Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω αν γίνεται κάτι

Δεν έχω κοσμοτε

Ψάξε στο νήμα μπας και βρεις την απάντηση

Αν και νομιζω οτι δεν γίνεται τίποτα. :(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θέλω να αγοράσω handsfree για το V967S. από πολλά που δοκίμασα το καλυτερο απο πλευράς απόδοσης ειναι τα ακουστικά από παλιά κινητά της ΝΟΚΙΑ.. τα άλλα handfree φαινονται ασύμβατα. τι έχετε να μου προτείνετε και πού να κοιτάξω;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Χθες το βραδυ το κινητο (Max flavour 5) εχασε το σημα και στις 2 καρτες και δεν ανοιγε καμια εφαρμογη.

Εκανα επανεκκινηση και μου εβγαλε μηνυμα "encryption unsuccessful" (χωρις να εχω προσπαθησει ποτε να κανω encryption στο κινητο) και εμφανιζε ενα κουμπι για reset το οπου δεν εκανε απολυτως τιποτα.

Μπηκα σε recovery, εκανα format data οπου εγινε κανονικα αλλα στο format dalvic δεν μου εβγαζε καν την λιστα για την επιβεβαιωση.

Κατι αντιστοιχο μου ειχε κανει και πριν 2 μηνες αλλα χωρις το μηνυμα "encryption unsuccessful". Απλα δεν ανοιγε καθολου.

Τοτε το επανεφερα με τα flashtools και το ιδιο επιχειρησα να κανω και τωρα.

Ματαια ομως. Στον ιδιο PC με το λειτουργικο σχεδον απειραχτο (ουτε τα Updates δεν ειχε γιατι σπανια μπαινω στα windows) και τις ιδιες εκδοσεις flashtools και rom δεν ελεγε να περασει σχεδον τιποτα στο κινητο.

Μονο ο Preloader περναγε. 4 ωρες το παλευα χθες βραδυ αλλα τιποτα. Κατεληξε να μην μπαινει καν σε recovery και δεν φορτιζει καν (δεν αναβει το led οταν το συνδεω στον φορτιστη).

Το πρωι εκανα μια πληρες αντιγραφη το κινητο του πατερα μου (εχει το ιδιο) και δοκιμασα να περασω την δικια του ROM. Παλι τιποτα.

Εκανα μερικες ακομα προσπαθειες με το image απο το Ισπανικο site και στο PC μου και σε ενα PC με windows xp, παλι τιποτα.

Περναει το preloader και μετα βγαζει μηνυμα "broom error : S_DL_PMT_ERR_NO_SPACE (5069)".

Αρχισα να πιστευω οτι εχει προβλημα η eMMC του. Και εγκατεληψα την προσπαθεια.

Εχετε καμια ακομα ιδεα να δοκιμασω;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω το ZTE 967s, εδώ και λίγες μέρες όταν χτυπάει μία εισερχόμενη κλήση ή ακούω κάποιον ήχο ακούγεται σαν να έχει τρυπήσει το ηχείο και ήχος βγαίνει βραχνά......γνωρίζει κανείς τι θέλει ή που και πως μπορώ να αλλάξω ηχείο>?????
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

τo τηλέφωνό μου ξαφνικά σταμάτησε να φορτίζει ανοιχτό, αλλά όταν είναι κλειστό φορτίζει κανονικά. αφού φορτίσει μέσα σε 6 ωρες η μπαταρία έχει αδειάσει. Αυτό το έχω δοκιμάσει με 2 διαφορετικές μπαταρίες.

Ξέρει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει?

Link to comment
Share on other sites

Ναι δοκίμασα να κάνω calibration. Επίσης ξέχασα να πω ότι πλέον δεν συνδέεται και με τον υπολογιστή.

 

βγαλε την καρτα μνημης και κανε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων... κατι εχει πειραχτει στην ρομ...

Link to comment
Share on other sites

 

Χμμ,δυσκολη επιλογη ,ποιο λες να παρεις τελικα ; Το δευτερο λινκ εχει περισσοτερες φωτο ,ενω το πρωτο περισσοτερα θετικα σχολια .. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω ακομη. το σκεφτομαι. πρεπει να παρω ομως. δε θελω μεμβρανη ξανα

 

Τελικα αγορασα το δευτερο glass screen ,οψομεθα για το πως θα ειναι ,παντως με επεισε το βιντεακι ενος ρωσου που ειχε στα σχολια .

Παντως 2 χρονια τωρα τη ζελατινα του minideal εχω και δεν εχει παθει τιποτα , πολυ καλο προιον.

Link to comment
Share on other sites

βγαλε την καρτα μνημης και κανε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων... κατι εχει πειραχτει στην ρομ...

 

τίποτε το αποτέλεσμα είναι το ίδιο .δεν φορτίζει καθόλου ανοιχτό

Link to comment
Share on other sites

τίποτε το αποτέλεσμα είναι το ίδιο .δεν φορτίζει καθόλου ανοιχτό

 

αν δεν μπορεις να το εχεις ετσι και να το φορτιζεις κλειστο γιατι θα χανεις σιγουρα κλισεις... καλυτερα δωσε το σε καποιον αλλον που να εχει το ιδιο για ανταλακτικα και αγορασε καποιο καινουριο κινητο...

Link to comment
Share on other sites

τίποτε το αποτέλεσμα είναι το ίδιο .δεν φορτίζει καθόλου ανοιχτό

βάλε το ampere από play,και σύγκρινε τις ενδείξεις.

Link to comment
Share on other sites

εχουμε καμια προταση για νεα ρομ;;;;;

Μπα....... φαίνεται οτι το παρατησαν το παιχνιδι εδω και καιρο.......

Εγω εχω μείνει με την Max Flavour 5....

Link to comment
Share on other sites

κριμα ρε ****το. και ηθελα να δοκιμασω καμια αλλη να περασει η ωρα. μενω με την max flavour αν ειναι και το πολυ πολυ αλλαζω launcher :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους.

Έχω win7 64bit.

Κατέβασα χθες το Joinme από τη ZTE (ένα 440 kb exe)

αλλά όταν το τρέχω μου βγάζει συνεχεία:

Sorry update failed, server is busy now, try later.

Έχει κάποιος κάνα link με ολόκληρο το Joinme και ας μην είναι η τελευταία έκδοση,

ή ας μου το στήλη με προσωπικό μήνυμα.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εχω μερικες μερες ενα παράξενο προβλημα! Οταν ανοίγω το wifi να συνδεθώ το εικονίδιο μένει γκρι οχι μπλε που έπρεπε να είναι κανονικά,μπαινει στο ιντερνετ σε ολα αλλα δεν ερχονται οι ειδοποιήσεις απο messenger και google+ Το παραξενο ειναι οτι αν μπω στο google play και κατεβάσω μια εφαρμογή γίνεται μπλε και έρχονται μαζεμενες ολες οι ειδοποιησεις,κατι σαν να ξεμπλοκαρει! Εχω περάσει 3 φορές την Max flover 5 που την εχω εδω και 2 χρόνια αλλα το πρόβλημα παραμένει! Έχετε κάποια γνώμη;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...