Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μια χαρα ειναι η στοκ(μινιντιλ)

Αρα με root, repartition το data κσι αυξηση της εντασης θα ειμαστε κομπλε με την 1.0.5;

Καποιο αλλο "must";

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτα μονο

Αν θες κανε και το τιπ για το gps

Ok. Σ'ευχαριστω φιλε.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Την εχεις καλιμπραρει πολυ καλα. Ομως μην την αφηνεις να πιανει κατω απο 3,500 γιατι μειωνεται ο κυκλος ζωης της. Το ιδιο ισχυει και στην υπερφορτιση, πανω απο 4,200 την καταστρεφει. Απο τεστ που εχουν κανει συμπεραναν οτι η ζωη της μπαταριας επιμηκυνεται αν δεν το φορτιζεις στο 100%, ήτοι 4,200 βολτ. Οι κατασκευαστες αν το εχεις προσεξει, φροντιζουν να αναβει το πρασινο led ολοκληρωσης φορτισης στο 90% περιπου. Το εχω τσεκαρει σε αρκετα κινητα και πιστευω οτι το εχουν λαβει υποψη.

Διαβασε στο λινκ για λεπτομερειες.

 

http://batteryuniversity.com/learn/article/how_to_prolong_lithium_based_batteries

 

Φίλε μου τώρα πήγε στο 9 % οποτε εχουμε και λέμε :

9 % - 3558 mv - 2 ημέρες 6 ώρες 37 λεπτά

http://i1325.photobucket.com/albums/u628/nebtios/4c86efe5-7445-4075-b17c-19efd14b9c13_zps90b680fe.png

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ωραια, με τα στατιστικα σου επιβεβαιωνομαι. Οσον αφορα το κινητο μας, παιζουμε απο 3550 ως 4250 volt. Οποιος εχει προβλημα με την ποσοστιαια ενδειξη που δειχνει το android, καλυτερα να συμβουλευεται τα βολτ της μπαταριας για να ξερει ποτε ειναι φορτισμενη ή άδεια η μπαταρία ή/και να κανει ενα μεθοδικο καλιμπράρισμα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμαμαι να εχει ερωτηθει σε παλαιοτερη αναρτηση.

Γνωριζει κανενας ποιος ειναι ο default κωδικος για το wi-fi tethering του κινητου, ωστε να τον αλλαξω;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμαμαι να εχει ερωτηθει σε παλαιοτερη αναρτηση.

Γνωριζει κανενας ποιος ειναι ο default κωδικος για το wi-fi tethering του κινητου, ωστε να τον αλλαξω;

Ευχαριστω

 

Δεν υπαρχει καπου επιλογη για να τον δεις? Δεν εχω δεδομενα για να σε πω που ακριβως ειναι

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου τώρα πήγε στο 9 % οποτε εχουμε και λέμε :

9 % - 3558 mv - 2 ημέρες 6 ώρες 37 λεπτά

http://i1325.photobucket.com/albums/u628/nebtios/4c86efe5-7445-4075-b17c-19efd14b9c13_zps90b680fe.png

Απο την εικόνα που ανεβασες δεν φενεται για την 4.2.2 aosp

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω μια βοηθεια ...

καποιο λινκ αν υπαρχει με ρομ που να την φλασαρω με flash tools γιατι εγινε μια βλακεια και δεν μπενει τωρα σε recovery

εψαξα αλλα δεν μπορεσα να βρω ολες ηταν με recovery ............

αν υπαρχει και την εχει καποιος ας μου την δωση σας παρακαλω............γιατι το τηλ... ειναι νεκρο ..

ευχ...

Link to comment
Share on other sites

εδώ ειναι η γνήσια με κινέζικα και αγγλικά σε sp flash tools μορφή.Αφου επανέλθει το τηλ σου,φλασάρεις απο recovery οποια θες.Mπορεις φυσικά να δοκιμάσεις να φλασάρεις μόνο το recovery και αν μπει σε αυτό,μετά φλασάρεις απο εκει ότι θες.
Link to comment
Share on other sites

Ο carliv αναβάθμισε όλες του τις rom για το κινητό μας, για τελευταία φορά όπως είπε.. Δεν ψήνομαι πάντως άμεσα να αρχίσω τα πειράγματα. Με την aosp την έχω βρει
Link to comment
Share on other sites

εδώ ειναι η γνήσια με κινέζικα και αγγλικά σε sp flash tools μορφή.Αφου επανέλθει το τηλ σου,φλασάρεις απο recovery οποια θες.Mπορεις φυσικά να δοκιμάσεις να φλασάρεις μόνο το recovery και αν μπει σε αυτό,μετά φλασάρεις απο εκει ότι θες.

 

ευχαριστω θα την δοκιμασω ευτυχως εχω κρατηση backup αυτη που ειχα

Link to comment
Share on other sites

Η Max Blue φαίνεται πολύ ενδιαφέρουσα, που βασίζεται σε AMOI UI...

 

Τι διαφορά έχει το AMOI UI και που πλεονεκτεί από AOSP?

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικα η αοσπ ρουφαει αρκετη μπαταρια σε σχεση με την max flavour

 

Εμένα η ASOP μετά και την καλή φόρτιση και καλιμπράρισμα της μπαταρίας έχει ήδη μπει στην 4η μέρα, με πολύ χρήση tapatalk, internet και ομιλία...

Link to comment
Share on other sites

στα 140 δολλαρια στο μινιντιλ! με ~100 ευρω τι καλυτερο παιρνεις;;;;;;;

 

Με πρόλαβες πάνω που ήμουν έτοιμος να το γράψω... Πράγματι επανήλθε σε λογικές τιμές και στα 100 είναι super...

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειμαι τελειως ασχετος κι εχω καταμπερδευθει υπαρχει τροπος να γινει καλυτερη η καμερα και πως?Καπου διαβασα για την lenovo super camera και την κατεβασα στον υπολογιστη και την ξεζιπαρα.Πως μεταφερετσι και τρεχει στο τλφ κατι που εχει καταληξη apk.Το τλφ ηρθε root απο to2c.

Κι αυτο με το μοιρασμα μνημης ειναι ευκολο να γινει απο καποιον ασχετο?Εαν κανω ζημια διορθωνεται ευκολα?

Το τλφ ειναι αψογο μεχρι τωρα,σε σχεση με το galaxy s που ειχα(κλαιω τα 580 που εδωσα,αλλα τοτε λεφτα υπηρχαν),και δε θα με πειραζε να τ αφησω ετσι,αλλα μου εβγαλε σημερα αυτο για τη μνημη κι αν βελτιωνεται ευκολα η καμερα δεν θα ελεγα οχι.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5082028#post5082028

Δείτε παραπάνω. Το συγκεκριμένο modem.img μαζί με το mddb αρχείο λύνει και σε εμάς το πρόβλημα και δεν υπάρχουν θέματα με το σήμα.

 

Ερώτηση τώρα. Στην AOSP 4.2.2 πως μπορώ να αλλάξω την ανάλυση του βίντεο; 640χ480 βγάζει.

Αν δεν αλλάζει έχει κανείς σε flashable zip την original ή κάποιο apk να γυρίσω στην παλιά;

Current: Xiaomi Mi A1

History: Motorola Moto G 2nd GEN / Jiayu G4S / ZTE v967s / SE Neo V / ΖΤΕ Blade / Nokia N79 / SE k810 / SE k750 / Nokia 6600 / Panasonic GD67 / Ericsson T68s / Ericcson T10 / Ericcsson CH198 <- παντοφλα version :blink:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα .Ερωτησεις ασχετου. 1)Το account sto minideal εινε καλυτερα να το κανουμε με ελληνικους χαρακτηρες?.2)Να κανω την αγορα με paypal που εχω η καλυτερα με κατι αλλο (π.χ μηπως με πιστωτικη ερχεται πιο γρηγορα) ?.3)Για να εχεις ελληνικα πρεπει να μαρκαρω και το root sto service? θελω το τηλεφωνο ετοιμο να μην παιδευομαι μετα.Αυτα για αρχη.Ευχαριστω :)
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5082028#post5082028

Δείτε παραπάνω. Το συγκεκριμένο modem.img μαζί με το mddb αρχείο λύνει και σε εμάς το πρόβλημα και δεν υπάρχουν θέματα με το σήμα.

 

Ερώτηση τώρα. Στην AOSP 4.2.2 πως μπορώ να αλλάξω την ανάλυση του βίντεο; 640χ480 βγάζει.

Αν δεν αλλάζει έχει κανείς σε flashable zip την original ή κάποιο apk να γυρίσω στην παλιά;

 

Το έχεις δοκιμάσει εσύ και δουλεύει? Δεν κάνουν επανεκκίνηση οι σιμ με cosmote 3g?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...