή στην αναμονή θα κλεισει αυτόματα την εφαρμογή.Ξεχνάς μια και καλή τα task managers που ουσιαστικά δε προσφέρουν κάτι μιας και οι εφαρμογές που κλείνεις αν έχουν εντολή να ανοίγουν αυτόματα,θα ανοιξουν πάλι.Σε αντίθεση με το greenify που μέχρι να τις ανοιξει ο χρήστης,δε θα ξανανοίξουν μόνες τους.Eπισης προσωπικά έχω αγοράσει και την donation έκδοση που λειτουργεί μέσω xposed framework και απενεργοποιώ και εφαρμογές συστήματος.Για μένα ειναι απλά must have η εφαρμογή

Φιλε bbbb το εχω κανει. Το θεμα ειναι να μου εμφανιζει και ελληνικα στο μενου

Φίλε άμα πας εκει που σου λέω στην πρώτη επάνω επιλογή και στο μενού επιλογής γλωσσών υπάρχουν τα ελληνικά θα τα επιλέξεις και θα έχεις και ελληνικό μενού.Αν δεν υπάρχουν τα ελληνικά τότε δεν τα περιλαμβάνει η ρομ σου και δεν μπορείς να κάνεις κάτι πέραν του να βάλεις μια άλλη ρομ που θα τα περιλαμβάνει

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πολύ φίλε.. αυτά είναι σημαντικά πράγματα που πρέπει να συζητάμε εδώ στο forum..

 

ποιες εφαρμογές συστήματος απενεργοποιείς;

 

δεν κατάλαβα κάτι... έχω ανοιχτό το FB και πατάω το home button. το greenify θα κλείσει το FB και θα απελευθερώσει μνήμη;

 

Nαι έτσι ακριβώς.Το greenify όταν βάλεις την εφαρμογή στο παρασκήνιο και τη συσκευή στην αναμονή θα κλεισει αυτόματα την εφαρμογή.Ξεχνάς μια και καλή τα task managers που ουσιαστικά δε προσφέρουν κάτι μιας και οι εφαρμογές που κλείνεις αν έχουν εντολή να ανοίγουν αυτόματα,θα ανοιξουν πάλι.Σε αντίθεση με το greenify που μέχρι να τις ανοιξει ο χρήστης,δε θα ξανανοίξουν μόνες τους.Eπισης προσωπικά έχω αγοράσει και την donation έκδοση που λειτουργεί μέσω xposed framework και απενεργοποιώ και εφαρμογές συστήματος.Για μένα ειναι απλά must have η εφαρμογή
Edited by bbtp
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι πως θα αλλαξω την ρομ; γιατι στις επιλογες γλωσσας εχει μονο αγγλικα και κινεζικα. Καθοδηγηστε με λιγο ρε παιδια. Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Συλλογή-κάμερα,διάφορες υπηρεσίες mail,αναζήτηση google,internet κτλ.Eπισης η donation έκδοση δίνει δυνατότητα να απενεργοποιείς και εφαρμογές όπως whatsapp και viber και μόλις έρθει ειδοποίηση να "ξυπνήσουν" από ένα service του android και έτσι κερδίζω και απο εκει μνήμη.Γενικά τις συσκευές μου τις λειτουργώ με συγκεκριμένο τρόπο και αν δεν υπήρχε το greenify + το ότι στα mtk κινητά όταν λέει 1gb ram είναι διαθέσιμο στο λειτουργικό 970mb και όχι 800κάτι στη καλύτερη που ειναι στα επώνυμα κινητά με qualcomm θα χρειαζόμουν οπωσδήποτε 2gb ram για να κάνω την δουλειά μου χωρίς lags.

δεν κατάλαβα κάτι... έχω ανοιχτό το FB και πατάω το home button. το greenify θα κλείσει το FB και θα απελευθερώσει μνήμη;

Aκριβώς έτσι.Πατάς το home button και μπαίνει η εφαρμογή στο παρασκήνιο.Βάζεις τη συσκευή στην αναμονή (που σημαίνει ότι τελείωσες αυτό που έκανες στο fb) και μετά απο κάποια λεπτά,θα αναλάβει το greenify να κλεισει αυτόματα την εφαρμογή και θα την κρατήσει κλειστή μέχρι να την ξανανοίξεις εσύ

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Μολις τσιμπησα αλλο ενα....για προσωπικο τλφ αυτην την φορα.....το ζητησα και σφραγισμενο.:)

Και οντως,το greenify εχει γινει must πλεον σε ολα μου τα κντ!!

Εξαιρετικο προγραμματακι.:D

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

παιδια το SAR του ειναι σε φυσιολογικα επιπεδα ? μην παω για κατι φτηνο και γινω ψητος

 

Επισης , απ΄οτι καταλαβα για παραγγελια apo minideal και απλο ταχυδρομιο ε ?

HTC Desire HD <<<
Link to comment
Share on other sites

Το ξαναβαζω,λιγες σελιδες πιο πισω ειναι απο τον φιλο xkaliak...............Post #802.

 

Οδηγίες για πέρασμα άλλης έκδοσης.

 

Apo filo opos moy ta esteile k emena---> Από recovery κάνεις wipe data and wipe cache and delete dalvink cache. Και Μέτα install from Zip και επιλεγεις το.zip με την 1.0.5 και την κάνεις εγκατάσταση. Μέτα μόλις τελειώσει κανεις reboot και θα ξεκινήσει το κινητό. Θα αργισει να φορτώσει το κινητό την πρώτη φορά..είναι λογικό. Μέτα θα έχεις το κινητό σαν να το αγόρασες τώρα.

 

Αναβάθμιση recovery

 

Για να μπαίνεις στο recovery βάλε μια εφαρμογή όπως το quickboot και επιλέγεις recovery. Το recovery που έχει πάνω το minideal ειναι στα κινέζικα αλλά αν θες μπορεις να βάλεις και αγγλικό πολύ εύκολα.Κατέβασε αυτό http://www.sendspace.com/file/wqiwuq και βάλε το χύμα στην κάρτα μνήμης Επισης κατέβασε και εγκατέστησε στο κινητό τα mobile uncle tools απο το play store Aνοιξε τα και επέλεξε εκει που λέει update recovery.Πάνω-πάνω θα σου γράφει recovery.img και ειναι αυτό που έβαλες πριν στην κάρτα μνήμης.Πάτα να φλασαριστεί και μόλις τελειώσει έχεις αγγλικό recovery.Αν θες πατάς οκ στο μήνυμα που λέει reboot to recovery ? και το επιβεβαιώνεις ότι έχει γινει.

 

 

Τα παραπάνω είναι οδηγίες από άτομα που με βοήθησαν, έχουν γίνει και από μένα και λειτούργησαν μια χαρά.

Αν κάποιος νιώθει ότι κάτι δεν καταλαβαίνει, καλύτερα να μην προχωρήσει.

Όποιος αποφασίσει και προχωρήσει, αναλαμβάνει και την ευθύνη των πράξεών του.

 

@

PGM_gr

Ολα οκ με το sar.στο 2ο ναι.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια. Που μπορω να βρώ το multilanguage recovery για το zte v967s που περιλαμβάνει και ελληνικα?

Μάλλον τα έχεις λίγο μπερδεμένα στο μυαλό σου.

Recovery είναι ένα μενού στο οποίο μπαίνεις αν κρατήσεις πατημένα ταυτόχρονα το Power και το Volume Up. Αυτό το μενού είναι στα Κινέζικα και μπορείς να το αλλάξεις στα Αγγλικά φλασάροντας το αρχείο που λένε τα παιδιά.

 

Η γλώσσα (το μενού) του τηλεφώνου είναι άλλο πράγμα. Το αν έχει Αγγλικά εξαρτάται από τη Ρομ. Μπαίνεις στις Ρυθμίσεις/Γλώσσα και Εισαγωγή/Γλώσσα και επιλέγεις τη γλώσσα που θέλεις. Λογικά θα υπάρχει και η Ελληνική γλώσσα.:)

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Φιλε κωστα τα εχω κανει αυτα που λες αλλα συνεχιζει να εμφανιζει αγγλικα και κινεζικα μονο. Μηπως κανω κατι λαθος;

Φιλε μου την γλωσσα αλλαξες μονο με αυτο που εκανες,αυτος ειναι και ο σκοπος τις αλλαγης.Να καταλαβαινεις τι λεει.Σαν λειτουργικοτητα του recovery δεν αλλαζη τπτ απολυτως.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον τα έχεις λίγο μπερδεμένα στο μυαλό σου.

Recovery είναι ένα μενού στο οποίο μπαίνεις αν κρατήσεις πατημένα ταυτόχρονα το Power και το Volume Up. Αυτό το μενού είναι στα Κινέζικα και μπορείς να το αλλάξεις στα Αγγλικά φλασάροντας το αρχείο που λένε τα παιδιά.

 

Η γλώσσα (το μενού) του τηλεφώνου είναι άλλο πράγμα. Το αν έχει Αγγλικά εξαρτάται από τη Ρομ. Μπαίνεις στις Ρυθμίσεις/Γλώσσα και Εισαγωγή/Γλώσσα και επιλέγεις τη γλώσσα που θέλεις. Λογικά θα υπάρχει και η Ελληνική γλώσσα.:)

 

Εχω μπει εκεί που μου είπεσ αλλα υπάρχουν μονο τα αγγλικα και τα κινέζικα

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου την γλωσσα αλλαξες μονο με αυτο που εκανες,αυτος ειναι και ο σκοπος τις αλλαγης.Να καταλαβαινεις τι λεει.Σαν λειτουργικοτητα του recovery δεν αλλαζη τπτ απολυτως.

 

Ναι σωστά τώρα έχω τα αγγλικά σαν γλώσσα. Πως γίνεται να βάλω να μου εμφανίζει τα μενού στα ελληνικα?

Link to comment
Share on other sites

Εχω μπει εκεί που μου είπεσ αλλα υπάρχουν μονο τα αγγλικα και τα κινέζικα

Eαν μιλας για την γλωσσα των μενου του κντ,τοτε θες αλλη rom για να εχεις Ελληνικα φιλε.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά τώρα έχω τα αγγλικά σαν γλώσσα. Πως γίνεται να βάλω να μου εμφανίζει τα μενού στα ελληνικα?

 

δεν ειμαι σιγουρος αλλα δεν νομιζω οτι μπορεις να εχεις ελληνικο recovery

Link to comment
Share on other sites

δεν ειμαι σιγουρος αλλα δεν νομιζω οτι μπορεις να εχεις ελληνικο recovery

Δεν υπαρχει Ελληνικο recovery φιλε μου.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...