Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμένα όταν το βάζω στη πριζα ή στον υπολογιστη αναβει το κοκκινο λαμπακι για ενα δευτερολεπτο και σβήνει. και ύστερα δείχνει το λογότυπο και κολάει.

δεν κλείνει ποτέ απλά συνέχεια είναι κολημένο στο λογότυπο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε Ρικοβερι μπαινει?

 

Όχι, δυστυχώς δεν μπαίνει...

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

και το δικό μου δεν μπαίνει σε ρικοβερι... η μπαταρια ειναι 80% και στην συσκευη της γυναικας μου δουλευει η μπαταρια μου κανονικα. Edited by tougos
Link to comment
Share on other sites

εμένα όταν το βάζω στη πριζα ή στον υπολογιστη αναβει το κοκκινο λαμπακι για ενα δευτερολεπτο και σβήνει. και ύστερα δείχνει το λογότυπο και κολάει.

δεν κλείνει ποτέ απλά συνέχεια είναι κολημένο στο λογότυπο

 

και το δικό μου δεν μπαίνει σε ρικοβερι... η μπαταρια ειναι 80% και στην συσκευη της γυναικας μου δουλευει η μπαταρια μου κανονικα.

 

Πωπω φίλε μου είσαι ακριβώς στην περίπτωσή μου. Ακριβώς τα ίδια, συγκεκριμένα συμπτώματα. Αν διάβασες το προηγούμενο post μου με το link που έδωσα (και είδες και το video που είχα στο link), θα το κατάλαβες. Πιθανότατα κι ο άλλος φίλος, απλά δεν κατάλαβα αν το κινητό του φορτίζει ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

Πωπω φίλε μου είσαι ακριβώς στην περίπτωσή μου. Ακριβώς τα ίδια, συγκεκριμένα συμπτώματα. Αν διάβασες το προηγούμενο post μου με το link που έδωσα (και είδες και το video που είχα στο link), θα το κατάλαβες. Πιθανότατα κι ο άλλος φίλος, απλά δεν κατάλαβα αν το κινητό του φορτίζει ή όχι.

 

 

ναι το ίδιο πρόβλημα έχουμε, είδα και το λινκ φίλε και το βίντεο σου.....τώρα τι πρέπει να κάνω? πόσο σου κόστισε η μεταφορά? πόσο καιρό έκανε? και μετα το κινητο ήταν καλά?

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα firmware και προσπάθησα να το κάνω download στο κινητό και το σφάλμα που μου βγάζει το sp flash tool ειναι το εξής:

BROM ERROR : S_FT_ENABLE_DRAM_FAIL (4032)

[EMI] Enable DRAM Failed!

Άσχετα ποια έκδοση του sp flash tool ανοίγω, έκανα εγκατάσταση τους drivers, το συνδέω χωρίς μπαταρία, αφού πατήσω download και η μπάρα πετάγεται στο 100% και μου βγάζει αυτό το error...

Καμία ιδέα;

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

ναι το ίδιο πρόβλημα έχουμε, είδα και το λινκ φίλε και το βίντεο σου.....τώρα τι πρέπει να κάνω? πόσο σου κόστισε η μεταφορά? πόσο καιρό έκανε? και μετα το κινητο ήταν καλά?

 

Για να το στείλεις με τα ΕΛΤΑ ως συστημένο (που είναι και το καλύτερο βεβαίως) κοστίζει 9,20 ευρώ. Μία, άντε 1+κάτι εβδομάδα έκανε να φτάσει, απλά στην περίπτωσή μου είχαν αργήσει 1-1,5 εβδομάδα επιπλέον να το πάρουν στα χέρια τους στο μαγαζί γιατί ήταν κλειστά (είχα πετύχει πάνω σε μια -ψιλοσοβαρή- γιορτή των Κινέζων, αν θυμάμαι καλά). Όταν το πήραν, μετά από 3-4 μέρες (μπορεί να λέω και πολύ) μου το έστειλαν πάλι πίσω κι έκανε το συνηθισμένο, 20-25 μέρες. Για τα έξοδα αποστολής δεν μου έκαναν κουβέντα, τζαμπέ. Από to2c.com. Αν κοιτάξω αύριο και τα mail μου (τα έχω κρατημένα), μπορώ να σου πω κι ακριβώς ημερομηνίες.

 

Είχα μιλήσει βεβαίως εξ' αρχής με mail με το μαγαζί εξηγώντας το πρόβλημα, μου έστειλαν κι ένα RMA form (doc αρχείο) που είχαν για να συμπληρώσω και να το βάλω κι αυτό μέσα στο πακέτο που θα έστελνα. Αλλά ήμουν και σε εγγύηση, σκέψου κάπου Νοέμβρη το είχα αγοράσει και 20κάτι Γενάρη νομίζω το είχα πάθει. Για εκτός εγγύησης (αν είσαι εσύ) δε ξέρω τι παίζει ως προς τα έξοδα repair, μεταφορικά κλπ, πρέπει να το ρωτήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Για να το στείλεις με τα ΕΛΤΑ ως συστημένο (που είναι και το καλύτερο βεβαίως) κοστίζει 9,20 ευρώ. Μία, άντε 1+κάτι εβδομάδα έκανε να φτάσει, απλά στην περίπτωσή μου είχαν αργήσει 1-1,5 εβδομάδα επιπλέον να το πάρουν στα χέρια τους στο μαγαζί γιατί ήταν κλειστά (είχα πετύχει πάνω σε μια -ψιλοσοβαρή- γιορτή των Κινέζων, αν θυμάμαι καλά). Όταν το πήραν, μετά από 3-4 μέρες (μπορεί να λέω και πολύ) μου το έστειλαν πάλι πίσω κι έκανε το συνηθισμένο, 20-25 μέρες. Για τα έξοδα αποστολής δεν μου έκαναν κουβέντα, τζαμπέ. Από to2c.com. Αν κοιτάξω αύριο και τα mail μου (τα έχω κρατημένα), μπορώ να σου πω κι ακριβώς ημερομηνίες.

 

Είχα μιλήσει βεβαίως εξ' αρχής με mail με το μαγαζί εξηγώντας το πρόβλημα, μου έστειλαν κι ένα RMA form (doc αρχείο) που είχαν για να συμπληρώσω και να το βάλω κι αυτό μέσα στο πακέτο που θα έστελνα. Αλλά ήμουν και σε εγγύηση, σκέψου κάπου Νοέμβρη το είχα αγοράσει και 20κάτι Γενάρη νομίζω το είχα πάθει. Για εκτός εγγύησης (αν είσαι εσύ) δε ξέρω τι παίζει ως προς τα έξοδα repair, μεταφορικά κλπ, πρέπει να το ρωτήσεις.

 

και εγω δεν έχω κλείσει ακόμα χρόνο. νομίζω ένα χρόνο έχει εγγύηση. από minideal το πηρα εγω. τους έστειλα ήδη μνμ και περιμένω απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Σημαιρα μιλησα με αυτους απο το μινιντιλ. Με ειπαν να το στειλω εκει για να υο κανουν επισκευη. Τα εξοδα ειναι δικα μου, και δεν ξερουμε αν θα το κανουν τζαμπα η αν θα χρειαστει να πληρωσω. Πρεπει λεει πρωτα να το δουν.
Link to comment
Share on other sites

Πφφ σαν να θυμάμαι κι εγώ οτι στο minideal σου ζητάνε μεταφορικά και για το γυρισμό...

 

Αλλά το να πληρώσεις και κάτι για το repair θα είναι κοροϊδία. Ε δεν το έριξες και στο νερό το κινητό να πεις ότι έκανες μλκία εσύ και το αχρήστεψες. Software-ικό είναι το θέμα κατά 99,999%, σιγά τον κόπο που θα έχει γι' αυτούς που θα ναι στο service.

Link to comment
Share on other sites

Πφφ σαν να θυμάμαι κι εγώ οτι στο minideal σου ζητάνε μεταφορικά και για το γυρισμό...

 

Αλλά το να πληρώσεις και κάτι για το repair θα είναι κοροϊδία. Ε δεν το έριξες και στο νερό το κινητό να πεις ότι έκανες μλκία εσύ και το αχρήστεψες. Software-ικό είναι το θέμα κατά 99,999%, σιγά τον κόπο που θα έχει γι' αυτούς που θα ναι στο service.

 

Απο οτι καταλαβα πολυ πιθανο θα χρειαστει να πληρωσω. Μου ειπαν και στο Γερμανο οτι αν το στειλω στα κεντρικα θα το κανουν μαλλον με 25 ευρω. Απλα δεν θα ειναι ρουτ. Τι γνωμη εχεις? Αν δεν θα ειναι ρουτ πως θα ειναι? Καλυτερα ή χειροτερα και γιατι?

Edited by tougos
Link to comment
Share on other sites

Ρουτ το κάνεις μέσα σε μισό λεπτό απλά κατεβάζοντας και τρέχοντας μια εφαρμογή, το framaroot, διορθώστε με αν κάνω λάθος.

Το ρουτ χρειάζεται για να κάνεις επιπλέον τροποποιήσεις στο σύστημα, να μπορείς να κάνεις εγκατάσταση άλλα λογισμικά, αν και τώρα πολλά προγράμματα θέλουν ρουτ για να τρέξουν καλύτερα (πχ Clean Master)

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι καταλαβα πολυ πιθανο θα χρειαστει να πληρωσω. Μου ειπαν και στο Γερμανο οτι αν το στειλω στα κεντρικα θα το κανουν μαλλον με 25 ευρω. Απλα δεν θα ειναι ρουτ. Τι γνωμη εχεις? Αν δεν θα ειναι ρουτ πως θα ειναι? Καλυτερα ή χειροτερα και γιατι?

 

Για το root, ό,τι σου είπε ο φίλος από πάνω.

 

Τώρα για τα έξοδα, τι να σου πω.

Εγώ δε νομίζω ότι θα σου πάρουν λεφτά για το repair οι Κινέζοι, με την έννοια ότι είναι σχεδόν σίγουρα θέμα software (αν παίζει θέμα hardware, ok τότε ίσως άλλαζε). Δεν έχω και προσωπική εμπειρία από minideal, έχω διαβάσει καλά κυρίως, αλλά και κάποια στραβά. Τελευταία αναφορά που διάβασα ήταν χτες αυτή.

 

Για Γερμανούς κλπ εγώ είμαι λίγο επιφυλακτικός (χωρίς να έχω ούτε κι απ' αυτούς εμπειρία, έτσι; ) γιατί με κινητά που δεν πουλιούνται εδώ αλλά τα φέρνουμε από Κίνα είναι λίγο άμπαλοι οι τεχνικοί μας εδώ. Έχω μάθει περιπτώσεις φίλων ή γνωστών που έχουν πάει το ίδιο ή παρόμοια (εκ Κίνας) κινητά σε "μαστόρια" (όχι σε Γερμανό αλλά σε άλλα μαγαζιά, γνωστά ή συνοικιακά) κι είτε τους τα χάλασαν πιο πολύ είτε τους είπαν "δε το 'χουμε με αυτά τα κινητά". Επαρχία... Τώρα σε Αθήνες Θεσ/νίκες κλπ ίσως να μπορείς να βρεις κανα ξεφτέρι άμα ψαχτείς καλά.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα τη miui και δν εχω δικαιωματα super user καμια ιδεα ;

 

δοκίμασε security -> permission -> enable root permission

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

με βαση αυτο http://forum.xda-developers.com/android/development/rom-zte-v970-v970m-t2956447 υπαρχει περιπτωση να παρουμε και μεις kitkat;
Link to comment
Share on other sites

με βαση αυτο http://forum.xda-developers.com/android/development/rom-zte-v970-v970m-t2956447 υπαρχει περιπτωση να παρουμε και μεις kitkat;

Αν δεν ασχοληθεί κάποιος developer που δεν το βλέπω δεν πρόκειται..

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα firmware και προσπάθησα να το κάνω download στο κινητό και το σφάλμα που μου βγάζει το sp flash tool ειναι το εξής:

BROM ERROR : S_FT_ENABLE_DRAM_FAIL (4032)

[EMI] Enable DRAM Failed!

Άσχετα ποια έκδοση του sp flash tool ανοίγω, έκανα εγκατάσταση τους drivers, το συνδέω χωρίς μπαταρία, αφού πατήσω download και η μπάρα πετάγεται στο 100% και μου βγάζει αυτό το error...

Καμία ιδέα;

 

Δεν γνωρίζει κανείς;

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Παραθέτω εδώ αυτό που έγραψα σε pm σε συμφορουμίτη που ενδιαφέρεται για κάποια κομμάτια του κινητού για πιθανή επισκευή δικής του συσκευής. Δεν πήρε το μάτι μου κάποιο thread με αντίστοιχα κουλά για να το ποστάρω εκεί. Είναι λίγο μεγάλο αλλά χαλάλι. Όλη η φάση έγινε χτες και σήμερα.

Θυμίζω ότι είχα πάθει αυτό εδώ πριν 3-4 εβδομάδες.

 

Το παίρνω στο άσχετο κάποια στιγμή στα χέρια μου, δοκιμάζω πάλι το power button, τίποτα. Σκέφτηκα λοιπόν, αφού έχει πεθάνει, να το κάνω βίδες, να το ξεκοκκαλίσω έτσι για την εμπειρία (έχω εξάλλου και το pdf manual του κινητού, που είναι καλούτσικο για amateurs στην αποσυναρμολόγηση κινητών, εχει καλά images).

 

Πάω λοιπόν να βγάλω τη μπαταρία και αντί να την αφήσω στην άκρη, ασυναίσθητα την ξαναβάζω. Κι εκεί νιωθω το κινητό να δονείται στιγμιαία. Άρχισα να την συνδέω και να την αποσυνδέω στιγμιαία με τις επαφές της στο σώμα του κινητού κι έκανε σχεδόν πάντα αυτή τη στιγμιαία δόνηση. Ε σε κάποια φάση την ακουμπάω στις επαφές με την μπαταρία υπό αρκετά μεγάλη γωνία κι εκεί κάνει μια παρατεταμένη δόνηση. Πατάω και το power button μερικές φορές (ταυτόχρονα με το παίξιμο της μπαταρίας) και ανάβει το κινητό, ξεκινώντας κανονικά, με το logo της Max Smart (edit: Max Flavour) της ROM που έχω στο κινητό. Παίζει κι ο ήχος που έχει σε κάποια φάση στο boot animation. Τα έχω δει όλα.

 

Μπαίνει στο λειτουργικό κανονικά, αλλά εκεί ήττα... Δεν λειτουργούσε το touch screen. Πεθαμένο τελείως, δεν ανταποκρινόταν. Οπότε έβγαζα τη μπαταρία για να το ξανακάνω restart ή για να το κλείσω. Δοκίμασα και να μπω στο recovery (CWM 6.0.4.4) κι έμπαινε κανονικά. Ωστόσο, μετά από λίγο browsing στις επιλογές του CWM (απλά browsing, δεν επέλεγα να κάνει κάτι, π.χ. wipes κλπ), τις περισσότερες φορές έσβηνε κι έκανε restart μόνο του.

 

Ανοίγω λοιπόν και κάνω βίδες το κινητό. Δεν έβγαλα μόνο το κομμάτι που βρίσκεται στο front cover του κινητού και κάτω, το κομμάτι δηλαδή που βρίσκεται πίσω από τα πλήκτρα αφής (σ.σ. το subbboard που αναφέρεται στη σελ. 21-22 βήμα 13 του pdf manual). Και δεν ξεκόλλησα και το digitizer και την οθόνη. Τα παρατήρησα λίγο όλα, τα ξανασύνδεσα, αλλά το touch screen δεν λειτουργούσε πάλι. Κατά τα λοιπά, κανα 2 φορές κόλλησε στο boot animation όσο το ανοιγόκλεινα κι αυτό που είπα με το CWM recovery.

Α κι επίσης φόρτιζε κανονικά.

 

Ε τότε το κλείνω, και κοιμάμαι. Σήμερα το μεσημέρι το παίρνω στα χέρια μου, το ανοίγω και το touch screen λειτουργεί μια χαρά!! Wtf mates????? Βγάζω τη μπαταρία, βάζω SIM και SD card, ξανα-ανοίγω κι όλα κομπλέ εως και τώρα που γράφω. Κάποιος παίζει μαζί μου;;

 

Τα προβλήματα που είναι εμφανή αυτή τη στιγμή είναι:

1). Δεν ανάβει το φως τα πλήκτρα αφής. Δουλεύουν κανονικά όμως.

2). Στην οθόνη φαίνεται η "επήρεια" του ουίσκι πλέον. Κυρίως όταν υπάρχει άσπρο ή ανοιχτόχρωμο φόντο, φαίνεται λίγο κάπως σκούρη. Ή αν δεις από γωνία τότε φαίνεται πιο καθαρά η ακάθαρτη περιοχή (φαίνονται σαν γραμμές λεκιασμένες κάπως). Δεν είναι όμως απάλευτη η κατάσταση, καμία σχέση.

 

Η πλάκα είναι ότι πριν 2 μέρες παρήγγειλα νέο κινητό από Κίνα (Coolpad f1). Προς το παρόν το κρατάω το ZTE, αλλά κι εδώ παίζει θέμα όταν έρθει το άλλο. To Coolpad f1 δέχεται mirco SIM, ενώ το ZTE την κανονική, USIM. Υπάρχει βεβαίως η δυνατότητα να βγάλει κάποιος διπλή κάρτα SIM, είτε 2 micro είτε 1 micro + 1 USIM (είτε κι άλλους συνδυασμούς με nano SIM νομίζω). Πληροφοριακά στη Vodafone στο χρεώνει 2,46 ευρώ/μήνα, στη Wind 3,05 ευρώ/μήνα και στην Cosmote είναι free (απλά πληρώνεις 10 ευρώ σαν ενεργοποίηση στην αρχή).

 

Απ' τη μία η λογική λέει ότι πρέπει να πάω στο -πιο τούμπανο- Coolpad όταν έρθει, απ' την άλλη το ZTE το αγάπησα τρελά, φοβερό κινητό, αλλά με κουσουράκι πλέον. Και το σημαντικό είναι ότι δε γνωρίζω αν και πότε θα με αφήσει, μετά από αυτά που έπαθε. Κι επίσης σε λίγο καιρό σκέφτομαι σοβαρά να μετακομίσω προς Cosmote (είμαι Vodafone τώρα), οπότε μπορώ να παίξω μπάλα και με το TwinSΙΜ που είπα.

 

Μετά από αυτό, ένα τεράστιο respect στην ZTE αλλά και στο συγκεκριμένο κινητό, γιατί δικαιολογεί τον τίτλο του "σκυλιού" που είχε όταν μοσχοπουλούσε.

Πλέον και αύριο να νεκρώσει τελείως, το respect το έχει κερδίσει ήδη από μενα.

Edited by GiO_K
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εχω το τηλ zte 967s ....το εχω παρει περσι τα χριστουγεννα....και εχω ενα προβλημα......με εκανε το τηλ μονο του επανεκινηση και οποιες εφαρμογες ειχα και παιχνιδια στην sd χαθηκαν, παω να ξανακατεβασω οτι ακριβως ειχα και με λεει αφου παει να τις εγκαταστησει::!:.....ενω οτι αλλο θελω το κατεβαζει....αυτες που ειχα ηδη δεν τις κατεβαζει......πολλοι εδεω μεσα με ειπαν να κανω επανεκινηση το προσπαθησα αλλα δεν κανει κολλαει με το εικονιδιο της Ζte για πολλα λεπτα μπορει και ωρες....ξερετε τι αλλο πρεπει να κανω για να λυσω το προβλημα..???? Ευχαριστω πολυ.!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Κανε επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων και επισης βγαλε μπαταρια κ μετα δοκιμασε να το ανοιξεις. (Αφου βαλεις μπαταρια πρωτα).

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εκανα και κολλαει με το λογοτυπο της zte και αναγκαστηκα βγαζω την μπαταρια αλλα τιποτα.....

 

Ακριβώς τα ίδια μου έκανε και μένα. Άνοιξε μετά από 15 λεπτά με τη δεύτερη και αφού είχα βγάλει τη μπαταρία.

Το πρόβλημα μάλλον το κάνει από αδυναμία συγχρονισμού του λογαριασμού της Google. Ότι και να κατέβασα ξανά από όσα είχα και έχασα έλεγε error24.

Το πρόβλημα το έλυσα με το sdmaid και αφαίρεση των υπολλειμάτων των αρχείων που έσβησε το σύστημα και εγκατάσταση εκ νέου.

Το καλύτερο βέβαια είναι σβήσιμο τα πάντα και πέρασμα του λειτουργικού από την αρχή αλλά αφού το έσωσα έστω κθ έτσι πάλι καλά γιατί έχω μέσα όλα τα αρχεία της δουλειάς

Link to comment
Share on other sites

Το κατεβασα.....κανω καθαρισμο και τα ξαναλεμε με τα αποτελεσματα....

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

sgatzo με έσωσες φίλε, τα καθαρισε ολα και τα ξανακατεβασα......thankssssssssssssssssss και πάλι χρωσταω κερασμα.!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...